ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
spa r k
неориентиран

Регистриран: 16.02.2013
Re: Обиколка на Европа
    #3017029 - 19.02.2013 08:36 [Re: Urbi et Orbi]

Цитат:

Информация за градовете може да намериш във форума от търсачката, питай нещо по-конкретно. Относно престоят за повечето градове са добре разпределени като нощувки, но при такъв дълъг тур има шанс от презасищане и умора още след първите няколко града. Липсва Флоренция, а за мен е в топ 5 на градовете в Европа. И общо взето Италия толкова вдига нивото, че другите в списъка с 2-3 изключения ще бледнеят.

След Рим-Пиза, преди Генуа, ще включа Флоренция за 2-3 дни. Децата задължително трябва да видят Уфици.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #3017042 - 19.02.2013 10:25 [Re: spa r k]

Да отпадне Берлин, викаш, но Щутгарт да остане? Що? По-добре обратното. Какво точно свръхинтересно има в Щутгарт, освен една Вилхелма?

И не виждам смисъл в Ница да оставаш цяла седмица, а в Рим - два дни. Обратното направи. От Ница имаш, освен самата Ница (старата част), да отскочиш до Монте Карло и Кан (по половин ден). Нищо кой знае колко интересно. Изобщо, Лазурният бряг не е голям келепир.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Fleur interdite
scrumptious

#3017043 - 19.02.2013 10:27 [Re: spa r k]

В такъв случай брой задължително един цял ден за Уфици и си купи предварително билети онлайн, защото висенето е чутовно. Ще утрепете половината ден по опашки и после ще препускате през галерията.

--------------------

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3017057 - 19.02.2013 11:06 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Какво точно свръхинтересно има в Щутгарт, освен една Вилхелма?

Ами съмнявам се Вилхелма да е нещото, което трябва да се види в Щутгарт - едва ли е най-хубавата зоологическа градина в Европа. Според мен градът хич го няма като туристическа забележителност и единствено музеите на Мерцедес и Порш си заслужава да се видят. Струва си да се посети единствено по време на бирения фест - това пък трудно се връзва с деца и култура. Сещам се за поне десетина места в Германия, които бих предпочела.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3017106 - 19.02.2013 13:39 [Re: spa r k]

Не ги слушай - Ница и околностите си заслужават поне 7-те дни

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (19.02.2013 13:51)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3017115 - 19.02.2013 14:02 [Re: spa r k]

Бих направил малки корекции

Цитат:

Ето маршрута:
1. София - Загреб(Плитвички езера) 2 нощ.
2. Загреб - Венеция 3 нощ.
3. Венеция - Падова - Болоня - Пескара 1 нощ.
4. Пескара - Рим 4 нощ. (7 нощ.)
5. Рим - Пиза - Генуа 2 нощ.
6. Генуа - Торино - Милано 3 нощ. (може и само 2)
7. Милано - Цюрих 2 нощ.
8. Цюрих - Берн - Женева 2 нощ.
9. Женева - Гренобъл - Ница 7 нощ.
10. Ница - Херона 1 нощ.
11. Херона - Барцелона 3 нощ. (5 нощ.)
12. Барцелона - Сарагоса - Мадрид 3 нощ.
13. Мадрид - Сан Себастиян 1 нощ.
14. Сан Себастиян - Бордо 2 нощ.
15. Бордо - Тур 3 нощ.
16. Тур - Париж 7 нощ.
17. Париж - Люксембург 2 нощ.
18. Люксембург - Брюксел 2 нощ.
19. Брюксел - Амстердам 2 нощ.
20. Амстердам - Берлин 2 нощ.(4 нощ. - задължително отделете ден за Потсдам.)
21. Берлин - Дрезден 2 нощ.
22. Дрезден - Прага 3 нощ.
23- Прага - Щутгарт 2 нощ. ( по-добре отделете един ден повече за Мюнхен и оставете Щутгарт/ може да посетите в рамките на ден Neuschwanstein Castle и Linderhof )
24. Щутгарт - Мюнхен - Залцбург 2 нощ.
25. Залцбург - Виена 4 нощ.
26. Виена - Будапеща 2 нощ.
27. Будапеща - Сегет 1 нощ. ( по-добре карай Будапеща - Белград и останете там за 1 нощ)
28. Сегет ( Белград) - София.
Това са прогнозните дни по градове, предстои доуточняване за дати и нощувки. Резервации почвам да правя от 1 март. До тогава искам да изчистя подробностите и определя къде по колко дни ще са ми нужни.Времето с което разполагам е от 1 юни до 1 септември.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

spa r k
неориентиран

Регистриран: 16.02.2013
    #3017222 - 19.02.2013 18:40 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Да отпадне Берлин, викаш, но Щутгарт да остане? Що? По-добре обратното. Какво точно свръхинтересно има в Щутгарт, освен една Вилхелма?

И не виждам смисъл в Ница да оставаш цяла седмица, а в Рим - два дни. Обратното направи. От Ница имаш, освен самата Ница (старата част), да отскочиш до Монте Карло и Кан (по половин ден). Нищо кой знае колко интересно. Изобщо, Лазурният бряг не е голям келепир.

Щутгарт е невъзможно да отпадне, балдъзата живее там, и децата са ходили, но просто е немислимо да се пътува из немско и да не се отбием при нея. Дори сигурно ще останем 3 дни, а шурето ще ме води в неговия сервиз да правим ТО на колата. Затова от Прага се връщаме в Щутгарт, вместо направо в Залцбург.

Ница е като изходна точка за Монако, Езе , Кап д'АЙ , Кап Фера , Вилафранче , Ментон , Сен Пол де Венс , Антиб , Кан , Грас , Порт Гримо , островите на Кан , Сен Тропе , Тулон , Марсилия.....жената държи да ги посети.

Белград и сърбите въобще не искам да ги чувам и виждам. Минавам транзит и с мръсна газ, без спирка. Нищо лошо, просто животът така ми се стече още от казармата(служих на Елба над Славчето), после работата ми беше свързана доста години по сръбско и сърби, имам и роднини там, всичко ми е до болка познато и омръзнало. Единствено бих отишъл до Шумадия - Гуча, не съм ходил от 8 години и страшно ми липсва седмицата там. Няма друг такъв купон,Октоберфеста може само вода да му носи, просто е прехвален и помпозен. Бил съм два пъти, втория път насила, трети път няма да има. Докато в Гуча бих ходил винаги когато мога докато съм жив. Просто е неописуемо, човек трябва да види, за да разбере и усети какво е. Незабравима атмосфера и спомени. Като се почне от гръмването на топчето сутрин в 7, и се премине през уличните оркестри, през скарите и чеверметата, през сливовицата, през морето от народ и палаткови лагери, през безупречния ред и отлично справящи се полицаи и охрана, през голямата сцена с майсторите трубачи, та се стигне пак до топчето сутрин в 7. И пак отначало, цяла седмица. Нещо невероятно.

Fleur interdite
scrumptious

#3017495 - 20.02.2013 11:41 [Re: spa r k]

Е, ако ще трябва така или иначе да ходите до Щутгарт по семейни причини, поне заведи децата до Тюбинген и замъка Хоенцолерн.

Не знам дали музеите на Порше и Мерцедес ще бъдат чак толкова интересни на 12-годишно дете, по-добре отскочете до техническия музей в Зинсхайм, където могат да се катерят и да пипат експонатите, да влязат в истински Конкорд и т.н.

--------------------

г-цаТРАВЕЛ
неориентиран

Регистриран: 30.08.2013
    #3085122 - 31.08.2013 08:13 [Re: spa r k]

Може да добавиш още много красиви места, поне на мене повече ми харесват: Неапол, остров Капри, Лисабон, Скандинавските столици с фиордите , Санкт Петербург и др......

--------------------
ЧУВСТВАТА СЕ ПРОМЕНЯТ, НО СПОМЕНИТЕ - НИКОГА!

Mailo
харабия

Регистриран: 15.05.2010
От: Mars
    #3091826 - 24.09.2013 20:18 [Re: spa r k]

Цитат:

... ОБЕЩАВАМ септември снимки и разкази от пътешествието.

и в крайна сметка,каква е рекапитулацията!Отзиви?

--------------------
Всеки един миг е още един шанс ...... да се усмихнеш!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3382

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.