ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
Милано, Будапеща, Болоня
    #2622882 - 10.05.2010 22:04

Планираме една групичка да ходим на музикалния фестивал Зигет в Будапеща през август и по ред причини заради невъзможността да се придвижим с кола..а пък с автобуси не ни се лашка..изработваме един план с лоукост да минем за по-малко от ден през Милано, оттам към Будапеща някъде около 4 дена се връзват и от там към Болоня за половин денонощие и накрая София. Защо през Милано и Болоня ли? Защото не сме ходили, а определено си заслужава и защото автобусния билет София-Будапеща-София е по-висок от цената на тези 4 полета, които планираме. Въпросите ми са следните:

1. Много ли е времето за Будапеща( 4 дена), някоя дума за забележителностите, музея за чуждестранно изкуство ходили ли сте? На Зигет, който е на остров на Дунава, сме за половин ден заради Iron Maiden главно...т.е. от там се получават 4 дена из самия град...има ли някакви интересни места около града

2. Милано - интерсува ме само с предварителни резервации ли е Санта Мария деле Грацие и колко е входът? Пинакотека ди Брера се колебая..ако някой е ходил да каже..замъка Сфорца също ме интересува( нали там е Пиета Ронданини) и въобще други места из града. За Дуомото е ясно

3. Болоня- знам, че най-старият университет в Европа е там, че са гастрономи още в "Страдание е възторг" си е добре обяснено. Други места за около 6-7 часа престой, колкото ни се връзва. Църкви, музеи...знам, че е красиво..видях снимки (от това не съм изненадан)

4. Интересува ме превоза от летищата на Милано,Будапеща,Болоня към съответните градове. Как вървят таксите като за нашия нискобюджетен туризъм ни интересува най-евтините варианти и специално за Милано и Болоня до колко вечерта работят превозите до летишата. Особено Милано ни интересува дали има денонощни превози към летището, за да хванем и нощния живот малко. Май е това засега.

Готови сме да изслушаме и други междинни градове вместо Милано и Болоня ако предложите нещо по-добро. Но предвид цена-локация Италия си е направо евтина с полети от България за разлика до други държави. А пък Италия винаги си заслужава да бъде посещавана.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Милано, Будапеща, Болоня
    #2623107 - 11.05.2010 08:59 [Re: Urbi et Orbi]

Ще отговоря само на няколко въпроса. За "Санта Мария деле Грацие" е задължителна резервация ( мен са ме връщали защото нямам )
Цената през интернет е 8 евро :

http://www.vivaticket.it/evento.php?id_evento=298097&op=cenacoloVinciano

Замъка "Сфорца" си заслужава още повече една от стаите е изрисувана лично от Леонардо Да Винчи

Според мен си заслужава да се види Навили-те, Брера, къщата на Алесандро Мандзони, целия стар център.
Култови улици са Фиори Киари и Фиори Скури.

Не знам на кое летище кацате в Милано , но от Малпенса до Милано двупосочен е 14 евро , а от Бергамо до Милано е 16.50 евро.

И на двете места има постоянна промоция два билета = три.
Тоест купувате билети за трима на цената за двама.

Ето го сайта на автобусите с часове през които оперират :

http://www.autostradale.it/interna.aspx?gr=2&sez=60&sot=2&ae=2

От Милано Чентрале до центъра все направо са около 20-25 мин. пеш или с метрото си направо на Дуомо за 5 минути

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (11.05.2010 09:00)

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2623110 - 11.05.2010 09:05 [Re: Urbi et Orbi]

Аз мога да кажа само за Милано. Санта Мария деле Грацие е с предварителна резервация, билета миналата година струваше 8 евро. Може да направиш резервацията на официалният сайт на Тайната вечеря http://www.cenacolovinciano.org/sito/home.html или по телефона. По принцип за по-сигурно е най-добре да го направиш месец - два предварително, но аз я направих 4 дни преди да заминем по телефона и нямаше проблем. За замъка съм го виждала само отвън. Иначе от Бергамо до Милано трансфера на Уиз струваше доколкото си спомням 17 лева.

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2623112 - 11.05.2010 09:21 [Re: Urbi et Orbi]

София - Милано - София на малпенца - 104 евро двупосочен на ЕasyJet - новички Еърбъси.

Всичко, което ти е изредил Канон, включително и музея на съвременното изкуство - мисля се казваше Вила Жозефина, в центъра е. За мен беше интересен и природонаучния музей в съседство, но подозирам, че на вас няма да ви е приоритет .

Препоръчвам и пътешествие на север до езерото Комо - около 40 км от Милано е, но гледката си заслужава, особено през пролетта. Някъде назад във фотографския форум има тема "Една откачалка в Милано" - от октомври. Не че популяризирам себе си , но може да се видят някои от нещата, все пак през погледа на турист, а не рекламна агенция.

А най-вълнуващато ми преживяване беше в метрото:

В тълпата от бизнесмени, клошари, чернокожи, италиански домакини, чужденци, музиканти, обикновени хора, изобщо хората на Милано, се качват ученици гимназисити, три момчета, красиви, с ученически увифирми, и си бърборят: бунжорно - долче вита - коме ста и прочие, на италиански. Сливат се с непознатия ми на мен език.

И изведнъж слухът ми отличава:

Per me si va ne la cittа dolente,
per me si va ne l'etterno dolore,
per me si va tra la perduta gente.

Явно си преговарят домашното

Помня го от училище, отпреди повече от 26-27 години...

Такива неща могат да се видят и чуят в Милано.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Urbi et Orbi

#2623196 - 11.05.2010 12:56 [Re: Rozsomák]

Информацията ще ми е полезна определено, но нямаме време за извън Милано..някой ден и това ми е в плана. Иначе за Будапеща и Болоня нещо ако можете да кажете..

--------------------

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2623211 - 11.05.2010 13:45 [Re: Urbi et Orbi]

В Будапеща съм била като дете, после само служебно и не успях да видя почти нищо.
В Болоня не съм била.

Нищо, някой ден ще отида и там.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2623223 - 11.05.2010 14:04 [Re: Urbi et Orbi]

Цитат:

Информацията ще ми е полезна определено, но нямаме време за извън Милано..някой ден и това ми е в плана. Иначе за Будапеща и Болоня нещо ако можете да кажете..

Ами за Бyдапеща, 4 дни ще ти стигнат, иди до Szentendre, това е извън града, пътува се до там около 45 мин. и е музей на открито.
Иначе можеш да се разходиш по Дунава, както и да отидеш до Виена с корабче , има и вечерни програми с корабче по него.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #2623237 - 11.05.2010 14:21 [Re: Urbi et Orbi]

Жалко, че няма да имаш време за Комо...за Брунате по-скоро. Можеше да видиш нещо, което да те шашне за винаги. Или поне при мен така се получи.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

Urbi et Orbi

#2623239 - 11.05.2010 14:25 [Re: Azalea]

2 дена достатъчни ли са за Будапеща? Или 3 ..щото 4 нещо ми се вижда доста

--------------------

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2623264 - 11.05.2010 14:43 [Re: Urbi et Orbi]

Ми зависи какво искаш да правиш там...то и един може да ти стигне даже. И два стават, и три стават, зависи с колко времe разполагаш. Та въпрос на приоритиране...Отвори един сайт за Бyдапеста и виж какво от туристическите атракции би отговаряло на твоите интереси и си реши колко време ти е необходимо. А в центъра има(ше) туриостически бюро, където ще те упътят за туристическите обекти и сте си избереш и времето, което ти е нужно за там.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4862

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.