ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
no_bs
Нерегистриран

Re: Бергамо
    #2730965 - 22.12.2010 03:01 [Re: zozinia]

Лас Вегас просто няма как да се слага и оценява в една и съща категория с Ню Йорк и Вашингтон. Лас Вегас е за хора, които имат повече пари отколкото вкус (или никак и от двете). Но когато нещата опрат до Ню Йорк и Вашингтон, тук вече да се говори за "харесване" е абсолютно неподходящо. Това са уникални места с централна роля в културата, историята и прогреса на човечеството. Те не могат да бъдат оценявани на дребно и с амбулантен аршин.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2730990 - 22.12.2010 07:40 [Re: ]

Съгласен съм, че Лас Вегас няма как да се сравнява с някой от споменатите градове. Съгласен съм и с оценката ти за Ню Йорк и Вашингтон, но с ето това, няма как да се съглася:

Цитат:

Лас Вегас е за хора, които имат повече пари отколкото вкус (или никак и от двете).

Преди всичко Лас Вегас е за широкоскроени хора с чувство за хумор. На първо място не е нужно да имаш много пари, за да отидеш в Лас Вегас. Никой не те кара да играеш хазарт, достатъчно е да се забавляваш. Евтините полети до града и достъпните хотели от най-висока категория, допринасят за чудесното прекарване. Омръзнало ми е от клишето, че Лас Вегас е за хора без вкус. Няма такова нещо. Ако си отишъл в пустинята, за да видиш Айфеловата кула, значи наистина нямаш вкус и няма нужда да биеш път до Париж, за да видиш оригинала. Както казах, Лас Вегас е за хора с чувство за хумор. Това е мястото в което съм се забавлявал през всяка една минута от престоя си и да се сравнява този изкуствен оазис насред пустинята с който и да е нормален град в света е меко казано некоректно...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

no_bs
Нерегистриран

#2731108 - 22.12.2010 15:42 [Re: Marillion]

До известна степен съм склонна да погледна на нещата по този начин. Ако съм те разбрала правилно и имаш предвид това, че кичозният ексцес може да бъде забавен и да разсмива. Но дори и да се съглася, пак остава на дневен ред въпроса от какъв зор бих се забавлявала точно по този сурогатен начин при положение, че има дузини безкрайно по-добри начини.

П.П. В крайна сметка, не си заслужава да спорим за Лас Вегас обаче. Това беше по-маловажен момент в мнението ми, ударението беше не NYC и DC.

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #2731181 - 22.12.2010 19:04 [Re: luce]

Да кажеш за уникален град като Ню Йорк че е ужасно място е като да кажеш, че Ватикана, примерно, е ужасно място - също толкова ограничено колкото и изказванията за олющените фрески и тесни италиански улички и нямащо нищо общо с лични вкусове и предпочитания.

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2731445 - 23.12.2010 10:58 [Re: Over and Out]

Айде пак захапки и удари под пояса. Ами тя, Лучето е изразила своето си мнение:

"На някои им харесва Ню Йорк,Вашингтон и прочие ,на други като мен изглеждат ужасни места ,зависи кой от какво се впечетлява."

Какво толкоз? Не може ли?

--------------------
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Over and Out

**

#2731491 - 23.12.2010 12:39 [Re: burgasblacksea]

Ако исках да захапвам някого, щях да захапя теб, че ти трябваха два дни обяснения и увещания и линкове да разбереш нещо супер елементарно, което е трябвало най-напред да провериш и отнема точно 5 секунди, а именно че ти трябва транзитна виза за Австралия. Но така е, когато някой прави първи стъпки в неорганизираното пътуване. Съжалявам, ако не споделям ограничения кръгозор на пътуващите в групи италиански или български туристи, но аз също имам право на мнение и мога да го кажа, нали така? Какво толкоз? С билетния ти проблем можех да ти помогна, защото току-що се завърнах от оня край на света, но сега няма да го направя.

burgasblacksea

**

#2731505 - 23.12.2010 13:10 [Re: Over and Out]

Един съвет.... ако приемеш де. Не изразявай мнение за някого, когото въобще не познаваш!
Сърдечно ти благодаря! Много ми помогна да осъзная какъв съм

--------------------

Over and Out

**

#2731510 - 23.12.2010 13:24 [Re: burgasblacksea]

Колкото аз не те познавам, толкова и ти мен, за да ми говориш за захапки и удари под пояса.

burgasblacksea

**

#2731519 - 23.12.2010 13:45 [Re: Over and Out]

Цитат:

Да кажеш за уникален град като Ню Йорк че е ужасно място е като да кажеш, че Ватикана, примерно, е ужасно място - също толкова ограничено колкото и изказванията за олющените фрески и тесни италиански улички и нямащо нищо общо с лични вкусове и предпочитания.

Явно не съм разбрал смисъла, в който си употребил/а думичката в червено. Ако е така, извинявай.

--------------------

boykinov
неориентиран

Регистриран: 26.01.2011
    #2743821 - 26.01.2011 13:19 [Re: luce]

Здравей, новината наистина е чудесна. През март ми предстои да правя такава връзка (Орио-Малпенса). В Орио кацам в 07:10
и трябва да стигна до Малпенса, защото самолета там ми излита в 10:05, значи имам по малко от 3 часа. Възможно ли е да успея да си хвана полета? На колко време има автобус и директно летище-летище ли е? Благодаря предварително!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13879

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.