ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Deneuved
неориентиран

Регистриран: 09.05.2014
От: София, България
Re: Лондон - препоръки за хотели / Eden Plaza Kensington
    #3163910 - 10.05.2014 16:24 [Re: canon]

Цитат:

Почвам отзад-напред.
За тока не се притеснявай - 220 волта.
Преобразувател може да си вземеш още от България , защото на летището са по-скъпи.
Най-удобно е да се пътува с Oyster и като достигнеш сумата за дневна карта останалите пътувания наистина са ти безплатни.
Автобусите са значително по-евтини от метрото и има някой линии които са все едно си в панорамен автобус - качваш се на втория етаж и се наслаждаваш на обиколката
Оyster e за един човек и презареждането не е проблем - на всяка метроспирка има автомати . Става елементарно.

От летището си хващаш метрото Piccadilly Line (тъмносината линия) в посока Cockfosters и с нея ще стигнеш директно до South Kensington или Glouster Road ( ако сте в Eden Plaza Kensington тази спирка ви е по-удобна).

За автобус работата пак става с Oyster предполагам? Видях, че на слизане и качване от метро (май) и автобус трябва да се чекира картата на.. машинките им. Разбира се, че с автобус ще е по-интересно заради "панорамната обиколка", но пък с метро ми се струва по-лесно заради отделните линии, а и значително по-бързо. Да не стане така да се качим на автобус мислейки, че стига до някъде пък да се озовем на съвсем различно място.
Ясно, а как става номерът с придвиждването между отделните терминали? (тъй като ще пътуваме с Bulgaria Air и очаква да пристигнем на платформа 4)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3163936 - 10.05.2014 17:56 [Re: Deneuved]

Tези влакчета са автоматични , ти само се качваш като се отвори вратата.

Но аз видях тук, че метрото има спирка в тер. 4.
Ето, чети тук.

http://www.heathrowairport.com/transport-and-directions/underground

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3164014 - 10.05.2014 19:32 [Re: Deneuved]

Оyster важи за метро , автобуси и DLR - това е градската железница удобна за Канари Уорф и Гринуич.
В метрото маркираш картата при всяко влизане и излизане , а в автобуса само при качването (то винаги е през първата врата)

Както Azalea е показала метрото спира и на вашия терминал. С него директно ще се придвижите до хотела.

П.С. То и с метрото може да стигнеш дето не си мислила ... въпрос на организация

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (10.05.2014 19:35)

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #3170267 - 25.05.2014 13:31 [Re: Deneuved]

Сори, че късно се обаждам: Ойстърът е най-добрият начин да пътуваш из Лондон, можеш да го презаредиш кажи-речи на всяка метростанция или гара, не е никакъв проблем - ако искаш, на машина, ако искаш, на гише. Не отнема повече от 2-3 минути.

Южен Кенсингтън е супер като изходен пункт за опознаване на Лондон, и аз често оставам там. Ако още не си резервирала хотел, пиши, имам някои идеи в зависимост от това какво търсиш и колко народ сте. Юли месец можеш да ползваш и общежитията на Кралския колеж точно зад Роял Албърт хол, които функционират на хотелски принцип. Не са скъпи, а са новички, спретнати и чисти и са на тихо място. Ако искаш просто да се прибереш да спиш, идеалният вариант.

http://www.universityrooms.com/en/city/london/showuniversity/imperial

Ето тук можеш да провериш дали има стаи за твойте дати. През лятото тези общежития се предлагат на туристи, в столовата наблизо се сервира закуска.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3024

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.203 seconds in which 0.189 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.