ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
Кратка почивка в Гърция - къде?
    #2428397 - 23.07.2009 22:20

Много се колебая... Гърция е много красива и заради това не мога да си избера дестинация за около 5-дневна почивка в края на август или началото на септември.
Иска ми се мястото да е подходящо за млади хора и да е популярна туристическа дестнация. Исторически забележителности и музеи не ми се гледат. Лежи ми се на плаж и ми се плува в море.
Имате ли подходящи предложения за нискобюджетна почивка, която можем да обсъдим заедно?

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Кратка почивка в Гърция - къде?
    #2428499 - 23.07.2009 23:22 [Re: Elle*]

Какво значи нискобюджетна? Хотели има за всяка кесия навсякъде из Европа, според мен основната разлика е в транспорта, т.е. цената на самолетния билет.

Ако бюджетът е най-важното, бих предпочел Турция.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Elle*
wrong
**

#2428548 - 24.07.2009 00:31 [Re: admiral]

Нискобюджетна значи да не е скъпа.
Хотели има всякакви, да - целта на темата е да ми препоръчате място. Географското понятие на "място". Ще оценя и препоръката на хотел и транспорт.
За Турция и дума не съм споменала. В заглавието на темата, а и в мнението си, съм посочила коя е желаната от мене дестинация.
Бюджетът не е най-важното. Важен е точно толкова, колкото и остналите неща, които правят една почивка да бъде по вкуса ми.
А на тебе скучно ли ти е?

Mde Tonka

**

Регистриран: 28.09.2007
От: in the prairie
    #2428550 - 24.07.2009 00:39 [Re: Elle*]

аз лично гърция си я харесвам ицяло за море включително и островите. ако искаж нощен живот иди на миконос, за спокойна почивка бих препоръчала сарти на средниа халкидики ръкав. невероятно месенце е от плажа се вижда третия ръкав с атонските манастири. водата е чудесна плажа също и където и да легнещ на плажа винаги имаш заведение което да ти обслужва нуждите.

Elle*
wrong
**

#2428906 - 24.07.2009 13:26 [Re: Mde Tonka]

Мерси! Намерих го на картата, ще потърся и малко снимки из нета.
А как стои въпросът с хапването по тези места?

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2428908 - 24.07.2009 13:29 [Re: Elle*]

Elle, сега като се позамислих за това, което питаш, стигам до горе- долу това. Може би някъде по Халкидики наистина в този случай е по- добре, макар че островите няма спор са по- красиви.
Като дестинации за млади хора ми хрумват Миконос, Санторини,Родос, Крит. Бтв всеки гръцки остров поне столиците им са подходящи за млади хора- има заведения в изобилие и разнообразни като стил и бюджет. Проблемът с островите е обаче, че не може без автомобил или мотор. Да, има плажове и до столиците, но те не са обикновено най- красивите. И друг път съм казвала- най- хубавите обикновено са достъпни или само откъм морето или по много стръмни, бих казала опасни черни пътища. Но това не значи, че до градовете няма плажове. За Миконос и Санторини в момента вероятно трудно е да е на икономичен план човек, освен ако всичко- хотел, транспорт не му е осигурено от туристическата агенция. Погледнах и виждам, че на практика Тира е на стръмни скали и има шестотин и незнам колко стъпала до плажове. Изкачвала съм 300 на друго място и в жегите не е най- приятното занимание. Но пък Периса, плажът е близо.
Като по- икономичен остров, където съм била, бих препоръчала Наксос- пак е от цикладските. Имаше стаи от 45 до 100+ евро на ден в Хора / столицата/. Много заведения, плаж съвсем близо до центъра, стар град с тесни улички. Не беше и съвсем отдалечено- да не те излъжа, ако помня добре 5-6 ч. от Атина с кораб. Парос е по същия начин. Додеканезките острови, които се водят зелени, за разлика от цикладските, които са стъписващо, но красиво голи пък са много отдалечени. Поне 8 до 12 ч. е път с кораб или около 1 ч. със самолет на егейските авиолинии.
Към по- северните се сещам Закинтос / нямам идея как изглежда, но живот и здраве ще имам/, Лефкада- много красив, но не типа плажове, който търсиш, макар че столицата им е пълна с живот и плажовете имат чадъри, хора и тнт, но пак са доста извън населените места.
За Корфу ще ми е любопитно да разбера що за остров е, много го предлагат като дестинация в Бг.
Но няколко общи неща, които да имаш предвид в случай, че храната и хотела ги поемаш ти.
Дори и да има евтин хотел, храната не се вмества в съвсем икономично по нашите стандарти.
Една вечеря за двама варира от 30 до 50-60 евро в зависимост от мястото / острова/
Напитки по баровете около 7 до 15 евро.
Има и евтини варианти да се редуват със сандвичи и разните му пити, но е частично решение.
Най- големия проблем в този случай си остава факта, че превозно средство е нужно.
За Халкидики също нямам абсолютно никаква идея.

Пропуснах и нещо друго. Много е важно времето, с което разполагаш- както и да го смяташ от София до Атина и от там до съответен остров си е един загубен ден в път,в едната посока, независимо дали си със самолет. В случай, че ползваш комбиниран транспорт- самолет и кораб или кораб и автобус може и повече от един ден път да ти се стовари, а това значи минимум 2 дни загубени за цялата почивка.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Редактирано от Дзвер (24.07.2009 13:43)

Elle*
wrong
**

#2428932 - 24.07.2009 13:51 [Re: Дзвер]

Мерси, Дзвер. Аз също реших, че съм за "бърза" почивка. И повече почивка, по-малко пътуване. Санторини може и да почака, освен, ако не изпадне някаква супер промоция за 5 дни, но обикновено са по-дълги, предвид отдалечеността му от София. Ще следя през цялото време, защото съм сигурна, че ще ми хареса много.
За Додеканезките острови не съм срещала оферти от български туроператори. Все още не са популярна туристическа дестинация тук.
За Корфу знам, че пътят до там е много тежък и ще си го спестя. За Закинтос - нищо не знам. Дано някой да разкаже в темата по-надолу.
И за Тасос знам само местоположението му. Склонна съм да отида до Тасос, ако някой го рекламира във форума и се убедя, че си заслужава.
Освен островите и Халкидики, където вече съм била, има ли други подходящи за моята почивка от типа дълъг уикенд? Питането ми е към всички.

--------------------

К. Вонегът

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2429792 - 25.07.2009 00:07 [Re: Дзвер]

Цитат:

както и да го смяташ от София до Атина и от там до съответен остров си е един загубен ден

Обикновено полетите са последователни и пътуването всъщност с прехвърлянето може да е 3-4 часа само. Ако уцелиш промоция и си вземеш билета доста по-рано може да намериш за 210-220 евро до Родос и обратно и в зависимост от сезона. Мисля, началото и средата на септември е най-добре и можеш да намериш прилични оферти в нета. Има доста добри превози (по чужди думи), а кола под наем е минимум 35-40 евро на ден, но за 5 дни може и малко по-малко. За плажовете и заведенията няма да говоря-има каквото ти душа иска, всъщност писала съм доста по форума за Родос, така че да не се повтарям. Предимството е , че няма начин до (средата на) октомври да случиш лошо време, за разлика от п-в Халкидики, който по други показатели (близост, превоз, цени) е по-подходящ за търсеното от теб.
Като най-икономична почивка се смята в ол инклузив хотелите, но качеството на храната обикновено не е на високо ниво.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Shogoun (25.07.2009 00:10)

Elle*
wrong
**

#2429982 - 25.07.2009 12:09 [Re: Shogoun]

Много ми се ходи в Родос и някой ден... ще видим.
Сега определено не търся варианти със самолети, кораби и рента-кари. Цените, които посочваш като примерни за самолетните билти са горе-долу сумата, която съм готова да дам за цялото пътуване, (без да включвам шопинга и джоб парата, щото това е много относително и разтегливо).
А в този ред на мисли... въпросче към вас, живеещите в Гърция, как са цените по заведенията и удоволствията през това кризисно лято? В България, струва ми се, не е много скъпо и няма някаква чувствителна разлика от заведенията в София и по морето (Варна, Слънчев бряг, Лозенец).
Всякакви идеи са добре дошли и са ми от полза, докато се ориентирам накъде да тръгнем и къде ще е най-добре да си разхождаме банските, да се снимаме и да се къпем в морето. Ето това е, което търся и очаквам в този конкретен случай.

--------------------

К. Вонегът

Shogoun
костелив орех

#2430374 - 25.07.2009 22:19 [Re: Elle*]

Съжалявам, че ще те разочаровам, а и се надявам да греша за северна Гърция(най-общо), но мисля че с 220 евро трудно би могла да изкараш 5 дена където и да е край морето, особено ако включваш и пътя. В този случай най-добре е да търсиш в Халкидики и да наемеш стая или студио. Така, ще имаш възможност да си приготвяш някои неща сама за храна, кафе и т.н. За съжаление въпреки кризисното лято, както и Дзверчето каза цените по курортите са си соленички. Собствениците нещо не се дават и не разбират проблема май, или опитват да грабнат каквото могат.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2430575 - 26.07.2009 15:31 [Re: Elle*]

Ели, аз писах за някои примерни цени. Понеже едва ли ще ме огрее за остров тази година ще карам по спомени от миналата за цени и комбинирано за настоящи в Атина. Надявам се да те ориентират за заведенията.

фрапе- 3.50- 5.00 евро
еспресо- 2.50-3.50 е
порция сладолед- 5.00-7.00 е
вафли / при нас в Бг това са т.нар. гофрети с разни заливки и сладолед/ 7-11 е.
алкохолни питиета- 6-9-10 е
алкохолни коктейли 7-15 е
безалкохолни коктейли 6-10 е
бира 5-7 е.
За ресторанти:

вечеря за двама обикновено към 30е в обикновена таверна, ако е риба, цените са доста по- високи
калмари- към 6-7 е
октопод- между 8 и 11 е
картофки 2-3.50 е
салата- 3.50- 5.00 е
пържола- 6-10 е
готвените неща от сорта на мусака, пастицио и разни такива подобни 6-8 е
макарони/ спагети- 5 до 10 е

Най- евтини са заведенията за бързо хранене или т. нар сувладзидика
една пита гиро- 1.80 -2.00 е
разни пити със сирене, кашкавал, спанак и тнт от пекарните- 1.80-2.00 е
В Гудис- около 6-7 е. меню- бъргър, картофки и кола

Чувала съм, че в северна Гърция цените са по- ниски, а и в провинцията са малко по- ниски. За съжаление островите не спадат към тях.

@ Един въпрос за помощ от Шогун- влезнах в сайта за фериботи и не мога да разбера примерно за Закинтос или Кефалоня откъде се хваща ферибот Няма нито от Патра, нито от Астакос дадено Има някакъв ферибот Патра- Керкира / Корфу/, но не мога да разбера той ли минава през всичките йонийски острови или си е директен?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Elle*
wrong
**

#2430913 - 27.07.2009 00:34 [Re: Shogoun]

Шогун, има оферти за тези пари, които включват хотел със закуска и вечеря на блок маса, или шведска, или както се нарча. Има такива за Тасос, Халкидики, Паралия Катерини и Олимпийската ривиера. За още съвсем малко пари има почивки за 7 нощувки с включен транспорт, но аз разполагам само с уикенд, към който да прибавя евентуално четвъртък и петък и да се върнем в понеделник. Разхдите, които се правят извън "пакета" са си отделно. Изобщо не разглеждам варианта да приготвям кафе в стаята и да пържа разни неща.
Ти кое от тези места би ми препоръчала, като имай предвид, че не търся изолация и спокойствие, а плаж и следплажна атмосфера?

@Дзвер, много полезен ценоразпис си ни направила! Хубавата новина е, че най-скъпите неща в него не фигурират в моето лично меню.

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2432439 - 29.07.2009 00:40 [Re: Elle*]

Пътят до Корфу отдавна е повече от перфектен и по-добър от който и да било път в България. Магистралата до Игуменица вече е напълно готова и в употреба.
Друг е въпроса, че за евтино и набързо - да, Халкидики е мястото.
Щом искаш и купон - за мен мястото е Калитея на първи ръкав.

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Mde Tonka

**

Регистриран: 28.09.2007
От: in the prairie
    #2432469 - 29.07.2009 02:11 [Re: Тaис]

Как ги броиш ръкавите примерно най близкия до Бг ръкав кой го броиш?

Elle*
wrong
**

#2432766 - 29.07.2009 14:14 [Re: Mde Tonka]

Касандра (1), Ситония (2), Атон (3).

Таис, съществува ли още онова изкачване и слизане при Игуменица?
Лично аз си харесвам Калитеа, но много ми препоръчват Ханиоти. Колебая се между Тасос и Калитеа.

--------------------

К. Вонегът

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2432841 - 29.07.2009 15:32 [Re: Elle*]

Цитат:

Таис, съществува ли още онова изкачване и слизане при Игуменица?

И аз ако мога да се вмъкна с едно питане за пътя. Таис, имаш ли идея за колко време ще стигна от Игуменица до Калампака и дали на магистралата има ясно обозначен с табела изход за Метеора/Калампака? И още нещо - за колко време ще стигна от Калампака до Солун по новата магистрала и дали си забелязала работещи бензиностнации по нея? Благодаря ти...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Дзвер
wavedancer

#2432857 - 29.07.2009 15:56 [Re: Marillion]

Доколкото знам от Игуменица до Калабака са около 250 км- час и нещо- два. Игуменица- Йоанина- Метеора. Със сигурност има табели.
От Метеора до Солун са пак толкова километрите.

--------------------

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2432864 - 29.07.2009 16:07 [Re: Дзвер]

Ама километрите се взимат различно.Специално като отбиеш от магистралата до Метеора е доста неприятно.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Дзвер
wavedancer

#2432878 - 29.07.2009 16:22 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Естествено, че се вземат различно и от сума неща зависи. Просто написах идеалния вариант, ако няма много интензивно движение и тнт.

--------------------

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
    #2432963 - 29.07.2009 18:35 [Re: Elle*]

Виж това:

"Леонидас-студиос" Халкидики

Бях там в края на Май и съм много доволен

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Opk
неясен

#2432965 - 29.07.2009 18:39 [Re: Elle*]

остави моето предложение, не те устройва

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Shogoun
костелив орех

#2433024 - 29.07.2009 20:56 [Re: Elle*]

Цитат:

има оферти за тези пари

Учудвам се, особено ако е включен и пътя , но се радвам да го науча
Явно разликите са значителни, а и може би поради сезона.
Аз бих избрала Тасос, не съм ходила, както и изобщо по този край, освен в Солун, но съм чувала, пък и о-ва прибавя малко приключенски дух (ако ти допада).

--------------------

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2433029 - 29.07.2009 21:03 [Re: Shogoun]

Хм,аз пък съм разочарована от Тасос.Абсолютно нищо,което да прави впечатление в сравнение с почти всяко място в Гърция.
Ако ще е Тасос,по-добре да се остане в Кавала,а да се прескочи за часове до там.Достатъчно е,за да се огледа.А близо до Кавала има страхотни апартаментчета.
Отсядала съм точно тук ,страшно приятно местенце и изумително любезен персонал.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Shogoun
костелив орех

#2433047 - 29.07.2009 21:30 [Re: Дзвер]

Дзвер, аз не съм много наясно с йонийските о-ви, но ето какво намерих за Кефалония
http://www.ionianguide.com/pegasus/h030/faq00.php?z81=5&z82=0&f00nr01=4
http://wikimapia.org/13151053/Ferry-boat-to-Kefalonia
http://www.hellasferries.eu/ferries/strintzis/strintzis_ferries.html
Доколкото видях до Закинтос пътува Анек Лайнс от Игуменица.
Или http://www.travelinfo.gr/zakinthos/getto.htm
http://www.intickets.gr/greekferries/ploia_zakinthos.html
http://www.zakynthos-net.gr/pag_gr/pag_gr/info_gr/entr_gr.htm

--------------------

Elle*
wrong
**

#2433072 - 29.07.2009 22:19 [Re: Shogoun]

За 220Е-240Е чак с транспорт няма. Или ако има, няма да ти хареса. Ще бъде нещо от сорта на 2 звезди, или 3 звезди, но отдалечено на баира. Можеш да наемеш студио, без включени закуски към нощувките, но да пътуваш със собствен транспорт. Мисля, че тази сума може спокойно да покрие пътя от София и спането.
Шогун, ако трябва да съм абсолютно подробна в отговора си, ще ти кажа, че се намират и за 180Е, а някой, много навътре с нещата и туризма, може и за по-малко да намери. Аз обаче не искам чак най-евтиното на най-евтиното.

--------------------

К. Вонегът

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2433138 - 29.07.2009 23:58 [Re: Elle*]

Аз познавам един такъв дето намери за около 160-180 евро от София и почти стигна до развод заради провалената семейна почивка. Дълга история
Както се казва за каквото платиш това ще получиш.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Дзвер
wavedancer

#2433161 - 30.07.2009 00:51 [Re: Shogoun]

Шогун, благодаря за отделеното време да търсиш, след като забравих да напиша, че накрая открих кое е най- удобното място близо до Патра. Едно град или село Килини / 70 км от Патра, на Пелопонес/ има директен кораб до Закинтос и до Кефалоня.
Мерси още веднъж

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2433163 - 30.07.2009 00:56 [Re: canon]

Защо да няма такава почивка? аз пък като съм гледала по бг сайтове и вестници повечето почивки 5 дни в Гърция / Халкидики, Тасос и Корфу/ и Турция-стандартните курорти, забравих как се казваха, са около тези суми- въпросът е да се намери добра фирма туристическа.
Ще те учуди ли, ако примерно на англичаните една почивка с ол инклузив на един от най- готините острови за 7 дни им излиза 450-500 Е? Щом е чрез агенция, естествено е цените да са много по- ниски.

--------------------

canon
На изток от рая

#2433273 - 30.07.2009 10:14 [Re: Дзвер]

Изобщо няма да ме учуди . Аз също ползвам expedia понякога да уредя нещо за приятели. Предполагам ти е ясно как се постигат подобни изгодни цени ? Имат договори с хотелите за години напред с големи отстъпки , чартърите са запълнени и всичко е пресметнато до последната стотинка.
Примерно Майорка за седмица ол инклузив от Лондон с полета излиза понякога и около 300GPB .
Ако е полупансион има и за по 180-200GBP

Както и да е след почивката ще е интересно да сподели впечатления .
Предполагам има добри неща за около 50 евро на ден + собствен транспорт.

Редактирано от canon (30.07.2009 10:33)

Elle*
wrong
**

#2433407 - 30.07.2009 13:49 [Re: canon]

Цитат:

Аз познавам един такъв дето намери за около 160-180 евро от София и почти стигна до развод заради провалената семейна почивка. Дълга история
Както се казва за каквото платиш това ще получиш.

"Гаранция-Франция!"
Това ти мнение не е по темата. Честно!
А не познаваш ли и такъв, който платил за нещо, а получил нищо? Или нещото да се счупи веднага, щом му изтече гаранционният срок? Така че тези правила с каквото си си платил....
А и внимателно съм подбрала кои да пътуват с мен - на практика нито можем някога да се оженим, нито да се разведем - двойно съм се подсигурила!

--------------------

К. Вонегът

Metal Heart
invincible

Регистриран: 12.01.2003
От: City of Delusion
    #2434470 - 31.07.2009 16:31 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Цитат:

Хм,аз пък съм разочарована от Тасос.Абсолютно нищо,което да прави впечатление в сравнение с почти всяко място в Гърция.
Ако ще е Тасос,по-добре да се остане в Кавала,а да се прескочи за часове до там.Достатъчно е,за да се огледа.А близо до Кавала има страхотни апартаментчета.
Отсядала съм точно тук ,страшно приятно местенце и изумително любезен персонал.

При Mrs. Mentidis ЧсЮуфпт ли
Иначе съм много доволна от една тридневна екскурзия до остров Тасос, на която ходих преди 2-3 години - с тръгване от Варна беше около 200 лв Морската вода беше с невероятен тюркоазен цвят (това по великденските празници през април), прозрачна и топла

--------------------
Don't grow up too fast
And don't embrace the past
This life's too good to last
And I'm too young to care

Shogoun
костелив орех

#2434692 - 31.07.2009 22:20 [Re: Дзвер]

Цитат:

Едно град или село Килини / 70 км от Патра, на Пелопонес/ има директен кораб до Закинтос и до Кефалоня.

Да, всъщност това беше есенцията от всички линкове.
Няма какво да благодариш, аз винаги когато мога помагам с най-голямо удоволствие и не ми тежи.

--------------------

Тaис
хетера

#2434807 - 31.07.2009 23:38 [Re: Mde Tonka]

Няма такъв най-близък до БГ Виждам, че по-долу Ел ти ги е казала

--------------------

Тaис
хетера

#2434811 - 31.07.2009 23:41 [Re: Elle*]

Абе казвам ти магистралата цялата е пусната Пътува се по човешки път, тунели, авиадукти...

Искам да ти кажа, че сравняваш две различни неща. Нищо общо няма Калитея с Тасос.
Калитея е "центъра" на първи ръкав, съответно най-много заведения, в това число и дискотеки, като с това не пречат на почиващите в хотелите.
Тасос е кротко, мирно..
Ханиоти много нашумя напоследък, доста се оживи (има страхотен бийч бар, който работи докато има хора). Основно руски туристи ходят там, ако това е от значение за теб.
Но пък на Тасос си като на бг морето - предимно българи : ))

--------------------

Тaис
хетера

#2434813 - 31.07.2009 23:44 [Re: Marillion]

Има табела, отбивката вече е още преди Мецово, като вече е пусната и някаква магистрална отсечка към Трикала (оттам Каламбака), но докъде няма как да ти кажа, не съм минавала оттам. Но поне табели има - големи, зелени, щото са по магистрала...
За колко време няма как да ти кажа От Каламбака до Солун... не съм чула да е пуснато нещо по-напряко. Пътя си е през Лариса, освен ако има нещо ново.
Както казах, натам не съм пътувала много време. За Корфу си пътувам директно отгоре покрай Верия, Козани и Гревена.

--------------------

Elle*
wrong
**

#2434908 - 01.08.2009 11:36 [Re: Тaис]

Цитат:

Абе казвам ти магистралата цялата е пусната Пътува се по човешки път, тунели, авиадукти...

Искам да ти кажа, че сравняваш две различни неща. Нищо общо няма Калитея с Тасос.

Е ти сега с това инфо за Корфу добре ще ме подредиш. Да включа и него в чуденката. А има и много симпатични оферти за там!!
Не сравнявам Калитеа с Тасос, а се чудех накъде. На Халкидики съм била и ми беше много приятно. На Тасос още не.
Истината е, че много харесвам Гърция... с тези острови.

--------------------

К. Вонегът

Marillion
Министър на истината
**

#2434910 - 01.08.2009 11:41 [Re: Тaис]

Цитат:

За колко време няма как да ти кажа От Каламбака до Солун... не съм чула да е пуснато нещо по-напряко. Пътя си е през Лариса, освен ако има нещо ново.

Благодаря ти, Таис!

Да разбирам ли, че и ти ме съветваш от Каламапака да продължа през Трикала и Лариса за Солун? Аз си мислех, че е по-разумно да се върна пак на магистралата Егнатия, но явно този участък от около 60-70 км е прекалено тежък, така ли?

И още нещо, имаш ли някакво инфо за стачките на гръцките ферита? Става дума за 16 август вечерта - посока Бари/Игуменица. Надявам се да няма проблеми с прибирането ми...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Тaис
хетера

#2436242 - 03.08.2009 21:47 [Re: Elle*]

Внимавай със "симпатичните оферти" за там, че може да се насадиш на доста кошмарно място.

--------------------

Тaис
хетера

#2436245 - 03.08.2009 21:51 [Re: Marillion]

Каквото и да ти кажа, ще те излъжа, наистина много време не съм пътувала към Метеора. Знаеш, че аз си карам директно Игуменица. Но ако държиш на Метеора... иди до там, пък като си затръгваш питай местните, те все ще знаят дали е пуснато нещо напряко нагоре или да си минеш през Лариса.
Макар, че всеки път се чудя що се пънете с тези комбинации за Метеора. Един уикенд време взима да се иде само до Метеора, а не в комбинирано пътуване.... Ама ти си знаеш де
Сега като се замисля преди време някой ми казва, че има нов път от Гревена, там някъде е отбивката за Каламбака... ама не бил уж съвсем нов... така и не разбрах точно какъв е случая... Нямам скоро път натам да попитам, а разните партньори квото и да ги питам те пък съвсем не пътуват

--------------------

Opk
неясен

#2436247 - 03.08.2009 21:53 [Re: Тaис]

Цитат:

Калитея е "центъра" на първи ръкав, съответно най-много заведения, в това число и дискотеки, като с това не пречат на почиващите в хотелите.
Тасос е кротко, мирно..
Ханиоти много нашумя напоследък, доста се оживи (има страхотен бийч бар, който работи докато има хора). Основно руски туристи ходят там, ако това е от значение за теб.
Но пък на Тасос си като на бг морето - предимно българи : ))

И в Ханиоти е като Тасос има доста българи, което не е недостатък. Напротив! Наскоро бях в Ханиоти, доволен съм

--------------------

Тaис
хетера

#2436251 - 03.08.2009 22:04 [Re: Opk]

Въпрос на гледна точка е това, дали е добре, че има много българи или не
Има хора, които отивайки в чужбина искат да се почувстват в чужбина, а не като на който и да е наш курорт

Радвам се, че ти е харесало... то Ханиоти почти на всички се харесва На мен ми идват в повече руснаците и българите там. Включително в обслужващия персонал

--------------------

Marillion
Министър на истината
**

#2437461 - 05.08.2009 09:21 [Re: Тaис]

Цитат:

Макар, че всеки път се чудя що се пънете с тези комбинации за Метеора. Един уикенд време взима да се иде само до Метеора, а не в комбинирано пътуване.... Ама ти си знаеш де

При мен е с две цели - хем туристическа, хем логистична. Както ти казах идвам от Италия, но жена ми реши, че не и се прибирало толкова бързо в рОдината и вместо за София ще продължим за Приморско... Така се получава прекалено дълга отсечка от Игуменица до Приморско и реших да направя междинна спирка, то не че Метеора е в средата, но все пак е нещо...

--------------------

Тaис
хетера

#2437987 - 05.08.2009 18:25 [Re: Marillion]

Направи си междинка някъде по-напът. Около Верия например, там идете до Вергина. Или ако имате още да обикаляте Солун - някъде там. Едеса също хем малко те отбива, хем пак е добре за почивка........ Или продължете от Игуменица след Солун някъде към Кавала. После влизате за Приморско от там. Все ви е магистрала. От Игуменица до Солун са 320 км, не е кой знае колко вече
А Метеора при някое ходене за повече дни надолу,към Волос или Скиатос...

--------------------

Elle*
wrong
**

#2438884 - 07.08.2009 01:47 [Re: Тaис]

Какво означава "кошмарно място"? Имаш предвид конкретна част от самия остров или нещо друго? Питам те за уточнение, защото знаеш, че много хора наричат "кошмарни" туристическите курорти, музиката, хотелите, платените чадъри на плажа. Други пък точно това търсим и пустошта и уединението са ни скучи за повече от ден. Най-вероятно сега при това пътуване няма да тръгна за Корфу, но по принцип проявявам интерес.

--------------------

К. Вонегът

Тaис
хетера

#2439288 - 07.08.2009 20:16 [Re: Elle*]

вид настаняване

--------------------

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2617074 - 01.05.2010 16:42 [Re: Тaис]

Планирали сме почивните дни да направим една екскурзийка до Гърция, като първите два ще отделим на Родопите, а следващите три - на Халкидики. Е, разбира се към почивните дни прибавихме и трите работни от понеделник до сряда
Проблема е че на 7-ми част от бандата се връща към България (много им се работи на тия хора, бреееей)
А на останалите ни се иска да продължим с почивката и се ориентираме към Родос и Скиатос, щото там още не сме били, а за Скиатос съм чувал само хубави отзиви - спокоен остров, много зелен, хубави заливчета...
Та, чуквам в търсачката на сайта и естествено попадам на теб, Таис
Та въпроса ми е: Имаш ли информация за някое "свежо" хотелче около Волос (но не в града), или на Скиатос? Не държим да е някакъв кой знае какъв луск, а по-скоро чисто, уютно и да е на брега естествено
Търсих информация в нета и за хотели, и за ферита, ама май най-добре си е от извора...
Та, си мислех, че може да помогнеш с някой безплатен съвет... пък някой ден ще черпя

п.п. Ако някой друг има информация, също да помага, да не се стиска

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Тaис
хетера

#2617530 - 02.05.2010 20:02 [Re: burgasblacksea]

Чеки, че нещо се обърках Говориш за Халкидики, после за Родос и едновременно с него за Скиатос........ ?!
Последно къде искаш? Щото Халкидики - ясно.

Скиатос е по-надолу и все си мисля, че въпреки, че за почивните дни половин България се изнася в близка Гърция, на Скиатос ще има места и на място да намерите... Имена на хотели..трябва да ровя по стари архиви, отдавна съм ходила там. Нео повечето от хотелите са извън столицата на острова. Иначе има ферибот от Солун до Скиатос, който ако няма промяна някаква, първо спира в Алонисос. Това е третия и най-малкия от трите, които са един до друг - Скиатос, Скопелос и Алонисос. Аз лично съм влюбена в това островче. Там няма големи хотели, всички са от рода на фамилни такива, няма пясъчни плажове, но пък има такова спокойствие и ... А на върха на баира на острова има чудни кръчмички, за гледките не искам дори да си спомням, че ми се приревава... Само ще ти кажа, че единия бар е изцяло обърнат към морето и съседните острови, до него обаче се стига по стръмни стълби, по които като слизаш само морето виждаш все едно под краката си, и за хора със известен страх от високо като мен би трябвало да е недостъпен.... Да, ама не, престраших се А, между другото някога там на върха са живели местните, но към 60-те години е имало земетресение и те са се преместили долу, а сега някои от кръчмите са разположени в къщи, от които са останали само стените... Ако не държиш на плаж, на стандартно популярно - иди там. Иначе Скиатос и Скопелос - достъпни са и от Волос, Скиатос е най-големия, приятен остров... да не разказвам, можеш да видиш и в нета.

А Родос (щото и него си споменал), понеже ти е далече от тук, бих ти препоръчала - хвани някой от летните чартъри до Бодрум и оттам се качи на кораб до Родос. Някои от туристите го правят и само за един ден (по-точно от Мармарис, а от Родос ходят на Кос, но разстоянието между Бодрум и Мармарис е 120 км и зависи на кое летище се каца там). Но това вече ти е вариант за повече време. Като при този вариант можеш и 6-7 нощи да останеш на Родос, и после се връщаш пак с чартърния полет до София, хем на разумни цени като път, иначе през София, Атина ... става дявол на магаре.

ПП Иначе за черпенето - да знаеш, обещаното си го търся като наследство

--------------------

canon
На изток от рая

#2617538 - 02.05.2010 20:16 [Re: Тaис]

Как се буква чартърен полет , защото съвета ти е много полезен ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Тaис
хетера

#2617540 - 02.05.2010 20:23 [Re: canon]

През агенциите, които продават почивки в съответния курорт (в случая Бодрум и Мармарис се обслужват с един полет и май тази година кацат в Милет), като в случая обаче не искаш цяла почивка (тоест хотел, трансфери и тн), а само самолетна седалка. Полетите са фиксирани като ден от седмицата за целия сезон и са на база 7 нощи.
Сега, ако обаче този чартър се ползва наистина за някой от съседните гръцки острови, преди това ти е важно разписанието на полета. Щото ако е следобед - вечер, това означава, че ти трябва една нощувка някъде там, също връщането ...
Миналата година ние имахме точно такъв вариант за почивка на Родос с чартъра до Бодрум, като в случая вече беше организиран и пътя до Родос, хотел там... Тази година обаче нямаме Бодрум - тук О`Хара може да помогне за полетите и седалките като цени и разписание.
Ако не - след празниците ще проверя да видя колегите как летят и ако го решиш, ще го измислим

--------------------

canon
На изток от рая

#2617546 - 02.05.2010 20:34 [Re: Тaис]

Нищо конкретно , но вече знам точният човек когото да попитам

--------------------

Тaис
хетера

#2617570 - 02.05.2010 21:09 [Re: canon]

Та като си говорим за такива полети, поне да довнеса малко инфо изобщо за къде има такива...

Поне за това лято седмични сезонни чартъри, които са инициирани от самите туристически агенции има за:

Турция - там са до Анталия и Бодрум (от Бодрум се обслужва и Мармарис, Фетие, а който иска може и Кушадасъ)

Тунис - тази година ще са два, като едния тръгва средата на юни, другия в края на август

Дубровник

Руските чартъри, които идват в БГ могат да се ползват и от българи за натам - Петербург... ъх, трябва да видя за къде имаме още (щото ние "внасяме" руски туристи)

Египет - той свършва сега и тръгва пак наесен. МИналата година имаше идея за през лятото, тук О`Хара може да каже това лято дали ще поддържат линия.

Та по тези чартъри принципа е няколко от големите агенции си договарят веригата (от кога до кога), оттам нататък тези агенции и техните агенти при наличие на свободни могат да продават и само самолетни седалки. Разбира се, предпочитат да ги продават заедно с хотела, но поне аз досега никога не съм имала проблем да осигуря.
Датите са фиксирани за целия сезон, мисля, че поне гореизредените това лято всички са на база 7 нощувки,(полетното разписание може да се случи да се промени по време на сезона (като часове) но винаги с предварително информиране на пътуващите... ) Последните години започна и тук да се налага практиката тези полети да не са в най-удобните часове на денонощието, което е нормално, защото те са над редовните полети по летищата. Нещо, което със сигурност сте го виждали по куротите за туристи от други нации, които пристигат или напускат посреднощ, рано сутрин и тн.
Цените - зависят от престоя. Примерно за 1 седмица си е стандартана цена отиване-връщане за седалка. При престой 2 или повече седмици обаче се смятат допълнително тези празни в съответните обратни посоки седалки, разбира се, не на 100%.

Поне по мое мнение за ползване само на седалки по тези полети - пробвайте при агенциите "майки". Като в същото време те могат да осигурят и трансфер ако се наложи ...

Оттам нататък другите стандартни летни дестинации се изпълняват през редовните линии на авиокомпаниите , като там пак агенциите договарят разбира се други цени, и понякога може да излезе цена по-изгодна от редовната.

Такива са:

Испания - Барселона (курортите, които обслужва са Коста Брава и Коста Дорада), Малага (Коста дел Сол, където е и Марбея) и Палма де Майорка... за Аликанте още не знам тази година.

Малта - между другото тази година имаше идея да се направи и Сицилия с този полет, но поне за момента ще се изчака (криза е ). Но за хора, които не им се пътува през Италия и тн е вариант, като от Малта се ходи с ферибот до отсреща, пак трябва да се напаснат разписанията на полетите и... става

Кипър - до миналата година беше с чартър, тази година е с редовните на България Еър

Ами май е това, може и да пропускам някоя дестинация...

--------------------

canon
На изток от рая

#2617579 - 02.05.2010 21:18 [Re: Тaис]

И на това му викаш малко инфо ?
Ти си злато

--------------------

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2617589 - 02.05.2010 21:41 [Re: Elle*]

Жената с децата беше за около седмица преди три години на средния полуостров от Халкидическия, в едно село "Сарти" или нещо подобно, гледа към Атон. Без резервация, ама с "Лоунли Планет" пътеводителя, слиза от влака в Солун, градски транспорт до автогарата за селските рейсове и после на место намира квартира. Казва че и харесало.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Тaис
хетера

#2617631 - 02.05.2010 22:42 [Re: canon]

Радвам се, че съм от полза

ПП.Благодаря за "оценката"

--------------------

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2617696 - 02.05.2010 23:54 [Re: Тaис]

Родос се прави от Мармарис, който е на около 180 км от Бодрум. Чартърите до Егейското крайбрежие кацат на летище Милас в Бодрум. От Мармарис всеки ден има катамаран до Родос. Цената на екскурзията е около 50-60 евро, не знам колко струва само билета за катамарана. От Мармарис се тръгва към 9 сутринта, прибирането е към 16.30 от Родос. Около 40 мин. се пътува при нормално вълнение на морето. Времето на Родос е достатъчно да се видят основните забележителности в старата част на града. Има възможност и за панорамна обиколка на острова с влакче. В новата част няма нищо интересно за гледане. Мястото, където е бил Родоският колос е съвсем близо до пристанището, така че няма нужда да се бие път специално до там. Определено си заслужава да се види остров Родос. Аз останах очарована.

ПП: Египет няма да има през лятото. Макар температурите да са високи там, влажността е ниска и жегата не се усеща толкова. В Анталия например, влажността е много по-голяма. За съжаление още не е узрял пазарът за летен Египет. Има време.

--------------------
I am just a vision.

Тaис
хетера

#2617718 - 03.05.2010 00:28 [Re: O HARA]

Видя ли как се изложих с летището при Бодрум Сега се сещам, че Милет е съвсем друг град, пак в Турция де, но не летище Като казвам, че Турция не е моето място...

Как ще летите до Бодрум това лято? Видях в сайта... ако е това разписание, значи за почивка в Родос... става, ама с първа и последна някъде около летище. Което също става - 5 на острова и две в Турция
Питам не щото не мога да те питам по телефона, а щото и Черноморския ни приятел питаше за Родос...

ПП.На теб Гърция май все повече започва да ти харесва?! Да ти правя ли оферта да ходите на Корфу

--------------------

burgasblacksea

**

#2617720 - 03.05.2010 00:30 [Re: Тaис]

Eeeeй, какъв съм шемет! Откъде ми е дошъл тоя Родос...
И глей ква дискусия се е разразила!
Сигурно нещо съм се ровил в нета и за там. Ама после съм се поправил де - за Волос и Скиатос става дума.
Ферибота от Солун към островите отпада. Няма да имаме време. Най-вероятно ще тръгнем с колите надолу. Ще обиколим около Волос и ако намерим нещо прилично, настаняваме се там. Или пък вземаме ферито от Волос за Скиатос(с или без колите), пък квото стане. На място ще му мислим. И без това е късно за генерални планове вече. Може пък да е за добре
А иначе Родос също е в списъка, но за есента. Лятото май не е за там... ще се изпържем
Благодаря за труда и съветите!
И поздрави от Родопите. И у нас си е хубаво, да знайте. Пък как го готвят тоя боб с наденица! Не е истина!

--------------------

Тaис
хетера

#2617726 - 03.05.2010 00:41 [Re: burgasblacksea]

Е... то тук нали знаеш, че все е така - покрай едно се коментират още 1001 неща Както и да е.
Сега, Волос е скучен град и там принципно нямате работа. Малко под него има едно като курортче, където ако не сте претенциозни можете да намерите за спане в малки хотелчета.

И щото аз като си харесвам нещо все настоявам и хората да ги видят, от Волос тръгват .... от рода на нашите комети (не знам още има ли ги по нашето море). Както и да е, та тръгват такива, съответно ясно ти е, че с кола на тях не може, но ходят до Скиатос... там със сигурност, а ако не греша и до моето любимо островче Алонисос. Така, че така и така няма какво да правите във Волос, поне с тези корабчета идете до островчетата

И после нали си знаеш - разказ чакаме, че аз за там не съм писала, ама вече съм и позабравила много неща и ще ми е приятно да си припомня

А, между другото в Скиатос има една много сладка улица, с наклон е, а всъщност е бар-стрийта. И заради наклона няма как да сложат столове и маси... всичко е с ниски масички и възглавници за сядане Ха дано поне с това да те изкуша да идете

--------------------

Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2617729 - 03.05.2010 00:46 [Re: Elle*]

Цитат:

И за Тасос знам само местоположението му. Склонна съм да отида до Тасос, ако някой го рекламира във форума и се убедя, че си заслужава.

Пред Тасос бих предпочел 10 пъти Самотраки... но аз съм дъртофелник и обичам Дедеагач и Димотика...

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

burgasblacksea

**

#2617742 - 03.05.2010 01:04 [Re: Тaис]

То е ясно, че в града Волос нямаме работа. Винаги бягаме от шумотевицата. Бяхме се навили вече за Скиатос, ама сега ни изкушаваш и с твойто островче
Проблема е, че времето ни е малко - отиваме на 7-ми и на 9-ти сутринта трябва да хващаме на обратно. Че и то за Бургас. Бая си е.
Ама знае ли човек, може да ни удари тока и да забравим да си тръгнем още ден-два
Абе вие разказ чакате, ама пусти мързел... кога съм писал аз толкова
Преди седмица се върнахме от круиз в Средиземно море и а-ха да зема да драсна нещичко и... все си намирам някакво оправдание. Ама ше ми дойде музата някой ден
Лягам вече, че утре ни чакат едни пещери, едни ждрела. Трябва рано да се става. Ше ме бият групата

--------------------

burgasblacksea

**

#2617746 - 03.05.2010 01:09 [Re: Тaис]

То е ясно, че в града Волос нямаме работа. Винаги бягаме от шумотевицата. Бяхме се навили вече за Скиатос, ама сега ни изкушаваш и с твойто островче
Проблема е, че времето ни е малко - отиваме на 7-ми и на 9-ти сутринта трябва да хващаме на обратно. Че и то за Бургас. Бая си е.
Ама знае ли човек, може да ни удари тока и да забравим да си тръгнем още ден-два
Преди седмица се върнахме от круиз в Средиземно море и а-ха да зема да драсна нещичко и... все си намирам някакво оправдание. Ама ше ми дойде музата някой ден
Лягам вече, че утре ни чакат едни пещери, едни ждрела. Трябва рано да се става. Ше ме бият групата

--------------------

O HARA
непокорна

#2617749 - 03.05.2010 01:24 [Re: Тaис]

Може почивка в Родос да се направи индивидуално, да.

Иначе за Гърция, да, ще се ходи пак там. Пропадна ми едно пътуване до Тасос по Гергьовден заради непредвидени обстоятелства. Иначе морето ми тази година пак ще е в Анталия, че случихме на много добра оферта. Иначе идеята за Гърция я обмисляме от миналата година, но с коли в някой от ръкавите на Халкидики. Да сме живи и здрави само. Ще звънна, като дойде времето.
Крайно време е да се поразходиш и ти до Турция.

--------------------
I am just a vision.

burgasblacksea

**

#2617760 - 03.05.2010 03:26 [Re: Тaис]

Тaис
хетера

#2617882 - 03.05.2010 09:51 [Re: O HARA]

Стига с това Халкидики бееее Е, виж хората - Скиатос, Самотраки, аз ще допълня Лесбос - това са все близки острови.

А аз до Турция нали ходих до Бодрум и Мармарис... и ме е яд, че нямахме време да ида до Родос и/или Кос. Някога може и до Анталия да отида...някогаааа, но не сегаааа

--------------------

Тaис
хетера

#2617884 - 03.05.2010 09:54 [Re: burgasblacksea]

Така, така, круиз викаш и си траеш?! Аз искрено вярвам, че все някога ще се срещнем било случайно по пътищата, било нарочно на маса и да видиш тогава какво мрънкало съм за разкази.

А до Алонисос (моето любимо островче) и за 1 ден можете да идете. Като идеш във Волос ще видиш разписанията кое кога и докъде ходи. Макар, че там кола си трябва да го пообиколиш, щото иначе само пристанището и наоколо... ама пак става

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2617981 - 03.05.2010 13:07 [Re: burgasblacksea]

Имаш грешна представа за Родос през лятото. Ако полюбопитстваш ще видиш, че през лятото там са най-ниските температури от цяла Гърция. Поради почти постоянния морски бриз рядко надминават 35*С. Друг е въпроса, че през есента е по-спокойно и евтино. От Солун има фери един път в седмицата, (преди беше петък и в неделя пристигаше от Родос), но пътува 24 часа, ако те интересува мога да проверя дали има промяна. От Пирея има всеки ден, дори може и по 2, някои тръгват вечер и пътуват 12 часа с една спирка на Кос, ако спират и другаде (Санторини, Патмос, Калимнос, Лерос) е повече пътя (може и до 18 часа). Другия вариант е самолет, 45 мин. от Атина, 65 мин. от Солун, но от Солун има само 2 полета дневно - един на Олимпик около обяд и един на Еджиън вечер. От Атина има минимум 6 полета дневно, а понякога и 8. Ако вземеш билети доста предварително можеш да случиш прилични цени. Хотели има за всеки джоб (почти)

--------------------

alice
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
    #2618336 - 03.05.2010 21:43 [Re: Тaис]

Ммм, ко рече за Самотраки? Много ни го похвали един приятел.

Дзвер
wavedancer

#2618350 - 03.05.2010 22:30 [Re: Тaис]

Ти си втория човек, който чувам да е влюбен в Алонисос. Сестрата на мъжо не го сменя това място за лятна почивка и казва същото- че е красиво и спокойно и след като го е открила не я интересуват никакви туристически острови. Дори ако ходиш често и си падаш по кръчмиците и купони, може да сте се засичали

--------------------

Тaис
хетера

#2618364 - 03.05.2010 23:21 [Re: Дзвер]

Значи е време и ти да отидеш и да разбереш защо ни харесва За жалост не ходя често, всъщност само веднъж бях. И както в началото си мислехме, че ще умрем от скука, така случайно докато разглеждахме (посреднощ и след много узо, миди и тн ) една красива врата с ковано желязо се оказа, че тя се отвори, а след нея друга и се оказахме в нощен клуб, малък, но достатъчен за нас.... И този клуб отвън не се чуваше грам музика, а вътре си беше поносимо силна, щом все пак танцувахме и се надвиквахме и... така де
Сега се сещам и за още един вълшебен миг там.. с корабче-лодка отидохме до някаква друга част на острова, там обядвахме.... нямаше музика, в един момент и ние притихнахме и се чуваше само шума от листата от вятъра и цикадите (така и не се научих как е на български името на тази животинка).
А за върха на острова и кръчметата и гледките от горе - каквото и да кажа, ще е малко. Само един факт - по която и малка каменна уличка да тръгнеш, все излизаш с гледка към морето.
Сестрата на мъжа ти знае защо ходи там

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2618559 - 04.05.2010 10:55 [Re: Тaис]

Цикада всъщност си е български вариант, на гръцки е дзидзикас (или дзидзики)
Сега , за да внеса и моя малък принос към провокациите ви за спорадите, ще напомня, че филма *Мамма миа* е сниман на Скопелос и Скиатос От тогава посещаемостта им се е увеличила с около 30%, а много двойки ходят , за да се оженят там

--------------------

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2618708 - 04.05.2010 15:21 [Re: Shogoun]

Цитат:

Имаш грешна представа за Родос през лятото. Ако полюбопитстваш ще видиш, че през лятото там са най-ниските температури от цяла Гърция. Поради почти постоянния морски бриз рядко надминават 35*С. Друг е въпроса, че през есента е по-спокойно и евтино.

За лятото не знам. Била съм там септември началото, ако не се лъжа и беше 38 градуса един ден и много топло. Влязох да се изкъпя в морето, водата беше топла. Най-много ми хареса Линдос.
Там повече преди началото на октомври не ходя....

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

canon
На изток от рая

#2618832 - 04.05.2010 18:02 [Re: Дзвер]

Прочетено :

"Ами ние се отказахме вече.
Дори границата и пътищата да не са затворени от протестиращите,самият факт,че са блокира всякакъв вид транспорт означава,че всичко ще тръгне с коли и трафикът ще се натовари.В гръцките блогове четох за спирания без предупреждения на тока,стачка на поне един от мобилните им оператори,повечето архитект.забележителности,музеи и т.н. ще останат затворени,някои магазини ще работят,други-не,ако,не дай Боже ти се наложи да потърсиш лекар,в кои болници ще търсим,като и те стачкуват.Пишат,че утре се включва в стачката и частният сектор,нещо подобно и за военните-и те участвали в някакви протести.
Дори и да е преувеличено,тази несигурност не ми е идеята за почивка,така че отпада.И с големи деца не ми се спи в колата.
Но нека,ако някой е там,да казва за тези,които ще пътуват все пак.Очаквах повече по ТВ,като се знае,че половин БГ се изсипва там за празниците,но пълна тишина. "

Какво е положението в момента наистина и имат ли повод за притеснение хора дето планират да пътуват утре следобед към гръцко ?

--------------------

Тaис
хетера

#2618977 - 04.05.2010 22:23 [Re: canon]

Утре (05/05) до края на денонощието са в официална стачки всички видове транспорт, чух, че и бърза помощ и учители и тн., банките...

Поне по информация от гръцката полиция и инфо от сайта на нашето Външно министерство (информацията е публикувана в 16,00, да не казвам, че днес цял ден няма кой да отговори на телефоните), граничните пунктове ще работят нормално за автомобили и автобуси.

--------------------

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2619243 - 05.05.2010 11:52 [Re: Тaис]

ние си купихме билети за чартърен полет чрез агенция,(300 € на човек),за началото на юни за Кarpathos
има и вариант с low cost до Rodos и от там с друг полет но е по-дълго и цената е горе долу същата.
Чувам добри отзиви за Karpathos,все още не толкова туристически като Rodos,Kos и Мykonos,би трябвало да е по-спокоен ,като се върна ще докладвам
Сега ще търся кола под наем и студио.

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Дзвер
wavedancer

#2619255 - 05.05.2010 12:02 [Re: Тaис]

Съобщиха за транспорта само, че от 10 до 16 ч. ще е
+ ДЕИ + всички магазини.

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2619300 - 05.05.2010 13:33 [Re: Azalea]

В Линдос по принцип поради местоположението си температурите са по-високи и е по-задушно

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2619307 - 05.05.2010 13:42 [Re: luce]

http://forum.all.bg/showthreaded.php?Cat...rue#Post2168122

--------------------

Тaис
хетера

#2619311 - 05.05.2010 13:47 [Re: Дзвер]

Питай ме мен за транспорта и защо отлагам пътуването за следобед... заради тъпите фериботи

Чао, ако не се появя до една седмица, значи гърците са ни взели за заложници на стачката. ВЕНСЕРЕМОС!!!

--------------------

luce

#2619321 - 05.05.2010 13:56 [Re: Shogoun]

мерси

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Дзвер
wavedancer

#2619351 - 05.05.2010 14:42 [Re: Тaис]

Таис, желая ти да стигнеш, където си тръгнала безпроблемно, ако не- можете да се включите поне в протестите

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2619427 - 05.05.2010 16:41 [Re: Тaис]

Ти май не си особено притеснена от една такава перспектива ?

--------------------

canon
На изток от рая

#2619505 - 05.05.2010 19:08 [Re: canon]

Eто , че вече има и официална позиция от Външно :

Министерството на външните работи препоръча на българските граждани да избягват краткосрочни пътувания в Гърция, които не са наложителни.

http://dnes.dir.bg/news.php?id=6339545

--------------------

Azalea
Alien

#2619579 - 05.05.2010 20:22 [Re: canon]

Цитат:

Eто , че вече има и официална позиция от Външно :

Министерството на външните работи препоръча на българските граждани да избягват краткосрочни пътувания в Гърция, които не са наложителни.

http://dnes.dir.bg/news.php?id=6339545

Ми добре. Мерси...сте изчакаме тогава!

--------------------

luce

#2619941 - 06.05.2010 13:46 [Re: Shogoun]

за съжаление анулираха моя полет за Карпатос поне до средата на юли без много обяснения и не дадоха алтернатива,много жалко....

--------------------

Тaис
хетера

#2622079 - 09.05.2010 22:30 [Re: Дзвер]

Е, върнах се, безаварийно натам и насам. Не знам кво е писало Външно в края на деня на 05/05, но всички пътища си бяха ок, времето прекрасно....

Дзвер, точно това им казах на моите хора като тръгнахме, че ако не можем да стигнем, поне ще можем да протестираме. Е, стигнахме, изкарахме си весело, слънчево и морско

--------------------

O HARA
непокорна

#2622161 - 10.05.2010 00:03 [Re: Тaис]

А фериботите работеха ли? Мои приятели предпочетоха да откажат пътуването си до Тасос, защото имаше опасения от стачка и големи опашки от автомобили.

--------------------
I am just a vision.

Тaис
хетера

#2622321 - 10.05.2010 08:07 [Re: O HARA]

Да, имаше стачка и за фериботите, които не работеха до 00,00 ч на 05/05, но поне го обявиха ден преди това, та да разместя програмата. Опашки и задръствания не е имало... Не знам при Тасос как е било

--------------------

canon
На изток от рая

#2622616 - 10.05.2010 15:02 [Re: Тaис]

Чакаме разказ и снимки

--------------------

Тaис
хетера

#2622721 - 10.05.2010 17:34 [Re: canon]

Е, няма смисъл, бях на Корфу, за там съм писала и пускала много
Стискай палци да се случи да отида до един друг остров, и ако е така, както си мисля, и вас ще ви заведа всичките

--------------------

canon
На изток от рая

#2622742 - 10.05.2010 18:10 [Re: Тaис]

Стискаме тогава палци да ги обиколиш всичките

--------------------

burgasblacksea

**

#2623501 - 11.05.2010 19:15 [Re: Тaис]

Язък, разминахме се със Скиатос
Ми така ни се пада... след Гьоргьовден... ма то много вкусно тва узо бееей
Пък може и от гръцката салата да е ...хм
Ама като не можеш да си вдигнеш гъза от леглото до обяд - няма Скиатос! Нищо де, другия път!
То май си трябва и повечко време за тия Споради.
Остана по-лесното - на любимия Тасос. И там си беше гот

А за
Цитат:

Аз искрено вярвам, че все някога ще се срещнем било случайно по пътищата, било нарочно на маса

Квит сме хаймани, няма начин да се разминем

п.п. А си и обещала организация за Йордания наесен, ако не се лъжа

--------------------

burgasblacksea

**

#2623504 - 11.05.2010 19:20 [Re: Shogoun]

Цитат:

Ако полюбопитстваш ще видиш, че през лятото там са най-ниските температури от цяла Гърция.

Виж, това не го знаех.

Че ще се ходи на Родос, ще се ходи. Вероятно от Септември нататък. Не заради цените, а да се избегне лудницата. Пък нали трябва да си уважим и наш'то моренце през лятото

--------------------

burgasblacksea

**

#2623516 - 11.05.2010 19:31 [Re: alice]

Аааа, за Самотраки хубави думи нямам. Не знам как го е видяла Таис, но на мен не ми хареса. Камънак, пущинак и диви кози. Май това е само. Два-три плажа правят изключение и те не са кой знае какво. Не че държа на плажовете, ама то и места за гмуркане няма. Само дълги, прави, каменисти брегове, без едно свястно заливче. Иначе, ако се качиш над 200-300 метра надморска височина има много зеленина, рекички, водопади... Наистина много красиво, но човек едва ли отива на остров само с тази цел. То затова си имаме наши планини.
Лично за мен Самотраки е колкото да се каже, че съм бил и там. Нищо друго.

--------------------

Тaис
хетера

#2623690 - 11.05.2010 23:45 [Re: burgasblacksea]

Не съм била на Самотраки. Като прочетох, че са го споменали тук минах през нета да видя за какво иде реч.... Е, хора разни, вкусове разни. Там мога да отида ако съм обиколила всичко друго или иначе казано, този си живот мога да понеса и без този остров. Но наистина е въпрос на вкус и усещане, и добре, че е така, иначе всички щяхме да ходим само по едни и същи места и да се блъскаме

И кво, узо, салата... тези три неща и никви острови?? Голям мързел си, честно Ама нищо де, то и от това има нужда човек. Пък и аз наваксах и заради теб - като станах в сряда в 7 сутринта, та си легнах в петък в 2 посреднощ. И следващите дни ги откарах на не повече от 4-5 часа сън

Не съм забравила за Йордания наесен, ама ти гледам към Родос се заглеждаш за тогава...

--------------------

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2623697 - 12.05.2010 00:23 [Re: Тaис]

Таис,мани,то и аз октомври сдавам багажа Сменям работата и от август нататък,до другото лято нямам отпускиииии
Отиде ми Йордания,и Лисабон,и Толедо и всичко планирано...

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

burgasblacksea

**

#2623817 - 12.05.2010 10:05 [Re: Тaис]

Не бе, не съм мързел, честно Не и за такива неща... от махмурлука ще да е Ми то, ако бяхме тръгнали следобяд за Волос, изпускахме всички фериботи. Пък само за един ден... щяхме само път да бием.
А ти на Корфу, а? Лелеее как го обичам тоя остров! И кви местенца съм открил там... Приказка...
И за там имам планове за есента пак Миналата година трябваше да ходя по работа в Италия, та тръгнахме седмица по-рано да разпуснем на Корфу. И тази смятаме да направим същото. Края на септември, началото на октомври. А Родос може да се направи преди, или след това. А за Йордания и ноември си е добре Ще изпукаме от жега, ако е по-рано

--------------------

Тaис
хетера

#2624202 - 12.05.2010 20:27 [Re: Менада]

Ех, Менада, съжалявам, ама нищо, нали знаеш, че за всяко нещо има баланс. Здраве да е, ще си наваксаш после

Морски приятелю, я кажи ти за тези местенца на Корфу ?! Изчакай още малко, и може да ти предложа нещо друго, вместо Корфу Пак така интересно и хубаво с тайни местенца

--------------------

luce

#2624491 - 13.05.2010 13:12 [Re: Тaис]

знаеш ли нещо за Милос ?
видях малко инфо в нета и ми изглежда много хубаво и не e превзето от туризма място,взех полет до Санторини и от там се стига бързо по море
почти се бях отказала от гръцките о-ви и се бях ориентирала пак за Малдивите,обаче ми се струва в този момент по-естествено да помогна(колкото и да е незначително това което ще остявя там) на Гърция отколкото на екзотичните о-ви,които сигурно никога няма да видят криза.
като се върна ще разкажа и покажа.

--------------------

Marillion
Министър на истината
**

#2624496 - 13.05.2010 13:27 [Re: luce]

Да, правилна и заслужаваща поздравления логика. В този момент е добре да помогнем на Гърция, защото така помагаме на Европа, следователно и на себе си...

В тази връзка май ми се очертава едно посещение на Солун на 10 септември, някой ако може да предложи приличен хотел с паркинг на сносна цена, че резервационните системи ми бълват някакви безумни оферти...

--------------------

luce

#2624504 - 13.05.2010 13:47 [Re: Marillion]

виж и този сайт, слави се с ниските цени...
hotelopia

--------------------

burgasblacksea

**

#2624716 - 13.05.2010 18:31 [Re: Тaис]

Хотела, в който се бяхме настанили е близо до Палеокастрица, под едно селце Лиападес. Спокойно и красиво място. А иначе най ми харесва североизточната част на Корфу /която гледа към Албания/. Та там има няколко приказни заливчета, едното от които се казваше Agni, мисля
Ама ти сигурно ги знаеш, де

--------------------

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2624922 - 13.05.2010 23:27 [Re: burgasblacksea]

А на мен най-много ми харесва местността точно около Лиападес, дори повече от Палеокастрица - има страхотни усамотени плажове!

Тaис
хетера

#2624940 - 13.05.2010 23:55 [Re: luce]

Надолу по островите не съм ходила още Но ще чакам разказ

--------------------

Тaис
хетера

#2624942 - 13.05.2010 23:59 [Re: burgasblacksea]

Знам ги, точно заради това питам къде си бил А надолу към Глифада, Ермонес... Палеокастрица и околност не е най-доброто място за почивка (сигурно вече си го разбрал) заради огромния поток от туристи там
Иначе североизточната част и на мен ми е любима... Всъщност хубавият залив и плаж там е Агиос Спиридонас (има още един на западния бряг). А малко под Касиопи каква чудна рибна таверна хем на плажа има..... Хайде, идвай, другата седмица се очертава пак да отскоча до там за 3-4 дни (само дано не стачкуват пак, че се чува за нещо такова около 20/05).

--------------------

Тaис
хетера

#2624945 - 14.05.2010 00:05 [Re: Marillion]

Центъра на Солун с паркинг към хотела е невъзможно. Има няколко паркинга в центъра, но обществени.

Всъщност какво точно разбираш под център? Щото баш центъра е Аристотелис, и там хотелите естествено са скъпи. По Егнатия обаче в посока към гарата и около митницата, като това не е далеч от центъра има прилични хотелчета на прилични цени. И... какво означава за теб прилични цени? Не съм ги поглеждала тази година за септември, но мисля, че в рамките до към 60-70 евро/стая може да се намери в приличен хотел на 5-10 мин пеш от Аристотелис примерно.
А, всъщност ... септември е панаира, тогава града е почти пълен и естествено цените да са по-високи. Ама утре ще ти кажа конкретни варианти да погледнеш дали ще си харесаш.

--------------------

Marillion
Министър на истината
**

#2625077 - 14.05.2010 08:52 [Re: Тaис]

Не съм казвал, че трябва задължително да бъде в центъра. Важна е цената, при само една вечер /отивам на концерт/ е все тая - чисто и добре поддържано фамилно хотелче, също би свършило работа. Цените които ти обявяваш са напълно приемливи, аз в резервационните системи видях в пъти по-високи. Благодаря ти, Тайс, ще чакам инфото...

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2625091 - 14.05.2010 09:17 [Re: burgasblacksea]

Цитат:

Не заради цените

А защо не, не виждам лошо колкото и да е богат човек, да си харчи парите рационално Само ако е наложително бих купила нещо за 15, ако мога да го намеря за 10 (примерно)
Иначе лудница има на определени туристически места, винаги можеш да намериш усамотение ако желаеш

--------------------

burgasblacksea

**

#2625326 - 14.05.2010 16:20 [Re: Shogoun]

Въобще не съм човек, който не си прави сметката. Така де, работя за пари. Не ги крада, а не съм ги спечелил и от тотото. Така че, мнението ми се покрива с твоето. Идеята ми е, че Гърция е съседна страна и не изисква кой знае каква подготовка за да се посети. Но най-подходящото време за това е до средата на юни, или след средата на септември. Това, по мое мнение разбира се.

--------------------

burgasblacksea

**

#2625335 - 14.05.2010 16:26 [Re: Тaис]

Цитат:

Хайде, идвай, другата седмица се очертава пак да отскоча до там за 3-4 дни

Не ме изкушавай, че малко ми трябва

Ама от началото на годината не съм се спрял. Много ше ми стане. Неудобно мий някак... от мене си

--------------------

burgasblacksea

**

#2625344 - 14.05.2010 16:35 [Re: zozinia]

Да, за Лиападес говоря и аз.
Селцето се пада вляво от снимката, а това е общ план на залива.

--------------------

Тaис
хетера

#2625423 - 14.05.2010 20:04 [Re: burgasblacksea]

Цитат:

Много ше ми стане. Неудобно мий някак... от мене си

Както се казва "Много на душманите" Пък и то не пречи да си се срамуваш докато караш по магистралата, в морето вятъра като те духне ще ти отвее срама

Сега гледам каква снимка пускаш, остава да кажеш, че не си се качил до Бела Виста, та да покажеш целия залив при Палеокастрица. И ако верно не си - поправителния е задължителен

--------------------

burgasblacksea

**

#2625703 - 15.05.2010 12:49 [Re: Тaис]

Ще трябва да те разочаровам. Поправителния отпада

--------------------

Azalea
Alien

#2625752 - 15.05.2010 15:23 [Re: burgasblacksea]

WOW,

много яко кафене!!!

--------------------

Тaис
хетера

#2626044 - 15.05.2010 21:58 [Re: burgasblacksea]

А, добре, вече съм по-спокойна... А за поправителния нали знаеш, че ще измисля нещо, дето е трябвало да видиш и пак да те изнудвам да тръгнеш пак
Няма да те тормозя, не и за Корфу, при условие, че преди това още те чакат Скиатос и Алонисос Нали си обещал.....

--------------------

Тaис
хетера

#2627082 - 17.05.2010 17:31 [Re: Marillion]

Мери, извинявам се, че се забавих с инфото, ама нещо не ми стига времето напоследък.
Сега, започвам с това, че наистина в периода 03/09 - 12/09 има панаирна изложба и това предполага по-голяма заетост и съответно по-високи цени по хотелите. Някои от тях дори имат изискване за минимален брой нощувки (2-3). Затова и навсякъде, където ровиш ти дава високи цени. Един от хотелите, който не ми маркира никакви забележки за периодите е Aegeon 3*, като цената за този период е 76 евро на двойна стая, на ВВ. Друг хотел е Egnatia 3*, който дори на панаирни цени е в разумни граници - 99 евро за двойна стая. А хотела е с добра локация. Макар, че ако ще се плащат 100 евро за него, Egnatia Palace 4* (точно срещу площад Аристотелис) е на 111 евро.
И другото е, че като наближат тези панаири хотелите започват да се пълнят и вече не може да се намери на никакви или наистина на неприлични цени.
Така, че ако ти е обвързано с нещо друго (мисля, че спомена концерт) и вече си си взел и билети, докато е време си блокирай една стая от сега.
Има и друг вариант, ама е вече т.нар.периферия, тоест излиза се извън Солун, което не мисля, че е най-удачният вариант.
Сега се сещам и за още един варинат, ама ако си с обещствен транспорт - отиваш на концерта, след концерта на бузуки и сутринта с първия влак или автобус към София Макар, че бузукито и такситата ще ти легне като цена повече от цените, които виждаш по хотелите
Виж ги в нета тези хотелчета, нямам време да ги ровя за линкове сега. И ако трябва още ще помагам

--------------------

canon
На изток от рая

#2627088 - 17.05.2010 17:41 [Re: Тaис]

Абе на какво бузуки го засили с неговия аватар ...

--------------------

Тaис
хетера

#2627094 - 17.05.2010 17:45 [Re: canon]

Бе знае ли човек, то зора променя хората Пък и много моля, бузукито е гръцка музика, хем на живо, не е БГ чалга. И аз чалга не мога да слушам, но гръцкото не ми пречи, ама хич

--------------------

canon
На изток от рая

#2627099 - 17.05.2010 17:48 [Re: Тaис]

Знам знам шегувах се .
Ей сега веднага ми идва на ум нещо старо във варианта на Кичка Бодурова.

--------------------

Тaис
хетера

#2627101 - 17.05.2010 17:50 [Re: canon]

Знам, че се закачаш де То в това гадно време какво друго му остава на човек. А аз се чудя как ще пътувам в петък в тоя студ към Йонийско пак....

--------------------

canon
На изток от рая

#2627112 - 17.05.2010 18:02 [Re: Тaис]

Блазе ти , аз съм по въздух и май за втори път ще се сблъскам с вулкана
На юг сигурно ще е топло

--------------------

Тaис
хетера

#2627116 - 17.05.2010 18:09 [Re: canon]

Да,чух че днес Лондон пак е затворил летищата. Споко, при нас пък ще има стачка на 20/05

То като гледам май само към Азия още е отворено...

--------------------

canon
На изток от рая

#2627123 - 17.05.2010 18:15 [Re: Тaис]

Kъде в Гърция ли ще има стачка на 20 ?

--------------------

Тaис
хетера

#2627144 - 17.05.2010 18:28 [Re: canon]

Да, като за сега май поне самолетите ще хвърчат... ама то там никога нищо не се знае

--------------------

Marillion
Министър на истината
**

#2627577 - 18.05.2010 09:31 [Re: Тaис]

Цитат:

Мери, извинявам се, че се забавих с инфото, ама нещо не ми стига времето напоследък.

Няма проблем относно забавянето, така или иначе има време, но това което ми пишеш не ми харесва особено и май ще търся и други варианти, ако се сещаш нещо пиши... Има вариант тази година все пак да стигнем и до Атина, защото същата група свири на 09.09.2010г. там, така че ако се намери приличен хотел в столицата за две нощувки, може да променим дестинацията...

И още нещо, ще помоля да ме наричаш Мерилиън или Marillion, както ти харесва. Това Мери просто го забрави, надявам се ще проявиш разбиране...

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2627850 - 18.05.2010 14:37 [Re: burgasblacksea]

Аз до средата на юни не бих отишла защото съм студлива, но за септември съм съгласна

--------------------

Тaис
хетера

#2627891 - 18.05.2010 15:15 [Re: Marillion]

Мерилиън, взимам си бележка за името, ама това пак от недостиг на време е (или мързел ). Атина мисля, че по-може да стане, щото въпреки, че е по-скъпа по принцип, поне не се влияе от такива неща като панаири и тн. Ще проверя и варианти за там, като обаче по-вероятно някъде по-настрани да намерим за добри цени. Там къде ще е концерта? В смисъл да търсим нещо да е близо.

--------------------

Marillion
Министър на истината
**

#2627901 - 18.05.2010 15:30 [Re: Тaис]

Благодаря ти Тайс, както за отделеното време, така и за коректното отношение...

За Атина, концерта ще бъде на 09.09.2010г. в Technopolis, Gazi. Намира се на адрес 100 Pireos Str., 11854 Athens. Ще съм ти благодарен да потърсиш нещо нещо добро като оферта за две нощувки в района, тройна стая с паркинг за 08 и 09 септември. Като ще давам повече пари, поне да го съчетая и с разходка до Атина, така или иначе явно съдбата ни отрежда посещение в този град, въпреки че за август предпочетохме Истанбул...

--------------------

Тaис
хетера

#2627905 - 18.05.2010 15:34 [Re: Marillion]

Третия човек е дете до 12 или голям човек?
И не бързай с благодарностите де, още не съм ти свършила работа докрай

--------------------

Marillion
Министър на истината
**

#2627907 - 18.05.2010 15:36 [Re: Тaис]

Голям човек, на 14 е, но вече е по-висок от мен...

--------------------

luce

#2628897 - 19.05.2010 14:24 [Re: Тaис]

Цитат:

Надолу по островите не съм ходила още

а,мислех че си ги обиколила всичките о-ви...сори
Като се върна ще разкажа

п.с. замислих се ами къде тогава ходите в Гърция ако не по о-вите ? пък и от Атина има връзки до повечето ,ако не до всичките.

--------------------

Тaис
хетера

#2628974 - 19.05.2010 16:30 [Re: luce]

За над 50% от българите Халкидики и Солун е Гърция. В резултат на което често остават разочаровани, щото ... така де, ясно защо.

Аз съм пътувала надолу към Атина, Делфи, Пелопонес, само на някои от островите съм била - Скиатос, Скопелос, най-често до Корфу, щото още е хит и вдругиден пак съм там, ама се надявам скоро това да се промени и то много осезаемо

--------------------

burgasblacksea

**

#2629689 - 20.05.2010 16:52 [Re: Тaис]

Цитат:

А, добре, вече съм по-спокойна... А за поправителния нали знаеш, че ще измисля нещо, дето е трябвало да видиш и пак да те изнудвам да тръгнеш пак
Няма да те тормозя, не и за Корфу, при условие, че преди това още те чакат Скиатос и Алонисос Нали си обещал.....

Обещанието си е обещание, ама..... обичам ги тия поправителни бе

Цитат:

най-често до Корфу, щото още е хит

А, що все още? Мисля и, че ще си остане. Поради разстоянието нямя как да бъде масово превзет от нашенци, та... няма да се превърне във второ Халкидики

--------------------

burgasblacksea

**

#2629690 - 20.05.2010 16:55 [Re: Shogoun]

Цитат:

Аз до средата на юни не бих отишла защото съм студлива, но за септември съм съгласна

Така де, стигнахме до "споразумение" накрая

--------------------

Тaис
хетера

#2629753 - 20.05.2010 18:24 [Re: burgasblacksea]

Всъщност с тази магистрала вече е много по-лесно достъпен, та ... ох, надявам се да имам време скоро да отскоча до Лефкада. Там хем и с фериботи не се разправяш, а като си бил на Корфу и си видял "историята", вече може да се ходи и само на мързелуване... макар, че то пак не е мързелуване, че отсреща са още два острова + острова на Онансис...

--------------------

Тaис
хетера

#2634639 - 28.05.2010 21:04 [Re: burgasblacksea]

Морски приятелю, намерих ти вариант как хем да обикаляш по 2-3-4 острова, хем да ти е организирано (да има кой да се грижи за теб), хем да не си в група и да зависиш от чужди капризи. Има го и във вариант Скиатос, Скопелос и Алонисос До 10-ина дни и цени ще ти дам и по кои острови се прави

--------------------

natali.greec
неориентиран

Регистриран: 30.05.2010
От: GREEC THESSALONIKI
    #2635325 - 30.05.2010 15:25 [Re: Тaис]

а, между другуто ,защо точно на тези острови!На Миконо,Сандорини,Крит ,а и Родос си заслужава и има какво да се види,особено на Родос,а и хотелите са страхотни.Ето и няколко от мен:The Ixian Grand,Rodos Palace,Atriym Palace,Electra Palace,Olympic Palace. Аз лично ще ползвам Родос Палас.
А що се отнася до Корфу,той винаги ще си е красив и интересен!

Тaис
хетера

#2635462 - 30.05.2010 21:56 [Re: natali.greec]

Защото това е продължение от разговор малко по-напред в темата

Иначе всички острови си заслужават. Що се отнася до Родос Палас - добър избор

--------------------

burgasblacksea

**

#2635737 - 31.05.2010 15:12 [Re: Тaис]

Звучи примамливо. Мерси за грижите

Ще се възползвам.... наесен

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2636968 - 02.06.2010 19:09 [Re: Тaис]

Интерeсно ми е защо смяташ , че Родос Палас е добър избор?

--------------------

canon
На изток от рая

#2636995 - 02.06.2010 20:14 [Re: Shogoun]

Явно нямаш добри впечатления оттам. Би ли споделила , защото и аз събирам информация ей така за всеки случай

--------------------

Тaис
хетера

#2637130 - 02.06.2010 23:17 [Re: Shogoun]

Щото тя си го е харесала Няма начин на всеки тук да обяснявам кой друг е по-добър

А ти ако искаш й предложи

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2637495 - 03.06.2010 18:44 [Re: Тaис]

Ти имаш набито и професионално око и ми беше интересно как определяш добрия избор? От професионална гледна точка как стоят нещата? Иначе е ясно, че щом си го е харесала за нея е добър избор, аз само си любопитствам ей така
За хотела- хотела е около 40-годишен, един от първите построени още по време на хунтата с не съвсем чисти пари (ако може да има някакво значение) и специално разрашително, защото е 20-етажен, най-високата сграда на острова. Тук поради земетресенията е разрешено строителство до 4 етажа, не че не измислят разни номера и няма да видиш и 6-етажни сгради уж с подземни и приземни етажи. Построен е по италиански проект, говори се, че е върху някакви варели за предпазване. През годините е обновяван разбира се, бунгалата са по-нови и супер лукс, фоайетата също са обновени скоро, басеините са на високо ниво, има и покрит с олимпийски размери, ползва се за конференции често, защото има големи и добре обурудвани зали, доколкото съм чувала от стаите може да се иска още, но там не съм влизала. Изобщо си е един 5-звезден хотел, но нищо особено, камо ли фасадата. Намира се извън, но недалеч от града. Най-голям недостатък за мен е лошия плаж, който иначе е през пътя. Дълбоко и каменливо море и плаж, почти винаги духа от север-северозапад и има вълни, затова пък е рай за сърфистите.
Ако непременно човек иска да си похарчи парите за много голям 5-звезден хотел бих препоръчала Родос Паладиум http://www.harmonyresorts.gr/en/RP_Home.php ....

http://www.rodos.com/htlDL-rh.htm

--------------------

natali.greec
неориентиран

#2637689 - 03.06.2010 23:19 [Re: Shogoun]

момичета,аз съм си избрала ВИП суита в ниските построики с басейн,
а що се отнася до хотела го знам,а и специално на тях им се правиха подобрения и вътре са доста луксозни,а що се однася до плажаве не ме нълнуват толкова много,но аз знам и къде се намират хубавите плажове, аз всяко лято правя по 60 -70 бани , а там има какво да се гледа,да не говорим,че хората които са били досега там са останали възхитени,а отделно си имам и кола под наем,затова няма какво да ме притеснява, а що се однася до другия хотел ,го знам много добре!

Тaис
хетера

#2637726 - 04.06.2010 01:06 [Re: Shogoun]

Няма универсално определение за добър избор, просто защото критериите на всеки са различни. За тази година съм подбирала хотели за там точно по различни критерии и не само ценови, разбира се Това, което би ми харесало на мен няма значение ако клиента си е харесал друго. Друг е въпроса ако трябва да препоръчам... почва се един разпит като при лекар, докато се ориентирам какво се харесва
Виж, за мен по принцип островите са нещо, на което се ходи да се скита. А оттам нататък лукса е нещо, което е бонус ако човек може да си го позволи.
По-странно ми звучат хора, които питат за острови и искат хотели с пясъчен плаж и на база АІ, било то и ако са с деца. И винаги се чудя ако няма да излизат от хотела (щото общо взето това е презумпцията или поне за повечето време) защо всъщност отиват там?! Но отново опираме до желания. И като има хотели, които го предлагат... предлагам го и аз и най-много да намекна за моето мнение или просто си премълчавам.

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2638045 - 04.06.2010 16:50 [Re: Тaис]

Да, права си естествено, и аз ако трябваше да препоръчам бих го направила с удоволствие, но първо бих попитала какво иска и очаква човек от почивката си. Затова и поставих условието - голям , 5-звезден. Мисля, че са малко хората, които не си броят парите и ако имам определена сума бих предпочела повече дни в макар и не луксозен хотел, интересува ме да е чисто и уютно, ТВ, нет, климатик и да скитосвам повечето време. Но всеки сам решава и всяко решение е уважително .
Всичко това го казах и защото могат да се намерят съвсем прилични цени в още по-прилични хотели, тоест Родос не е недостъпен, а си заслужава

--------------------

luce

#2640348 - 08.06.2010 17:57 [Re: Тaис]

хотелите AI са обикновенно много изгодни като цена ,а оттам насетне човек може да си наеме кола и да обикаля -мисля че е най-икономичното решение,като се има впредвид че е включен и полета
Аз бях преди години в Lindos Princess в Родос в такава формула и ми хареса защото са постройки на 2 етажа и не прилича на многоетажен блок както много други хотели които видях там (на мен поне не ми дават чувство че съм на почивка такива постройки ),ползвахме го за база за обикаляне както много други туристи;
много са малко тези които не излизат извън границите на комплекса,независимо с деца или без.

Но не бих повторила на гръцки о-в такъв голям хотел,нито толкова туристически о-в,където поне аз не усетих почти нищо типично...

след наколко дена отивам през Санторини в Милос в търсене на истински незастроен такъв - дано го намеря

--------------------

luce

#2640351 - 08.06.2010 18:04 [Re: natali.greec]

защото са много туристически тези отрови,посещават се от страшно много години и вече нямат какво да предложат...малките о-ви са все още такива каквито винаги са били, автентични и не гърми музика от сутрин до вечер по плажовете...разбира се зависи кой какво търси.
На мен поне шумния пълен с дискотеки Римини пренесен на гръцките о-ви не ми допада никак

--------------------

Тaис
хетера

#2640559 - 08.06.2010 23:11 [Re: luce]

Е, ако не друго, поне ще видиш къде е намерена Венера Милоска
А ако искаш неразорани още острови, прескочи от другата страна, пак на Кикладите - Наксос. Нищо, че е най-големият от групата, все още не е напъплен от туристи масово Макар, че италианците май са навсякъде вече ...

--------------------

luce

#2640586 - 09.06.2010 00:31 [Re: Тaис]

да , и аз се сетих за тази венера милоска

Наксос и Иос са във каталозите на всички т.о. и то с чартърни полети....няма спасение

Парос е сред спокойните доколкото изглежда

--------------------

Тaис
хетера

#2640660 - 09.06.2010 09:33 [Re: luce]

Иос неофициално се води мястото за младежи и за 24-часов купон А Наксос със сигурност при вас много го има, защото партньорите ми за Наксос и Парос работят основно с италианци и... да Парос е по-малък, също много хубав
До другата седмица мисля, че ще мога да ти дам на едно място сбита информация с есенцията на всеки от островите... Аз самата подготвям такава за нашия сайт. Иначе за сега Милос... на мен лично Милос ми е за ходене за 1 ден, но ти ще кажеш после повече

--------------------

m_kalfov
неориентиран

Регистриран: 28.06.2010
    #2653097 - 28.06.2010 18:49 [Re: Elle*]

Здравейте, през м. ноември ходихме да остров Тасос. Нощувахме в Керамоти. На следващия ден с ферибота стигнахме то гр. Тасос.С колата направихме обиколка на острова. Обядвахме в Лименария и вечерта обратно с корабчето до Керамоти. Страхотна екскурзия без предварителна организация. Колата е на газ разход е единствено обяда и билетите за ферибота. В Керамоти спахме в апартамента на Нина и Георги Чолакови на нормални цени. Препоръчвам ви да го направите.

natali.greec
неориентиран

#2690109 - 05.09.2010 13:07 [Re: Тaис]

Тъй като се чуха и се изписаха компетентни мнения ,ето го сега и моето.Та за Родос-островът е невероятен и си заслужава,много история,има къкво да се види и е много чисто и подържано,музейте си заслужават и въобще останах повече от възхитена.Сега що се отнася до хотела-НЕВЕРОЯТЕН,глупости се изписаха и не е желателно без да се види да се пиши!Невероятно обслужване,но пиша за ВИП суитите,които надминаха очакванията ми,плажове много и за всички вкусове!!!Затова винаги всеки човек трябва да си изгражда индивидуално мнение,както напр. на мен не ми харесва на Левкада ,включително и на моите гръцки приятели,но вкусове!Снимки на фейсбук,там съм ги качила,но ако някой ми каже как се качват тук,ще ги кача.А за Велигден е на ред Крит,мисля че там има какво да се види!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14928

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.