ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Deneuved
неориентиран

Регистриран: 09.05.2014
От: София, България
Лондон - препоръки за хотели / Eden Plaza Kensington
    #3163433 - 09.05.2014 15:59

Здравейте,

Планирам да посетя Лондон през юли. Имам резервирани билети между 18-ти и 25-ти. Гледам хотели от вече 3 месеца и все се връщам на Eden Plaza Kensington. Разглеждам предимно в квартал South Kensington тъй като в сравнение с останалите главни региони на центъра цените са по-евтини (а гледам предимно да имам връзка с метро, специално 3 основни линии, тъй че отдалечени местности не вършат работа) Изчетох сумати отзиви, но все се среща по някой чужденец да се оплаче, че бил настанен в стая без прозорци на първия етаж. Вмомента в хотела е останала една единствена свободна стая за двама за конкретния период (ще направя резервацията през Booking.com) и се колебая дали да я запазя та да не се окаже, че ни сложат в такова помещение (отивам с майка си, а тя има клаустрофобия и ако ни направят проблем все пак 1200лв. ще са отишли за спане в коридора) Та мисълта ми е, има ли някой случайно да го е посещавал и да каже какво мисли. Ако не, някой дали случайно може да ми препоръча друг, максимум до 2000лв. за 7 нощувки и по възможност поне да е близко до метро линии Piccadilly, District и/или Circle?! Вече наистина не знам какво да избера, а остава твърде малко време и се надявам да направя резервацията до неделя.

Благодаря предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
Re: Лондон - препоръки за хотели / Eden Plaza Kensington
    #3163476 - 09.05.2014 17:08 [Re: Deneuved]

Знаеш ли какво ще направиш....като запазваш стая, ще напишеш в графата " специялни изисквания" - " стая с прозорец ", като е хубаво да посочиш и причината за това.

Или се обади директно на някои хотел за стая...тези стаи, които са посочени са само стаите, които се дават чрез тази фирма.
Иначе може да потърсиш и на други саитове, но то все ще има някои, които да не е доволен от нещо...

Take a look

Same area

Редактирано от botzko (09.10.2015 13:02)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3163572 - 09.05.2014 20:04 [Re: Deneuved]

Винаги и от всяко място има някой недоволен. Azalea ти е писала да посочиш "стая с прозорец" , което разбира се не ги задължава , но ще имат едно наум
Аз мога да се изкажа за квартала - прекрасен е и повечето пъти отсядам именно там.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Deneuved
неориентиран

#3163610 - 09.05.2014 21:07 [Re: Azalea]

Цитат:

Знаеш ли какво ще направиш....като запазваш стая, ще напишеш в графата " специялни изисквания" - " стая с прозорец ", като е хубаво да посочиш и причината за това.

Или се обади директно на някои хотел за стая...тези стаи, които са посочени са само стаите, които се дават чрез тази фирма.
Иначе може да потърсиш и на други саитове, но то все ще има някои, които да не е доволен от нещо...

Take a look

Same area

За това не се бях сетила, благодаря много!! В действителност не вярвам на всички пишещи, защото средният американец твърди, че стаята му е малка, понеже бил свикнал на гигантски хотели в родната страна... Благодаря за линковете!

Редактирано от botzko (09.10.2015 13:07)

Deneuved
неориентиран

#3163616 - 09.05.2014 21:13 [Re: canon]

Цитат:

Винаги и от всяко място има някой недоволен. Azalea ти е писала да посочиш "стая с прозорец" , което разбира се не ги задължава , но ще имат едно наум
Аз мога да се изкажа за квартала - прекрасен е и повечето пъти отсядам именно там.

Някакви възможни препоръки за хотел може би? За пръв път ще посещавам такава скъпа страна, а и нямам много опит в резервирането/до колко мога да разчитам на предоставената информация през интернет и затова се двоумя. А и от останалите препоръчани от Booking хотели, които разгледах в този район все има нещо, което не ме удовлетворява напълно...

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3163652 - 09.05.2014 22:22 [Re: Deneuved]

Цитат:

За това не се бях сетила, благодаря много!! В действителност не вярвам на всички пишещи, защото средният американец твърди, че стаята му е малка, понеже бил свикнал на гигантски хотели в родната страна... Благодаря за линковете!

Аз досега никога не съм имала проблеми с това да ми дадат стая, за каквато сум помолила... Така, че пишеш какво искаш и поради каква причина...

- гледаш хотелите, гледаш снимките на стаите, и описанието им, четеш отдолу какво пише за транспорт в близоcт, закуска, интернет и какво влиза в цената. Това, на което аз обръщам внимание като запазвам хотел, е наи-вече , ако е на няколко етажа дали имa асансиор, ако имам доста багаж разбира се, да не влача, ако ми дадат стая на някои горен етаж и няма асансиор, дали някои пише, че стените са тънки и се чува от другата стая или от тоалетната , дали се намира до оживен възел, в смисъл дали можеш да отвориш прозорец заради шум от улицата, дали има бар и до колко работи и къде сe намира, пак заради шума...такива неща.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

canon
На изток от рая

#3163660 - 09.05.2014 22:28 [Re: Deneuved]

http://www.booking.com/hotel/gb/holiday-inn-london-kensington-forum.bg.html

Квартала е супер - Челси, Хайд Парк , големите музеи , Хародс , Харви Никълс ...всичко ти е на прага . Дори с автобус има много удобнни връзки към централен Лондон , Тауър и всичко ...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Deneuved
неориентиран

#3163679 - 09.05.2014 22:59 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

Аз досега никога не съм имала проблеми с това да ми дадат стая, за каквато сум помолила... Така, че пишеш какво искаш и поради каква причина...

Като гледаш хотелите, гледаш снимките на стаите, и описанието им, четеш отдолу какво пише за транспорт в блисот, закуска, интернет и какво влиза в цената и нямaш никакав проблем. Това, на което аз обръщам внимание като запазвам хотел, е наи-вече , ако е на няколко етажа дали имa асансиор, ако имам доста багаж разбира се, да не влача, ако ми дадат стая на някои горен етаж и няма асансиор, дали някои пише, че стените са тънки и се чува от другата стая или от тоалетната , дали се намира до оживен възел, в смисъл дали можеш да отвориш прозорец заради шум от улицата, дали има бар и до колко работи и къде сe намира, пак заради шума...такива неща.

Аз главно, за което гледах е да е удобно с транспорта, да е в близост до метро станция. Пък и да не е на някакво забутано място, поне кварталът е ок. И задължително безплатен wi-fi. Благодаря много за съветите!

Deneuved
неориентиран

#3163692 - 09.05.2014 23:16 [Re: canon]

Цитат:

http://www.booking.com/hotel/gb/holiday-inn-london-kensington-forum.bg.html

Квартала е супер - Челси, Хайд Парк , големите музеи , Хародс , Харви Никълс ...всичко ти е на прага . Дори с автобус има много удобнни връзки към централен Лондон , Тауър и всичко ...

Благодаря за линка! И аз в началото попаднах на този хотел, но нещото, което не ми хареса е липсата на безплатен интернет. За такъв скъп хотел поне това можеше да има, пък и искат да се плаща за цял ден, а аз ще го ползвам за по половин час на вечер.. А и много, да речем, луксозен ми се вижда. Търся по-скоро хотел само за пренощуване при положение, че през цялото време ще обикаляме града.

А и един леко извън темата въпрос към някой, който е посещавал вече града. Прегледах сайта на транспортната им система и до някъде ми се вижда сложно. Първо на нас ще ни трябва по някакъв начин да стигнем от Heathrow до въпросния квартал, но пък видях, че най-крайната спирка, до която стига влакът от летището се намира северно от Hyde Park. А и споменават за някакъв Express, който се движи между терминалите и не разбрах дали е този същият влак, който стига и до гарите извън летището?! Главното ми объркване обаче е относно билетите. Познати ми казват, че имало all day ticket, който уж ставал и за метро, и за автобус, и важал цял ден, но пък е 5 паунда за група от туристи, но никой не можа да ми каже цената за един човек... После се поразрових и видях тези Oyster карти (предполагам 2-ма души не използват 1 карта!?), а пък и те са 3 вида, а и идеята за постоянно презареждане "в центрове" ми се вижда досадно. Забелязах, че пък там при достигане на някаква определена сума останалите пътувания стават безплатни до края на деня. Общо взето какви са вашите препоръки относно най-добрият начин за пътуване с метро?

И да завърша вече дългия пост - да чакам ли деня на полета, за да се снабдя с преобразуватели на ток от летището (тъй като английските са с 3.. дупки?! ) или предварително трябва да ги търся в магазини за електроуреди? А и нещо объркващо - в един пътеводител пише, че те са на 220 волта, в друг 240? На кой да вярвам?

Редактирано от Deneuved (09.05.2014 23:16)

canon
На изток от рая

#3163838 - 10.05.2014 12:46 [Re: Deneuved]

Почвам отзад-напред.
За тока не се притеснявай - 220 волта.
Преобразувател може да си вземеш още от България , защото на летището са по-скъпи.
Най-удобно е да се пътува с Oyster и като достигнеш сумата за дневна карта останалите пътувания наистина са ти безплатни.
Автобусите са значително по-евтини от метрото и има някой линии които са все едно си в панорамен автобус - качваш се на втория етаж и се наслаждаваш на обиколката
Оyster e за един човек и презареждането не е проблем - на всяка метроспирка има автомати . Става елементарно.

От летището си хващаш метрото Piccadilly Line (тъмносината линия) в посока Cockfosters и с нея ще стигнеш директно до South Kensington или Glouster Road ( ако сте в Eden Plaza Kensington тази спирка ви е по-удобна).

Редактирано от canon (10.05.2014 12:48)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3364

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.