ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
Re: Париж през юли
    #2616186 - 29.04.2010 20:39 [Re: Пипи^]

Много благодаря на всички, които отделят време да пишат и да споделят в темата. Изненадана съм много приятно
Засега май ще отложим пътуването, но не и отменим, със сигурност, просто предполагам ще го направим на есен, че като сметнах разходите..., а и море, летни екскурзийки, планини, фестивалчета и май няма да сколасаме за юли... То аз съм си виновна, трябваше да планирам от по-рано (а аз определено съм по планиранто) ....
Та такам...ама темата си е хубавка и даже ще взема да си принтирам и проучвам

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2616264 - 29.04.2010 23:29 [Re: Urbi et Orbi]

О, страхотни красоти!
Замечтах се да посетя Лувъра с тези статуи и картини. маниак на тема мраморни статуи, мечтая си да имам възможност поне 10 дни да стоя в Рим и да разглеждам всяко пръстче и мускулче на техните, а и в Лувъра от това, което сте показали.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Mstivoj
Буфер

Регистриран: 29.10.2006
От: Nodnol, Bulgaria -- rich in an...
    #2616269 - 29.04.2010 23:36 [Re: Tryin' to find]

Париж през октомври е още по-хубав. Таман ще хванете печените кестени.

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2616288 - 30.04.2010 00:35 [Re: Дзвер]

Дзвер,статуите са прекрасни.Аз на тях посветих повече от времето си в Лувъра.Обаче предполагам знаеш,че в Елада статуите не са били такива бели.Елините са използвали много повече метал,скъпоцени камъни и дори са обличали статуите с дрехи(подобно на католическите процесии)Искам някъде да видя възстановени елински статуи ,а не само римски мраморни копия.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2616292 - 30.04.2010 00:50 [Re: Менада]

Не, не съм го знаела. Статуите в историческия музей тук са от мрамор- някои от бял, някои от розов.И естествено метал- бронз. За скъпоценни камъни също ми е много странно, не съм чела много, само съм гледала- но почти няма статуи без очи-мраморни. Само за една известна знам, че очите са били от скъпоценни камъни, а миглите също от метал." the charioteer"- колесничарят? Миналата година ходихме да я видим и окото верно изглежда много истинско и топло, като светлината падне под определен ъгъл.
Но тези от неокласическия период / май се води/ статуи- на римски императори са съвсем изящни.
Ела в атинския музей, тук има статуи, дори по едно време бях снимала, ако се интересуваш мога да пусна няколко, ако все още са из дисковете. Но в друга тема, за да не разваляме тази.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
Re: Париж през Декември
    #2704034 - 09.10.2010 11:33 [Re: Дзвер]

Аз ще съм в Париж през Декември за 1 седмица и сега започнах да си правя плана така че тази тема ми дойде много добре. Има ли някой който е бил в Париж през зимата? Надявам се времето да не ми попречи да видя забележителностите в града.... много се надявам да не бъде чак толкова студено, въпреки че през Декември какво друго да очаква човек.... Прочетох темата така че ще се възполвам от съветите. Мисля да отида и до Парижката Опера вечер, но още не съм уточнила какво да видя, така че ще видим през следващите няколко седмици какво ще измисля. Ако някой има препоръки за през зимата моля да ги сподели......

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

no_bs
Нерегистриран

#2706232 - 15.10.2010 19:00 [Re: California]

Кали, аз съм била в Париж в края на ноември и пак си беше много готино преживяване. Всеки сезон в този град има своя чар. При нас така стана, че се озовахме там на Деня на благодарността и вместо с пуйка, отпразнувахме с френски сирена и младо божоле, което точно наскоро беше излязло. Студено и влажно беше времето, но това не ни попречи добре опаковани да обикаляме града. Идеята ти да посетиш парижката опера много ми допада.

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #2709067 - 22.10.2010 11:23 [Re: ]

Мерси за включването no_bs. И аз се надявам да е ОК, даже вече нямам търпение да тръгвам. Зимни дрехи нямам така че ми предстои голямо пазаруване.... билети за парижката опера още не съм купила, но мисля тази седмица и това да направя. Ще чакаме да разкажеш и за твоето пътуване до Италия ако не се лъжа.....

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

нощна птица
ентусиаст

Регистриран: 15.11.2004
От: The Golden State
    #2883831 - 08.03.2012 05:24 [Re: luce]

Включвам се в една тема отпреди няколко години, но се надявам някой да добави нова и актуална информация за Париж.Самолетните билети вече сме резервирали и сега търся не много скъп хотел в безопасен район. Споделете моля кои райони е препоръчително да се избягват най вече през ноща.

--------------------
“You have brains in your head, feet in your shoes, you can steer yourself any direction you choose." Dr.Seuss

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2883999 - 08.03.2012 19:19 [Re: нощна птица]

хотел Диана в Латинския квартал,нищо особено но на стратегическо място,на две крачки от Нотр Дам и Люксембурските градини.Чист и тих хотел,на една пресечка са всичките заведения за хапване от цял свят,автобусите и метрото са под ръка.

hotel Diana

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8758

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.