ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
Re: Тунис - пресни впечатления от септември 2010
    #2702612 - 06.10.2010 14:33 [Re: pina]

Цитат:

Сега се сетих за един другар, в друг форум, който се беше изцепил, че били гледали джамията в Кербала! Не се стърпях и му направих забележка, че са били в Кейруан, пък Кербала е в Ирак. Той отговори - 'Все тая'. Това във връзка, че много туристи не забелязват, че нещо от програмата им липсва или е в повече.

Жалко за такива туристи...

--------------------
I am just a vision.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
n0rth
dreamer

Регистриран: 12.05.2007
От: Стара Загора
    #2702761 - 06.10.2010 21:22 [Re: mitaka101]

Колега,прецакал си се като си очаквал нещо много,това което си описал е нормално и все пак заради едни дупки по завесата не си струва да си разваляш плажа
Колкото до екскурзията в пустинята - нищо няма да видиш ако си с група,всички бързат и нищо не вижда човек от това което го интересува,В Тунис е страхотно преживяването,времето не значи нищо за тях и е много по-интересно и приятно от Ибиса ,просто е различно..
Ще ме разберат хората в които има нещо откривателско - има я тръпката от непознато

--------------------
"Знаещият човек не се самоизтъква.
Самоизтъкващият се човек не знае."
老子(Лао Дзъ)

sabrina00
пътешественик

Регистриран: 05.04.2011
    #2777580 - 06.04.2011 14:31 [Re: mitaka101]

Аз посетих Тунис октомври миналата година. Да ти кажа Митко, преди да си направя резервация за туристически пакет, проверих и изчетох много информация относно категории на хотели, храна, стаи, обстановка и т.н. Смятам, че когато човек е толкова претенциозен, би било редно да се запознае още по-подробно от мен за това къде отива и какво го очаква там. Моят хотел беше чудесен. Нямах проблеми със стаята, обслужващия персонал, басейна, плажа и морето. Избрах си El Mouradi El Menzah 4* в Ясмин Хамамет и съм много доволна. Пътувах с Тез Тур, представител ми беше същото момче Александър. Още преди да си платя за пакета, попитах към кои курорт да се насоча. Препоръчаха ми Ясмин, а за хотели веригите El Mouradi и Vincci. И така избрах своя хотел.
По-хубав плаж от този в Ясмин не бях посещавала, както и по по-фин пясък не бях ходила, а морето през целият ми престой беше чисто.
Била съм и в други арабски страни и да ти кажа честно, ако си мислиш че местните в Тунис са нахални, то си в голяма грешка.... На мен ми се видяха направо толерантни към нас. В целия арабски свят е известен факта, че местните търговци продават на високи цени и това е с цел да става пазарлък, а това е традиция там. И ако си любезен и започнеш да се пазариш, можеш да си купиш много неща на супер ниски цени.
Относно екскурзията в Сахара и цената и, бих искала да ти кажа, че преди да замина си изпринтих допълнителните екскурзии и цените им. Под тази за Сахара пишеше „Разходка с камила и сафари с джипове се заплащат допълнително: 33 евро на човек”. Като имаш предвид, че цената за екскурзията е 83 евро на човек от Хамамет, колко мислиш прави общо двете? Ами 116 евро на човек. Аз платих 110 евро за всичко. А на самата екскурзия си изкарах просто страхотно!
Направи ми силно впечатление изказването ти: „Имат си и тълпи от нагли манг@ли”. Ти нали не си мислеше че там ще срещнеш бели европейци? Защото все пак това е Африка, а там хората не са бели и не са европейци. Не случайно са араби и ти отиваш в арабска държава. Какво очакваше да е местното население? Може би руси и светли славяни?! Те не са в Африка!
Само да ти кажа, че тези така наречени от теб „манг@ли”, ако имаш проблем са склонни да оставят всичко и да ти се притекат на помощ. Колко от познатите ти биха направили същото?
Моето лично мнение, с което разбира се не обременявам никого е, че човек сам си прави почивката, сам си създава настроението и сам се втурва в това да придобие хубави или лоши спомени от едно място.
Пожелавам на всички, които ще посетят Тунис да придобият само хубави спомени и да се насладят на местния бит и култура, така както аз успях.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4774

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.