ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Япония
    #3149298 - 29.03.2014 13:09

Япония изникна малко случайно в плановете макар винаги да съм искал да видя това място. Есен - търсене на морска дестинация някъде из южното полукълбо - случайна промоция на Air France към тази част на света - решението бе взето за около 15 минути Япония трябваше да е само изходна точка към голямата азиатска почивка , а се оказа черешката на пътуването.
Каквото и да бях чел и чувал за тази страна на място нещата щяха доста да ме изненадат. Сега когато всичко отмина признавам пред мен си , че никога , никъде не съм бил толкова впечатлен не толкова от модерната част и красива старинна част на страната , колкото от хората . Може да звучи клиширано , но хората са тези които правят тази страна истински невероятна.

Полетния план беше София-Париж-Осака като времето бе разпределено между два дни за Осака , три дни в Киото и пет дни за Токио. Умишлено пропуснах забележителности в съседство , защото не исках преживяването да се превърне в безкрайно препускане ... е това се оказа невъзможно , но пък болката в краката си струваше

След близо 20 часа по летищата скочих с двата крака в японската одисея. Странно първоначално няма и грам културен шок. Явно съм добре трениран от азиатските обиколки. Това е третият по-големина град в Япония от около 3 млн. души и търговска столица на страната от векове , а целият регион Осака-Кобе-Киото е над 17 млн.

Тук за разлика от Европа няма гастарбайтери , защото освен национализма според законодателството за да наемеш чужденец трябва да му плащаш повече от средното за страната.Затова и единствените чужденци са представители на световни концерни , банки , или наистина много добри специалисти в своята област.Да минем на по-прозаични неща ...приятно е с отварянето на вратата капака на тоалетната да се вдига автоматично, следва подгряване да ти е топличко накрая може да избираш между опции душ и биде ...трудно занапред ще живея без тия екстри По - надолу има снимки. Тук са 7 часа напред от България и не знам колко десетилетия в развитието , но пък аз си я обичам Деня приключва с разходка из вечерна Осака - това е някъде час преди полунощ и клубовете тепърва отварят. Който си мисли , че японците са някакви роботи нека си го избие от главата. Напротив младите са много по-шантави от всичко което може да видите в Европа , но за това по - нататък. Накрая не мога да пропусна поразяващата чистота и кал дори бездомниците са си подредили кашоните изрядно ... луда работа. Разбира се тия неща не ги научих за ден , а в период на няколкомесечна подготовка , но виждам , че всичко прочетено и споделено е точно така

Спалнята на бездомник ... всички бяха като по калъп чисти , подредени

Пред заведенията неизменно има макети с менюто

Зарекъл съм се да се обзаведа с такова нещо

Тук изписвате на плочки ли листче желанията си

Младоженци

Замъкът на Осака който е срината през войната , но по-късно педантично възстановен - едно много спокойно място за следобедна разходка.

Пролетта е на прага

В Япония са мнго популярни така наречните love hotels - много млади живеят докъсно с родителите ск и нямат терен , но има и много костюмари които водят секекретарки и колежки за едно
но бързо в обедната почивка

Местните са обладани от манията по електронни игри и ротативки и навсякъде е осеяно с огромни игрални зали

На върха е най-добрата наблюдателна площадка в града , като при ясно време се вижда Кобе отсреща в залива , но времето ме притискаше със страшна сила ...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (29.03.2014 15:08)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Re: Япония
    #3149305 - 29.03.2014 13:56 [Re: canon]

Следваща спирка Киото ...Киото е сърцето и душата на Япония. Това е столицата в продължение на хилядолетие .Тук са храмовете и дворците. Това е наистина място невероятно красиво , завладяващо и се радвам , че живота ме доведе и тук.

Градски транспорт - никога шофъора не докосва парите с ръка или където се налага неизменно само с ръкавици. Така е в магазините.

Ще си позволя да ползвам материали от http://www.venci.bg/:

Гинкакуджи е известен е още като Сребърния павилион.построен през 1482 година от шогуна Ashikaga Yoshimasa. Първоначално сградата действала като вила, която по-късно е превърната в храм с формалното име Jisho-ji. Сребърният павилион е построен като място за бягство от потъналия в пламъци и битки Киото през 1480 година. Това е период на гражданска война, известна под името битката на Онин (Ōnin War). На мястото, където е издигнат Гинкакуджин императорът се опитал да изгради свой собствен изолиран свят, в който да се скрие от разрушителни събития около него.

В града има над 1000 храма много от които живописно разположени сред околните планини

Киомизу са най-старите храмове на Япония, намиращи се до старата японска столица, която е изключително богата на исторически ценности. Те представляват комплекс от тридесетина постройки, изграждането им започва в края на периода Нара през 778. Повечето от тях са дървени и са били многократно разрушавани и опожарявани през вековете, но са изградени отново през 1633 от прочутия шогун Токугава Иемицу, управлявал в началото на периода Едо.
Според легендата мястото за изграждане на храма е било намерено от будисткия свещеник от града Нара Енчин (Нара е друга древна столица на Япония, намираща се близо до Киото), който търсейки изворите на реката Йодо, попада на района в планината Отова, където е изгроден по-късно и храмът. Чистата вода на водопада край изворите, намиращи се недалече от основната сграда, е дала и името на Киомизу-дера (на японски мизу - вода).

Типична японска къща. Всъщност противно на представите за наблъсканите в кутийки японци , голяма част от тях живеят в семейни къщи в предградията , а средната жилище е от около 85-90 кв. метра.

Из уличките на старо Киото

Замъкът Nijo-ji в сърцето на Киото е мястото откъдето са управлявали шогуните.

Златният павилион е построен през 1397 г. да служи за вила за отдих на третия шогун Ашикага Йошимитцу от епохата Муромачи (14 век - 16 век). Там той прекарва остатъка от живота си далеч от светските дела. Желанието му вилата да бъде превърната в будистки храм се осъществява от сина му.
Целият павилион освен мазето е покрит с чисто злато. Още по-ценен го правят реликвите на Буда, съхранявани в него.
През 1950 г. храмът е изгорен до основи от психично болен монах, а през 1955 г. е реставриран.

От Wikipedia ;
Риоан-джи храм е построен от Хосокава Кацумото през 1450 г. Покровители на храма са били Тойотоми Хидейоши и Токугава Иеясу. На територията на храма първоначално е принадлежало на рода Фудживара.
Храмът Риоан-джи е известен със своята знаменита градина с камъни.Сухата градина или градина с камъни е изграден, както е (източник не са посочени 627 дни), през 1499 г. майстор Соами Тези градини са типични за много дзен будистки храмове в Япония.

Aко сте гледали "Мемоарите на една гейша" това е храмът "Фушими инари" , където малкото момиченци тичаше между вратите за да удари камбаната пожелавайки си да стане гейша

Gion е един от историческите квартали на гейшите , където са и до днес.
Типичните чайни къщи и като бонус една гейша

Вкусотии разни :

Това са различни туршии , кисело зеле и подобни

Само да има кой да я налълца на сашими ...

Дори ЖП гарата е в стерилна чистота , всъщност наред с Монако и Сингапур това това е най-чистата държава където някога съм бил. Лондон , Виена или Мюнхен ми изглеждат като мърляви , прашясали местенца осеяни с боклуци

На сбогуване с Киото

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3149311 - 29.03.2014 14:40 [Re: canon]

Супер разxодка си си направил ...напомни ми на моето пътуване, но аз бях на един остров и във Hofu City и околностите...

Япония е красива...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

canon
На изток от рая

#3149320 - 29.03.2014 15:01 [Re: canon]

Токио е ясно - свръхмодерен , огромен мегаполис .Всъщност подобно на Лондон Токио е град от отделни градове всеки от които със собствено кметство , местен парламент , централна част ... Цялата метро ериа обхваща около 37 млн. души и е най-голямата в света . Самото Токио е към 12-13 млн.
История може и да няма много , но пък живота кипи с пълна сила

Това е най-старият храм в града . Намира се в квартала Асакуса който е стaрото Едо или старо Токио ... оттук е започнало всичко.

Гинза е токийското "Пето авеню"

Около императорския дворец който заема няколкостотин декара в стрцето на града

Акихабара е квартала със стотици магазини за всичко в електрониката. Много от нещата се пускат тук дори да преди официалната им премиера , и много неща са само за японския пазар

Местните Спайс гърлс само , че тези са 48 и са може би още по-популярни

Най-известният рибен пазар в света :

Ей оттук дънеше яка БГ чалга и не вярвах на ушите си

Ето , че се намърдах и на сватба :

Сградата на "Прада" е произведение на изкуството :

Куче да си в Токио ... цените са между 3-10 000 долара , клиентите се настаняват на диванчета , служител им носи и представя харесаното животинче. Клиенти не липсваха

Шибуя е стъргалото на младежта в Токио :

Тук е и прочутата статуя с Хачико . Историята е , че всеки ден кучето посрещало на жп гарата своя стопанин - професор в Токийския университет. Един ден професора получил инфаркт и повече не се завърнал , но кучето в продължение на седем години до смъртта си всеки ден идвало в уречения час и чакало с часове стопанина си . Търговците наоколо започнали да го хранят и след смъртта му то е увековечено. Има разбира се и холивудски филм по историята:)
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%87%D0%B8%D0%BA%D0%BE

Хапвам и презареждам

Одайба е остров в токийския залив сега застроен с развлекателни и търговски центрове.

Fuji Telecom

Toва да ви е познато ?

Мори Тауър е едно от най-екслузивните и скъпи места в града:

Изглед от 50-ия етаж на кметството на Токио :

Шинджуко е друг огромен квартал известен като шопинг дестинация и място за вечерни забавления. Тук е и местният Red Light District

Mалка частица оцеляла от непосредствено следвоенно Токио. Тук е била черната борса в гладните години след капитуалацията. Сега е бохемски район със стотици барове повечето от които имат не повече от 5-6 места.

Така популярните ученически чанти , които струват майка си и баща си , но казват , че се носят с поколения.

Тоkyo Sky Tower е втората най-висока постройка в света след тази в Дубай ... разбира се сравнението не е много уместно , защото това тук е само комуникационна кула , па макар 600 и кусур метра към небето

От стаята си имам нелоша гледка натам :

За финал малко от любимите ми пазари :

Ето го и родното кисело мляко - 450 грама за към 2 лева

Време за вечеря преди полета към южните морета :

Епилог

Снимките не могат да предадат ни най-малко истинските усещания които имах в тази невероятна страна . Мислите ми са още някъде там...
Не знам Господ какви планове има за мен , но моите са да се връщам отново и отново в Япония. Времето ще покаже

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3149808 - 31.03.2014 19:43 [Re: canon]

Ех, каноне, нема-нема, па изтрепеш рибата с някой репортаж.
Много благодаря за интересната разходка!

--------------------
Ние сме ора естете.

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
    #3151224 - 05.04.2014 14:41 [Re: canon]

Цитат:

Снимките не могат да предадат ни най-малко истинските усещания които имах в тази невероятна страна . Мислите ми са още някъде там...
Не знам Господ какви планове има за мен , но моите са да се връщам отново и отново в Япония. Времето ще покаже

10х! Жив и здрав - още места да видиш, че и нас да поразходиш!

canon
На изток от рая

#3151363 - 05.04.2014 21:37 [Re: Ооо ...]

Цитат:

Жив и здрав

Това е най-важното !!! За всичко друго все ще се намери време и място

--------------------

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #3151848 - 07.04.2014 23:20 [Re: Пипи^]

Включвам се само за да се съглася с Пипи.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3152238 - 09.04.2014 00:55 [Re: canon]

Нещо се е омазало със снимките - повечето не се виждат директно във форума.

canon
На изток от рая

#3152277 - 09.04.2014 07:49 [Re: plain]

Мисля е достигнат лимита на хостинга . Ще се оправи ама след няколко дни.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5055

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.