ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
Re: Милос
    #2658650 - 06.07.2010 22:51 [Re: luce]

Този остров заслужава своята чудна Афродита!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2659004 - 07.07.2010 18:52 [Re: luce]

Пак ме оставяш без думи. Толкова красиви местенца! Като в чудна, вълшебна и романтична средиземноморска приказка!

Благодаря ти.

--------------------
I am just a vision.

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2659643 - 08.07.2010 15:40 [Re: luce]

И от мен - страхотно ! Наистина сякаш времето е спряло там, а на живо сигурно въздействието е още по-силно!

варна
морски

Регистриран: 04.11.2004
От: Мюнхен
    #2659784 - 08.07.2010 19:55 [Re: luce]

Да чудесно място. И аз съм набелязал нещо като този остров, но е до Сицилия, забравени от бога острови и хора, Липарските острови.

Например на Alicudi има само един хотел, два хранителни магазина и 0 километра пътища.

Или вулканичните Eolie - Vulcano или Stromboli

И другите ще са интересни, но нали ставаше въпрос за места без туристи и навалица.

Някой да е ходил ?

luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
    #2660565 - 09.07.2010 18:56 [Re: варна]

съжалявам да те разочаровам но си си избрал най-посещаваните и буквално пращящи по шевовете острови не само че не са забравени от бога,ами има невероятен трафик от яхти по морето,а на сушата освен много обикновенни туристи са предпочитани от разните випове тукашни и чуждоземни(Армани,Долче и Габана,Версаче,Мадона,Бекъм,Дзукеро,Моранди и много други...),около тях естествено куп папараци абе изобщо са много на мода и цените като за вип посетителите .
Аликуди и Филикуди може би са по-спокойни,не знам , останалите вече ти описах по-горе как са

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

варна
морски

Регистриран: 04.11.2004
От: Мюнхен
    #2660570 - 09.07.2010 18:59 [Re: luce]

Жалко, в едно немско списание ги представят като почти безлюдни Благодаря за уточнението.

luce

#2660613 - 09.07.2010 19:42 [Re: O HARA]

благодаря ти ,сигурна съм че с ти полезни моите ходения тук там (и надявам се коментарите ми,гледам да съм реалистка)

Фолегандрос - без съмнение много очарователен остров,с красив изглед към морето,но не може да се обикаля и разполага с малко хотели и стаи под наем,които ако не се запазят предварително се рискува да не се намери нищо свободно за по-малко от 100 евро на нощ.Чувстовото ми беше че там основно гледат да се възползват от туриста при всеки удобен случай.
Единственото интересно е около селището Ано Мерия където без преувеличения се връщаме 100 години назад във времето,като магаретата с които основно се придвижват местните.По време на нашия престой имаше много силен вятър(небезизвестния Мелтеми),заради който вечер беше направо студено.Не препоръчвам повече от 2 дена.

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2661249 - 10.07.2010 22:52 [Re: luce]

Май един живот не стига да се обиколят всички красоти
Ти от Милос директно за Америка ли отпраши ( образно казано) ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

luce

#2664249 - 15.07.2010 17:36 [Re: canon]

светът е прекалено голям за да се види всичко, аз поне не мечтая за невъзможното,гледам да се задоволя с това което ми е по силите (и финансите най-вече)
а Aмерика няма нищо общо,просто споделих че ми е непонятно защо БГ е извън списъка на страните с безвизов режим и е една от малкото европейски страни недопуснати до тази програма ,ето кои са "предпочитаните" страни countries

--------------------

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2664394 - 15.07.2010 20:37 [Re: luce]

Много хубави снимки! Някои безпроблемно биха могли да са победители във фотографския конкурс - *Улицата*! Уловила си духа на мястото, благодаря за чудесната разходка!
Къщите в които влиза морето са рибарски (или бивши такива) и когато се развали времето през зимата ги отварят като гараж и прибират там лодките

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4317

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.