ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
резервация в хотел
    #2616038 - 29.04.2010 16:31

Решила съм да си направя една малка разходка в не-чак толкова далечната централна Европа. Съвсем неорганизирано. Намерих си самолетни билети.

Имам обаче една чуденка, тъй като никога не съм си резервирала хотел сама, през интернет. Затова моля за мнения и съвети, кой сайт да използвам за целта?

Гледах Booking.com, Tripadvisor.

Дайте идея, и освен това, задължително ли е плащането на стаята или чарджване някакво има ли от кредитната карта в момента на резервацията или само при анулиране на резервацията след една определена дата?

Разбира се, не отказвам и персонална помощ, но затова си има бележки.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
Re: резервация в хотел
    #2616044 - 29.04.2010 16:41 [Re: Dr.G]

Бях писал в нарочна тема по въпроса, но пак ще ти отговоря...

Лично аз от години буквам през Booking.com и досега никога не съм имал проблем. Как се процедира:

1. Отваряш Tripadvisor и задаваш желана дестинация, като търсиш само хотели в града.

2. Подреждаш списъкът по критерий "препоръчани" и с "най-добри отзиви".

3. Четеш коментари и ревюта, харесваш даден хотел и го издирваш в Booking.com

4. За резервация ти е необходима кредитна карта.

5. Четеш внимателно условията на резервацията - всеки хотел има собствени, като най-често кредитната ти карта служи за гаранция, т.е., не ти дърпат сумата веднага от сметката, а плащаш в кеш или чрез картата на място. Важни са условията за отказ от резервация. Чети внимателно! Масовата практика е да можеш да се откажеш от резервацията без да ти удържат наказателна такса не по-късно от 48 часа преди датата на резервацията. Ако го сториш по-късно ти чарджват една нощувка. Както казах, всеки хотел си има собствени правила, но в Booking.com е описано всичко.

5. Ако имаш още конкретни въпроси, питай...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Dr.G
пътешественик по душа

#2616053 - 29.04.2010 16:51 [Re: Marillion]

Това ми е достатъчно, много ти благодаря

Значи отивам си да мисля кой от всички хотели да си заплюя, че нещо гледам започнаха да свършват стаите за нарочените от мен дати, и довечера ще действам най-вероятно.

10х още веднъж! (нищо лично )

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2616055 - 29.04.2010 16:54 [Re: Marillion]

Цитат:

Лично аз от години буквам през Booking.com и досега никога не съм имал проблем. Как се процедира:

1. Отваряш Tripadvisor и задаваш желана дестинация

Въобще не е необходимо да ходи там, а може да си зададе направо в боокинг дестинацията и датите и да си прочете отзивите за дадените хотели. Аз ползвам само този site и съм повече от доволна.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Marillion
Министър на истината
**

#2616056 - 29.04.2010 16:55 [Re: Dr.G]

Успех, избирай внимателно, чети отзиви и не се свени за няколко евро отгоре, защото евтиното винаги излиза по-скъпо...

А, това за личното, нещо не го разбрах, ама карай...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Marillion
Министър на истината
**

#2616060 - 29.04.2010 16:56 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

1. Отваряш Tripadvisor и задаваш желана дестинация

Въобще не е необходимо да ходи там, а може да си зададе направо в боокинг дестинацията и датите и да си прочете отзивите за дадените хотели. Аз ползвам само този site и съм повече от доволна.

Така де и аз това имах предвид, явно съм пропуснал да кажа, че от Tripadvisor има директна връзка към Booking.com, както и обратно...

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#2616068 - 29.04.2010 17:04 [Re: Marillion]

Не ти и трябва, аз съм от ония неразбраните

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2616075 - 29.04.2010 17:16 [Re: Dr.G]

Цитат:

Решила съм да си направя една малка разходка в не-чак толкова далечната централна Европа. Съвсем неорганизирано. Намерих си самолетни билети.

Имам обаче една чуденка, тъй като никога не съм си резервирала хотел сама, през интернет. Затова моля за мнения и съвети, кой сайт да използвам за целта?

Гледах Booking.com, Tripadvisor.

...

И двата сайта са сериозни и почтени. Ползвал съм ги и двата. Разбира се, ползваш кредитна карта.
За избор на конкретен хотел обаче, непременно чети мнениятя на посетители.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Dr.G
пътешественик по душа

#2616077 - 29.04.2010 17:21 [Re: Opk]

Информацията, която ми давате е много обнадеждаваща, така че ще се възползвам.

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2616560 - 30.04.2010 15:44 [Re: Dr.G]

вече са ти дали най-ползваните сайтове,аз гледам и тези за резервации понеже и те имат ниски цени и много оферти и резервирам където е най-изгодно.
Досега не съм имала проблеми с резервации онлайн нито за хотели нито за билети.

venere
opodo
octopus

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Marillion
Министър на истината
**

#2616628 - 30.04.2010 18:22 [Re: luce]

Цитат:

octopus

За първи път виждам тази резервационна система и те моля за повече информация, защото в нея откривам значително по-ниски цени - говорим за огромни разлики в цените спрямо останалите буукинг сайтове!

Лично ти използвала ли си Octopus и имала ли си проблеми с тях? Искам да си буукна хотел в Истанбул оттам, който на друго място струва три пъти повече. Доколкото разбирам при Octopus са намалени драстично сроковете за канцелиране на резервацията без санкция, но ако е само това - не е проблем за мен. Въпросът е да няма някаква друга уловка...

Благодаря ти!

--------------------

luce

#2616635 - 30.04.2010 18:43 [Re: Marillion]

octopus тука са много ползвани и наистина с venere са по-ниски цените им от booking.
Ползвах го веднъж обаче не помня за къде (май Испания беше),никакъв проблем спокойно
Даже агенциите ги ползват,както и тези са много добри (общо взето аз ги гледам всичките и после резервирам където цената е най-ниска)

hotels.com
wokita

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2616657 - 30.04.2010 19:19 [Re: Marillion]

Aз съм ползвал octopus и са много коректни.
Поради определена причина се наложи да контактувам и със служителка от кол центъра им и всичко беше много точно от тяхна страна.
Често избирам хотел от някоя резервационна система и после проверявам в Google дали хотела има собствен сайт.
В много случаи през сайта на хотела цената е по-ниска ( най-често съм срещал около 20 % по-евтино)

Разпечатах си потвърждението , но като отидох в хотела никой нищо не ми поиска освен документ за самоличност и сметката при освобождаване на стаята
Цената беше по-ниска от тази в други сайтове.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (30.04.2010 19:21)

Marillion
Министър на истината
**

#2616836 - 30.04.2010 23:56 [Re: canon]

Благодаря и на теб за споделеното!

Тук нещата са по-различни. На първо място цената на стаята в официалния сайт на хотела е двойно по-висока, иначе и аз като теб, винаги проверявам цената и в хотелските сайтове. На второ място става дума за Турция и както повечето хотели и този приема резервации само по телефона. Така че тези приятелчета от Octopus ще бъдат пробвани - цена от 52.50 евро на вечер за тройна стая в четиризвезден хотел с отлични отзиви в Tripadvisor определено не е за изпускане...

--------------------

Miss K
zen

Регистриран: 14.11.2005
От: NYC
    #2616858 - 01.05.2010 01:02 [Re: Marillion]

За Истанбул да споделя че много от хотелите правят отстъпка от 5% ако платиш в кеш - поне при предишните ми две ходения беше така, при резервация директно с хотела.

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
    #2616864 - 01.05.2010 01:35 [Re: Marillion]

Гледам че Октопуса приема плащане и през PayPal, което за мен е улеснение

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

canon
На изток от рая

#2616964 - 01.05.2010 10:47 [Re: Marillion]

В моя случай цената през octopus беше 150 евро за двойна стая на вечер (хотел във Виена ) , а на място в самия хотел ценоразписа сочеше 179 евро .

Имах предвид други случаи , когато цената през сайт на хотела е по-ниска . В случая през резервационната система беше по-изгодно. .
При друг случай резервирах през octopus стая в Брюксел за 75 евро , а на място в хотела същата стая се предлагаше за 115 евро.
Така , че разликата в цената да не те притеснява ами действай да не изпуснеш изгодната оферта

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
    #2617035 - 01.05.2010 15:17 [Re: Marillion]

Правила съм резервация през какви ли не сайтове и за сравнение цените са били по-ниски от тези, които booking.com обявяват. До този момент никога не съм имала проблеми (чукам на дърво). Резервирала съм хотел в Лондон през някакъв италиански сайт, който ми излезе в google. Обикновено ми пращат мейл с условията и сумата, която са дръпнали от кредитната карта, за която съм получила и SMS от банката. Разпечатвам този мейл и с него отивам в хотела.
Сега резервирам апартамент в Братислава за 3 нощи. Google ми предлага апартаменти и сайтовете на агенциите, които ги продават. По този начин директно общувам със служител на агенцията - разменяме си мейли, уговаряме си условията по настаняването и начините на плащане. Цялата работа е свършена за ден-два.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #2617244 - 02.05.2010 01:22 [Re: Dr.G]

И аз никога не бях правила резервации на хотел през интернет. Но, съм резервирала хотел за 3 нощи в Цурих за средата на юли през Booking.com. Ама защо ми включват и закуска за 33 франка на човек? . Май, че е около 200 фр на вечер. Това скъпо ли е?
Какво може да се види за 2 дни там,или да пусна нова тема?

Azalea
Alien

#2617353 - 02.05.2010 10:36 [Re: Elle*]

Цитат:

която са дръпнали от кредитната карта

Аз пък откакто платих цялата сума за хотел, който не ползвах защото по средата на пътя се разболях и не можах да продължа пътуването си, не ползвам сайт в който предварително дърпат парите, даже хотелски.

Вярно е, че на боокинг са по-високи цените, но тъй като от години ги ползвам и съм била винаги доволна от тях, не ги сменям за нищо.

--------------------

Azalea
Alien

#2617358 - 02.05.2010 10:41 [Re: Suzzana]

Ами зависи от хотела, има хотели, в които закуската не е включена, то си е оказано и колко струва. Обикновено е или без закуска, която си доплащаш сам в хотела, ако желаеш такава или е включена в цената. Фактът че е толкова скъпа , ме навежда на мисълта, че хотелът е скъп.

Иначе какво може да се види ? Лично на мен Цюрих не ми харесва, но иди в стария град и се поразходи там е хубаво и опитай швеизарското фондю.

Просто за друго не се сещам, освен за корабчетата по езерото, които ходят до някой близки селца...

--------------------

canon
На изток от рая

#2617359 - 02.05.2010 10:45 [Re: Azalea]

Ако канселираш в указания срок не ти ли възстановяват парите по кредитната карта ?

--------------------

Azalea
Alien

#2617361 - 02.05.2010 10:51 [Re: canon]

Цитат:

Ако канселираш в указания срок не ти ли възстановяват парите по кредитната карта ?

Това да, но аз писах, че се разболях по пътя, нямах възможност да канцелирам каквото и да е, и парите изтекоха ей така. След време вече не ми се занимаваше, а и не бях сигурна, че въобще ще има смисъл. Беше директно към даден хотел.

--------------------

canon
На изток от рая

#2617362 - 02.05.2010 10:57 [Re: Azalea]

Toва ясно , но нали повечето имат и друго условие , че дори и да не са ти дръпнали парите предварително ако не се появиш в хотела ти чарджат картата за първата нощувка.
Дори и да не удържат сумата преварително ти искат детайлите на кредитната карта за такива случаи.

--------------------

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2617366 - 02.05.2010 11:05 [Re: canon]

canon
На изток от рая

#2617367 - 02.05.2010 11:15 [Re: ]

Подобен случай - в сайта на агенцията пише стая с три легла , а в сайта на хотела две легла + едно преносимо допълнително.
Отиваме на място и се оказва стая тип мезонет с двойна спалня на първия етаж и две нормални самостоятелни легла на втория етаж.
В сайта на хотела такава стая изобщо не съществуваше:)
Така , че и в твоя случай не се знае кое е вярното.
Ако хотела е с 24 часова регистратура , а не тип апартамент под наем няма да има проблем ако се появите в 17 часа или дори 20 часа...
Те просто поставят условие да не е преди 14.00 , защото стаята ви няма да е готова

--------------------

Elle*
wrong
**

#2617411 - 02.05.2010 14:04 [Re: Azalea]

Има действително някакъв риск в случаите като твоя, когато пътуваш с кола или колело. В условията е написано, че ако откажеш резервацията 2-3 дни по-рано, не те чарджват с никаква сума, а ако въобще не пристигнеш и не откажеш в посочения срок, губиш цената за 1 нощувка, но аз съм изчела тези условия и съм се съгласила с тях. Кредитната карта е само гаранция. Мисля, че някои сайтове предлагат авансово да се платят 20 процента. Такъв е и случаят с апартаментите в Братислава, които съм букнала сега. Ако откажа пътуването до 48 часа преди датата, няма да плащам неустойки.
Не бързам да се хваля, щото винаги може да изпищи човек. Просто ви споделям, че съм рискувала и съм запазвала хотел през сайтове, които абсолютно нищо не са ми говорели предварително, не съм имала проверено инфо за това как работят от познати, но в крайна сметка всичко е било ОК. Единствената причина да запазя хотел в Лондон през италиански сайт, е била цената, която са ми дали за него, а не защото съм фен на италианските тур. агенции. Истината е, че предимно съм летяла със самолети и предварително не съм се притеснявала, че нещо може да се случи и да не пристигна. Пък ако се случи... халал да са им тези пари...

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Дон Кихот
    #2617416 - 02.05.2010 14:29 [Re: Elle*]

canon
На изток от рая

#2617421 - 02.05.2010 14:46 [Re: Elle*]

Два пъти съм пробвал системата . Единия път изобщо не ги уведомих , защото имах кошмарно пътуване и нямах никаква възможност да се обадя.
Втория път ги уведомих за отказа ми няма и 24 часа преди настаняването.
И двата пъти не са ме чарджили.
По-късно един приятел в БГ , чийто хотел се предлага и от резервационните системи ми каза , че всъщност от агенциите не им предоставят данни за кредитните карти на клиента и от хотела нямат никаква възможност да чарджат , както пише в условията . Затова и хотелите недолюбват резервационните системи и предпочитат директен контакт с клиента , но в днешно време това не е възможно
Освен това този депозит , който се плаща на много места отива изцяло за агенцията и в хотела не виждат и стотинка от него.

--------------------

luce

#2617455 - 02.05.2010 16:59 [Re: ]

като се рових в интернет ето какво намерих liligo -сравнение на 250 сайта посветени на туризма без да продават,тоест няма предпочитани които да препоръчва..
за Фиренце - виж в този сайт laterooms -там има винаги непродадени стаи на ниски цени
ако нямаш кой знае какви претенции и те интересува да си буквално до il Duomo, виж този хотел hotel medici
бях там веднъж за 2 нощи,нищо особено не е ,но е чисто и подредено на сравнително ниска цена и най-важното в центъра.

да не порпусна - не може човек да отиде във Фиренце и по принцип в Тоскана и да не опита прословутатa fiorentina- ето къде ми хареса кухнята(определено по главната улица Calzaiuoli е само тур.меню,няма нищо типично),

тук и цените са добри и кухнята типична,а фиорентината -ммм,супер

trattoria dante

a, да и шоколадените специалите в Хемингуей са много известни
hemingway cioccolata

--------------------

Marillion
Министър на истината
**

#2617878 - 03.05.2010 09:48 [Re: canon]

Цитат:

Така , че разликата в цената да не те притеснява ами действай да не изпуснеш изгодната оферта

Така и постъпих. Сега вече си обясних огромната разлика в цените предлагани от Octopus. Всъщност те действат на принципа "ранно записване" и ти дърпат парите от картата моментално. Разбира се имаш опции за възстановяване на по-голямата част от сумата при отказ, но като цяло за разлика от Booking.com, които никога не пипат кредитната ти карта с изключение на случаите при канцелиране, Octopus извършват авансово плащане на услугата. Не се оплаквам, все пак резервирах нов (на четири години) четиризвезден хотел на стратегическо място за пътуващи с кола, със собствен паркинг, централен AC, басейн и gym, с отлични отзиви в Tripadvisor за смешната цена от 52,50 евро за тройна стая на вечер, при положение, че същата стая струва 110 евро на официалния сайт на хотела...

Още веднъж, благодаря на теб и Луче за съдействието...

--------------------

Suzzana

#2618250 - 03.05.2010 18:24 [Re: Marillion]

Цитат:

за разлика от Booking.com, които никога не пипат кредитната ти карта с изключение на случаите при канцелиране

Kакво значи само при канселиране? Аз резервирах хотела миналия месец за средата на юли през Booking.com и вече са изтеглили парите. Не успяха от едната кредитна карта, дадох номера на другата(получих и фрауд алърт от АМЕХ)и парите са изтеглени.
Дори не зная, ако се наложи, как да канселирам резервацията.(е, ще се поровя, ако се наложи)

Azalea
Alien

#2618262 - 03.05.2010 18:41 [Re: Suzzana]

Цитат:

Цитат:

за разлика от Booking.com, които никога не пипат кредитната ти карта с изключение на случаите при канцелиране

Kакво значи само при канселиране? Аз резервирах хотела миналия месец за средата на юли през Booking.com и вече са изтеглили парите. Не успяха от едната кредитна карта, дадох номера на другата(получих и фрауд алърт от АМЕХ)и парите са изтеглени.
Дори не зная, ако се наложи, как да канселирам резервацията.(е, ще се поровя, ако се наложи)

Това е много странно. Досега никога не са ми теглили пари и винаги се пласта на рецепцията.

Ако са ти изтеглили парите, прочети дали някъде не е било указано, че самият хотел може да си запазва правото да блокира ( и е посочено даже) предварително сyмата от картата. Понякога има различни условия за различните хотели, като например за запазването на дадена стая или даден хотел.

За канцелирането, винаги като ти пратят майл, си има link , към който насочват ако трябва да канцелираш или да промениш резервацията.

А иначе на сайта най-отгоре в дясно пише " Моята резервация ", отиваш там и кликваш и след това излизат да попълниш номера на потвърждението, кoетo си получила с майла , попълва ce и пин кода и после действаш.

--------------------

Редактирано от Azalea (03.05.2010 18:49)

Azalea
Alien

#2618265 - 03.05.2010 18:46 [Re: Marillion]

Цитат:

все пак резервирах нов (на четири години) четиризвезден хотел на стратегическо място за пътуващи с кола, със собствен паркинг, централен AC, басейн и gym, с отлични отзиви в Tripadvisor за смешната цена от 52,50 евро за тройна стая на вечер, при положение, че същата стая струва 110 евро на официалния сайт на хотела...

Извинявай , ако е удобно, би ли казал кой хотел си резервирал. Аз също пътувам натам и съм с кола и търся подходящ хотел за целта, но не откривам за сега, а не ми се влиза вътре в града с кола.

--------------------

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2618381 - 03.05.2010 23:56 [Re: Suzzana]

Да не би да си резервирала оферта която е Non refundable, в такъв случай при канселиране не връщат пари! По принцип тези оферти излизат малко по-евтино от стандартните. Прочети си подробно имейла, който си получила.

no_bs
Нерегистриран

#2618388 - 04.05.2010 00:15 [Re: Azalea]

Макар и в редки случаи, резервациите през Bookings понякога са предплатени. На мен ми се е случвало с резервация на хотел в Испания. Това, че се предплаща, е ясно указано още при правенето на резервация. На самия сайт във FAQ си го казват:

"Q: Does the hotel need a deposit or a payment in advance?

A: In most cases you pay the hotel during your stay. To see whether there are any special conditions, such as deposit or pre-payments: please check the hotel page, including the "More Information" link in the room type. Please note that the hotel reserves the right to pre-authorise credit cards prior to arrival."

Marillion
Министър на истината
**

#2618495 - 04.05.2010 08:42 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

все пак резервирах нов (на четири години) четиризвезден хотел на стратегическо място за пътуващи с кола, със собствен паркинг, централен AC, басейн и gym, с отлични отзиви в Tripadvisor за смешната цена от 52,50 евро за тройна стая на вечер, при положение, че същата стая струва 110 евро на официалния сайт на хотела...

Извинявай , ако е удобно, би ли казал кой хотел си резервирал. Аз също пътувам натам и съм с кола и търся подходящ хотел за целта, но не откривам за сега, а не ми се влиза вътре в града с кола.

Няма проблем...

http://www.topkapiinteristanbul.com/

--------------------

Azalea
Alien

#2618712 - 04.05.2010 15:26 [Re: Marillion]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Няма проблем...

http://www.topkapiinteristanbul.com/

Благодаря, прочетох добри отзиви за него...

--------------------

Suzzana

#2619005 - 04.05.2010 22:53 [Re: Azalea]

А, няма връщане назад! Дори гледам, че има еднодневни екскурзии до Лихтенщайн-демек с един крушум-два заека.
Не съм пила швейцарска бира и с кеф ще я опитам. .
Само се чудя дали да си поръчам и лимо от летището до хотела.Вижда ми се ефтино, ама имам чувсто, че ще е скъпо.

Azalea
Alien

#2619225 - 05.05.2010 11:37 [Re: Suzzana]

Цитат:

А, няма връщане назад! Дори гледам, че има еднодневни екскурзии до Лихтенщайн-демек с един крушум-два заека.
Не съм пила швейцарска бира и с кеф ще я опитам. .
Само се чудя дали да си поръчам и лимо от летището до хотела.Вижда ми се ефтино, ама имам чувсто, че ще е скъпо.

То за там ексурзия не ти трябва, докато се усетиш, че си там и вече си минал през...

Аз си спомням че пих едно кафе в една кръчма...

Иди се разходи, не пречи...И аз така си обикалям като имам възможност!

Чух че еврото паднало и сега вече си мисля, да използвам и този момент.

--------------------

Elle*
wrong
**

#2620162 - 06.05.2010 22:19 [Re: ]

Цитат:

In case of any cancellation made with less than 7 days before arrival or no-show, the first night + 50% of the other nights eventually booked/cancelled will be charged as penalty.

А както по-горе писах, на сайтовете за резервации за същия хотел има съвсем други условия при отказ - подобни на описаните от теб.

Ами не съм учудена. Както вече казах, не съм постоянен клиент на нито един сайт. Чета внимателно (уж) и действам. И винаги горещо се надявам, че няма да канцелирам нищо в последния момент. Точно в примера, който ти даваш, ми се струва, че малко са се пооляли. Обикновено можеш да отмениш резервация до 48 или 72 часа преди датата и, ако не го направиш - плащаш само първата нощувка като глоба.

По-надолу в темата, обаче се каза, че всъщност данни от картата изобщо не се предоставят на хотела, а депозитите остават за агенцията, през която се прави резервацията. В такъв случай как става "доплащането" на рецепция?

--------------------

К. Вонегът

canon
На изток от рая

#2620184 - 06.05.2010 22:51 [Re: Elle*]

Защо как става ? Нали си пише каква е сумата , която трябва да доплатиш ?
Депозита винаги остава при агенцията . Това си е на практика вид комисионна за тяхното посредничество.
От така наречения депозит хотела не получава нищо.
Някой обаче са доста нагли и слагат и допълнителна такса за резервация , като така печелят допълнително.

Редактирано от canon (06.05.2010 22:55)

klomi
неориентиран

Регистриран: 20.01.2017
    #3385816 - 20.01.2017 07:30 [Re: luce]

www.booking. за резервации. Никога не съм имала никакви проблеми. Резервирам с карта и плащам на място. Резервация може да се направи и с дебитна карта (с Виза Електрон със сигурност).

Редактирано от Nadin (20.01.2017 15:34)

teodoran1
неориентиран

Регистриран: 05.07.2016
    #3401988 - 19.05.2017 11:09 [Re: klomi]

Резервирала съм хотели и от този сайт doris-bg/hotels и съм много доволна. Има много специални оферти и хотелите са подбрани.

--------------------
Трябва да живееш за другите, ако искаш да живееш за себе си

Редактирано от Дон Кихот (20.05.2017 15:16)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8592

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.