ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
Re: резервация в хотел
    #2617358 - 02.05.2010 10:41 [Re: Suzzana]

Ами зависи от хотела, има хотели, в които закуската не е включена, то си е оказано и колко струва. Обикновено е или без закуска, която си доплащаш сам в хотела, ако желаеш такава или е включена в цената. Фактът че е толкова скъпа , ме навежда на мисълта, че хотелът е скъп.

Иначе какво може да се види ? Лично на мен Цюрих не ми харесва, но иди в стария град и се поразходи там е хубаво и опитай швеизарското фондю.

Просто за друго не се сещам, освен за корабчетата по езерото, които ходят до някой близки селца...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2617359 - 02.05.2010 10:45 [Re: Azalea]

Ако канселираш в указания срок не ти ли възстановяват парите по кредитната карта ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2617361 - 02.05.2010 10:51 [Re: canon]

Цитат:

Ако канселираш в указания срок не ти ли възстановяват парите по кредитната карта ?

Това да, но аз писах, че се разболях по пътя, нямах възможност да канцелирам каквото и да е, и парите изтекоха ей така. След време вече не ми се занимаваше, а и не бях сигурна, че въобще ще има смисъл. Беше директно към даден хотел.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

canon
На изток от рая

#2617362 - 02.05.2010 10:57 [Re: Azalea]

Toва ясно , но нали повечето имат и друго условие , че дори и да не са ти дръпнали парите предварително ако не се появиш в хотела ти чарджат картата за първата нощувка.
Дори и да не удържат сумата преварително ти искат детайлите на кредитната карта за такива случаи.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2617366 - 02.05.2010 11:05 [Re: canon]

canon
На изток от рая

#2617367 - 02.05.2010 11:15 [Re: ]

Подобен случай - в сайта на агенцията пише стая с три легла , а в сайта на хотела две легла + едно преносимо допълнително.
Отиваме на място и се оказва стая тип мезонет с двойна спалня на първия етаж и две нормални самостоятелни легла на втория етаж.
В сайта на хотела такава стая изобщо не съществуваше:)
Така , че и в твоя случай не се знае кое е вярното.
Ако хотела е с 24 часова регистратура , а не тип апартамент под наем няма да има проблем ако се появите в 17 часа или дори 20 часа...
Те просто поставят условие да не е преди 14.00 , защото стаята ви няма да е готова

--------------------

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2617411 - 02.05.2010 14:04 [Re: Azalea]

Има действително някакъв риск в случаите като твоя, когато пътуваш с кола или колело. В условията е написано, че ако откажеш резервацията 2-3 дни по-рано, не те чарджват с никаква сума, а ако въобще не пристигнеш и не откажеш в посочения срок, губиш цената за 1 нощувка, но аз съм изчела тези условия и съм се съгласила с тях. Кредитната карта е само гаранция. Мисля, че някои сайтове предлагат авансово да се платят 20 процента. Такъв е и случаят с апартаментите в Братислава, които съм букнала сега. Ако откажа пътуването до 48 часа преди датата, няма да плащам неустойки.
Не бързам да се хваля, щото винаги може да изпищи човек. Просто ви споделям, че съм рискувала и съм запазвала хотел през сайтове, които абсолютно нищо не са ми говорели предварително, не съм имала проверено инфо за това как работят от познати, но в крайна сметка всичко е било ОК. Единствената причина да запазя хотел в Лондон през италиански сайт, е била цената, която са ми дали за него, а не защото съм фен на италианските тур. агенции. Истината е, че предимно съм летяла със самолети и предварително не съм се притеснявала, че нещо може да се случи и да не пристигна. Пък ако се случи... халал да са им тези пари...

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2617416 - 02.05.2010 14:29 [Re: Elle*]

canon
На изток от рая

#2617421 - 02.05.2010 14:46 [Re: Elle*]

Два пъти съм пробвал системата . Единия път изобщо не ги уведомих , защото имах кошмарно пътуване и нямах никаква възможност да се обадя.
Втория път ги уведомих за отказа ми няма и 24 часа преди настаняването.
И двата пъти не са ме чарджили.
По-късно един приятел в БГ , чийто хотел се предлага и от резервационните системи ми каза , че всъщност от агенциите не им предоставят данни за кредитните карти на клиента и от хотела нямат никаква възможност да чарджат , както пише в условията . Затова и хотелите недолюбват резервационните системи и предпочитат директен контакт с клиента , но в днешно време това не е възможно
Освен това този депозит , който се плаща на много места отива изцяло за агенцията и в хотела не виждат и стотинка от него.

--------------------

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2617455 - 02.05.2010 16:59 [Re: ]

като се рових в интернет ето какво намерих liligo -сравнение на 250 сайта посветени на туризма без да продават,тоест няма предпочитани които да препоръчва..
за Фиренце - виж в този сайт laterooms -там има винаги непродадени стаи на ниски цени
ако нямаш кой знае какви претенции и те интересува да си буквално до il Duomo, виж този хотел hotel medici
бях там веднъж за 2 нощи,нищо особено не е ,но е чисто и подредено на сравнително ниска цена и най-важното в центъра.

да не порпусна - не може човек да отиде във Фиренце и по принцип в Тоскана и да не опита прословутатa fiorentina- ето къде ми хареса кухнята(определено по главната улица Calzaiuoli е само тур.меню,няма нищо типично),

тук и цените са добри и кухнята типична,а фиорентината -ммм,супер

trattoria dante

a, да и шоколадените специалите в Хемингуей са много известни
hemingway cioccolata

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9249

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.