ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Версинжеторикс
Страхотен
**

Регистриран: 20.03.2004
От: Demonium Fortress
Кушадъсъ
    #356200 - 05.07.2004 18:11

Били ли сте там?Кви са ви впечатлениятаа

--------------------
Ubique Satanam glorificate

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yani
леко френски

Регистриран: 24.03.2004
От: България, София
Re: Кушадъсъ
    #357818 - 07.07.2004 10:42 [Re: Версинжеторикс]

Не съм ходил! В тая Турция измислена нема и да отида никога! Баси цели 5 века са ни тормозили, сега аз да отида и оборот да им правя! Да пук... дано!

--------------------
Живей! Дивей! Прави така, че всичко да бъде Ок!

O\' HARA
южнячка

Регистриран: 26.02.2004
От: отнесена от вихъра
    #358121 - 07.07.2004 15:53 [Re: Версинжеторикс]

В Кушадасъ не е лошо. За пакет от 89 евро можеш да почиваш в 2* хотел на закуска за 7 нощувки, като автобусния транспорт също влиза в цената - примерно в хотел в центъра на 300 м от обществен плаж. Всяка година хиляди българи посещават курорта като често повтарят и потретват. Все пак, аз бих предпочела Мармарис - курортът се води за по-елитен, по-модерен е, равен, може да се обходи пеш, а пакетните цени също са изгодни. Кушадасъ е по-баирест, част от улиците са като лабиринти - можеш да се изгубиш, центърът е ок, не може да се обходи пеш, а с маршрутки (редовни и за левче), хубавите плажове в курорта са по-далеч от центъра (Ladies beach, Long Beach).
Мармарис е известен със страхотните си клубове и бирарии на barstreet - купонът е невероятен, цените достъпни. По-спокойно и по-озеленено е в Ичмелер - на 10 км от Мармарис, предлагат се хотели и там. Плажната ивица е по-добра.

--------------------
"Злите кучки не са на мода. Имайте милост към тях, защото всички отиват в Ада!"

Версинжеторикс
Страхотен
**

#366774 - 14.07.2004 15:17 [Re: O\' HARA]

живи здрави и мармарис ще бъде посетен...ооооооо КУПОНИ .... това е мн яко.. Опиши повече и по подробно за мармарис

--------------------

Версинжеторикс
Страхотен
**

#366779 - 14.07.2004 15:18 [Re: Yani]

Що си плосъъък....ТОва било преди години
ся ако идеш в турция ще се очароваш...такъв напредък такава дружелюбност........

--------------------

O\' HARA
южнячка

#366947 - 14.07.2004 16:47 [Re: Версинжеторикс]

по-подробно на място...
има неща, които не могат да се опишат с думи, а трябва да се усетят, ако имаш конкретни въпроси, питай

--------------------

Yani
леко френски

Регистриран: 24.03.2004
От: България, София
    #368046 - 15.07.2004 13:49 [Re: Версинжеторикс]

Да съм ходел в Турция? Да съм бил очарован?
Ако ще и 100 кила злато да ми дават, там не ходя! Бих казал, че турците не ги мразя, но не ги и обичам. Най-точното определение може би е - противни. Може и да са дружелюбни, може и да са всякак добре настроени към нас. Мен това обаче хич, ама хич не ме грее. Те са си потомци на ония, дето 5 века са ни тормозили и това не го прощавам.
И пак: гледал ли си "Време разделно"? Коментар?

--------------------
Живей! Дивей! Прави така, че всичко да бъде Ок!

Alexia

Регистриран: 15.07.2004
    #370797 - 17.07.2004 18:38 [Re: Yani]

Не знам защо тези предубеждения, ти познаваш ли турци живи и истински? Защо трябва да се живее с исторически спомени?
Една от най-добрите ми приятелки беше туркиня, сега имам страхотни приятели турци...семейство, те са приятели до гроб, щом си откровен и истински с тях...толкова са чудесни, така загрижени.....когато им бях на гости, нито за минута не ме изпуснаха от поглед.....прекрасни, чудесни приятели, винаги можеш да разчиташ на тях!

Те са подозрителни , да, но когато заслужиш уважението и обичта им, са невероятни!
Те имат направо рицарски кодекс на честта, далеч не всеки може да го покрие, просто са леко параноични, защото са религиозни, но са много искрени и приятни хора като всички други, и са изключително верни!
Невероятен морал, при тях това влиза в религията, просто е немислимо някой да направи нещо срещу морала, ще бъде изяден, никога няма да види бял ден!!!!
Ако схванеш религията и начина им на мислене, другото е удоволствие, за мен беше незабравимо преживяване!!!!

LadyWingZ
Soul Catcher

Регистриран: 26.07.2004
    #384139 - 29.07.2004 11:06 [Re: Yani]

а един станьол завива шоколада в мармот... Време разделно е изопачен филм показващ само най-грозната страна на робството. Все пак е правен по комунистическо време, когато турците бяха гонени и унижавани. Тебе ясно ли ти е, че турчин НЕ МОЖЕ, НИКОГА да стъпи върху софра и хляб? Знаеш ли, че за тях това е грях? Знаеш ли че въпреки различната си религия, те не са безчинствали над църквите така, както го е правел комунизмът? Тук таме, някви аномалии - можееее. няма велики народи, ако се позоваваме не грешките и злодеянията им.

--------------------

Notebook
кафе с джинджифил

Регистриран: 01.12.2003
От: подвижно
    #385656 - 30.07.2004 11:01 [Re: Версинжеторикс]

Наскоро се върнах оттам и съм очарована. И аз поради ученически спомени от историята първоначално не исках да ходя там, но сега съм доволна ,че отидох. Турция е една изключително светска страна. Още от границата нататък човек добива усещането, че стопанството и растениевъдството са добре и усърдно развивани. Не видях и едно кътче незасято, неизползувано. за разлика оттук, където само на места се жълтее занемарена царевица)А на юг изобилства от маслинови и смокинови дървета. Казват че към Денизли расте най- сладката смокиня. Кушъдъсъ-както там наричат с "ъ" в превод значи "птичият остров". На острова, който сега е свързан със сушата е имало много гълъби, оттам иде името му. Градът е интересен, пренаселен и топъл. Освен любезното обслужване и чистотата на морето, се правят екскурзии до съседни на града забележителни места. Едно от тях е посещението на Ефес, което трябва да се види непременно. Преди Третия Ефес се намира едно от чудесата на света - Колоната, останала от храма на Артемида. Разкопките там са преустановени, защото колоната се намира понастоящем в едно блато, обитавано от щъркели. Мястото е много живописно. Но по-интересен е самият древен Ефес със руините, които са в кръг около хълма. От тях човек добива усещането, че се намира във времето, когато културата и изкуството наистина са били високо ценени. Защото всички важни административни сгради , зазположени една до друга говорят за това. Тук се намира вторият по големина античен амфитеатър в света, фасадата на библиотеката е също отчасти запазена, отчасти реставрирана,
залите на парламента, мозайката, по която са стъпвали. Това е един мраморен град.
Над Ефес , невисоко в планината се намира Къщата на Дева Мария.Третият Вселенски събор приема за вярна легендата, че Исус от Кръста поверява майка си в ръцете на Йоан Богослов, който я завежда в Ефес и там живеят до смъртта си. До къщата има чудотворни извори, от които се пие за здраве, щастие и плодородие. До тях на една стена се връзват желания, които, казват че се сбъдвали. Казват също така и че който е посетил Къщата вече е половин хаджия. Има много случаи на хора наистина излекувани... Турците проявяват толеранс към християнската религия, дори има издигната джамия на Исус Христос, известна като джамията на Иса бей ,
поклонници от цял свят с различна вяра и цвят на кожата посещават Къщата и пият вода от изворите.
Друга екскурзия, която се предлага в Кушъдъсъ е тази до Памукале- варовиковите ,бели замъци - терасите, които са пълни с лечебна вода, но първото впечатление е , че са просто красиви. Там се намира и басейна на Клеопатра, а преди дестинацията е разположен Свещения град на мъртвите- Хераполис.
Така, че си заслужава да се докосне човек до това богатство на древност и да го премисли!
Пожелавам на всеки, който има възможност това изживяване!

O\' HARA
южнячка

#386119 - 30.07.2004 15:36 [Re: Notebook]

А в кой хотел беше?

--------------------

Notebook
кафе с джинджифил

#386272 - 30.07.2004 16:44 [Re: O\' HARA]

В Айма

O\' HARA
южнячка

#386333 - 30.07.2004 17:13 [Re: Notebook]

Ayma International? Хареса ли ти там?

--------------------

Notebook
кафе с джинджифил

#386376 - 30.07.2004 17:44 [Re: O\' HARA]

О, да, хареса ми, въпреки, че за басейна долу сърбите още в осем намятваха хавлии по шезлонгите, та не дай си боже някой да ги превари за плажа, но и на това си има начин за справяне:))), не ми хареса единствено , че нямахме право да внасяме напитки в хотела, а ако някой все пак внесеше вода например, щото иначе тече солена и непитейна, му я конфискуваха и му я връчваха на тръгване. И то с цел да се купува от хотела, където е по скъпа. Разбрах, че от тази година било така с туристите навсякъде по турските курорти, поне така казаха. Но само това не ми хареса

O\' HARA
южнячка

#386395 - 30.07.2004 17:57 [Re: Notebook]

Цитат:

О, да, хареса ми, въпреки, че за басейна долу сърбите още в осем намятваха хавлии по шезлонгите, та не дай си боже някой да ги превари за плажа, но и на това си има начин за справяне:))), не ми хареса единствено , че нямахме право да внасяме напитки в хотела, а ако някой все пак внесеше вода например, щото иначе тече солена и непитейна, му я конфискуваха и му я връчваха на тръгване. И то с цел да се купува от хотела, където е по скъпа. Разбрах, че от тази година било така с туристите навсякъде по турските курорти, поне така казаха. Но само това не ми хареса

Не е от тази година. Такива са правилата по принцип и то почти навсякъде по света. Както не можеш да внасяш храна и напитки в заведенията в Б-ия, така и по хотелите също не се допуска. Разбира се, можеш да си спестиш много неприятности като си скриеш водата в непрозрачна торбичка - никой няма да те обискира, споко.

--------------------

Notebook
кафе с джинджифил

#386445 - 30.07.2004 18:37 [Re: O\' HARA]

о, да, понаучихме се на някои водни хватки

Мухоморката
Нерегистриран

#388507 - 02.08.2004 07:51 [Re: Версинжеторикс]

Бяхме миналото лято в Кушадасъ. Страхотно. Там туристът е бог, а не като в България - някакъв досадник, на който трябва да му вземем парита, да го оскубем като кокошка и в казана. Препоръчвам ти схемата "All inclusive". В този пакет се включва всичко - храна на корем три пъти дневно, междинни закуски и най-важното - бира, колкото ти душа иска. Ако тръгнеш да си плащаш напитките, много бързо надхвърляш разликата с полупансионата. Повечето добри хотели са отдалечени от града и до там се ходи с микробусче, но това не е кой знае какъв проблем. За съжаление тая година не ни се полага море. Но догодина смятаме пак там да ходим.

Мухоморката
Нерегистриран

#388508 - 02.08.2004 07:52 [Re: Yani]

А това, което казваш си е твой избор. Ти решаваш дали да пълниш гушите на четвъртите добре облечени бизнесмени в България или да ходиш в Турция. Аз предпочитам второто. Най-малкото в турските хотели не се стреля, за разлика от българските

O\' HARA
южнячка

#388618 - 02.08.2004 11:00 [Re: Мухоморката]

Цитат:

Бяхме миналото лято в Кушадасъ. Страхотно. Там туристът е бог, а не като в България - някакъв досадник, на който трябва да му вземем парита, да го оскубем като кокошка и в казана. Препоръчвам ти схемата "All inclusive". В този пакет се включва всичко - храна на корем три пъти дневно, междинни закуски и най-важното - бира, колкото ти душа иска. Ако тръгнеш да си плащаш напитките, много бързо надхвърляш разликата с полупансионата. Повечето добри хотели са отдалечени от града и до там се ходи с микробусче, но това не е кой знае какъв проблем. За съжаление тая година не ни се полага море. Но догодина смятаме пак там да ходим.

Ще споделиш ли и ти с мен в кой хотел бяхте? Събирам отзиви.

--------------------

White flower
beauty

Регистриран: 24.05.2004
От: Sofia
    #399045 - 11.08.2004 10:30 [Re: Версинжеторикс]

Ходила съм в Турция, макар и не на почивка, но така както съм се чувствала там никъде другаде по света не ми се е случвало.
Много свойски и като у дома си.Сърдечни и приятни хора.
Дали защото сме им комшии или просто манталитета им е такъв,не знам, но е приятно да отиде човек там.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4397

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.