ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
Re: резервация в хотел
    #2616628 - 30.04.2010 18:22 [Re: luce]

Цитат:

octopus

За първи път виждам тази резервационна система и те моля за повече информация, защото в нея откривам значително по-ниски цени - говорим за огромни разлики в цените спрямо останалите буукинг сайтове!

Лично ти използвала ли си Octopus и имала ли си проблеми с тях? Искам да си буукна хотел в Истанбул оттам, който на друго място струва три пъти повече. Доколкото разбирам при Octopus са намалени драстично сроковете за канцелиране на резервацията без санкция, но ако е само това - не е проблем за мен. Въпросът е да няма някаква друга уловка...

Благодаря ти!

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2616635 - 30.04.2010 18:43 [Re: Marillion]

octopus тука са много ползвани и наистина с venere са по-ниски цените им от booking.
Ползвах го веднъж обаче не помня за къде (май Испания беше),никакъв проблем спокойно
Даже агенциите ги ползват,както и тези са много добри (общо взето аз ги гледам всичките и после резервирам където цената е най-ниска)

hotels.com
wokita

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2616657 - 30.04.2010 19:19 [Re: Marillion]

Aз съм ползвал octopus и са много коректни.
Поради определена причина се наложи да контактувам и със служителка от кол центъра им и всичко беше много точно от тяхна страна.
Често избирам хотел от някоя резервационна система и после проверявам в Google дали хотела има собствен сайт.
В много случаи през сайта на хотела цената е по-ниска ( най-често съм срещал около 20 % по-евтино)

Разпечатах си потвърждението , но като отидох в хотела никой нищо не ми поиска освен документ за самоличност и сметката при освобождаване на стаята
Цената беше по-ниска от тази в други сайтове.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (30.04.2010 19:21)

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2616836 - 30.04.2010 23:56 [Re: canon]

Благодаря и на теб за споделеното!

Тук нещата са по-различни. На първо място цената на стаята в официалния сайт на хотела е двойно по-висока, иначе и аз като теб, винаги проверявам цената и в хотелските сайтове. На второ място става дума за Турция и както повечето хотели и този приема резервации само по телефона. Така че тези приятелчета от Octopus ще бъдат пробвани - цена от 52.50 евро на вечер за тройна стая в четиризвезден хотел с отлични отзиви в Tripadvisor определено не е за изпускане...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Miss K
zen

Регистриран: 14.11.2005
От: NYC
    #2616858 - 01.05.2010 01:02 [Re: Marillion]

За Истанбул да споделя че много от хотелите правят отстъпка от 5% ако платиш в кеш - поне при предишните ми две ходения беше така, при резервация директно с хотела.

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2616864 - 01.05.2010 01:35 [Re: Marillion]

Гледам че Октопуса приема плащане и през PayPal, което за мен е улеснение

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2616964 - 01.05.2010 10:47 [Re: Marillion]

В моя случай цената през octopus беше 150 евро за двойна стая на вечер (хотел във Виена ) , а на място в самия хотел ценоразписа сочеше 179 евро .

Имах предвид други случаи , когато цената през сайт на хотела е по-ниска . В случая през резервационната система беше по-изгодно. .
При друг случай резервирах през octopus стая в Брюксел за 75 евро , а на място в хотела същата стая се предлагаше за 115 евро.
Така , че разликата в цената да не те притеснява ами действай да не изпуснеш изгодната оферта

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2617035 - 01.05.2010 15:17 [Re: Marillion]

Правила съм резервация през какви ли не сайтове и за сравнение цените са били по-ниски от тези, които booking.com обявяват. До този момент никога не съм имала проблеми (чукам на дърво). Резервирала съм хотел в Лондон през някакъв италиански сайт, който ми излезе в google. Обикновено ми пращат мейл с условията и сумата, която са дръпнали от кредитната карта, за която съм получила и SMS от банката. Разпечатвам този мейл и с него отивам в хотела.
Сега резервирам апартамент в Братислава за 3 нощи. Google ми предлага апартаменти и сайтовете на агенциите, които ги продават. По този начин директно общувам със служител на агенцията - разменяме си мейли, уговаряме си условията по настаняването и начините на плащане. Цялата работа е свършена за ден-два.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #2617244 - 02.05.2010 01:22 [Re: Dr.G]

И аз никога не бях правила резервации на хотел през интернет. Но, съм резервирала хотел за 3 нощи в Цурих за средата на юли през Booking.com. Ама защо ми включват и закуска за 33 франка на човек? . Май, че е около 200 фр на вечер. Това скъпо ли е?
Какво може да се види за 2 дни там,или да пусна нова тема?

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2617353 - 02.05.2010 10:36 [Re: Elle*]

Цитат:

която са дръпнали от кредитната карта

Аз пък откакто платих цялата сума за хотел, който не ползвах защото по средата на пътя се разболях и не можах да продължа пътуването си, не ползвам сайт в който предварително дърпат парите, даже хотелски.

Вярно е, че на боокинг са по-високи цените, но тъй като от години ги ползвам и съм била винаги доволна от тях, не ги сменям за нищо.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8559

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.091 seconds in which 0.077 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.