ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
Re: Париж през юли
    #2613152 - 24.04.2010 20:08 [Re: canon]

Може да се поспори дали изгледа от Трокадеро или от Пантеона е по-добър , но аз също съм за Айфеловата кула. На нас не ни се чакаше сума ти време за асансьорите и се качихме по стълбите до първия дек, и после с асансьорите до втория (то там няма и избор човек де). Гледката наистина е уникална.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2613203 - 24.04.2010 21:18 [Re: Mayte]

На Пантеона няма къде да седнеш толкова удобно
Опашката е дълга , но се минава за около 40 мин. максимум час през най-натоварения сезон.
Освен това пред фонтаните на Трокадеро лятото редовно има разни музикални събития и купона е голям.
Има едно място на Монмартр откъдето гледката към кулата вечер също си я бива , а и да съзерцаваш Париж от стълбите пред Сакр Къор с бутилчица Розе е нещо което туристите обожават .

Ето го сайта на кулата за да придобие човек представа за 1-во , 2-ро и 3-то ниво :

http://ticket.toureiffel.fr/index-sete-sete-pg1-lgen.html

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (24.04.2010 21:23)

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2614153 - 26.04.2010 19:56 [Re: Tryin' to find]

много ми е интересно като чуя че някой не обичал клошарните места какво значи , ами то на еди кое си място се ходи понеже е известно с определени неща(например Париж с Лувъра,Аифеловата кула,мулен руж,Версай....),тоест не виждам какво ще ходя да гледам ако не това заради което е известен Париж....
то ясно атмосферата всеки ще я почувства вечер като излезе да се разходи....

а забравих да ти кажа и Galleries Lafayette,намира се близо до Операта, струва си да влезеш(всичко е марково но си е красота...)

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Mstivoj
Буфер

Регистриран: 29.10.2006
От: Nodnol, Bulgaria -- rich in an...
    #2614402 - 27.04.2010 05:13 [Re: Tryin' to find]

Според мене, в Лувъра си струват точно три неща: Джокондата, Нике от Самотраки и Венера Милоска. Повече не си губете времето там. Както казаха съфорумци, много по-интересен е музеят Орсе и му отделете повече време. Разходка с лодка по Сена е хубаво да направите. Аз бих пожертвал гледката от Айфеловата кула за тази от църквата Сакре Кьор. Бих ви препоръчал хотел в Монмартр. Този не е скъп.
Какво друго? Присъединявам се към препоръката за Дефанс. На връщане оттам минете пеша през предградието Ньойьи, за да усетите амтосферата на спокойни улици с красиви къщи и много цветя. Можете да се разходите и в Булонския лес в близост.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2614431 - 27.04.2010 07:17 [Re: Tryin' to find]

Хрумна ми още нещо.

--------------------
Ние сме ора естете.

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2614617 - 27.04.2010 14:31 [Re: Пипи^]

Сигурно това в Лувъра не си заслужава

а това

Това, че гореспоменатите три неща в Лувъра са визитна картичка за музея, не означава, че до тук свършваме със световното изкуство. Тези двете : умиращия и бунтуващия се роб на Микеланджело са били предназначени за част от гробницата на папа Юлий II .

Леонардо:

На считания за най-добър неокласически скулптор
в края на 18 век и началото на 19 век Антонио Канова

Караваджо:

Тициан - от Венецианската школа известна със своя колорит

Гирландайо ( първите години на Микеланджело са в неговата школа)

Рубенс

Рембранд

Да не говорим за френските романтици - Дьолакроа и Давид и още много други произведения от различни епохи и школи
Според мен Лувъра с колекциите си до средата на 19 век е музеят на световното изкуство( и не само според мен). Такава представителна извадка на шедьоври от всякакви епохи е немислимо да бъде омаловажена с изрази от типа '' кво и е на тая Джоконда'' и ''там няма нищо особено''. Човек може да няма интерес към изкуството, което няма нищо лошо, но да принизяваме един световен връх граден с векове с нашата незаинтересованост за субекта в случая проиведение на изкуството и личен непукизъм е жалко.. да не кажа по-остра дума. Лувърът е и ще си остане един от значимите символи на Париж.

Относно д`Орсе пълен с шедьоври от импресионизма и постимпресионизма и др. ( също значителен музей) е въпрос на личен вкус дали ще ти хареса повече от Лувъра. И двата са значими по своему. Предвид по-големият ми интерес към ренесансовия и бароков период, а и заради историчекста си стойност предпочитам Лувъра. Но всичко е въпрос на вкус.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2614632 - 27.04.2010 14:50 [Re: Mstivoj]

Иозбщо не съм съгласен. Тези трите са просто най-известните , но има толкова много други безценни неща .

Офтопик.
Urbi et Orbi чудел съм се дали някога Микеланджело е виждал на живо голо женско тяло ?
Според мен женските му образи изглеждат неестествени и гротескни .

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (27.04.2010 14:56)

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2614642 - 27.04.2010 15:06 [Re: canon]

В Страдание и възторг имаше някав пасаж за някаква любовница от Болоня мисля. Друг е въпросът колко е достоверна книгата. Че са неестествени е нормално свързано е с маниеризма, за какъвто представител се счита. Характеризира се с издължени фигури, неестествени пози тоест той не търси преднамерено реалистичния образ. Ако си забелязал и бебета са много неестествени в Сикстинската( мускулести).

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Редактирано от Urbi et Orbi (27.04.2010 15:07)

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2614647 - 27.04.2010 15:21 [Re: Urbi et Orbi]

Лувъра определено си заслужава, но според мен трябват повече от 2 пълни дни, за да може човек да му се наслади напълно. Иначе става едно препускане из музея, и след 3-4 часа на човек му е все тая дали пред него е произведение на Леонардо или не. Сега, ако човек иска просто да каже, че е бил в Лувъра (колкото да отбие номера), това е вече съвсем друг въпрос. Затова и по-горе писах, че нашето посещение нямаше за цел обикаляне по забележителности непременно, и че за мен уникалните парижки преживявания не са свързани с Джокондата, а примерно със сградата на кметството.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2614665 - 27.04.2010 16:02 [Re: luce]

Цитат:

Айфеловата кула нещо не ми се връзва с останалото в града,но си е must и не може да не се качиш,от втория етаж гледката е уникална,има и ресторант - много шик и с предварителна резервация,и много скъп.

Лус, както е казал още Уилям Морис, най-същественото предимство на Айфеловата кула е, че е единственото място в Париж, откъдето не се вижда проклетата Айфелова кула. Бих казала "забравима", но гледката отгоре е хубава.

Поддържам за Орсе и Лувъра, струва си определено. За Лувъра един цял ден поне. Отпред има табела, на която се вижда в кои дни кои експозиции са отворени за посещение, така че човек може да си избере деня, в който ще види това, което го интересува. Така цялото мероприятие става по-обозримо, инак за всички колекции просто душа не остава.

По Сена има приятни корабчета с вградени аудиогайдове, много практично. На един от кейовете срещу Айфеловата кула май тръгваха.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8757

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.