ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
Въпрос за пътуване с автобус от България до Италия
    #2948868 - 08.09.2012 20:49

Интересуват ме впечатления от пътуване с автобус до Италия. Градът в Италия е произволен, но за предпочитане е Рим или в радиус 200-250 км от него. Става въпрос за еднопосочен билет с фирма, която има поне 2-3 курса в седмицата. Не се интересувам от организирана екскурзия, само комфортен транспорт. Маршрут през Гърция е за предпочитане.
Някой да е пътувал скоро така и да препоръча фирма?
Благодаря.

--------------------
It's the science, stupid.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
Re: Въпрос за пътуване с автобус от България до Италия
    #2949610 - 10.09.2012 01:40 [Re: plain]

Нещо ме кара да си мисля, че с автобус ще ти излезе по-скъпо, от колкото със самолет или на подобна цена. Разгледай цените на УИЗ.

--------------------
I am just a vision.

plain
Flâneur

#2949618 - 10.09.2012 02:27 [Re: O HARA]

Да, наистина ценовата разлика не е голяма, но цената не ми е водеща при избора. По-скоро пътуването с автобус ми се струва по-интересно, но нямам ясна идея накъде искам да отида в Италия. Засега само крайната спирка (Рим) е ясна. Засега отхвърлих Милано (тъкмо четох твоите пътувания натам и това затвърди решението) и Неапол, ама все още избора е голям. Флоренция засега води, ама не е окончателно. Между другото открих, че до Флоренция има автобуси всеки ден с florentiabus. Другият вариант е самолет, но с няколкочасов престой някъде та да се види още един град пътьом. Уф, много сложно е като има толкова голям избор от места за обхождане на една ръка разстояние, а времето е неразтегливо.

--------------------

O HARA
непокорна

#2949659 - 10.09.2012 09:44 [Re: plain]

Пътувала съм до Италия с автобус и няма нищо интересно по пътя освен ако не си с кола и не отбиеш умишлено до околните красоти. Иначе, основното, което ще виждаш от пътя е магистралата. Ако нямаш междинна нощувка, ще си като парцал, докато стигнеш до Рим и последното, което ще ти се иска е да гледаш забележителности. Изобщо не си заслужава, вярвай ми. Хващай си самолетчето до Бергамо, Венеция, Болоня или Рим и изобщо не се занимавай с автобуси. Другият вариант е да се запишеш на организирана автобусна екскурзия, обаче пътят е убийствен, времето за разглеждане малко и непрекъснато трябва да се съобразяваш с потребностите на още около 40 човека. От всички горепосочени летища можеш да си направиш индивидуална програма до околните места и да останеш очарована. Това, че ще кацнеш в Бергамо, съвсем не означава, че задължително трябва да посетиш Милано.

--------------------
I am just a vision.

plain
Flâneur

#2949790 - 10.09.2012 14:14 [Re: O HARA]

След ровичкане из сайтове и форуми и аз стигнах до тоя извод. Организираните екскурзии не са ми по вкуса, но мислех да мина през Гърция, ама до северна Италия става много път. Взех един билет до Форли с Уиз, и сега ще умувам как да разпределя 6 дни м/у Болоня, Флорениция и Рим и евентуално някое друго място за което не се сещам сега. Твоя пътепис също помогна.

--------------------

O HARA
непокорна

#2949916 - 10.09.2012 17:31 [Re: plain]

От Болоня до Рим има експресен влак, от типа "стрела", но билетът за него ще ти излезе по-скъп от самолетния с УИЗ. Виж в сайта на Trenitalia, който съм пуснала в пътеписа. По-добре се разходи в околността, за да не губиш излишно време и да не харчиш безумно много пари. До Рим можеш да отидеш друг път отново с полет на Уиз от София. Има много хубави оферти дори на тур. фирми с включен хотел. Около Болоня има много места за разглеждане. Можеш да отскочиш до Сан Марино, Равена, Римини, Флоренция, Лука, Ливорно, Парма дори до Венеция (макар че и до там летят Уиз). До някои градове се пътува с прикачване, но не е грандиозен проблем. Директните и бързи влакове са скъпи. Помня, че за директен влак от Болоня до Флоренция ни искаха 90 евро на билет в двете посоки. Пътническите обикновени влакове са достатъчно удобни, както и връзките с прикачване. Успех!

--------------------
I am just a vision.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2950020 - 10.09.2012 19:39 [Re: O HARA]

Да , Италия не се обикаля лесно , но е безкрайно приятно.
Аз ми трябваха около 5-6 ходения за да обиколя основните неща , докато си намеря любимите места . И сега има доста региони за обхождане - Сардиния , езерата...

Trenitalia пускат онлайн билети мисля 60 дни преди пътуването и тогава има промо web цени , които са с голямо намаление.
Често имат и оферти - "купуваш един получаваш два" особено през уикендите.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

plain
Flâneur

#2950031 - 10.09.2012 19:55 [Re: O HARA]

Благодаря и на двамата за съветите. Графикът за Рим в сигурен - на 27 ще съм там, защото ще ме чакат ... До Рим ще е със стрелата - на мен влаковете са ми слабост, така че ще го пробвам, пък и като гледам все още има билети за 52е за frecciargento. За съжаление няма как да се възползвам от евтините полети от София до Италия, но виж ако има такива от Бостън ще е добре
Само се чудя дали да направя като вас - хотелът да е в Болоня и да отскачам до Флоренция с влака или да взема хотел в Болоня и после във Флоренция. Колко време отнема пътуването с пътническия от Болоня до Флоренция?

--------------------

O HARA
непокорна

#2950053 - 10.09.2012 20:34 [Re: plain]

До колкото помня беше около час и половина с регионален влак със смяна в гр. Прато. Хотелите в Болоня са по-евтини от тези във Флоренция, но зависи - понякога има промоции в Booking.com. Има и евтини хостели. Пътувала съм до Рим от Болоня с т.нар. "пендолино". Много е приятно, но трябва да пътуваш и в обратната посока. На твое място бих направила нощувка в Рим - голям град е, има много за гледане и обикаляне. Само на Колизеума можеш да си отвисиш 2-3 часа. Послушай Канон и си резервирай предварително билет за влака, иначе на място дерат кожи - 52 евро в двете посоки е добра цена. Ако резервираш хотел във Флоренция провери как са влаковете до там от Форли. Имам някакъв спомен, че се правят 2 смени - в Болоня и в Прато, но не съм сигурна.

--------------------
I am just a vision.

plain
Flâneur

#2950069 - 10.09.2012 21:04 [Re: O HARA]

Аз мисля първата вечер да спя в Болоня, така че пътуването от Форли ще е до Болоня с такси до гарата и оттам с влака до Болоня. Три часа в двете посоки м/у Болоня и Флоренция са малко множко, така че ще трябва да сравня цените на хотелите и цената на експреса и ще реше дали ще остана и следващите две нощувки там. В Рим ще съм три пълни дни и пак не мисля, че ще са ми достатъчни. Общо взето времевата схема Болоня-Флоренция-Рим е 1-2-3 според това какво трябва да се види. Ще ми се до го умножа по 2, ама ...

--------------------

canon
На изток от рая

#2950090 - 10.09.2012 21:25 [Re: plain]

При този график 1-2-3 е наистина оптималното

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

O HARA
непокорна

#2950133 - 10.09.2012 22:10 [Re: canon]

Цитат:

При този график 1-2-3 е наистина оптималното

И аз така мисля.

--------------------
I am just a vision.

canon
На изток от рая

#2950161 - 10.09.2012 22:36 [Re: O HARA]

Aз пък мисля , че последният час в този форум трима сме в оптимално съотношение. Така като гледам всеки допълва мислите на другия

--------------------

O HARA
непокорна

#2950177 - 10.09.2012 23:00 [Re: canon]

Викаш...рядко се случва.

--------------------
I am just a vision.

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2965438 - 09.10.2012 01:16 [Re: plain]

Предполагам, че ще сте поне двама... и в такъв случай рент а кара според мен е по-добрият вариант, а май и по-евтиният. От известно време насам цените на колите под наем в Италия паднаха много. Редовно си джиткам с тях за по 18-25 евра на ден. Виж този сайт: http://www.rentalcars.com
Станах му голям фен, щото наистина дават страхотни цени и няма уловки
Затова си и позволявам да му направя малко реклама Дано не съм в противоречие с правилата във форума, че май съм го позабравил вече.

burgasblacksea

**

Регистриран: 28.01.2010
    #2965440 - 09.10.2012 01:19 [Re: O HARA]

Що рядко? К'во се е случило?

Абе виЙ тукА що не си дърдорите?!

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2965617 - 09.10.2012 15:19 [Re: burgasblacksea]

Цитат:

Редовно си джиткам с тях за по 18-25 евра на ден. Виж този сайт: http://www.rentalcars.com
Станах му голям фен, щото наистина дават страхотни цени и няма уловки
Затова си и позволявам да му направя малко реклама

Като стана дума за уловки - един уточняващ въпрос - в тези цени каква застраховка е включена?
Щото има един тънък момент при рентакарите - в някои случаи в застраховката е предвидено нещо като самоучастие (не знам как е точният термин) - т.е. при щета поемаш първите 100евро да кажем, а при кражба - първите 1000Е
Не съм сигурен дали бяха точно такива сумите, говоря по памет.

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

plain
Flâneur

#2966115 - 10.10.2012 15:40 [Re: Natural]

На една приятелка, точно в Италия тази година й дръпнаха 1000 евро за щета (драскотина) на кола под наем. Щетата не била от тях според нея, но й трябвало доста време да си вземе парите обратно.
Колкото до пътуването, Италия вече я изръшнах и даже забравих.

--------------------

O HARA
непокорна

#2966609 - 11.10.2012 15:06 [Re: plain]

Е, разкажи де.

--------------------
I am just a vision.

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2966903 - 12.10.2012 00:09 [Re: O HARA]

Е кво има за разказване: хора, къщи, салтанати ...

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

plain
Flâneur

#2966932 - 12.10.2012 03:44 [Re: Fleur interdite]

Майтапът настрана, ама и на мен това ми е обичайния отговор, като ме питат за пътувания. Не ме бива много да разказвам, а и снимки не обичам да правя, поне не от тия които се правят по екскурзии, конвенционалните. Моите са странни. Във Страсбург например преди 2 години, реших да снимам геодезичните точки по тротоарите. Във Флоренция, даже не посмях да снимам Duomo-to - всяка снимка би била непълна да пресъздаде тази красота. Пък и това пътуване ми беше едно такова лично, нетипично...
Общо взето като четох разказа на O HARA, местата, които сме обходили се припокриват на 90 % в Болоня и Флоренция. В Болоня и аз пробвах рагуто и останах много доволен.

--------------------

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2966998 - 12.10.2012 11:18 [Re: plain]

Цитат:

поне не от тия които се правят по екскурзии, конвенционалните. Моите са странни.

ами още по-добре
то и без това от известните туристически дестинации всеки е гледал хиляди снимки
Цитат:

Във Флоренция, даже не посмях да снимам Duomo-to

То там и без това е много трудно за снимане с тия тесни улички наоколо ...

Цитат:

Във Страсбург например преди 2 години, реших да снимам геодезичните точки по тротоарите.

ами това е оригинална идея

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

O HARA
непокорна

#2967324 - 12.10.2012 22:43 [Re: plain]

Би ми била интересна друга гледна точка от местата, които съм посетила. Не се срамувай, ами качвай снимки.

--------------------
I am just a vision.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4379

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.