ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
Re: Taйланд
    #3046152 - 02.05.2013 23:26 [Re: O HARA]

О Хара, О Хара, ...Даже имахме дял в един хотел там, та решихме все пак да се опитаме да идем до него. Ходих на лекар, дадоха ми успокояващо лекарство, щяло да помогне, казаха.
Абе добре казаха те, ама аз реших да пробвам, да потренирам малко предварително, така де, контролът е висша форма на доверие. Изпих аз един хап и легнах да спя, мисля си, сигурно 17 часа няма да се събудя после . 17 часа ли? Ами аз изобщо не мигнах! Леле, като му дръпнах един здрав рев и - с опитите ми за летеж се приключи.
Така с Тайланд, за жалост. Продадохме си дяла и приключихме с историята.

Миналата година обаче опитах, летях до София! И обратно!!! Чак не мога да повярвам. На връщане дори си изтървахме самолета във Франкфурт И оцеляхме!

Но тези дълги-дълги разстояния, уффф... Нямам клаустрофобия, просто това седене на едно място, че и то във въздуха.

Каноне, още веднъж

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3046164 - 02.05.2013 23:54 [Re: O HARA]

Ей това в all.bg всичките имате фобия към летене , мисля че трябва да ви зарибим в авиационния форум. Аз пък съм винаги много спокоен и си казвам , че това ще е много бързо и безболезнено . Даже изпитвам перверзна наслада да вдъхвам ужас у страхливи спътници

П.С. Само си представям какво ще се получи ако се съберете nelka и O'Hara с вашия усет към фотографията

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

canon
На изток от рая

#3046170 - 03.05.2013 00:19 [Re: nelka]

Неотдавна имаше прелюбопитен случай относно страха от летене и може да сте го срещнали из новините.
Баща и 11-годишният му син се завръщат за постоянно в Англия, след като са живяли известно време в Абу Даби. Преди качване в самолета обаче, момчето получава страхотни панически атаки и отказва да се качи. Семейството е в шок, досега не е имало такива проблеми, детето лети от съвсем малко

Варианта по суша е повече от сложен. От една страна Саудитска Арабия, където изкарването на виза хич не е лесно, макар че това се уредило след специално посредничество на посланика в Лондон. И ако преодолееш тоя проблем, идват Ирак и Сирия. Ако пък решиш да заобиколиш Арабския полуостров с кораб, трябва да минеш покрай бреговете на Сомалия и покрай Египет, където също има размирици.
Няколко месеца по -късно все още са там Опитвали са упояване и подобни, не се е получило.. Volkswagen предложили кола и шофьор за да ги транспортират, но застрахователите отказали да застраховат преминаването през определени територии.
В крайна сметка семейството беше решило да остане да живее там.
Всичко това от един страхотен блог http://www.aerohroniki.com/
Ето го случая в CNN http://edition.cnn.com/2012/08/20/world/...article_sidebar

P.S. Май нямам против да кацна в Тайланд и навръщане да развия страх към летене ... така ще имам необходимото оправдание да остана там.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

nelka
пълен член

#3046183 - 03.05.2013 00:51 [Re: canon]

Ай завалията, да знаеш как го разбирам! Аз така поех към летището: с уговорката, че може и в последния момент да запъна и да откажа да се кача.
Ами шега ли е , знаеш ли от колко години не съм се качала на самолет.
А съм пътувала. Верно, не кой знае колко, но за сметка на това чак до Гренландия съм ходила. Даже когато преди кацане съобщиха, че на летището е -40, аз реших, че сигурно нещо са се объркали, не са разбрали добре един вид. Охо, разбрали бяха хората. А аз - по дънки. Знаеш ли какво бягане падна до терминала!!!

Не съм чела за този случай, благодаря че сподели. Но понякога страхът точно така, идва изневиделица, така беше и при мен, със стъпването в летището усетих някакъв ужас от предстоящото. По-нататък, като премислях какво може да го е отключило, стигнах до извода, че трябва да е шокът от едно земетресение, което изживях на последния етаж и от което после дни наред не можех да дойда на себе си.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #3046206 - 03.05.2013 02:08 [Re: nelka]

Не мисля че дългия полет ще ти бъде проблем. Вярно че е затворено пространство, но доста по-голямо от самолетите до България. Ще да е Еърбъс А330 или Боинг 777, но дори да е Боинг 767 пак се доста по-голям от А320 или Боинг 737.
Понеже Тайланд е на изток, при всички случаи ще те хване тъмницата.
Друго, много по конфортно е, повечето време самолета сякаш е 'застинал' на едно място и не мръдва.
Ще имаш собствено мониторче на гърба на седалката пред теб да гледаш нови, почти нови и стари но известни филми.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

canon
На изток от рая

#3046291 - 03.05.2013 09:42 [Re: hasp]

Mда докато подремнеш , хапнеш , гледаш някой друг филм и времмето минава. Алкохола също помага , но аз пътувам с катарците , а те са много стиснати
Иначе с автобус или влак е по-приятно , защото имаш някакви по-разнообразни гледки.

--------------------

nelka
пълен член

#3046355 - 03.05.2013 13:30 [Re: hasp]

Хасп, благодаря ти. Точно това са споделяли и други познати, че времето минава изненадващо бързо покрай филми, музика и малко сън. Засега обаче дори краткото разстояние Осло - Франкфурт ми се видя . Но установих, че ми беше много по-лесна и приятна вторрата част на полета (до София), когато вече беше тъмно навън. Не виждаш проблема, значи няма проблем.
Гренландският самолет беше голям, но не ме питай за типа. По-голям от това, което виждам на снимката на Канона.

Каноне, ако се случи да пътуваме заедно, отсега ти обещавам да получиш и моя алколен дял. Аз си карам на вода, колкото може по-малко.

С влак съм пътувала сама от Осло до Варна. Спешно, нищо подготвено предвариртелно. Имаше интересни моменти, както може да се предположи, най вече в Сърбия. В Белград посред нощите питам един служител къде да чакам за СОфия, той ми казва: “Аве ква София, точно се освобождавам, ай да те водим у Суботица!“
Вече в българския спален вагон стюардът (или какъвто е там) изрично ми каза да се заключа и ако някой чука, да не отварям. На сутринта някой чука. Ослушах се. Чувам го да вика: “Ти що не отваряш!!“

canon
На изток от рая

#3046377 - 03.05.2013 14:04 [Re: nelka]

Toва на снимката е Boeing 777-300ER около 360 местен .
Иначе го има и във вариант до 440 места.

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #3046642 - 03.05.2013 23:28 [Re: canon]

Niamam nikakva fobia ot letene, inache bih fyrchala i po samalioti i po korabi s denonoshtia. Samo deto jackpot-a ne shte da byde izteglen s moite chisla .
Ima mnogo pisali predi men, noma da povtariam. Samo shte reka " Uraaaa, Razkaz s prekrasni snimki ot prekrasni mesta. Blagodariaaa"

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #3046678 - 04.05.2013 00:37 [Re: canon]

Ако е 777 то ще е да си снимал класата дето е една степен над икономичната (но не е бизнес класата де)? Щото аз на 777 винаги съм се возил където средна редица е с четири седалки... иначе че е боинг го познавам по багажните отделения над главите на хората-капаците се затварят като се дигат.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4288

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.