ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
dgovani
член

Регистриран: 08.09.2007
Re: Южна Америка - пътуване в снимки....
    #2774758 - 30.03.2011 20:07 [Re: Over and Out]

Цитат:

Чудя се каква е тази дълга тема за нула време, а то Таис прописала. Мен ме нямаше - бях на ски ваканция като за последно тази година, такъв сняг и студ в края на март не бях брала през живота си. То и когато ме има, не съм от приказливите.

Такъв подобен маршрут с карнавала в Рио, Пантанал, Игуасу и др. основни забележителности смятам да направя догодина и да заведа родителското тяло. На тях ще им хареса, иначе на мен Южна Америка ми е най-нисък приоритет.

Азия за мен е много, много интересна. Но не Тайланд, а Китай, Индия, Индонезия и Япония. Ангкор в Камбоджа е уникален, но целият "културен ренесанс" около него се движи от и за туризма и туристите, няма и как да е иначе след като всичко е било унищожено преди това. Видях снимки на Джовани, които предполагам са от Чонг Кнеас. Аз бих го заобикаляла това селище, има поне 2-3 други рибарски плаващи селища, които са по-интересни и също достъпни от Сием Реап (едното съм го споменала и показала в моята тема във Фотография).

Пантанал, Рио, Игуасу - само за Бразилия ли става дума, а Манаус? Даже и за първите 3 да говорим разстоянията между тях са сериозни.

А за Камбоджа и водното селище не си спомням как се казваше, но да беше близо до Сием Реап. А в Китай и Тибет и аз бих искал да отида и дай Боже скоро да стане .

Поздрави, д

Редактирано от dgovani (30.03.2011 20:09)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #2774843 - 30.03.2011 22:47 [Re: dgovani]

Логистиката няма да седна да я мисля отсега, че хич не съм по дългосрочното планиране, но Пантанал не е по-отдалечен от Калахари примерно, докъдето съм летяла в четириместно самолетче. Летенето освен че ми спестява време, ми позволява да съчетавам дестинации според интересите си, а не защото са близо. В скорошно пътуване съчетах Индонезия и Камбоджа вместо Тайланд и Камбоджа какъвто е стандартния тур. пакет, просто защото намирам Индонезия за безкрайно по-интересна от Тайланд. Та разстоянията не ме притесняват стига да има начин за придвижване различен от частен самолет или частна яхта.

В тропически джунгли съм била и знам, че е много трудно да се наблюдава фауната в гъстата зеленина затова към Амазония не проявявам интерес. А и Африка (и миналата година Антарктида) така са ме разглезили, че очакванията ми към сафарита и всякакви wildlife experiences са стратосферично високи. Пантанал ме интригува, защото съм чела да се сравнява с делтата на Окаванго, колкото и да са условни такива сравнения, а делтата на Окаванго е едно от любимите ми места.

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2774847 - 30.03.2011 22:53 [Re: Over and Out]

Един колега скоро се върна от Индия и разказваше... Е колкото и да ми е интересна, мисля, че няма да ми понесе там. Много ми е нисък прага на гнусливост, което означава, че и да отида няма да мога да я видя така, както ходя на други места
Иначе плаващите селища, Сием Рийп, Камбоджа...там бих отишла и много се надявам тази година да успея.
Япония за жалост мисля, че в близките години няма да бъде подходяща... жалко, тъкмо дори от България интереса стана все по-голям ... Сега трябваше да замине група и то немалка натам...

А за писането...стига де, и тук се отчете, че аз като се появя и почват да набъбват темите. Надявам се това не то казваш като критика

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Over and Out

**

#2774871 - 30.03.2011 23:22 [Re: Тaис]

Не те критикувам, смея се понеже виждам, че си правиш самокритика.

Аз не съм гнуслива, внимавам най-вече за хигиената на хранене, защото стомашни проблеми като нищо могат да ти съкратят и прекратят пътуването. В Камбоджа няма нищо страшно - там цялата инфраструктура, от евтини до скъпи места за хранене и хотели, са създадени за чужди туристи със съответните стандарти.

Да, сигурно има интерес към Япония. Майка ми ходи с група от България в Китай и Хонг Конг и съжалява, че не успяла да отиде и в Япония (аз като ходих не беше подходящо да я взема с мен). Туризмът най-бързо ще се възстанови в Япония стига да утихнат страховете отн. радиацията - основните тур. атракции там са на юг от Токио и там поражения в инфраструктурата няма.

Тaис
хетера

Регистриран: 17.10.2003
От: Sofia
    #2774892 - 30.03.2011 23:49 [Re: Over and Out]

Е точно това разказваше за Индия този колега, а и от други, които са ходили съм го чувала - там дори нещата не опират непременно до хигиена, а до водата, с която все пак се приготвят, мият храните... Той на основното място, където е бил не са имали проблеми, и в момента в който ял извън къщата, при това не от улицата (това май на никой освен на местните не се препоръчва ) още си влачи стомашните проблеми...В такива моменти често си мисля колко сме стерилни ние от т.нар. цивилизован свят.
А за Камбоджа също чувах доста разкази и едно от нещата е точно това, че там храната е ок, като цяло дори хигиената е на друго ниво.

За Япония точно това имам предвид, че като цяло хората или поне повечето ще се страхуват, независимо до каква степен ще се разпространи радиацията и какво ще стане (дано тези хора скоро решат проблема си). Виждам го и сега покрай другите събития в света. Само мисълта, че дадено място е в някаква степен близо до даден проблем и хората предпочитат да не пътуват. Може и да има резон, но по тази логика в момента не трябва да се мърда никъде в района на Средиземно море, което е абсурдно.

--------------------
Някои правят така, че нещата да се случват.
Други наблюдават как нещата се случват.
А трети се питат дали нещата са се случили...

Over and Out

**

#2774895 - 31.03.2011 00:06 [Re: Тaис]

Да, да, то това за водата го пише по всички сайтове и справочници. Винаги и за всичко само бутилирана вода да се ползва. И да не се ядат белени плодове, салати и т.н. Да чукна на дърво, никога не съм имала проблеми. Един-единствен път точно в рибарското селище в Камбоджа ме достраша да се храня с местните - шофзорът ми беше живял там и ме покани на обяд в някакви негови познати, но то в това селище няма никаква канализация. Аз го излъгах, че не съм гладна и хапнах чак като се върнах обратно в Сием Реап.

dgovani
член

Регистриран: 08.09.2007
    #2774982 - 31.03.2011 08:07 [Re: Over and Out]

Цитат:

Логистиката няма да седна да я мисля отсега, че хич не съм по дългосрочното планиране, но Пантанал не е по-отдалечен от Калахари примерно, докъдето съм летяла в четириместно самолетче. Летенето освен че ми спестява време, ми позволява да съчетавам дестинации според интересите си, а не защото са близо. В скорошно пътуване съчетах Индонезия и Камбоджа вместо Тайланд и Камбоджа какъвто е стандартния тур. пакет, просто защото намирам Индонезия за безкрайно по-интересна от Тайланд. Та разстоянията не ме притесняват стига да има начин за придвижване различен от частен самолет или частна яхта.

В тропически джунгли съм била и знам, че е много трудно да се наблюдава фауната в гъстата зеленина затова към Амазония не проявявам интерес. А и Африка (и миналата година Антарктида) така са ме разглезили, че очакванията ми към сафарита и всякакви wildlife experiences са стратосферично високи. Пантанал ме интригува, защото съм чела да се сравнява с делтата на Окаванго, колкото и да са условни такива сравнения, а делтата на Окаванго е едно от любимите ми места.

ОК, а ето и няколко снимки от Пантанал-

Пантанал1
Пантанал2
Пантанеро конче
Пантанал4
Пантанал5

Не знам доколко от тях може да се придобие представа за мястото, но това което поне на мен ми направи силно впечатление е животинският свят......та макар и варварски даже и неговите вкусови качества, водното прасенце (капибара) и водните бикове бяха отлични . А доколко прилича на речна делта не мога да кажа, може би в такъв аспект трябва да се види от въздуха? Иначе местоположението му е добра отправна точка към Боливия.

Поздрави, Д

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2864981 - 13.01.2012 17:58 [Re: dgovani]

И аз да се отбележа и по желание на Нелка го публикувам и тук.
Да започнем новата година с ваканция, че цяла година да сме като на ваканция Това ми беше пожеланието за 2012
Изоставихме студения Бостън и я изпразнувахме в Чиле и Аржентина.
Сантяго, Чиле - определено интересен град, макар че първото ми впечетление беше, че е някак си малък.

Президенството (Ла Монеда)

Улиците на града

Един от университетите - факултета по право (има адски много). Университетското образование не е безплатно и за това последната година, гимназиалните ученици стачкуват и са затворени всички училища. Не се е стигнало до споразумение и още не знаят дали през март ще почне новата учебна година.

Сантяго от високо, вече не изглежда толкова малък

Валпараисо, Чиле - Най-важното пристанище в Чиле и домът на Педро Неруда.

Ла Себастяна - къщата на Пабло Неруда

И гледката от тази къща

Съседното курортно градче - Виня дел Мар

На път за Патагония от самолета се виждаше вулкана Puyehue, който продължава да изригва от юли насам.

Пуерто Варас или поне езерото и заобикалящите го вулкани.

Водопадите Petrohue, близо до Пуерто Варас, Чиле

Напускаме Чиле през прохода в Андите. Моля, обърнете внимание, че това, което прилича на мръсен сняг, всъщност е пепел от вулкана, все пак е посред лято. За съжаление много от дърветата бяха изсъхнали, казаха, че всички зайци в гората ослепели и сега лисиците почвали да са проблем, понеже се размножавали.

И влизане в Аржентина.

Барилоче, Аржентина - градът на шоколата, бирата...и невероятните гледки.

И само на 1 час път от Барилоче...стептта..., която също е пълна с пепел и се е наложило да преместят селскостопанските животни (крави, овце), понеже умирали като я погълнели.

И за финал...Буенос Айрес..този град трябва да се види, снимките не могат да покажат атмосферата.

Президенството (Розовата къща)

Ла Бока - кварталът, където се е зародило тангото.

Гробището в Реколета. Мен, ако питате си е направо град, защото има улици, преки...и само мавзолеи.

Тук почива Евита Перон.

В Буенос Айрес плажове няма, защото са на 300км от океана, обаче какви реки си имат...

Къщите по Тигре...интересно място, където може да се стигне само с лодка.

Супермаркета ти идва до къщата, само трябва да закачиш торбичка на кея, че искаш да пазаруваш.

И паркът в Палермо:

Беше страхотно изживяване, пожелавам на всички да имат такива поне веднъж тази година.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2865003 - 13.01.2012 19:21 [Re: MyXa]

Разглеждам с удоволствие

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2865265 - 14.01.2012 14:12 [Re: MyXa]

Муха, благодарност!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 7310

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.054 seconds in which 0.033 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.