ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
Re: резервация в хотел
    #2617878 - 03.05.2010 09:48 [Re: canon]

Цитат:

Така , че разликата в цената да не те притеснява ами действай да не изпуснеш изгодната оферта

Така и постъпих. Сега вече си обясних огромната разлика в цените предлагани от Octopus. Всъщност те действат на принципа "ранно записване" и ти дърпат парите от картата моментално. Разбира се имаш опции за възстановяване на по-голямата част от сумата при отказ, но като цяло за разлика от Booking.com, които никога не пипат кредитната ти карта с изключение на случаите при канцелиране, Octopus извършват авансово плащане на услугата. Не се оплаквам, все пак резервирах нов (на четири години) четиризвезден хотел на стратегическо място за пътуващи с кола, със собствен паркинг, централен AC, басейн и gym, с отлични отзиви в Tripadvisor за смешната цена от 52,50 евро за тройна стая на вечер, при положение, че същата стая струва 110 евро на официалния сайт на хотела...

Още веднъж, благодаря на теб и Луче за съдействието...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #2618250 - 03.05.2010 18:24 [Re: Marillion]

Цитат:

за разлика от Booking.com, които никога не пипат кредитната ти карта с изключение на случаите при канцелиране

Kакво значи само при канселиране? Аз резервирах хотела миналия месец за средата на юли през Booking.com и вече са изтеглили парите. Не успяха от едната кредитна карта, дадох номера на другата(получих и фрауд алърт от АМЕХ)и парите са изтеглени.
Дори не зная, ако се наложи, как да канселирам резервацията.(е, ще се поровя, ако се наложи)

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2618262 - 03.05.2010 18:41 [Re: Suzzana]

Цитат:

Цитат:

за разлика от Booking.com, които никога не пипат кредитната ти карта с изключение на случаите при канцелиране

Kакво значи само при канселиране? Аз резервирах хотела миналия месец за средата на юли през Booking.com и вече са изтеглили парите. Не успяха от едната кредитна карта, дадох номера на другата(получих и фрауд алърт от АМЕХ)и парите са изтеглени.
Дори не зная, ако се наложи, как да канселирам резервацията.(е, ще се поровя, ако се наложи)

Това е много странно. Досега никога не са ми теглили пари и винаги се пласта на рецепцията.

Ако са ти изтеглили парите, прочети дали някъде не е било указано, че самият хотел може да си запазва правото да блокира ( и е посочено даже) предварително сyмата от картата. Понякога има различни условия за различните хотели, като например за запазването на дадена стая или даден хотел.

За канцелирането, винаги като ти пратят майл, си има link , към който насочват ако трябва да канцелираш или да промениш резервацията.

А иначе на сайта най-отгоре в дясно пише " Моята резервация ", отиваш там и кликваш и след това излизат да попълниш номера на потвърждението, кoетo си получила с майла , попълва ce и пин кода и после действаш.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Редактирано от Azalea (03.05.2010 18:49)

Azalea
Alien

#2618265 - 03.05.2010 18:46 [Re: Marillion]

Цитат:

все пак резервирах нов (на четири години) четиризвезден хотел на стратегическо място за пътуващи с кола, със собствен паркинг, централен AC, басейн и gym, с отлични отзиви в Tripadvisor за смешната цена от 52,50 евро за тройна стая на вечер, при положение, че същата стая струва 110 евро на официалния сайт на хотела...

Извинявай , ако е удобно, би ли казал кой хотел си резервирал. Аз също пътувам натам и съм с кола и търся подходящ хотел за целта, но не откривам за сега, а не ми се влиза вътре в града с кола.

--------------------

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2618381 - 03.05.2010 23:56 [Re: Suzzana]

Да не би да си резервирала оферта която е Non refundable, в такъв случай при канселиране не връщат пари! По принцип тези оферти излизат малко по-евтино от стандартните. Прочети си подробно имейла, който си получила.

no_bs
Нерегистриран

#2618388 - 04.05.2010 00:15 [Re: Azalea]

Макар и в редки случаи, резервациите през Bookings понякога са предплатени. На мен ми се е случвало с резервация на хотел в Испания. Това, че се предплаща, е ясно указано още при правенето на резервация. На самия сайт във FAQ си го казват:

"Q: Does the hotel need a deposit or a payment in advance?

A: In most cases you pay the hotel during your stay. To see whether there are any special conditions, such as deposit or pre-payments: please check the hotel page, including the "More Information" link in the room type. Please note that the hotel reserves the right to pre-authorise credit cards prior to arrival."

Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
    #2618495 - 04.05.2010 08:42 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

все пак резервирах нов (на четири години) четиризвезден хотел на стратегическо място за пътуващи с кола, със собствен паркинг, централен AC, басейн и gym, с отлични отзиви в Tripadvisor за смешната цена от 52,50 евро за тройна стая на вечер, при положение, че същата стая струва 110 евро на официалния сайт на хотела...

Извинявай , ако е удобно, би ли казал кой хотел си резервирал. Аз също пътувам натам и съм с кола и търся подходящ хотел за целта, но не откривам за сега, а не ми се влиза вътре в града с кола.

Няма проблем...

http://www.topkapiinteristanbul.com/

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Azalea
Alien

#2618712 - 04.05.2010 15:26 [Re: Marillion]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Няма проблем...

http://www.topkapiinteristanbul.com/

Благодаря, прочетох добри отзиви за него...

--------------------

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #2619005 - 04.05.2010 22:53 [Re: Azalea]

А, няма връщане назад! Дори гледам, че има еднодневни екскурзии до Лихтенщайн-демек с един крушум-два заека.
Не съм пила швейцарска бира и с кеф ще я опитам. .
Само се чудя дали да си поръчам и лимо от летището до хотела.Вижда ми се ефтино, ама имам чувсто, че ще е скъпо.

Azalea
Alien

#2619225 - 05.05.2010 11:37 [Re: Suzzana]

Цитат:

А, няма връщане назад! Дори гледам, че има еднодневни екскурзии до Лихтенщайн-демек с един крушум-два заека.
Не съм пила швейцарска бира и с кеф ще я опитам. .
Само се чудя дали да си поръчам и лимо от летището до хотела.Вижда ми се ефтино, ама имам чувсто, че ще е скъпо.

То за там ексурзия не ти трябва, докато се усетиш, че си там и вече си минал през...

Аз си спомням че пих едно кафе в една кръчма...

Иди се разходи, не пречи...И аз така си обикалям като имам възможност!

Чух че еврото паднало и сега вече си мисля, да използвам и този момент.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8590

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.085 seconds in which 0.07 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.