ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
Париж през юли
    #2611172 - 21.04.2010 23:08

Така, още една мечта и молба за помощ.

Намерих едни евтини билети. Самолетът каца на Бове. Оттам има някакви совалки по 14 евро. И, разбира сем въпрос - това ли е най-удачният начин за трансфер?

Хостели - търся конкретни отзиви за прилична стая за двама със собствена баня на комуникативни място (да има метро до центъра) и на отлична цена, разбира се

Забележителности - какво наистина си заслужава и, ако е възможно, ориентировъчни такси.

Началото - средата на юли (най-вероятно - още не съм резервирала).

Да, знам че "много искам", но все си мисля, че има начин
Мерси предварително

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Re: Париж през юли
    #2612444 - 23.04.2010 13:45 [Re: Tryin' to find]

Аличе,странно че никой още не ти е отговорил,то май бяхме писали за Париж....

аз ще ти отговоря според моето посещение

хотел - най-добре в латинския квартал-Saint Germain, аз бях в този Hotel de Nesle ,обаче резервацията се прави по телефона(малко странно наиситина но нямаше издънка,отговориха ми по емайла все пак)
но бях питала и в този hotel des carmes , който много го хвалят но нямаше място

Beauvais -и аз там пристигнах ,има автобуси след всеки полет и билетити са 13-14 евро в едната посока на човек,стига за около час до града,до гара Maillot, а от там с метро,автобус или такси до хотела(ние взехме такси и струваше около 25 евро)
на връщане трябва да си на спирката на автобуса за Beauvais 3 часа преди полета

за музеите - има карта която е изгодна ето сайта museum pass , на мен най-много ми хареса Musee d'Orsay,
не може да пропуснеш Notre-Dame ,S.Chapell и Versailles (до там има удобен влак)

най-приятно вечер е в латинския квартал,има много барчета и ресторантчета, също романтична вечеря на кораб по Сена.....

Айфеловата кула нещо не ми се връзва с останалото в града,но си е must и не може да не се качиш,от втория етаж гледката е уникална,има и ресторант - много шик и с предварителна резервация,и много скъп.

Най-приятното е разходка по Сена с многото картини,книги...атмосферата е наистина ...уникална.

айде пътешествениците отговаряйте на момичето, предполагам всички сте ходили поне веднъж ...

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Tryin' to find
инат

#2612502 - 23.04.2010 16:00 [Re: luce]

Луче, много ти благодаря.

Ок, значи общо взето придвижването е със совалките – имаше една за 22 Евро в двете посоки.
За спянето – мисля, че ще се спрем на двойна стая с баня в хостел – не ми се чупят пари за място, където само ще легна и ще заспя.

А междувременно, докато си проучвам, билетите станаха почти двойно по-скъпи, така че трябва да действам.

Наистина ми беше много интересна информацията ти.

Ще се радвам, ако някой ми препоръча конкретен хостел.

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2612518 - 23.04.2010 16:53 [Re: Tryin' to find]

За жалост не мога да ти препоръчам хотел защото преди години отседнах при моя близка по време на престоя си в града. За сметка на това ще се включа с моите два цента относно този град...

Не съм фен на Париж. Бил съм там два пъти, като първият път живях в града две седмици. Има нещо сбъркано във френската столица. Струва ми се прекалено разхвърлян град, общо взето повечето забележителности са отдалечени и се губи компактността, а това поне на мен не ми се нрави. Както и да е, задължителните неща за виждане обаче са следните, дори и човек с отрицателно отношение като мен, би препоръчал с чисто сърце посещение на:

1. Musee d'Orsay - уникална сграда, дори и да не харесваш импресионистите и живописта, си струва да посетиш този музей;
2. Palace of Versailles - няма такъв дворец, няма такова кралско разточителство, а залата с огледалата ще остане в съзнанието ти вечно;
3. Montmartre - задължително посещение на Basilique du Sacrе-coeur и Espace Dali плюс разходка в района;
4. Pere Lachaise - ти си меломанка, знам те аз, поради което не бива да пропускаш гробът на Джим Морисън, а в този парк са погребани толкова прочути личности, че няма да ми стигне страницата, за да изброя всички;
5. Разходка в Латинския квартал - това е моята представа за Париж и такъв искам да го запомня - колоритен, шумен, непретенциозен;
6. Можеш да се качиш на кулата Tour Montparnasse - някъде по последните етажи имаше едно кафе с прекрасен панорамен изглед към целия град в което предлагат уникалната френска напитка Монако /комбинация от бира и специална лимонада - звучи гадно, но всъщност е превъзходно питие!/;
7. Jardin du Luxembourg - идеално място за разходка и отмора;
8. Pantheon - не по-малко впечатляващ от римския;
9. пешеходна разходка по алеите покрай Сена - за разлика от Лондон, където разходка покрай Темза е нещо относително, подобно изживяване в Париж е възможно и препоръчително;
10. Задължително изпиване на чаша кафе на някоя оживена "тераса" в централните райони на града - френското кафе си заслужава по-високата цена;
11. Посещение на La Defense - много хора мразят този район, но лично аз го обожавам;
12. Pigalle Place - хубаво е да се види това място, целият район е интересен.

Ами, май е това, лично аз бих скипнал разни кули-мули, лувъри, нотр дами и останали туристически атракции, но знам, че няма как да устоиш и да не ги видиш, може би, при следващото си посещение на града ще "забравиш" за тях...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Tryin' to find
инат

#2612523 - 23.04.2010 17:09 [Re: Marillion]

Много ти благодаря

Винаги е ценно да имаш и "другият поглед".
Взела съм си тефтерчето и записвам.
Дано да се осъществят плановет ми, че срамота мома-франкофонка да не е била във Франция.

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2612547 - 23.04.2010 18:38 [Re: Marillion]

Присъединявам се за La Defense. На мен много ми хареса и музея на Gustave Moreau, des Invalides, Pere Lachaise, което много ми напомня на гробището на Recoleta, лодките-барове в Берси, яденето на палачинки посреднощ в латинския квартал, и разбира се Parc de la Villette.
За мен най-уникалното преживяване в Париж беше ръгби мача между Франция и Англия, гледахме го в един пъб в Берси и беше наистина нещо неописуемо.
За съжаление не си падам по клишираните посещения, и затова повечето забележителности умишлено ги пропускахме, защото идеята беше не да гледаме мумиите в Лувъра, а да усетим духа на Париж. Затова и не мога да помогна с такси за посещенията им.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2612718 - 24.04.2010 01:41 [Re: Mayte]

Присъединявам се с моите две уникални преживявания в Париж и рекламата им.Театъра на Цингаро и Музея на средновековното изкуство.
Първото Theatre Zinagro е нещо,свързано с коне но и не само тия дето са хапнали фъшкии го тачат тоя луд гений. А музея Клуни Musee de Cluny мисля,че би ти допаднал.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Tryin' to find
инат

#2612783 - 24.04.2010 07:59 [Re: Mayte]

Принципно, аз също не съм по клиширанте посещения и предпочитам да усетя духа на мястото, но има едно НО - ограничени сме откъм време - около 3 дни, а и не знам какво ще каже пътникът по въпроса - само знам, че много държи на айфеловата кула, пък аз не мога да кажа, че умирам за туй желЕзо Нищо против нея де... Тя всъщност е правена за едно изложение и е трябвало да бъде разрушена след това, но са я запазили
Менада - пиша, пиша

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2612805 - 24.04.2010 09:56 [Re: Tryin' to find]

Мисля , че да се пропусне Айфеловата кула е изпадане в друга крайност
Вечер изгледът към нея от Трокадеро е нещо невероятно . На всеки час се озарява от лазерни лъчи и безброй илюминации.
Същото и за Нотр Дам . Това също е част от духа и толкова тясно свързана с историята на Париж.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2612844 - 24.04.2010 12:01 [Re: Tryin' to find]

Ше ме прощаваш, но да идеш до Париж и да не видиш кулата отблиозо, си е престъпение
Аз лично, обикалях около половин час около нея и като един истински бай Ганьо повтарях "е, нема такова нещо"
Монмартър също, Версай тоже можеш да разходиш твоя човек и до Мулен руж
И кафенце да пиеш обезателно, ей! Страхотно е!

--------------------
Ние сме ора естете.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8762

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.