ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » България » Враца

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
RESTI
бараджия

Регистриран: 11.02.2005
От: шезлонга
Re: Какво НЕ харесвате във Враца?
    #1165476 - 19.02.2006 16:36 [Re: LORD VADER]

Цитат:

Според мен над 75%са свестни

Мерси

--------------------
You'll never catch me slippin, cause I feel alright.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
v-vratza
неориентиран

Регистриран: 17.02.2006
    #1165648 - 19.02.2006 22:14 [Re: RESTI]

кой е казал че собствениците на *хубави неща във Враца са врачани? Въобще защо сте се заблудили ще има много врачани във Враца....

dustМодератор
старо куче

Регистриран: 13.12.2005
От: Враца
Чужденците във Враца!
    #1166206 - 20.02.2006 14:42 [Re: v-vratza]

Аз много добре знам, че във Враца има хора от всички краища на страната. Чужденците също са доста. Има страшно много руснаци. Други народности, които могат да се срещнат във Враца са немци, англичани, американци, виетнамци (навремето бяха цяла гвардия), дори чилиици! Поне за такива се сещам в момента. Вие знаете за ли хора от други народности, които живеят във Враца?

Редактирано от dust (20.02.2006 16:04)

Anilin
Sono Libero

Регистриран: 10.10.2003
Re: Чужденците във Враца!
    #1166260 - 20.02.2006 15:17 [Re: dust]

Мисля, че има и италианци. Има една фирма на края на града FILA,която шие дрехи за Италия и едно време имаше двама-трима...

dustМодератор
старо куче

#1166331 - 20.02.2006 16:06 [Re: Anilin]

Цитат:

Мисля, че има и италианци. Има една фирма на края на града FILA,която шие дрехи за Италия и едно време имаше двама-трима...

Да, има и италианци, а също и за ирландци.

А, коя е тази фабрика ФИЛА в края на града? За Си Ти Ай ли става дума?

dustМодератор
старо куче

#1166431 - 20.02.2006 16:58 [Re: v-vratza]

Цитат:

кой е казал че собствениците на *хубави неща във Враца са врачани?

Поне на по-голямата част би трябвало да са.
Все пак ти предполагам, че си по запознат, но дай примери за да се обосновеш.

Anilin
Sono Libero

Регистриран: 10.10.2003
    #1166847 - 20.02.2006 23:17 [Re: dust]

Не е Си Ти Аи.ФИЛА се намира на излизане от града по пътя на оряховското шосе от ляво

dustМодератор
старо куче

#1167390 - 21.02.2006 14:23 [Re: Anilin]

Говориш за новия италиански завод в Дъбника?
Той не се ли казва РОДЕЛ! Не знаех, че шият за ФИЛА.
Значи вече е започнал да произвежда така ли?

dustМодератор
старо куче

#1167450 - 21.02.2006 15:11 [Re: dust]

Ние добре подхванахме темата за чужденците във Враца, но май не трябваше да е като подтема на "Какво не харесвате във Враца" Сега някой може да си помисли, че мразим чужденците, което предполагам, че не е така, нали. Аз поне тези, които познавам ги уважавам

Във града живеят хора от различни народности, но със сигурност най-много са рускините.
Щом дори преди няколко години за президентските избори в Русия, Враца беше един от градовете в България в които се разкри урна за гласуване, това говори само по себе си за броят на руските жители тук.

Дори си мисля, че тази урна допринесе най-много за победата на Путин тогава.

dustМодератор
старо куче

Re: Чужденците във Враца! (интервюта)
    #1167489 - 21.02.2006 16:08 [Re: dust]

В днешния брой на Шанс Експрес е обърнато голямо внимание на чужденци живеещи във Враца.
Има интервю с германка, унгарец и турчин.

Ще пусна най-интересното от техните изказвания, а пълните интервюта, можете да открите в електронното издание на вестника www.vratza.com/chance

Германката:
Урсула Зьолднер живее от 32 години във Враца. Родена е преди 57 години в село Хетщадт. На 20 километра от него е Ваймар, а на 30 - столицата на Тюрингия Ерфурт. Била учителка по биология и химия в страната си. Едно лято дошла на почивка в Приморско и се запознала със студент от Враца. Две години по-късно идва в родния му град като негова съпруга....

Тя намира, че през последните години Враца се променя към по-добро, но постигнатото не е толкова осезаемо.....

Децата й се чувстват много повече българи, защото тук са родени и израсли. Дъщеря й даже говори с акцент немски. Завършила е оптика, вече е семейна, има бебе и живее в къщата на баба си в Германия. Но й е много мъчно за Враца, където са родителите и приятелите й. Синът пък почти непрекъснато е на път. Занимава се с туризъм и владее няколко езика.
Носталгията е мъчила Урсула 15-20 години. Сега вече не до такава степен. Не смята да напуска Враца. "Старо дърво да местиш е трудно" - казва германката.

Унгареца:
Томаш Трон е на 51 години. Роден е в Дебрецен. От близо 28 години живее във Враца. Съпругата му Александра Трон е първата жена, с чин полковник в нашия регион. Имат двама сина - Теодор и Золтан. Томаш Трон е компютърен специалист. Завършил е съобщителна техника в Будапеща. Работил е две години в ЧЛК "Веслец", 10 години в "Химко", четири - в частната фирма "Микротест", от 13 години се труди в АЕЦ "Козлодуй"....

- Как тръгнаха контактите Ви с врачани и как се развиха? Имате ли приятели? Лесно ли се вписахте сред българите?
- Никакви негативи не съм имал от това, че съм чужденец. Много добре ме приеха. В началото роднините, след това и колегите в работата. Това не е нещо като емигранството...

- Приемате ли България като втора родина?
- Не, не знам човек дали може да има втора родина, но аз обичам България. Това е естествено. По-голямата част от съзнателния си живот прекарах във Враца и аз я обичам много....

Турчина:

Той е открит и дружелюбен. Тези, които го познават не го помнят сърдит. Има много приятели. Почти никой не знае второто или фамилното му име. За тях той просто е Билгин...

...сега вече близо 5 години работя с Михаил Петков в каменния бизнес. В кариерите и фабриките за врачански камък на "Bulned". Това е голяма индустрия, много добра за България. Но е много тежък бизнес. Сега 80 процента от изделията ни са за износ. За Германия, Холандия, Австрия, Италия. Имаме три кариери. Във Върбешница, в Манастирище за мушел и сега правим нова в Бешовица....

...В Истанбул играех в младежкия отбор на "Галата сарай". И във Враца имах отбор "Шекерезада" (Згориград) Играеше в аматьорската лига. Добър беше. Но вече нямам време за това. Иска си ходене по мачове, тренировки и не мога да успявам. Пътувам често от град на град и се отказах....

...И сега приятели от една турска фирма -"Рамада"подариха на ОФК "Ботев Враца" комплекти фланелки, аз също им купих. А по-нататък живот и здраве, ако спечелим повече пари, ще помагаме на отбора, но държим да играе в "А" група....

Водя турци да инвестират във Враца
Приятелите ми от "Рамада" искат да направят луксозен хотел за организирани туристи. Работят с добри туроператори и тук ще идват групи от Холандия, Германия и други европейски страни. Харесали са Дома на туриста. Искат на покрива да направят и панорамен бар. Сериозни са.
Други две турски фирми са готви да инвестират в разработване на кариери. Казах вече - това са много скъпи машини и съоражения и е една голяма индустрия.
Аз не знам до кръвта ли е, до какво е, но много обичам този град. Честно го казвам. "Враца е най-хубавият град в България!"

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, dust 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3701

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.