ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
Re: Коя дестинация да избера
    #3003953 - 18.01.2013 13:27 [Re: Azalea]

Ми ти щото заговори за гондоли, затова. Корабчетата винаги могат да се използват, да, особено предвид факта, че няма какво друго.

Ходила съм и октомври, същата гмеж си беше, само дето бяха с гумени ботуши, щото водата се беше качила.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Макси
неориентиран

Регистриран: 12.01.2013
    #3004362 - 19.01.2013 08:21 [Re: Fleur interdite]

Много ви благодаря за полезните коментари!

Чудесно знам къде какво може да се види, точно там е проблемът, наясно съм, че времето, което ще имам, е твърде недостатъчно. Затова реших да потърся съвет от хора, които са били по тези места и имат по-точна от теоретичната представа.

Аз ще съм в Болоня и ще разполагам с ден за свободна програма и затова се ориентирах към тези три възможности - градове, които са сравнително близки - 100-150 км.

Ще се радвам на още споделени лични впечатления и конкретни препоръки

Редактирано от Макси (19.01.2013 08:29)

Diable bleu
неориентиран

Регистриран: 25.04.2011
    #3005144 - 20.01.2013 15:11 [Re: Макси]

Ако се спреш на Верона, отново ще се повторя, но най-добрия вариант да видиш целия град е да използвал автобусите на City Sightseeing (даже можеш да запазиш билетите си и срещу тях да получиш отстъпка навсякъде по света, където има туристически обзорни автобуси на тази фирма). Билетът струваше (ако не се лъжа) 12 евро и важи за 24 часа. Има две линии (червена и синя), които се движат по различни маршрути и времето на един кръг е 1 час. Можеш да слезеш на всяка спирка и след час да хванеш автобуса отново от същото място и да продължиш нататък. Минава през всички по-интересни забележителности - Кастелвеккио, крепостта Сан Пиетро (стават уникални снимки на града от там), къщата на Жулиета и в общи линии целия град. И двете линии започват и свършват на централния площад delle Herbe - уникален пазар, на който можеш да си купиш и да опиташ всякакви вкусотии. Там близо е и Арена ди Верона. Не знам дали щ имаш време да влезеш в някои от музеите, аз използвах карта Verona Card с която се влиза на доста места, но тя е за 2 дни (струва 15 евро) и не знам дали има смисъл за един ден. Ами това е, което мога да споделя до тук. Ако имаш въпроси, питай. Не разбрах само кога ще бъдеш там, ние бяхме в началото на юни, но времето беше прекрасно и разходката определено си струваше. Не знам как е зимата, но едва ли е толкова студено и снежно, че да не се види красотата на града.

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #3005242 - 20.01.2013 19:12 [Re: Макси]

Изглежда моето "може би" те е навело на мисълта, че говоря на теория. Била съм и в трите града, но за много повече време всеки път, затова ти казвам аз как бих се чувствала, ако ми дадат един ден за Флоренция или Венеция. Но в крайна сметка, както искаш.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #3005466 - 21.01.2013 11:06 [Re: Diable bleu]

Цитат:

Билетът струваше (ако не се лъжа) 12 евро и важи за 24 часа.

аз имам спомен за 18E, но може цената да е различна в различните сезони ...

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Diable bleu
неориентиран

Регистриран: 25.04.2011
    #3005637 - 21.01.2013 18:05 [Re: Natural]

Възможно е и да греша. Наистина не си спомням точната сума, може и 18 да е била. Опитах се да намеря билетчето (пазя си такива сувенирчета), но се сетих, че го дадох на една приятелка, която ходи след това в Барселона и там се беше възползвала от намалението.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3005709 - 21.01.2013 19:30 [Re: Diable bleu]

Eто ги , но започват сезона от март , та не вършат работа сега :

http://www.city-sightseeing.com/tours/italy/verona.htm#tourlandingposition

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #3005725 - 21.01.2013 19:55 [Re: canon]

Цитат:

Eто ги , но започват сезона от март , та не вършат работа сега :

е, поне човек може да се ориентира по маршрутите им къде са интересните за гледане неща/места в града

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Редактирано от Natural (21.01.2013 19:56)

Макси
неориентиран

Регистриран: 12.01.2013
    #3007194 - 24.01.2013 12:25 [Re: Natural]

В началото на април ще бъда в Италия, което по принцип предполага добро време за разходки. Ще бъда със собствен транспорт и мислех да не ползвам обществен, а да задавам на GPS-а желаните адреси, но тези автобуси ми изгледат по-добър вариант.

Ако все пак реша да ползвам моя транспорт из града, ще бъде ли проблемно паркирането?

Същото ме интересува и за Венеция и Флоренция, защото още не съм направил избор на град.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3007196 - 24.01.2013 12:30 [Re: Макси]

Като стигнеш до Венеция в началото на града имаше едно време голям паркинг, където се оставяха колите и после се продължаваше с автобус, сега не знам как е. Иначе пак преди години съм била в Италия с кола, винаги беше много трудно да се намерят свободни места на паркинг.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3579

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.