ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
Re: Южна Америка - пътуване в снимки....
    #2769713 - 21.03.2011 19:22 [Re: dgovani]

Страхотни снимки!И пейзажите и портретите.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2769739 - 21.03.2011 20:05 [Re: dgovani]

Благодаря ти за пожеланията и както се казва - от твоите уста, в Божиите уши!! А за живеене в Боливия... тъкмо да ти върна да ти се сбъднат и тази ти мечта, ама се сетих за разни разкази на човек, който е живял там и.. дали е най-доброто?! Затова ти пожелавам да забогатееш достатъчно, за да си избираш къде да живееш ) Аз в Бразилия бих се заселила без да се замисля, ама не непременно в Рио Също и на Мавриций бих живяла... )

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2769741 - 21.03.2011 20:08 [Re: Тaис]

Аз пък имам мечта да видя Венецуела...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

dgovani
член

Регистриран: 08.09.2007
    #2769770 - 21.03.2011 20:41 [Re: Тaис]

Цитат:

Благодаря ти за пожеланията и както се казва - от твоите уста, в Божиите уши!! А за живеене в Боливия... тъкмо да ти върна да ти се сбъднат и тази ти мечта, ама се сетих за разни разкази на човек, който е живял там и.. дали е най-доброто?! Затова ти пожелавам да забогатееш достатъчно, за да си избираш къде да живееш ) Аз в Бразилия бих се заселила без да се замисля, ама не непременно в Рио Също и на Мавриций бих живяла... )

Хех, да аз за това първо искам да забогатея.....А в Бразилия съм за втори път, преди бях в провинциите Пернамбуко и Мато Гросо, ама сега някак си останах леко разочарован от Рио и Фоз до Игуасу....като че ли преди или поне на споменатите места не лъжеха толкова зверски, а и не беше такава лудница... На Мавриции също съм бил, но лично аз предпочитам по обширни и обикновени/неснобарски места, всеки обаче е прав за себе си а най важното е да си здрав и да имаш право на избор. А ето и снимки от споменатите места,

Brasil 2006

Mauritius 2007

Поздрави, д

Редактирано от dgovani (21.03.2011 20:57)

dgovani
член

#2769783 - 21.03.2011 20:52 [Re: Менада]

Цитат:

Страхотни снимки!И пейзажите и портретите.

А тук към Всички, на които не съм успял да отговоря лично, още веднъж - радвам се че снимките ми Ви харесват, като се надявам по този начин и Вие да сте получили част от позитивната енергия, с която аз се заредих при пътуването, а може би и още нещо ? Иначе имам страшно много снимки, но почти никакво време да им обърна внимание. Тези които съм качил на линка са направо от апарата без никакъв постпросесинг ..... най много някой кроп, контраст и пр, а ми се иска като ми остане време и с обработка да се позанимавам....Всеки с проблемите си,но поне от това не се оплаквам.

Поздрави, д

Тaис
хетера

#2770042 - 22.03.2011 00:36 [Re: dgovani]

Е то както се знае, Рио не е Бразилия, а само най-популярният град Въпреки, че аз пак си го обичам, въпреки префърцунеността му. Всъщност мечтата ми е да отида до Баиа... сантименти разни, романтики, нямам идея ако успея дали ще почувствам това, което сега си мисля
Хааааааааа, ама тези костенурки в Мавриций явно всеки ги има снимани как се сношават Ако искаш можеш да видиш "моите" през линка в другата тема за Йордания

А Мавриций ме грабна с отношението на хората и красотата си. Остави ти дали е за сноби, хотелите са си хотели навсякъде. Не те ме впечатлиха там, естествено

А какво ти беше усещането в Буенос Айрес? Аз поне първия път някак не го усетих, не ме впечатли, не ме трогна, въпреки красотата си все пак. При второто ходене като че ли малко повече се загледах или, знам ли. Но пак не е моето място. Сигурно защото ми е много сходно с Европа. И вероятно по същата причина на много хора точно той пък им допадна повече от Рио.

А водопадите.... човече, иди пак там, няма начин да бъдеш безразличен към това място...... абстрахирай се от "цивилизацията". Магия е там. А втория път минахме и с лодки под водопадите...
Така де, всеки по своему усеща местата. Едно поне засега е сигурно за мен - далеч от Евпора (Тук canon пак ще ме заклейми ). А в Азия не съм била почти никъде, но не мисля, че ще се окаже мое място...

--------------------

dgovani
член

#2770167 - 22.03.2011 08:41 [Re: Тaис]

Цитат:

Е то както се знае, Рио не е Бразилия, а само най-популярният град Въпреки, че аз пак си го обичам, въпреки префърцунеността му. Всъщност мечтата ми е да отида до Баиа... сантименти разни, романтики, нямам идея ако успея дали ще почувствам това, което сега си мисля
Хааааааааа, ама тези костенурки в Мавриций явно всеки ги има снимани как се сношават Ако искаш можеш да видиш "моите" през линка в другата тема за Йордания

А Мавриций ме грабна с отношението на хората и красотата си. Остави ти дали е за сноби, хотелите са си хотели навсякъде. Не те ме впечатлиха там, естествено

А какво ти беше усещането в Буенос Айрес? Аз поне първия път някак не го усетих, не ме впечатли, не ме трогна, въпреки красотата си все пак. При второто ходене като че ли малко повече се загледах или, знам ли. Но пак не е моето място. Сигурно защото ми е много сходно с Европа. И вероятно по същата причина на много хора точно той пък им допадна повече от Рио.

А водопадите.... човече, иди пак там, няма начин да бъдеш безразличен към това място...... абстрахирай се от "цивилизацията". Магия е там. А втория път минахме и с лодки под водопадите...
Така де, всеки по своему усеща местата. Едно поне засега е сигурно за мен - далеч от Евпора (Тук canon пак ще ме заклейми ). А в Азия не съм била почти никъде, но не мисля, че ще се окаже мое място...

Да Бразилия е огромна и вероятно доста разнолика страна, а иначе и аз съм от хората на които Буенос Аирес хареса много повече от Рио. Може би е по близко да европейски град, но поне аз в Европа не съм виждал град с такива големи и просторни улици и площади. Чух че в Петербург и Москва имало нещо подобно, но там не съм бил. Като турист, лично на мен в Буенос Аирес ми харесаха повече и хората, то като се вземат на страна природните дадености именно те рефлектират върху всичко останало.
А на Мавриций аз също нямам някакви критики към местните, напротив силно впечатление ми направи как на една и съща улица почти една до друга стоят църква, джамия и тамилски храм. По скоро имах в предвид преобладаващият вид туристи там, поне в нашият хотел бяха преобладаващо снобарски французи и подобни разносвачи на златни гривни.......
В Азия съм бил само в Тайланд и Камбоджа и въпреки че Ангкор Ват е едно от най уникалните места на които съм бил, Азия също по скоро не е моят тип. А преобладаващата част от маврицииските жители са хинду, и кой знае може пък в Индия да ти хареса? Все пак на мен ми се ходи в Китай и Тибет. Видях твойте снимки от Мавриции и даже разпознах Гранд Беи, където всъшност бяхме. Ето малко снимки от Ангкор -

Камбоджа 2008 - снимки

Поздрави, д

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2770277 - 22.03.2011 13:46 [Re: Тaис]

Изобщо няма да те заклеймя
Пожелавам ти и едно пътуване нагоре до Манаус , и оттам по Амазонка - девствената Бразилия. Едни готини снимки с кожи на анаконди в индиански къщички бях гледал .

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2770360 - 22.03.2011 16:03 [Re: dgovani]

Ей, страхотни са ти снимките, истинско удоволствие.

Тaис
хетера

#2770647 - 22.03.2011 22:22 [Re: dgovani]

Хаа, ама с теб можем много да си бъбрим )) Дано не ти досаждам де Пак гледам снимки от Камбоджа, дали пък тази година няма да се класирам за там Миналата есен трябваше да ходя натам, но в последния момент се оказа, че заминавам пак за Бразилия и Аржентина
А сега като гледах снимките си помислих, че вече знам защо Бразилия и поне малката част от нея, която съм видяла, също и Мавриций ми харесват повече. Всичко ми е по-живо, включително и хората. В Буенос хората ми бяха ... "хладни" като за Аржентина (с изключение на един чичо в "Санта Сузана" И преди от мои приятели гледах снимки от Камбоджа, някак.. ох, как да го кажа за да се разбере правилно. Някак прекалено примирени ми стоят хората там. Факт е, че религията и културата им е такава и няма нищо лошо в това: спокойни и усмихнати, щастливи с каквото имат. Но това ми е като бавно течаща река. А аз обичам пълноводните, бързите, криещи изненади И в Мавриций въпреки, че също са хинди по-други са там, може би близостта на Африка ги е променила. И аз съм мечтала за Индия и Тибет, но от разкази на "очевидци" не съм сигурна, че ще мога да се насладя пълноценно - прага ми на чувствителност към хигиената е доста нисък, а това би означавало да се чувствам зле, което означава да не мога да усетя мястото. И така се разделих с тази мечта
Иначе за туристите в Мавриций - такива са, факт е, ама само ако им обръщаш внимание. Аз си общувах само с хората от персонала в хотела, и извън хотела и ми беше ок. Иначе още първия ден като пристигнахме се скарах с един такъв надут италианец...е, после ми местеше шезлонга да ми е удобно, ама... В кой хотел бяхте там?
Виж сега, аз и за Кения мечтая, и за Западна Африка, напоследък си мисля за Етиопия... Ако кажеш, че и там си бил вече много, ама много ще ти завидя

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 7527

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.