ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
Париж през юли
    #2611172 - 21.04.2010 23:08

Така, още една мечта и молба за помощ.

Намерих едни евтини билети. Самолетът каца на Бове. Оттам има някакви совалки по 14 евро. И, разбира сем въпрос - това ли е най-удачният начин за трансфер?

Хостели - търся конкретни отзиви за прилична стая за двама със собствена баня на комуникативни място (да има метро до центъра) и на отлична цена, разбира се

Забележителности - какво наистина си заслужава и, ако е възможно, ориентировъчни такси.

Началото - средата на юли (най-вероятно - още не съм резервирала).

Да, знам че "много искам", но все си мисля, че има начин
Мерси предварително

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Re: Париж през юли
    #2612444 - 23.04.2010 13:45 [Re: Tryin' to find]

Аличе,странно че никой още не ти е отговорил,то май бяхме писали за Париж....

аз ще ти отговоря според моето посещение

хотел - най-добре в латинския квартал-Saint Germain, аз бях в този Hotel de Nesle ,обаче резервацията се прави по телефона(малко странно наиситина но нямаше издънка,отговориха ми по емайла все пак)
но бях питала и в този hotel des carmes , който много го хвалят но нямаше място

Beauvais -и аз там пристигнах ,има автобуси след всеки полет и билетити са 13-14 евро в едната посока на човек,стига за около час до града,до гара Maillot, а от там с метро,автобус или такси до хотела(ние взехме такси и струваше около 25 евро)
на връщане трябва да си на спирката на автобуса за Beauvais 3 часа преди полета

за музеите - има карта която е изгодна ето сайта museum pass , на мен най-много ми хареса Musee d'Orsay,
не може да пропуснеш Notre-Dame ,S.Chapell и Versailles (до там има удобен влак)

най-приятно вечер е в латинския квартал,има много барчета и ресторантчета, също романтична вечеря на кораб по Сена.....

Айфеловата кула нещо не ми се връзва с останалото в града,но си е must и не може да не се качиш,от втория етаж гледката е уникална,има и ресторант - много шик и с предварителна резервация,и много скъп.

Най-приятното е разходка по Сена с многото картини,книги...атмосферата е наистина ...уникална.

айде пътешествениците отговаряйте на момичето, предполагам всички сте ходили поне веднъж ...

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Tryin' to find
инат

#2612502 - 23.04.2010 16:00 [Re: luce]

Луче, много ти благодаря.

Ок, значи общо взето придвижването е със совалките – имаше една за 22 Евро в двете посоки.
За спянето – мисля, че ще се спрем на двойна стая с баня в хостел – не ми се чупят пари за място, където само ще легна и ще заспя.

А междувременно, докато си проучвам, билетите станаха почти двойно по-скъпи, така че трябва да действам.

Наистина ми беше много интересна информацията ти.

Ще се радвам, ако някой ми препоръча конкретен хостел.

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2612518 - 23.04.2010 16:53 [Re: Tryin' to find]

За жалост не мога да ти препоръчам хотел защото преди години отседнах при моя близка по време на престоя си в града. За сметка на това ще се включа с моите два цента относно този град...

Не съм фен на Париж. Бил съм там два пъти, като първият път живях в града две седмици. Има нещо сбъркано във френската столица. Струва ми се прекалено разхвърлян град, общо взето повечето забележителности са отдалечени и се губи компактността, а това поне на мен не ми се нрави. Както и да е, задължителните неща за виждане обаче са следните, дори и човек с отрицателно отношение като мен, би препоръчал с чисто сърце посещение на:

1. Musee d'Orsay - уникална сграда, дори и да не харесваш импресионистите и живописта, си струва да посетиш този музей;
2. Palace of Versailles - няма такъв дворец, няма такова кралско разточителство, а залата с огледалата ще остане в съзнанието ти вечно;
3. Montmartre - задължително посещение на Basilique du Sacrе-coeur и Espace Dali плюс разходка в района;
4. Pere Lachaise - ти си меломанка, знам те аз, поради което не бива да пропускаш гробът на Джим Морисън, а в този парк са погребани толкова прочути личности, че няма да ми стигне страницата, за да изброя всички;
5. Разходка в Латинския квартал - това е моята представа за Париж и такъв искам да го запомня - колоритен, шумен, непретенциозен;
6. Можеш да се качиш на кулата Tour Montparnasse - някъде по последните етажи имаше едно кафе с прекрасен панорамен изглед към целия град в което предлагат уникалната френска напитка Монако /комбинация от бира и специална лимонада - звучи гадно, но всъщност е превъзходно питие!/;
7. Jardin du Luxembourg - идеално място за разходка и отмора;
8. Pantheon - не по-малко впечатляващ от римския;
9. пешеходна разходка по алеите покрай Сена - за разлика от Лондон, където разходка покрай Темза е нещо относително, подобно изживяване в Париж е възможно и препоръчително;
10. Задължително изпиване на чаша кафе на някоя оживена "тераса" в централните райони на града - френското кафе си заслужава по-високата цена;
11. Посещение на La Defense - много хора мразят този район, но лично аз го обожавам;
12. Pigalle Place - хубаво е да се види това място, целият район е интересен.

Ами, май е това, лично аз бих скипнал разни кули-мули, лувъри, нотр дами и останали туристически атракции, но знам, че няма как да устоиш и да не ги видиш, може би, при следващото си посещение на града ще "забравиш" за тях...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Tryin' to find
инат

#2612523 - 23.04.2010 17:09 [Re: Marillion]

Много ти благодаря

Винаги е ценно да имаш и "другият поглед".
Взела съм си тефтерчето и записвам.
Дано да се осъществят плановет ми, че срамота мома-франкофонка да не е била във Франция.

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2612547 - 23.04.2010 18:38 [Re: Marillion]

Присъединявам се за La Defense. На мен много ми хареса и музея на Gustave Moreau, des Invalides, Pere Lachaise, което много ми напомня на гробището на Recoleta, лодките-барове в Берси, яденето на палачинки посреднощ в латинския квартал, и разбира се Parc de la Villette.
За мен най-уникалното преживяване в Париж беше ръгби мача между Франция и Англия, гледахме го в един пъб в Берси и беше наистина нещо неописуемо.
За съжаление не си падам по клишираните посещения, и затова повечето забележителности умишлено ги пропускахме, защото идеята беше не да гледаме мумиите в Лувъра, а да усетим духа на Париж. Затова и не мога да помогна с такси за посещенията им.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2612718 - 24.04.2010 01:41 [Re: Mayte]

Присъединявам се с моите две уникални преживявания в Париж и рекламата им.Театъра на Цингаро и Музея на средновековното изкуство.
Първото Theatre Zinagro е нещо,свързано с коне но и не само тия дето са хапнали фъшкии го тачат тоя луд гений. А музея Клуни Musee de Cluny мисля,че би ти допаднал.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Tryin' to find
инат

#2612783 - 24.04.2010 07:59 [Re: Mayte]

Принципно, аз също не съм по клиширанте посещения и предпочитам да усетя духа на мястото, но има едно НО - ограничени сме откъм време - около 3 дни, а и не знам какво ще каже пътникът по въпроса - само знам, че много държи на айфеловата кула, пък аз не мога да кажа, че умирам за туй желЕзо Нищо против нея де... Тя всъщност е правена за едно изложение и е трябвало да бъде разрушена след това, но са я запазили
Менада - пиша, пиша

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2612805 - 24.04.2010 09:56 [Re: Tryin' to find]

Мисля , че да се пропусне Айфеловата кула е изпадане в друга крайност
Вечер изгледът към нея от Трокадеро е нещо невероятно . На всеки час се озарява от лазерни лъчи и безброй илюминации.
Същото и за Нотр Дам . Това също е част от духа и толкова тясно свързана с историята на Париж.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2612844 - 24.04.2010 12:01 [Re: Tryin' to find]

Ше ме прощаваш, но да идеш до Париж и да не видиш кулата отблиозо, си е престъпение
Аз лично, обикалях около половин час около нея и като един истински бай Ганьо повтарях "е, нема такова нещо"
Монмартър също, Версай тоже можеш да разходиш твоя човек и до Мулен руж
И кафенце да пиеш обезателно, ей! Страхотно е!

--------------------
Ние сме ора естете.

Mayte
anti-hero

#2613152 - 24.04.2010 20:08 [Re: canon]

Може да се поспори дали изгледа от Трокадеро или от Пантеона е по-добър , но аз също съм за Айфеловата кула. На нас не ни се чакаше сума ти време за асансьорите и се качихме по стълбите до първия дек, и после с асансьорите до втория (то там няма и избор човек де). Гледката наистина е уникална.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

canon
На изток от рая

#2613203 - 24.04.2010 21:18 [Re: Mayte]

На Пантеона няма къде да седнеш толкова удобно
Опашката е дълга , но се минава за около 40 мин. максимум час през най-натоварения сезон.
Освен това пред фонтаните на Трокадеро лятото редовно има разни музикални събития и купона е голям.
Има едно място на Монмартр откъдето гледката към кулата вечер също си я бива , а и да съзерцаваш Париж от стълбите пред Сакр Къор с бутилчица Розе е нещо което туристите обожават .

Ето го сайта на кулата за да придобие човек представа за 1-во , 2-ро и 3-то ниво :

http://ticket.toureiffel.fr/index-sete-sete-pg1-lgen.html

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (24.04.2010 21:23)

luce

#2614153 - 26.04.2010 19:56 [Re: Tryin' to find]

много ми е интересно като чуя че някой не обичал клошарните места какво значи , ами то на еди кое си място се ходи понеже е известно с определени неща(например Париж с Лувъра,Аифеловата кула,мулен руж,Версай....),тоест не виждам какво ще ходя да гледам ако не това заради което е известен Париж....
то ясно атмосферата всеки ще я почувства вечер като излезе да се разходи....

а забравих да ти кажа и Galleries Lafayette,намира се близо до Операта, струва си да влезеш(всичко е марково но си е красота...)

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Mstivoj
Буфер

Регистриран: 29.10.2006
От: Nodnol, Bulgaria -- rich in an...
    #2614402 - 27.04.2010 05:13 [Re: Tryin' to find]

Според мене, в Лувъра си струват точно три неща: Джокондата, Нике от Самотраки и Венера Милоска. Повече не си губете времето там. Както казаха съфорумци, много по-интересен е музеят Орсе и му отделете повече време. Разходка с лодка по Сена е хубаво да направите. Аз бих пожертвал гледката от Айфеловата кула за тази от църквата Сакре Кьор. Бих ви препоръчал хотел в Монмартр. Този не е скъп.
Какво друго? Присъединявам се към препоръката за Дефанс. На връщане оттам минете пеша през предградието Ньойьи, за да усетите амтосферата на спокойни улици с красиви къщи и много цветя. Можете да се разходите и в Булонския лес в близост.

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2614431 - 27.04.2010 07:17 [Re: Tryin' to find]

Хрумна ми още нещо.

--------------------
Ние сме ора естете.

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2614617 - 27.04.2010 14:31 [Re: Пипи^]

Сигурно това в Лувъра не си заслужава

а това

Това, че гореспоменатите три неща в Лувъра са визитна картичка за музея, не означава, че до тук свършваме със световното изкуство. Тези двете : умиращия и бунтуващия се роб на Микеланджело са били предназначени за част от гробницата на папа Юлий II .

Леонардо:

На считания за най-добър неокласически скулптор
в края на 18 век и началото на 19 век Антонио Канова

Караваджо:

Тициан - от Венецианската школа известна със своя колорит

Гирландайо ( първите години на Микеланджело са в неговата школа)

Рубенс

Рембранд

Да не говорим за френските романтици - Дьолакроа и Давид и още много други произведения от различни епохи и школи
Според мен Лувъра с колекциите си до средата на 19 век е музеят на световното изкуство( и не само според мен). Такава представителна извадка на шедьоври от всякакви епохи е немислимо да бъде омаловажена с изрази от типа '' кво и е на тая Джоконда'' и ''там няма нищо особено''. Човек може да няма интерес към изкуството, което няма нищо лошо, но да принизяваме един световен връх граден с векове с нашата незаинтересованост за субекта в случая проиведение на изкуството и личен непукизъм е жалко.. да не кажа по-остра дума. Лувърът е и ще си остане един от значимите символи на Париж.

Относно д`Орсе пълен с шедьоври от импресионизма и постимпресионизма и др. ( също значителен музей) е въпрос на личен вкус дали ще ти хареса повече от Лувъра. И двата са значими по своему. Предвид по-големият ми интерес към ренесансовия и бароков период, а и заради историчекста си стойност предпочитам Лувъра. Но всичко е въпрос на вкус.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

canon
На изток от рая

#2614632 - 27.04.2010 14:50 [Re: Mstivoj]

Иозбщо не съм съгласен. Тези трите са просто най-известните , но има толкова много други безценни неща .

Офтопик.
Urbi et Orbi чудел съм се дали някога Микеланджело е виждал на живо голо женско тяло ?
Според мен женските му образи изглеждат неестествени и гротескни .

--------------------

Редактирано от canon (27.04.2010 14:56)

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
    #2614642 - 27.04.2010 15:06 [Re: canon]

В Страдание и възторг имаше някав пасаж за някаква любовница от Болоня мисля. Друг е въпросът колко е достоверна книгата. Че са неестествени е нормално свързано е с маниеризма, за какъвто представител се счита. Характеризира се с издължени фигури, неестествени пози тоест той не търси преднамерено реалистичния образ. Ако си забелязал и бебета са много неестествени в Сикстинската( мускулести).

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Редактирано от Urbi et Orbi (27.04.2010 15:07)

Mayte
anti-hero

#2614647 - 27.04.2010 15:21 [Re: Urbi et Orbi]

Лувъра определено си заслужава, но според мен трябват повече от 2 пълни дни, за да може човек да му се наслади напълно. Иначе става едно препускане из музея, и след 3-4 часа на човек му е все тая дали пред него е произведение на Леонардо или не. Сега, ако човек иска просто да каже, че е бил в Лувъра (колкото да отбие номера), това е вече съвсем друг въпрос. Затова и по-горе писах, че нашето посещение нямаше за цел обикаляне по забележителности непременно, и че за мен уникалните парижки преживявания не са свързани с Джокондата, а примерно със сградата на кметството.

--------------------

--Bill Bryson

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2614665 - 27.04.2010 16:02 [Re: luce]

Цитат:

Айфеловата кула нещо не ми се връзва с останалото в града,но си е must и не може да не се качиш,от втория етаж гледката е уникална,има и ресторант - много шик и с предварителна резервация,и много скъп.

Лус, както е казал още Уилям Морис, най-същественото предимство на Айфеловата кула е, че е единственото място в Париж, откъдето не се вижда проклетата Айфелова кула. Бих казала "забравима", но гледката отгоре е хубава.

Поддържам за Орсе и Лувъра, струва си определено. За Лувъра един цял ден поне. Отпред има табела, на която се вижда в кои дни кои експозиции са отворени за посещение, така че човек може да си избере деня, в който ще види това, което го интересува. Така цялото мероприятие става по-обозримо, инак за всички колекции просто душа не остава.

По Сена има приятни корабчета с вградени аудиогайдове, много практично. На един от кейовете срещу Айфеловата кула май тръгваха.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Tryin' to find
инат

#2616186 - 29.04.2010 20:39 [Re: Пипи^]

Много благодаря на всички, които отделят време да пишат и да споделят в темата. Изненадана съм много приятно
Засега май ще отложим пътуването, но не и отменим, със сигурност, просто предполагам ще го направим на есен, че като сметнах разходите..., а и море, летни екскурзийки, планини, фестивалчета и май няма да сколасаме за юли... То аз съм си виновна, трябваше да планирам от по-рано (а аз определено съм по планиранто) ....
Та такам...ама темата си е хубавка и даже ще взема да си принтирам и проучвам

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2616264 - 29.04.2010 23:29 [Re: Urbi et Orbi]

О, страхотни красоти!
Замечтах се да посетя Лувъра с тези статуи и картини. маниак на тема мраморни статуи, мечтая си да имам възможност поне 10 дни да стоя в Рим и да разглеждам всяко пръстче и мускулче на техните, а и в Лувъра от това, което сте показали.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Mstivoj
Буфер

Регистриран: 29.10.2006
От: Nodnol, Bulgaria -- rich in an...
    #2616269 - 29.04.2010 23:36 [Re: Tryin' to find]

Париж през октомври е още по-хубав. Таман ще хванете печените кестени.

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2616288 - 30.04.2010 00:35 [Re: Дзвер]

Дзвер,статуите са прекрасни.Аз на тях посветих повече от времето си в Лувъра.Обаче предполагам знаеш,че в Елада статуите не са били такива бели.Елините са използвали много повече метал,скъпоцени камъни и дори са обличали статуите с дрехи(подобно на католическите процесии)Искам някъде да видя възстановени елински статуи ,а не само римски мраморни копия.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2616292 - 30.04.2010 00:50 [Re: Менада]

Не, не съм го знаела. Статуите в историческия музей тук са от мрамор- някои от бял, някои от розов.И естествено метал- бронз. За скъпоценни камъни също ми е много странно, не съм чела много, само съм гледала- но почти няма статуи без очи-мраморни. Само за една известна знам, че очите са били от скъпоценни камъни, а миглите също от метал." the charioteer"- колесничарят? Миналата година ходихме да я видим и окото верно изглежда много истинско и топло, като светлината падне под определен ъгъл.
Но тези от неокласическия период / май се води/ статуи- на римски императори са съвсем изящни.
Ела в атинския музей, тук има статуи, дори по едно време бях снимала, ако се интересуваш мога да пусна няколко, ако все още са из дисковете. Но в друга тема, за да не разваляме тази.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
Re: Париж през Декември
    #2704034 - 09.10.2010 11:33 [Re: Дзвер]

Аз ще съм в Париж през Декември за 1 седмица и сега започнах да си правя плана така че тази тема ми дойде много добре. Има ли някой който е бил в Париж през зимата? Надявам се времето да не ми попречи да видя забележителностите в града.... много се надявам да не бъде чак толкова студено, въпреки че през Декември какво друго да очаква човек.... Прочетох темата така че ще се възполвам от съветите. Мисля да отида и до Парижката Опера вечер, но още не съм уточнила какво да видя, така че ще видим през следващите няколко седмици какво ще измисля. Ако някой има препоръки за през зимата моля да ги сподели......

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

no_bs
Нерегистриран

#2706232 - 15.10.2010 19:00 [Re: California]

Кали, аз съм била в Париж в края на ноември и пак си беше много готино преживяване. Всеки сезон в този град има своя чар. При нас така стана, че се озовахме там на Деня на благодарността и вместо с пуйка, отпразнувахме с френски сирена и младо божоле, което точно наскоро беше излязло. Студено и влажно беше времето, но това не ни попречи добре опаковани да обикаляме града. Идеята ти да посетиш парижката опера много ми допада.

California
I Believe in Miracles

Регистриран: 08.02.2005
От: South California
    #2709067 - 22.10.2010 11:23 [Re: ]

Мерси за включването no_bs. И аз се надявам да е ОК, даже вече нямам търпение да тръгвам. Зимни дрехи нямам така че ми предстои голямо пазаруване.... билети за парижката опера още не съм купила, но мисля тази седмица и това да направя. Ще чакаме да разкажеш и за твоето пътуване до Италия ако не се лъжа.....

--------------------
Велик капитан се става в бурни морета и дълбоки води!

There is no limit to what you can do or where you can go if you do not mind who gets the credit.

нощна птица
ентусиаст

Регистриран: 15.11.2004
От: The Golden State
    #2883831 - 08.03.2012 05:24 [Re: luce]

Включвам се в една тема отпреди няколко години, но се надявам някой да добави нова и актуална информация за Париж.Самолетните билети вече сме резервирали и сега търся не много скъп хотел в безопасен район. Споделете моля кои райони е препоръчително да се избягват най вече през ноща.

--------------------
“You have brains in your head, feet in your shoes, you can steer yourself any direction you choose." Dr.Seuss

luce

#2883999 - 08.03.2012 19:19 [Re: нощна птица]

хотел Диана в Латинския квартал,нищо особено но на стратегическо място,на две крачки от Нотр Дам и Люксембурските градини.Чист и тих хотел,на една пресечка са всичките заведения за хапване от цял свят,автобусите и метрото са под ръка.

hotel Diana

--------------------

нощна птица
ентусиаст

#2884137 - 09.03.2012 05:30 [Re: luce]

Благодаря,luce. Резервирахме ето този който е много близо до посоченият от теб Hоtel de France Quartier Latin. Сега трябва да си набележа основните забележителности които да разгледаме за 5 дни. Заслужава ли си да вземаме Museim Pass или да си плашщаме поотделно?

--------------------
“You have brains in your head, feet in your shoes, you can steer yourself any direction you choose." Dr.Seuss

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2884590 - 10.03.2012 22:58 [Re: нощна птица]

Цитат:

Заслужава ли си да вземаме Museim Pass или да си плашщаме поотделно?

Според мен всичко зависи колко забележителности сте запланували да посетите!Например ако вземете PARIS MUSEUM PASS за 2 дни (39 евро)и посетите Лувъра, Версай и Триумфалната арка останалите обекти ви излизат безплатно. http://en.parismuseumpass.com/rub-the-pass-price-36.htm . Ние го взехме за 2 дни и освен споменатите обекти ходихме и в музея на Роден, музея на инвалидите, гробницата на Наполеон, Sainte-Chapelle, Консиержи, Пантеона. През останалите 3 дни си се разхождахме свободно из Париж. Да знаете, че Лувъра в сряда и петък работи до по-късно (до към 21.30), така че го вземете в предвид при съставянето на програмата!

нощна птица
ентусиаст

#2884625 - 11.03.2012 05:38 [Re: zozinia]

Онлайн ли взехте паса или от там? Можеш ли да ми дадеш орентировачно колко време отнема посещението във всяка от основните атракции?

--------------------

zozinia
почетен член

#2884803 - 12.03.2012 00:58 [Re: нощна птица]

Ние си го взехме от първата забележителност, която посетихме - Триумфалната арка. След това отидохме в Музея на инвалидите и гробницата на Наполеон (намират се на едно място), после музея на Роден, Пантеона и накрая Лувъра. В Лувъра бяхме около 4 часа, но ако се интересуваш сериозно от изкуство бих казала, че не стигат. Аз съм лаик в тази област, но ми беше интересно. На другия ден към 08.30 тръгнахме към Версай, бяхме там до 14.00 - 15.00 часа, като се върнахме в Париж решихме да посетим и Сен Шапел и Консиержери (бяха планувани за предишния ден, но нещо не ни стигна времето). С точност по часове не мога да ти кажа, но горе долу това ни беше разписанието . Ако ме питаш сега бих пропуснала Музея на инвалидите (не и гробницата) за сметка на някой друг музей!

нощна птица
ентусиаст

#2890135 - 03.04.2012 07:53 [Re: zozinia]

Интерисува ме работят ли фонтаните във Версай в дни без музикалното шоу , аз подобно шоу съм гледала и не държа на него,но и не ми се иска да ги виждам пресъхнали в случай че ги пущат само в определените за щоу дни.

--------------------

zozinia
почетен член

#2891101 - 07.04.2012 19:25 [Re: нощна птица]

Аз не мога да ти кажа, ние когато ходихме имаше шоу.

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2959465 - 28.09.2012 10:42 [Re: zozinia]

Някой да се сеща за сайт, където може да се види подреденичко културната програма (концерти, театри, временни изложби, изложения и др. подобни) в Париж за другата седмица, да кажем 30.09 - 04.10 ?

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2959474 - 28.09.2012 11:07 [Re: Natural]

http://www.timeout.fr/paris/en/search?keyword=&on=week&location=

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2959478 - 28.09.2012 11:14 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

мерси

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2959613 - 28.09.2012 17:39 [Re: Natural]

http://75.agendaculturel.fr/

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

sugarplum
Carpe diem
**

Регистриран: 13.05.2013
    #3053039 - 18.05.2013 17:50 [Re: Fleur interdite]

Искам да допълня да се качиж да се возиш на ферито което е на 5 мин от Айфелова кула беше 8Е (преди 3 месеца не вярвам да е станало по скъпо ,даже ако имаш теско клубкарта има промоция и става още по евтино) то те вози по реката и виждаш много от забележителностите и стават супер снимки.

--------------------
People are like stained-glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within. E.Ross

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
    #3057631 - 31.05.2013 00:32 [Re: sugarplum]

Тази тема е старичка, но е подновена наскоро и ще се възползвам да питам в нея за шатъл Бове - Париж.
Колко струва, как се резервира - онлайн, или на място, или няма значение къде и как. За колко време пристига в Париж и на кое място. Как и къде се чака за връщането и колко време преди полета. Ако има разлика в цените от летището или онлайн, кажете ми ги. Изгодно ли е от сайта на wizzair да се прави?
Мерси.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

sugarplum
Carpe diem
**

Регистриран: 13.05.2013
    #3098908 - 18.10.2013 20:50 [Re: Elle*]

Трансфера отнема около 1ч. 15м. и струва 16 евро .Може да си закупите билет онлайн или на място ...не съм сигурна ако цената е по евтина онлайн,трябва да проверите Приятна почивка

--------------------
People are like stained-glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within. E.Ross

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *
Брой показвания: 8672

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.051 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.