ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Metal Heart
invincible

Регистриран: 12.01.2003
От: City of Delusion
Re: Кратка почивка в Гърция - къде?
    #2434470 - 31.07.2009 16:31 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Цитат:

Хм,аз пък съм разочарована от Тасос.Абсолютно нищо,което да прави впечатление в сравнение с почти всяко място в Гърция.
Ако ще е Тасос,по-добре да се остане в Кавала,а да се прескочи за часове до там.Достатъчно е,за да се огледа.А близо до Кавала има страхотни апартаментчета.
Отсядала съм точно тук ,страшно приятно местенце и изумително любезен персонал.

При Mrs. Mentidis ЧсЮуфпт ли
Иначе съм много доволна от една тридневна екскурзия до остров Тасос, на която ходих преди 2-3 години - с тръгване от Варна беше около 200 лв Морската вода беше с невероятен тюркоазен цвят (това по великденските празници през април), прозрачна и топла

--------------------
Don't grow up too fast
And don't embrace the past
This life's too good to last
And I'm too young to care

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2434692 - 31.07.2009 22:20 [Re: Дзвер]

Цитат:

Едно град или село Килини / 70 км от Патра, на Пелопонес/ има директен кораб до Закинтос и до Кефалоня.

Да, всъщност това беше есенцията от всички линкове.
Няма какво да благодариш, аз винаги когато мога помагам с най-голямо удоволствие и не ми тежи.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2434807 - 31.07.2009 23:38 [Re: Mde Tonka]

Няма такъв най-близък до БГ Виждам, че по-долу Ел ти ги е казала

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Тaис
хетера

#2434811 - 31.07.2009 23:41 [Re: Elle*]

Абе казвам ти магистралата цялата е пусната Пътува се по човешки път, тунели, авиадукти...

Искам да ти кажа, че сравняваш две различни неща. Нищо общо няма Калитея с Тасос.
Калитея е "центъра" на първи ръкав, съответно най-много заведения, в това число и дискотеки, като с това не пречат на почиващите в хотелите.
Тасос е кротко, мирно..
Ханиоти много нашумя напоследък, доста се оживи (има страхотен бийч бар, който работи докато има хора). Основно руски туристи ходят там, ако това е от значение за теб.
Но пък на Тасос си като на бг морето - предимно българи : ))

--------------------

Тaис
хетера

#2434813 - 31.07.2009 23:44 [Re: Marillion]

Има табела, отбивката вече е още преди Мецово, като вече е пусната и някаква магистрална отсечка към Трикала (оттам Каламбака), но докъде няма как да ти кажа, не съм минавала оттам. Но поне табели има - големи, зелени, щото са по магистрала...
За колко време няма как да ти кажа От Каламбака до Солун... не съм чула да е пуснато нещо по-напряко. Пътя си е през Лариса, освен ако има нещо ново.
Както казах, натам не съм пътувала много време. За Корфу си пътувам директно отгоре покрай Верия, Козани и Гревена.

--------------------

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2434908 - 01.08.2009 11:36 [Re: Тaис]

Цитат:

Абе казвам ти магистралата цялата е пусната Пътува се по човешки път, тунели, авиадукти...

Искам да ти кажа, че сравняваш две различни неща. Нищо общо няма Калитея с Тасос.

Е ти сега с това инфо за Корфу добре ще ме подредиш. Да включа и него в чуденката. А има и много симпатични оферти за там!!
Не сравнявам Калитеа с Тасос, а се чудех накъде. На Халкидики съм била и ми беше много приятно. На Тасос още не.
Истината е, че много харесвам Гърция... с тези острови.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2434910 - 01.08.2009 11:41 [Re: Тaис]

Цитат:

За колко време няма как да ти кажа От Каламбака до Солун... не съм чула да е пуснато нещо по-напряко. Пътя си е през Лариса, освен ако има нещо ново.

Благодаря ти, Таис!

Да разбирам ли, че и ти ме съветваш от Каламапака да продължа през Трикала и Лариса за Солун? Аз си мислех, че е по-разумно да се върна пак на магистралата Егнатия, но явно този участък от около 60-70 км е прекалено тежък, така ли?

И още нещо, имаш ли някакво инфо за стачките на гръцките ферита? Става дума за 16 август вечерта - посока Бари/Игуменица. Надявам се да няма проблеми с прибирането ми...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Тaис
хетера

#2436242 - 03.08.2009 21:47 [Re: Elle*]

Внимавай със "симпатичните оферти" за там, че може да се насадиш на доста кошмарно място.

--------------------

Тaис
хетера

#2436245 - 03.08.2009 21:51 [Re: Marillion]

Каквото и да ти кажа, ще те излъжа, наистина много време не съм пътувала към Метеора. Знаеш, че аз си карам директно Игуменица. Но ако държиш на Метеора... иди до там, пък като си затръгваш питай местните, те все ще знаят дали е пуснато нещо напряко нагоре или да си минеш през Лариса.
Макар, че всеки път се чудя що се пънете с тези комбинации за Метеора. Един уикенд време взима да се иде само до Метеора, а не в комбинирано пътуване.... Ама ти си знаеш де
Сега като се замисля преди време някой ми казва, че има нов път от Гревена, там някъде е отбивката за Каламбака... ама не бил уж съвсем нов... така и не разбрах точно какъв е случая... Нямам скоро път натам да попитам, а разните партньори квото и да ги питам те пък съвсем не пътуват

--------------------

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2436247 - 03.08.2009 21:53 [Re: Тaис]

Цитат:

Калитея е "центъра" на първи ръкав, съответно най-много заведения, в това число и дискотеки, като с това не пречат на почиващите в хотелите.
Тасос е кротко, мирно..
Ханиоти много нашумя напоследък, доста се оживи (има страхотен бийч бар, който работи докато има хора). Основно руски туристи ходят там, ако това е от значение за теб.
Но пък на Тасос си като на бг морето - предимно българи : ))

И в Ханиоти е като Тасос има доста българи, което не е недостатък. Напротив! Наскоро бях в Ханиоти, доволен съм

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14931

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.