ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Бергамо
    #2532929 - 12.12.2009 19:36

Бергамо не е сред най-популярните градове , но както всичко италианско има своето очарование.
За много туристи Бергамо е отправната точка към многото прекрасни зимни курорти , които са съвсем наблизо.
Град с богата история и много добре съхранена средновековна част.
Стария град се намира на върха на хълм и гледката отгоре е страхотна. В подножието е новото Бергамо.
Имах полет за София с 6 часа престой на летището и реших да убия времето в разходка до града вместо да киснем в мола както винаги

Отдолу - Венецианската лагуна и заградена от Лидото

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (12.12.2009 19:38)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
Re: Бергамо
    #2533204 - 13.12.2009 01:46 [Re: canon]

Направо ми легна на сърцето това тясно завойче.Никога не съм била в Италия,а от малка ми е мечта.90 година на световното си бях боядисала лицето като италианското знаме и крещях за Скуадра Адзура и Валтер Дзенга и се бях амбицирала да ида един ден до тази страна.Още не съм го направила.Надавям се не е късно,защото си заслужава всяка минута!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: България
    #2533234 - 13.12.2009 03:44 [Re: canon]

Очарователно! 10х!

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2533705 - 13.12.2009 23:10 [Re: canon]

Ето това е предимството на престоите. Виж какъв купон си си спретнал

--------------------
Ние сме ора естете.

30god
почетен член

Регистриран: 07.05.2006
От: Bulgaria
    #2534791 - 15.12.2009 17:42 [Re: Пипи^]

Чудесно прекарано време между два полета!Благодаря, че сподели с нас! Италия ми е в сърцето! Страхотно очарование има там, дори и в малките градчета или може би точно в тях!

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2536359 - 17.12.2009 13:46 [Re: canon]

благодаря ти че спомена моят град (поне го смятам за такъв),живея тук от доста години но не го възприемам както туристите...нормално е.
Няма нищо осбено,спокоен малък и много уреден град в провинцията с безброй църкви,висок стандарт на живот(триъгълника Милано-Бергамо-Бреша е най-развития като икономика и естествено като приходи)Хората не отговарят на общата представа за италианците -много по-затворени и сериозни са,приличат повече на австрийци и германци като манталитет,изключително работни и предприемчиви са,мрязят южняците ....тук е известната лега норд и Умбертро Боси(бергамаско док)които имат за цел да направят Ломбардия независима тоест да не издържа цяла Италия а само себе си(така ще плащаме по-малко данъци) но ми се струва невъзможно. Най-голямия плюс е че тук е едно от най-добрите летища в Италия което за пътешественици като нас не е малко..

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

#2536365 - 17.12.2009 13:57 [Re: luce]

Да летището ви е изходна точка към много дестинации .
След като приключат и новите строителни работи наистина ще е супер.
Аз говорих с няколко местни и всички бяха много любезни и услужливи. Наистина е много чисто и подредено .
Следващия път трябва да разгледам и новата част на града

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2536385 - 17.12.2009 14:12 [Re: canon]

нищо особено ,има само банки и църкви...няколко магазина и барчета,
през деня ще срещнеш само няколко баби на разходка или шопинг...понеже всички са на работа
тук ежедневието е работа - вкъщи и обратно,няма много забавления(те са към Бреша) работата е основното занимание. ..а ваканциите основната мисъл

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

#2536399 - 17.12.2009 14:33 [Re: luce]

Аз бях в събота и беше доста оживено. Попаднахме и в яко задръстване на слизане от Cittа Alta и за 15 минути да изпуснем полета...
Друго което ми направи впечатление е , че нямаше много тъмнокожи които са на всяка крачка в Милано .
Не е толкова малък - сигурно е над 100 000 жит. ?

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2537237 - 18.12.2009 17:59 [Re: canon]

По причини най-разни, прекарваме в Италия доста време. Само в Бергамо ни се събира поне месец и половина тази година и независимо от очарованието на другите места в Италия, където сме били, Бергамо си има специално мяасто.Няма да забравя, когато за първи път се качихме в Сита Алта- останах без дъх. Сякаш се върнах векове назад във времето...Исках да остана на този площад, да не си тръгвам никога, да си седя на масичките в някое кафе, да си пазарувам от местните магазинчета, да се губя по тесните улички и да се наслаждавам на пищната зеленина наоколо.

Дали заради Арт кафето в новата част на града с прекрасното капучино и масичките със засадени цветя, дали заради чистите улици на града или атмосферата на Сита Алта, но винаги с трепет се завръщам в Бергамо.

Малко след началото на декември пак бяхме там и с половинката си говорехме, че независимо от снега в Норвегия и украсите, в Бергамо някак се усещаше коледното настроение повече. Естествено, като един виден заплес не бях заредила батериите на фотоапарата, така че снимки от украсата нямам, но се надявам луче да се смили и да пусне няколко, особено от ефектно осветените дървенца на улицата, водеща към автогарата- така и не и запомних името

Ето и от мен няколко картинки от този така любим град с пълното съзнание, че уловеното на снимка не може да пресъздаде усещането да се види наживо.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13881

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.