ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Re: Рим - Вечният град 2 част
    #2615281 - 28.04.2010 16:16 [Re: Mstivoj]

Цитат:

Изненада! Аз пък съм абсолютно съгласен с твоето.
(Смея се на италианския провинциализъм)

ами смей се , никой не ти пречи...само че провинциализма е точно там и това е не само мое мнение ..
Арогантни са защото мислят че Италия им дължи много -като се почне от езика,кулутрата,музеите и паметниците и понякога ми се струва че и поклон искат само защото са тосканци, винаги излизат с тези за великото минало понеже за настоящето и бъдещето е по-добре да не се отваря изобщо дума.
Забелязах два типа хора,едните гледат с ирония всички чужденци(който не е от там), критикуват ги за всичко и едва ли не им се смеят че са различни от тях,има и друг тип хора които са малко по- отворени,но общо взето живеят в техния затворен кръг и неведнъж съм чувала от тосканци дошли да живеят на север,че най-после са намерили приятели без предубеждения.
като искаш да купиш нещо едва ли не ти правят услуга че ти продават и си им нарушил спокойствието ,туристи може и да има,но не ги интересува и нямат търпение да затварят и да си отиват вкъщи
Не веднъж са ни опътвали в обратна посока...., в Пиза си спомням как отказаха да дадат карти на една огромна група чужденци туристи и безцеремонно затвориха гишето (което би трябвало да е информация),а да не говорим че като попиташ защо не дават касова бележка(тоест работят на черно, и аз като клиент съм в нарушение ако ме спрат карабиниерите със стока и без касов бон,глобите са големи ) ми отговориха да си ходя ако не ми харесва и не пропуснаха да ме напсуват(псувните на диалект след всяка втора дума са друга характеристика)
Мразят се между тях, не се определят нито като мамалигари-тоест от севера,нито като террони-тоест от юга),често критикуват който не е като тях , с голямо самочувствие са и държат да се покажат че са най-най..

Градовете са красиви, няма спор, населението горе долу го описах, но и те самите се описват по същия начин и им прави много впечетление учтивостта ,любезността и толерантността на хората тук на север -когото и да попиташ на улицата не само ще ти помогне,но и ще те заведе до където си тръгнал.,без значение от къде си
Всеки регион си има особености и култура, но никъде не срещнах чак толкова снобизъм и никак не се учудвам че има спад на туризма в Италия,а в тоскана почти всички туристи са чужденци , причините ги изредих по-горе и честно казано не съм чула някой да се е засилил да се преселва там, по-скоро обратното.

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
marni
шемет
**

Регистриран: 28.04.2010
    #2615299 - 28.04.2010 16:29 [Re: Urbi et Orbi]

Големи красоти си показал, тая година това ми е в плана за пътешествия. Нямаш представа колко ми е полезна тая тема.

luce

#2615302 - 28.04.2010 16:34 [Re: marni]

той е направо за екскурзовод....,свалям му шапка за това че забелязва такива подробности,браво

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2615491 - 28.04.2010 21:32 [Re: luce]

Луче, съжалявам за неприятния ти опит и с лигурците, и с тосканците, но това не ги прави лоши хора. Със сигурност много брешани има какво да кажат за бергамаските, много от това, което биха казали няма да е хубаво, но това не прави бергамаските лоши хора. Същото се отнася и за мнението на пизаните за ливорнезите, едните били селяни, другите синьорини...

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

luce

#2615546 - 28.04.2010 23:35 [Re: Mayte]

всеки е такъв какъвто е и не можем да го съдим, мен само много ме дразни когато някой се чувства на пиетдестал и не вижда по-далеч от носа си ....

--------------------

lapislazul
неориентиран

Регистриран: 12.10.2008
    #2615552 - 28.04.2010 23:51 [Re: luce]

Значи се дразниш от себе си. Много добре си се описала.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2615777 - 29.04.2010 10:08 [Re: luce]

Цитат:

учтивостта ,любезността и толерантността на хората тук на север -когото и да попиташ на улицата не само ще ти помогне,но и ще те заведе до където си тръгнал.,без значение от къде си

Преди около 10 дни бях точно в твоя региoн за известно време. Не само, че не ги питах , ами като ме видеха с карта в ръката , идваха да помагат даже и ме водеха да ми покажат пътя. Още се чудя как се разбрахме с една жена на италианско - английски, при положение, че аз знам 5 думи на италиански, а тя нула на английски.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Редактирано от Azalea (29.04.2010 10:14)

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2615970 - 29.04.2010 15:11 [Re: marni]

За мен е удоволствие да споделям мнение и емоции от дадено място. Ако имаш въпроси, питай.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2615979 - 29.04.2010 15:20 [Re: luce]

Ха нямам идея да се развивам в екскурзоводска насока, не съм по груповия туризъм, но с желание показвам всичките аспекти на дадено място, та на моменти и развеждам малки групички от хора, както се случи последното ми посещение в Рим. Просто номерът е да събереш предварително дадената информация, да я асимилираш( евентуално, както се случва често, да я изплюеш наготово на някой) и да влагаш сърце, защото сухите факти на никой не са интересни. Планирането е голяма част от самото удоволствие.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2616065 - 29.04.2010 16:59 [Re: Urbi et Orbi]

Цитат:

Просто номерът е да събереш предварително дадената информация, да я асимилираш( евентуално, както се случва често, да я изплюеш наготово на някой)

Аз вече само се подготвям не особено старателно, защото слет това чак имам чувството, че вече съм била там и ми става безинтересно, но си изпринтвам карти и маршрути и хотели, иначе другата информация си я получавам в хотела на лап топа ( с него си хода под мишница едва ли не) .

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 26856

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.