ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
Re: Кратка почивка в Гърция - къде?
    #2436251 - 03.08.2009 22:04 [Re: Opk]

Въпрос на гледна точка е това, дали е добре, че има много българи или не
Има хора, които отивайки в чужбина искат да се почувстват в чужбина, а не като на който и да е наш курорт

Радвам се, че ти е харесало... то Ханиоти почти на всички се харесва На мен ми идват в повече руснаците и българите там. Включително в обслужващия персонал

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2437461 - 05.08.2009 09:21 [Re: Тaис]

Цитат:

Макар, че всеки път се чудя що се пънете с тези комбинации за Метеора. Един уикенд време взима да се иде само до Метеора, а не в комбинирано пътуване.... Ама ти си знаеш де

При мен е с две цели - хем туристическа, хем логистична. Както ти казах идвам от Италия, но жена ми реши, че не и се прибирало толкова бързо в рОдината и вместо за София ще продължим за Приморско... Така се получава прекалено дълга отсечка от Игуменица до Приморско и реших да направя междинна спирка, то не че Метеора е в средата, но все пак е нещо...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Тaис
хетера

#2437987 - 05.08.2009 18:25 [Re: Marillion]

Направи си междинка някъде по-напът. Около Верия например, там идете до Вергина. Или ако имате още да обикаляте Солун - някъде там. Едеса също хем малко те отбива, хем пак е добре за почивка........ Или продължете от Игуменица след Солун някъде към Кавала. После влизате за Приморско от там. Все ви е магистрала. От Игуменица до Солун са 320 км, не е кой знае колко вече
А Метеора при някое ходене за повече дни надолу,към Волос или Скиатос...

--------------------

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2438884 - 07.08.2009 01:47 [Re: Тaис]

Какво означава "кошмарно място"? Имаш предвид конкретна част от самия остров или нещо друго? Питам те за уточнение, защото знаеш, че много хора наричат "кошмарни" туристическите курорти, музиката, хотелите, платените чадъри на плажа. Други пък точно това търсим и пустошта и уединението са ни скучи за повече от ден. Най-вероятно сега при това пътуване няма да тръгна за Корфу, но по принцип проявявам интерес.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Тaис
хетера

#2439288 - 07.08.2009 20:16 [Re: Elle*]

вид настаняване

--------------------

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2617074 - 01.05.2010 16:42 [Re: Тaис]

Планирали сме почивните дни да направим една екскурзийка до Гърция, като първите два ще отделим на Родопите, а следващите три - на Халкидики. Е, разбира се към почивните дни прибавихме и трите работни от понеделник до сряда
Проблема е че на 7-ми част от бандата се връща към България (много им се работи на тия хора, бреееей)
А на останалите ни се иска да продължим с почивката и се ориентираме към Родос и Скиатос, щото там още не сме били, а за Скиатос съм чувал само хубави отзиви - спокоен остров, много зелен, хубави заливчета...
Та, чуквам в търсачката на сайта и естествено попадам на теб, Таис
Та въпроса ми е: Имаш ли информация за някое "свежо" хотелче около Волос (но не в града), или на Скиатос? Не държим да е някакъв кой знае какъв луск, а по-скоро чисто, уютно и да е на брега естествено
Търсих информация в нета и за хотели, и за ферита, ама май най-добре си е от извора...
Та, си мислех, че може да помогнеш с някой безплатен съвет... пък някой ден ще черпя

п.п. Ако някой друг има информация, също да помага, да не се стиска

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Тaис
хетера

#2617530 - 02.05.2010 20:02 [Re: burgasblacksea]

Чеки, че нещо се обърках Говориш за Халкидики, после за Родос и едновременно с него за Скиатос........ ?!
Последно къде искаш? Щото Халкидики - ясно.

Скиатос е по-надолу и все си мисля, че въпреки, че за почивните дни половин България се изнася в близка Гърция, на Скиатос ще има места и на място да намерите... Имена на хотели..трябва да ровя по стари архиви, отдавна съм ходила там. Нео повечето от хотелите са извън столицата на острова. Иначе има ферибот от Солун до Скиатос, който ако няма промяна някаква, първо спира в Алонисос. Това е третия и най-малкия от трите, които са един до друг - Скиатос, Скопелос и Алонисос. Аз лично съм влюбена в това островче. Там няма големи хотели, всички са от рода на фамилни такива, няма пясъчни плажове, но пък има такова спокойствие и ... А на върха на баира на острова има чудни кръчмички, за гледките не искам дори да си спомням, че ми се приревава... Само ще ти кажа, че единия бар е изцяло обърнат към морето и съседните острови, до него обаче се стига по стръмни стълби, по които като слизаш само морето виждаш все едно под краката си, и за хора със известен страх от високо като мен би трябвало да е недостъпен.... Да, ама не, престраших се А, между другото някога там на върха са живели местните, но към 60-те години е имало земетресение и те са се преместили долу, а сега някои от кръчмите са разположени в къщи, от които са останали само стените... Ако не държиш на плаж, на стандартно популярно - иди там. Иначе Скиатос и Скопелос - достъпни са и от Волос, Скиатос е най-големия, приятен остров... да не разказвам, можеш да видиш и в нета.

А Родос (щото и него си споменал), понеже ти е далече от тук, бих ти препоръчала - хвани някой от летните чартъри до Бодрум и оттам се качи на кораб до Родос. Някои от туристите го правят и само за един ден (по-точно от Мармарис, а от Родос ходят на Кос, но разстоянието между Бодрум и Мармарис е 120 км и зависи на кое летище се каца там). Но това вече ти е вариант за повече време. Като при този вариант можеш и 6-7 нощи да останеш на Родос, и после се връщаш пак с чартърния полет до София, хем на разумни цени като път, иначе през София, Атина ... става дявол на магаре.

ПП Иначе за черпенето - да знаеш, обещаното си го търся като наследство

--------------------

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2617538 - 02.05.2010 20:16 [Re: Тaис]

Как се буква чартърен полет , защото съвета ти е много полезен ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Тaис
хетера

#2617540 - 02.05.2010 20:23 [Re: canon]

През агенциите, които продават почивки в съответния курорт (в случая Бодрум и Мармарис се обслужват с един полет и май тази година кацат в Милет), като в случая обаче не искаш цяла почивка (тоест хотел, трансфери и тн), а само самолетна седалка. Полетите са фиксирани като ден от седмицата за целия сезон и са на база 7 нощи.
Сега, ако обаче този чартър се ползва наистина за някой от съседните гръцки острови, преди това ти е важно разписанието на полета. Щото ако е следобед - вечер, това означава, че ти трябва една нощувка някъде там, също връщането ...
Миналата година ние имахме точно такъв вариант за почивка на Родос с чартъра до Бодрум, като в случая вече беше организиран и пътя до Родос, хотел там... Тази година обаче нямаме Бодрум - тук О`Хара може да помогне за полетите и седалките като цени и разписание.
Ако не - след празниците ще проверя да видя колегите как летят и ако го решиш, ще го измислим

--------------------

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2617546 - 02.05.2010 20:34 [Re: Тaис]

Нищо конкретно , но вече знам точният човек когото да попитам

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14929

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.