ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
luce

Регистриран: 30.01.2009
От: italialand
Санторини
    #2668748 - 23.07.2010 16:25

Кой не е чувал за Санторини -перлата на Цикладите,най-красивият гръцки о-в,един от десетте на-красиви о-ви в света,едно от двайсетте места в света които всеки би трябвало да посети...има безкрайни определения за Санторини,едно по-ентусиазиращо от друго и все пак може и да разочарова,колкото и да е странно.Не ме разбирайте погрешно,о.ва е прекрасен и има много интересни неща,но абсурда е че е най не гръцкия о-в сред останалите.Морето например -който има наум светлия пясък или камъчета,кристалната вода с хиляди нюанси на синьото и зеленото,тук не е така,о-ва е с вулканичен произход и плажовете са черни,сиви или керемидени и отнемат чувството за чистота и прозрачност на морето .
Тъй че който си мечтае за релакс проснат на бели плажове и карибско море -да се ориентира другаде.Следствията от многобройните туристи са че, вече през юни Фира е буквално превзета,а август е като мравуняк от хора,големите круизи -видях поне 5 на ден,и разтоварените туристи които препълват още повече и без това тесните улички правят всичко много туристическо и никак типично(или поне както човек си го предстявя)
Всичко това оставено настрана,пейзажите са толкова красиви че всеки става част от единствена по рода си картичка . А който за първи път види калдерата не може да не се прехласне,то е като връх на една неповторима концентрация от красота.
Ние отидохме с чартърен полет,но има и лоу кост което позволява човек да остане колкото иска Трябва да се види,2 дена стигат според мен но си заслужава
Най-добре е да се отседне във Фира,като стратегическо място за обиколки с моторче (или пеш),градския транспорт също е много ефективен доколкото видях.Нощувахме в този hotel хотел,много особен и с невероятен изглед към калдерата...собствениците не са върха на симпатията и гостоприемството, но като хотел си заслужава.
Много по-скъп е от другите о-ви но за няколко дена става .Цените на ресторантите намаляват колкото повече се отдалечява човек от Фира с изгледа към калдерата,средната цена е 25-30 евро на човек.
Фира - столицата на о-ва,всъщност е съставена от паралелни и напречни улучки нагоре надолу,често с много стълби разположени отстрани на вулкана и действително е единствена по рода си урбанизация.Четирите улици с магазини,ресторанти,барчета представляват центъра.

от хотела

Фира

закуска или кафе на такова място не се забравя

центъра на Фира

всеки си избира начина на придвижване към пристанището

стената на вулкана

Оиа(ударението е на и), прилича на Фира. Къщите са като един водопад,една над друга,но не е толкова гъмжащо от хора,с изключение на залезите,когато туристите не отлепят очи от неповторимия изглед. - приличаше на рок концерт заради голамата тълпа. Къщите са с много особена архитектура,зад белите фасади голяма част са изровени в лавата на вулкана,прозорците и вратите са в пастелени цветове а куполите на църквите в синьо - всичко предcтавлява неповторима картина и ми се струваше че съм в един красив пъзел(обикновенно са посветени на невероятни местенца)

спокойното еждневие

прочутите капери от Оиа,продават ни ги в едни мънички кутийки...е тука ми се събраха очите в тез големи буркани.

кой е казал че всички църкви на Цикладите са само в бяло и синьо, ето опровержението

малко пристанище под Оиа

залезите и цветовете на Оиа (и тълпата италианци очакваща залеза, не чух друга реч сред туристите)

слънцето като че ли го поглъща Егейското море

Оиа нощем - няма нужда от коментар

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
luce

Re: Санторини
    #2668780 - 23.07.2010 17:22 [Re: luce]

Пиргос е най-високото селище,далеч от морето обградено със средновековни стени(или това което е останало),къщите са едва ли не дена върху друга,с много криви,като лабиринт тесни улучки които,именно са имали за цел да объркат евентуални инвазори

бялото е много бяло, синьото е много синьо.....направо са заслепяващи цветовете

котараците са вечно спящи и на всеки ъгъл, но без тях не е същото,те са като част от всичко наоколо и хич не се притесняват от хората,напротив, понасят всякакви милувки и винаги са възнаградени.Долавя се една хармония между тях и(включително и другите животни) и човека,която наиситина впечетлява.

Имеровили е също много красиво , но снимките говорят сами,мисля че понякога коментара е просто ненужен

местно винно производство, никак не е за подценяване,напротив, разбиращите казаха че било известно

синьо,синьо и пак синьо досущ като морето и небето

в далечината се вижда Оиа

харесах си една църквичка с прекрасен изглед
до Имеровили и надолу

тази скала от лава се е изтъпанила точно пред Имеровили и придава едно особено чувство на нещо древно и мистично.
Уж било останка от Атлантида...

и тоя сфинкс от лава пред Фира не е по -малко поразяващ

но да се върнем в нашият свят,ето го вечер с цялото си великолепие и светлини.

ами това е, на всички пожелавам един ден да стъпят там, а ако трябва с две думи да опиша Санторини, не ми идват точно сега ,но ето тази снимка напълно го описва .

--------------------
Your Christ is jew. Your democracy is Greek . Your coffee is Brazilian. Holiday is Turkey. Your numerals are Arabic. Your alphabet is Latin. Only your neighbor is a stranger ... (1994, poster on the walls of Berlin)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2668851 - 23.07.2010 18:30 [Re: luce]

Направо ми взе акъла с тези снимки , честно !
Знаех , че е красиво и отдавна искам да отида , но сега вече няма измъкване...
Само ще трябва да е извън най-големяи гмеж , защото тълпите които виждам наистина са ужасни , но пък и трябва да е сезон през който това синьо е все още толкова искрящо.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (23.07.2010 18:34)

luce

#2668859 - 23.07.2010 18:45 [Re: canon]

значи аз бях там един август преди години и наиситна е ужасно пренаселено,не можеш да се разминеш от туристи, и броях дните да се прибера,този път беше по-поносимо,но както ти казах 2-3 дена стигат.
Повечето от туристите които летяха с нас (в чартърите е като едно голямо семейство и всичко си казват )ползваха о-ва заради летището и оставаха няколко дена,а от там за други по-спокойни и типични островчета.(и по-икономични,тука наистина е доста скъпо)

за морето -аз все така синьо го видях,не мисля че си променя цвета докато е топло,според мен идеалния месец е септември .Хотела съм ти го дала,остава да си организираш превоза.

--------------------

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2670072 - 25.07.2010 18:23 [Re: luce] Прикрепен файл (45 тегления)

Еех, че хубави спомени! Благодаря ти за тази тема!Снимките ти са много хубави , имаш особено точни попадения с хората. Аз пък се притеснявах да снимам хора. Интересни са ми и акцентите на ежедневието-вината, бурканите, кактусите... Това е една от причините да искам да виждам същите места с очите на друг, намирам за особено очарователно че различни хора виждат различни неща. Аз съм се концентрирала в различията и природата, тези неща са ми някак ежедневни и не ми правят впечатление, но ми е интересно какво вижда *външния* човек. Каноне, очаквам с нетърпение и твои снимки и коментари. Между другото поздравления и за разказа за Ривиерата.
Преосмисляйки пътуването си в Санторини човек разбира , че това което го е впечатлило подсъзнателно е удивителната хармония с природата постигната от хората там. Човекът е успял да се възползва максимум от това, което тя му е предложила. Освен животните е оползотворен всеки сантиметър и особеностите на терена са превърнати в предимство. Чудих се как са строени някои сгради, казаха ми че всичко се пренася на ръце или с магарета по тесните стръмни пътечки.
Една снимка с един кучо и от мен, та само да каже някой , че кучешкия живот бил лош...

ПП Само ще отбележа, че се пише Оиа, но се чете Иа или по-близо до българското Ия (*ои е сложно *и*, едно от 5-те *и*-та в гръцкия) .

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Shogoun (25.07.2010 18:24)

canon
На изток от рая

#2670154 - 25.07.2010 20:41 [Re: luce]

Цитат:

Повечето от туристите които летяха с нас (в чартърите е като едно голямо семейство и всичко си казват )ползваха о-ва заради летището и оставаха няколко дена,а от там за други по-спокойни и типични островчета.(и по-икономични,тука наистина е доста скъпо)

Не съм проверявал задълбочено и на прима виста , какво по-интересно като острови има наоколо ?
Предполагам има нещо от типа на express boat до съседни острови или са само ферита ?

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

luce

#2672755 - 30.07.2010 13:37 [Re: canon]

[quote

Не съм проверявал задълбочено и на прима виста , какво по-интересно като острови има наоколо ?
Предполагам има нещо от типа на express boat до съседни острови или са само ферита ?

ами отваряш картата в гугъла и те островите са там всичките

виж тези превози

jet

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2674241 - 02.08.2010 18:09 [Re: canon]

Ние летяхме София-Атина-Крит и след няколко дни на Крит хванахме кометата (Flying Cat) до Санторини (около 2 часа и нещо отнема). Това беше в началото на септември и тълпите бяха поносими.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2674906 - 03.08.2010 23:58 [Re: canon]

http://www.greeka.com/cyclades/cyclades-maps.htm
На всички острови можеш да намериш нещо интересно, зависи от времето ти. На сайта има и линк за ферита.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2675475 - 04.08.2010 19:54 [Re: luce]

Ах, как може да е толкова красива тази Гърция.
Страхотни снимки, Луче, благодаря за разходката и споделените моменти.
Как ми се иска да го видя това на живо...а съм толкова далече
Може би някой ден...

--------------------
Sola scriptura

canon
На изток от рая

#2675585 - 04.08.2010 23:02 [Re: Shogoun]

Благодаря ти, точно това ми трябваше ! Ще го бодна във фаворити
Много са скъпи тия фериботи . Примерно 40-45 евро за два часа път разстояние...
То излиза по-евтино с low cost полет от Европа.

Редактирано от canon (04.08.2010 23:24)

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2677601 - 09.08.2010 02:36 [Re: canon]

Имай предвид, че специално за Санторини ферито ще ти е най- евтината част. Една близка се върна преди дни от там и освен наемите на хотел, впечатляващи са и цените, които въпреки кризата явно не падат- салата хориатики / селска- домати, краставици и фета- 12 е, мини узо 6 е/ и било супер фрашкано с народ да не можеш ни да си починеш, ни да се забавляваш като хората. След септември- ставало.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

canon
На изток от рая

#2677640 - 09.08.2010 07:43 [Re: Дзвер]

Ще го преживея някак . Вечеря веднъж на заведение за атмосфера , а после шпек , домати и катък от магазина на вестник в хотелската стая , или на сафалък да не изпусна залеза

--------------------

Giorgiana
Fortuna favet fortibus

Регистриран: 31.07.2010
    #2682935 - 20.08.2010 21:08 [Re: luce]

Любимият ми син цвят толкова красиво се вписва в този фоторазказ. Пожелах си да видя Санторини, но не през активния сезон. Тълпите са ужасяващи. Благодаря за вдъхновението.

Редактирано от Giorgiana (20.08.2010 21:09)

symonblog
неориентиран

Регистриран: 05.04.2017
    #3396714 - 05.04.2017 18:03 [Re: luce]

Невероятно място препоръчвам.
Ние сме ходили 2 пъти

ВИжте оферти от тук има изгодни
[ur

Редактирано от Nadin (07.04.2017 21:30)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 6437

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.055 seconds in which 0.036 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.