ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
spa r k
неориентиран

Регистриран: 16.02.2013
Обиколка на Европа
    #3016235 - 16.02.2013 10:27

Предстои ми голяма обиколка на Европа, с цел подрастващото поколение(син 14г и дъщеря 12г)да поразгледа и понаучи нещо от Европа. Ще пътуваме с автомобил за да имаме свобода и самостоятелност. Планът е начертан, потготовката започна. Списъка с необходими вещи и пособия се попълва постоянно. Търсят се хотели по избрания маршрут.
МОЛЯ за съвети и мнения относно пътуването и маршрута, за специфичните неща. Нека всеки, който има познания по въпроса и желание разбира се, да сподели. Всичко ще ми е от полза. Интересуват ме мнения за градовете, транспорт, придвижване, забележителности, хранене, магазини.Тура ще се състои от началото на юни. Благодаря на отзовалите се.
Ето маршрута:
1. София - Загреб(Плитвички езера) 2 нощ.
2. Загреб - Венеция 3 нощ.
3. Венеция - Падова - Болоня - Пескара 1 нощ.
4. Пескара - Рим 4 нощ.
5. Рим - Пиза - Генуа 2 нощ.
6. Генуа - Торино - Милано 3 нощ.
7. Милано - Цюрих 2 нощ.
8. Цюрих - Берн - Женева 2 нощ.
9. Женева - Гренобъл - Ница 7 нощ.
10. Ница - Херона 1 нощ.
11. Херона - Барцелона 3 нощ.
12. Барцелона - Сарагоса - Мадрид 3 нощ.
13. Мадрид - Сан Себастиян 1 нощ.
14. Сан Себастиян - Бордо 2 нощ.
15. Бордо - Тур 3 нощ.
16. Тур - Париж 7 нощ.
17. Париж - Люксембург 2 нощ.
18. Люксембург - Брюксел 2 нощ.
19. Брюксел - Амстердам 2 нощ.
20. Амстердам - Берлин 2 нощ.
21. Берлин - Дрезден 2 нощ.
22. Дрезден - Прага 3 нощ.
23- Прага - Щутгарт 2 нощ.
24. Щутгарт - Мюнхен - Залцбург 2 нощ.
25. Залцбург - Виена 4 нощ.
26. Виена - Будапеща 2 нощ.
27. Будапеща - Сегет 1 нощ.
28. Сегет - София.
Това са прогнозните дни по градове, предстои доуточняване за дати и нощувки. Резервации почвам да правя от 1 март. До тогава искам да изчистя подробностите и определя къде по колко дни ще са ми нужни.Времето с което разполагам е от 1 юни до 1 септември.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
Re: Обиколка на Европа
    #3016856 - 18.02.2013 20:06 [Re: spa r k]

Информация за градовете може да намериш във форума от търсачката, питай нещо по-конкретно. Относно престоят за повечето градове са добре разпределени като нощувки, но при такъв дълъг тур има шанс от презасищане и умора още след първите няколко града. Липсва Флоренция, а за мен е в топ 5 на градовете в Европа. И общо взето Италия толкова вдига нивото, че другите в списъка с 2-3 изключения ще бледнеят.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #3016875 - 18.02.2013 20:52 [Re: spa r k]

Всичките три месеца ли си готов/а да изкараш в пътуване, или това е само интервал? Защото програмата ми се вижда много амбициозна и натоварваща, като се имат предвид и разстоянията, и че искате да пътувате с кола. Като гледам, за повечето места ще имаш време само колкото да влезеш в града, да кажеш дзак! и ще трябва да побягваш към следващия. Може би не смятате да влизате в музеи?

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3016885 - 18.02.2013 21:12 [Re: Urbi et Orbi]

Цитат:

И общо взето Италия толкова вдига нивото, че другите в списъка с 2-3 изключения ще бледнеят.

Викаш, то в Европа сал една Италия има.

Има сайтове пълни с информация къде какво да се гледа и да се прави. Това казва Lonelyplanet за Залцбург, ето какво казва Tripadvisor за Берлин, например. Аз лично предпочитам Travbuddy - ето тяхната класация какво да правим във Виена. В сайтовете има информация къде да се хапва и къде да се спи (от евтино до скъпо) - само да ти се чете.

Много спирки, малко време - моето мнение е, че ще се скапете от път и нищо няма да успеете да видите.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3016893 - 18.02.2013 21:26 [Re: Хуанита]

И аз мисля , че програмата не е никак удачна. Ще се претоварите с впечатления и на третата седмица ще ви писне.
По-добре намирайте време веднъж-два пъти в годината и си прекарвайте пълноценно на по-малко места.
За 5-6 годни съм обиколил 95% от местата които си набелязъл.
Вече не търся нови места в Европа, а само се връщам в тия които са ми любими.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (18.02.2013 21:28)

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3016937 - 18.02.2013 23:01 [Re: Fleur interdite]

Или както се вика по нашенски - по манко и с лебец!
Наистина програмата е твърде натоварена и ще стане манджа с грозде.

--------------------
Ние сме ора естете.

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #3016956 - 18.02.2013 23:41 [Re: Хуанита]

Цитат:

Викаш, то в Европа сал една Италия има.

Това ли е сал една Италия http://prosvetise.com/wp-content/uploads/2011/09/raft_17999_lg.gif ? Даже не викам, а виждам

Редактирано от Urbi et Orbi (18.02.2013 23:42)

Хуанита
couch potato

#3016962 - 19.02.2013 00:01 [Re: Urbi et Orbi]

Услужливо да отворим картинката. Този сал се нарича субективизъм.

spa r k
неориентиран

#3017024 - 19.02.2013 07:47 [Re: spa r k]

Вярно, много е амбициозна програмата, но пък желанието е голямо. И ние още я обмисляме,затова сме оставили 20 дни резерва които да разпределим по маршрута. Затова моля за съвети къде да увелича престоя. Времето за трипа е от 92 дни. Ница задължително 7 дни(дори 10) като базов лагер. Париж също 7 до 10 дни. Всичко останало търпи промени. Ще бъда признателен за съвети по програмата. Трябва да се доуточнява, че времето лети, трябва да се правят резервации.
Образно казано, луда работа и г.з път да види.
Разочарован съм от организирани екскурзии, от зависимостта на групата. Според мен не е нормално да дадеш куп пари и да те водят за носа, или да зависиш от тесногръдието и дребнавщината на някои индивиди в стадото. Не е нормално да си набил сумати пари да видиш Игуасо и да се стискаш за пикник покрай водопадите. Вместо това да вадиш варени яйца, прибрани от закуската в чантата и да преглъщаш на сухо, че водата е скъпа. Или пък си платил да посрешнеш нова година в Дубай и да се правиш на луд за бутилка шампанско(130$ не влизаше в ол инкл.) и да чакаш друг да вземе, същевременно да се правиш на оборотен. Ганьовска работа.Или си се качил на пиратски кораб и се блъскаш за прегорял чироз в картонена тарелка, защото бил фрии.
Ходил съм във Венеция, Торино, Милано, Мадрид, Валядолид, Сен Етиен, Бордо, Лил, Копенхаген, Стокхолм, Бреда, Айндховен, Есен, Берлин, Дрезден, Карлсруе, Щутгарт, Прага, Карлови Вари, Бърно, Братислава, Виена, Будапеща..... служебно, нещо съм поразгледал, но целта е децата да видят и понаучат.
Още веднъж, ще бъда признателен за всякакви съвети и мнения, защото само с четене не става. Хубаво е да се вземе предвид и информация от първа ръка, от хора ходили и видяли. Защото с питане и до Цариград се стига.

П.П. Като разстояние най-дългото е около 650км, което спокойно с почивки, без бързане и напрежение, е 10-на часа. Лятото денят е голям. Автомобила е широк, удобен, нов(гаранционен) на 8 месеца, на 16000км. в момента. Предполагам че с него проблеми няма да има, но оторизирани сервизи има навсякъде и гаранцията важи.

П.П.2 Езиков проблем нямаме, аз с английски, испански и малко италиански, съпругата немски и френски.

П.П.3 Съществува вариант за съкращение на маршрута като Брюксел, Амстердам и Берлин отпаднат, така се добавят още 6 дни, но не е доуточнено. При всички варианти общо тура ще е 90-92 дни. До 1 март ще сме взели решение и ще дам отчет. ОБЕЩАВАМ септември снимки и разкази от пътешествието.

spa r k
неориентиран

#3017028 - 19.02.2013 08:27 [Re: canon]

Цитат:

.............
По-добре намирайте време веднъж-два пъти в годината и си прекарвайте пълноценно на по-малко места...........

Лошото е приятелю, че в последно време съм свободен само декември и януари, лятото е немислимо и невъзможно. Тъй като тази година по изключение лятото се отвори пролука, плануваме Европата. Иначе дестинациите са зимни, по топлите страни, което не е хич лошо, но основното са децата и тяхното развитие и ограмотяване.

spa r k
неориентиран

#3017029 - 19.02.2013 08:36 [Re: Urbi et Orbi]

Цитат:

Информация за градовете може да намериш във форума от търсачката, питай нещо по-конкретно. Относно престоят за повечето градове са добре разпределени като нощувки, но при такъв дълъг тур има шанс от презасищане и умора още след първите няколко града. Липсва Флоренция, а за мен е в топ 5 на градовете в Европа. И общо взето Италия толкова вдига нивото, че другите в списъка с 2-3 изключения ще бледнеят.

След Рим-Пиза, преди Генуа, ще включа Флоренция за 2-3 дни. Децата задължително трябва да видят Уфици.

Fleur interdite
scrumptious

#3017042 - 19.02.2013 10:25 [Re: spa r k]

Да отпадне Берлин, викаш, но Щутгарт да остане? Що? По-добре обратното. Какво точно свръхинтересно има в Щутгарт, освен една Вилхелма?

И не виждам смисъл в Ница да оставаш цяла седмица, а в Рим - два дни. Обратното направи. От Ница имаш, освен самата Ница (старата част), да отскочиш до Монте Карло и Кан (по половин ден). Нищо кой знае колко интересно. Изобщо, Лазурният бряг не е голям келепир.

--------------------

Fleur interdite
scrumptious

#3017043 - 19.02.2013 10:27 [Re: spa r k]

В такъв случай брой задължително един цял ден за Уфици и си купи предварително билети онлайн, защото висенето е чутовно. Ще утрепете половината ден по опашки и после ще препускате през галерията.

--------------------

Хуанита
couch potato

#3017057 - 19.02.2013 11:06 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Какво точно свръхинтересно има в Щутгарт, освен една Вилхелма?

Ами съмнявам се Вилхелма да е нещото, което трябва да се види в Щутгарт - едва ли е най-хубавата зоологическа градина в Европа. Според мен градът хич го няма като туристическа забележителност и единствено музеите на Мерцедес и Порш си заслужава да се видят. Струва си да се посети единствено по време на бирения фест - това пък трудно се връзва с деца и култура. Сещам се за поне десетина места в Германия, които бих предпочела.

canon
На изток от рая

#3017106 - 19.02.2013 13:39 [Re: spa r k]

Не ги слушай - Ница и околностите си заслужават поне 7-те дни

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (19.02.2013 13:51)

canon
На изток от рая

#3017115 - 19.02.2013 14:02 [Re: spa r k]

Бих направил малки корекции

Цитат:

Ето маршрута:
1. София - Загреб(Плитвички езера) 2 нощ.
2. Загреб - Венеция 3 нощ.
3. Венеция - Падова - Болоня - Пескара 1 нощ.
4. Пескара - Рим 4 нощ. (7 нощ.)
5. Рим - Пиза - Генуа 2 нощ.
6. Генуа - Торино - Милано 3 нощ. (може и само 2)
7. Милано - Цюрих 2 нощ.
8. Цюрих - Берн - Женева 2 нощ.
9. Женева - Гренобъл - Ница 7 нощ.
10. Ница - Херона 1 нощ.
11. Херона - Барцелона 3 нощ. (5 нощ.)
12. Барцелона - Сарагоса - Мадрид 3 нощ.
13. Мадрид - Сан Себастиян 1 нощ.
14. Сан Себастиян - Бордо 2 нощ.
15. Бордо - Тур 3 нощ.
16. Тур - Париж 7 нощ.
17. Париж - Люксембург 2 нощ.
18. Люксембург - Брюксел 2 нощ.
19. Брюксел - Амстердам 2 нощ.
20. Амстердам - Берлин 2 нощ.(4 нощ. - задължително отделете ден за Потсдам.)
21. Берлин - Дрезден 2 нощ.
22. Дрезден - Прага 3 нощ.
23- Прага - Щутгарт 2 нощ. ( по-добре отделете един ден повече за Мюнхен и оставете Щутгарт/ може да посетите в рамките на ден Neuschwanstein Castle и Linderhof )
24. Щутгарт - Мюнхен - Залцбург 2 нощ.
25. Залцбург - Виена 4 нощ.
26. Виена - Будапеща 2 нощ.
27. Будапеща - Сегет 1 нощ. ( по-добре карай Будапеща - Белград и останете там за 1 нощ)
28. Сегет ( Белград) - София.
Това са прогнозните дни по градове, предстои доуточняване за дати и нощувки. Резервации почвам да правя от 1 март. До тогава искам да изчистя подробностите и определя къде по колко дни ще са ми нужни.Времето с което разполагам е от 1 юни до 1 септември.

--------------------

spa r k
неориентиран

#3017222 - 19.02.2013 18:40 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Да отпадне Берлин, викаш, но Щутгарт да остане? Що? По-добре обратното. Какво точно свръхинтересно има в Щутгарт, освен една Вилхелма?

И не виждам смисъл в Ница да оставаш цяла седмица, а в Рим - два дни. Обратното направи. От Ница имаш, освен самата Ница (старата част), да отскочиш до Монте Карло и Кан (по половин ден). Нищо кой знае колко интересно. Изобщо, Лазурният бряг не е голям келепир.

Щутгарт е невъзможно да отпадне, балдъзата живее там, и децата са ходили, но просто е немислимо да се пътува из немско и да не се отбием при нея. Дори сигурно ще останем 3 дни, а шурето ще ме води в неговия сервиз да правим ТО на колата. Затова от Прага се връщаме в Щутгарт, вместо направо в Залцбург.

Ница е като изходна точка за Монако, Езе , Кап д'АЙ , Кап Фера , Вилафранче , Ментон , Сен Пол де Венс , Антиб , Кан , Грас , Порт Гримо , островите на Кан , Сен Тропе , Тулон , Марсилия.....жената държи да ги посети.

Белград и сърбите въобще не искам да ги чувам и виждам. Минавам транзит и с мръсна газ, без спирка. Нищо лошо, просто животът така ми се стече още от казармата(служих на Елба над Славчето), после работата ми беше свързана доста години по сръбско и сърби, имам и роднини там, всичко ми е до болка познато и омръзнало. Единствено бих отишъл до Шумадия - Гуча, не съм ходил от 8 години и страшно ми липсва седмицата там. Няма друг такъв купон,Октоберфеста може само вода да му носи, просто е прехвален и помпозен. Бил съм два пъти, втория път насила, трети път няма да има. Докато в Гуча бих ходил винаги когато мога докато съм жив. Просто е неописуемо, човек трябва да види, за да разбере и усети какво е. Незабравима атмосфера и спомени. Като се почне от гръмването на топчето сутрин в 7, и се премине през уличните оркестри, през скарите и чеверметата, през сливовицата, през морето от народ и палаткови лагери, през безупречния ред и отлично справящи се полицаи и охрана, през голямата сцена с майсторите трубачи, та се стигне пак до топчето сутрин в 7. И пак отначало, цяла седмица. Нещо невероятно.

Fleur interdite
scrumptious

#3017495 - 20.02.2013 11:41 [Re: spa r k]

Е, ако ще трябва така или иначе да ходите до Щутгарт по семейни причини, поне заведи децата до Тюбинген и замъка Хоенцолерн.

Не знам дали музеите на Порше и Мерцедес ще бъдат чак толкова интересни на 12-годишно дете, по-добре отскочете до техническия музей в Зинсхайм, където могат да се катерят и да пипат експонатите, да влязат в истински Конкорд и т.н.

--------------------

г-цаТРАВЕЛ
неориентиран

Регистриран: 30.08.2013
    #3085122 - 31.08.2013 08:13 [Re: spa r k]

Може да добавиш още много красиви места, поне на мене повече ми харесват: Неапол, остров Капри, Лисабон, Скандинавските столици с фиордите , Санкт Петербург и др......

--------------------
ЧУВСТВАТА СЕ ПРОМЕНЯТ, НО СПОМЕНИТЕ - НИКОГА!

Mailo
харабия

Регистриран: 15.05.2010
От: Mars
    #3091826 - 24.09.2013 20:18 [Re: spa r k]

Цитат:

... ОБЕЩАВАМ септември снимки и разкази от пътешествието.

и в крайна сметка,каква е рекапитулацията!Отзиви?

--------------------
Всеки един миг е още един шанс ...... да се усмихнеш!

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #3092188 - 26.09.2013 01:33 [Re: Mailo]

По пътя за Загреб некъде из Сръбско решават та разгледат Сокобаня, Княжевац и Зайчар. За три дни омели много плескавици и всяка вечер пели в някоя кефана до зори. После решили да минат по новия Дунсав мост 2 и да направят европейското турне обратно на часовниковата стрелка. През Връшка чука стигнали Видин и им писнало да пътуват. Прибрали се и взели чартър за остров Лерос. Там останали два месеца поне ама то тишина и спокойствие-кво да описваш, кво да разправяш?!
След като Джовани пусна фотоси нема нужда човека да се аби да дублира.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3331

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.