ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » ВСУ Л.Каравелов

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Aли

Регистриран: 21.10.2004
Чудя се, защо ли го има този форум...
    #1405669 - 31.08.2006 21:52

за ВТУ Любен Каравелов? А не, например, форум УАСГ или СУ?
С какво ли заслужи? И, като го има, защо никой и нищо не пише тук?
Поне да прочетем, дали си струва човек да учи в това ВУЗ и да го завърши? С какво ли е по-добър от УАСГ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

Re: Чудя се, защо ли го има този форум...
    #1412565 - 06.09.2006 01:45 [Re: Aли]

vias nalaga skapan monopol, a ne e chestno.
konkurenciqta po princip podobrqva kato cqlo standarta v tezi specialnosti. az imam nqkolko zlatni prichini da sum v VSU... drugoto e ostariala shkola.

Цитат:

Uebung macht den Meister!

mislq che na site-a na daskaloto mu trqbva malko reklama.
kato vseki znae, che reklamata sa ne sredstva, a idei.

Aли

Re: Чудя се, защо ли го има този форум...
    #1412608 - 06.09.2006 04:51 [Re: Анонимен]

Ами ти защо не направиш това? Щом учиш във ВТУ?
Удовлетворен ли си от този факт или обратно?
Как е средата, преподавателите там? Има ли реализация след завършването?
Не много хора знаят, че, освен във УАСГ, архитектура има и на друго място.

А ти какво следваш? Или работиш там? И за какви идеи говориш?

И, моля те, пиши на кирилица. Горе в дясно има едно синьо правоъгълниче. Направи го жълто

Редактирано от Aли (06.09.2006 04:53)

bau
ориентиран

Регистриран: 07.09.2006
'ЗА' ВСУ
    #1415519 - 08.09.2006 00:37 [Re: Aли]

Мене жълтото не ми върши работа хахахха
Аз с червено работим
Все още не съм съвсем в системата на университета, но покрай усилията които положих бях решена да получа максимално това от което имам нужда - и е много жалко това, че наистина малко хора са чували за варианта ВСУ. Лично моите причини са много и не съм убедена че всички биха били съгласни с мен, но да речем че в моя случай няма значение къде ще уча, а да уча именно архитектура.
...И когато се обърне внимание малко повече на качеството за сметка на количеството и на това, че ако не друго ще се утешавам с факта че преподавателят знае името ми, а не съм само част от стадото в огромните зали-халета на виас .....
Знам че УАСГ е 'гаранция за качествено образование, традиция и т.н' и че някой може да си се сети за баснята за лисицата и гроздето, но това което съм чувала като отзиви от едното и от другото място ме убеждава, че за мен е това.
Може да не си служи със стари лаври и престиж, но това може да се обърне в негова полза ако наистина подбира млади, амбициозни и пълни с идеи хора, които да му създадат име - шанс, който няма да имат тези, които влязоха в УАСГ.
Това бяха точно тези, които преди 6 месеца ми обясняваха как "От Архитектурата наистина се печелели добри пари" и с няколко заучени постановки и намигания с тамошните преподаватели се озоваха уверено там. За мен това никога няма да е просто занаят за изкарване на пари. Архитектурата е изкуство, с което избрани от съдбата хора с талант да оставят адекватния за времето си отпечатък за поколенията.
Много обстоятелствена станах.
Надявам се все повече хора да имат право на избор занапред!

Aли

Re: 'ЗА' ВСУ
    #1415725 - 08.09.2006 09:11 [Re: bau]

Разделям твоята радост от успеха ти

Но кажи повече за ВТУ, моля. Поне първите ти впечатления?!
Как е базата? Много далече ли е школото? Имат ли общежития?
Каква е таксата?

Иначе не ти разбрах всичко от написаното. Например, това:
Цитат:

с няколко заучени постановки и намигания с тамошните преподаватели се озоваха уверено там

Дали има корупция в УАСГ то? Знам, че преместването от друг вуз става срещу дарение. Но за кандидатстването едва ли ще мога да разбера

Но вариант архитектура във ВТУ е по-добър, отколкото, например, в Свободен български или ВИК във УАСГ

bau
ориентиран

#1417132 - 09.09.2006 01:13 [Re: Aли]

За сега нямам достатъчно впечатления, за да изкажа мнение, но мисля че има условия всичко да е ок. КСК'06 в ВСУ ми се стори добре организирана и за разлика от УАСГ всичко, което ме интересува го намирам в сайта.
Мен ме приеха Геодезия (не ВИК), но отношението там ме отказа да уча това с надеждата, че (може би) някой ден ще ме приемат Архитектура и разбира се - записах в ВСУ.
Това, което знам аз е, че има хора, които с години се готвят на курсовете в УАСГ до фаза в която се познават с преподавателите. Който е минал през техните ателиета знае, че не се иска рисуване, а техника за структуриране на моделите. Корупция - не, но голяма доза симпатия към определени хора, на които се обяснява по малко по-друг начин.
[Аз нямам доказателства за корупция но ми споменаха за 2000лв за всеки вариант по математика и още 6000 за рисуването. Вярвам че ако някой се реши да ги даде ще има на кого.]

Aли

#1417203 - 09.09.2006 05:26 [Re: bau]

Направи ми впечатление, че не можеш чрез нета да видиш поименния списък на кандидатстващи в УАСГ. Във ВСУ го има Защо ли са толкова тайни нещата, че да не можеш да видиш подробностите?
Djaneta, ти си напълно права, че извбра ВСУ и архитектура, щом това ти е целта, а не, примерно, геодезия в УАСГ, само само да си вътре
А ти при кого и колко време ходи на уроци по рисуването?

Нерегистриран

#1417686 - 09.09.2006 16:42 [Re: Aли]

Ходих на уроци при 1 учител в моя град (не София) за год. и половина, като последните няколко месеца успоредно и при друг. Бях и на 4 от курсовете на УАСГ. Помагат за хора, които искат да придобият реална представа за изпитите там. Много съжелявах, че не бях на курсове в ВСУ, но наистина не очаквах да не ме приемат в старат школа
И само да споделя един парадокс : в УАСГ така и не успях да разбера коя резерва съм била. Знам само че съм 0.09 под минималния бал. Когато отидох да питам в Учебен отдел дебелите лелки ми се озъбиха, че на никого няма да дават информация... отношението им беше меко казано обидно. Точно в този момент осъзнах, че човек с нестабилна нервна система като мене няма място там.

Aли

#1417995 - 09.09.2006 22:43 [Re: Анонимен]

Знам подобен случай на твоя. Момичето беше с малка разлика от минималния бал. Майката и отиде на среща с ректора и нещата се уредиха.
Имам намерение да се срещна с тази майка. Като разбера повече, ще ти пиша. Регистрирай се, за да ти пиша на личния.

Имам познат студент архитектура в УАСГ. Последен курс е. Казва, че ВСУто не отстъпва по подготовката. Той вече работи в някакво ателие. Колегите му са от ВСУ.

bau
ориентиран

#1418142 - 09.09.2006 23:51 [Re: Aли]

Аз се регистрирах, но забравих да се 'впиша'.
Аз също съм чувала за подобни случаи... лошо е, защото на всеки, който желае да учи точно това му се втълпява, че е почти невъзможно, а не е така. Все пак в УАСГ сами избират кадрите, които ще излязат от там, но не по правилния начин, а по втория, за който говориш ти.
Аз имам договор за 5 години след като завърша, а сега за 1-ви курс преговарям с една дизайнерска фирма да работя там. Не ме тормози нищо друго освен това, че децата нямат информация къде могат да получат адекватно образование. За мен е най-добра западната система, по която влизат всички, искащи специалността, а излизат само качествените кадри.
Запозната съм на 100% със същността на професията и ме вбесява мисълта, че можеше да ми убият амбицията с монопол и дезинформация. Добре, че съществуват вуз-ове като ВСУ, които предлагат алтернатива на тези, чиито талант и амбиция не струват 12000 !!!

Aли

#1418573 - 10.09.2006 09:18 [Re: bau]

Цитат:

За мен е най-добра западната система, по която влизат всички, искащи специалността, а излизат само качествените кадри.

Да, много си права!
Трябва да се дадае шанс на всеки! Има и такива, които имайки способности, виждат след време, че призванието им друго
Например, Пако Рабан завърши архитектура. Но никой не го знае като архитект, нали?

Цитат:

Аз имам договор за 5 години след като завърша

Да не те накараха нещо доброзорно да подпишеш във ВСУ?

bau
ориентиран

#1418758 - 10.09.2006 13:01 [Re: Aли]

Не, сключих договор с една фирма, като ще се водя стипендиант в нея през тези 5 години (=> моите семестриални такси ще са им разходи), а от своя страна те се задължават да ми осигурят 3 години стаж + 2 свободна практика в рамките на фирмата.

Aли

#1419272 - 10.09.2006 19:23 [Re: bau]

Добро решение!

Нерегистриран

#1445022 - 27.09.2006 14:39 [Re: Aли]

нямате ли си друга работа? ВСУ си е ВСУ и то не е конкурент на виас, ние общо цяло училище <1000 човека, а и не е много лесно да се учи тука, между другото конкурс тук е вече не по малък от ВИАС, а точно за архитектура има една далавера

Нерегистриран

#1445029 - 27.09.2006 14:43 [Re: Aли]

нямате ли си друга работа? ВСУ си е ВСУ и то не е конкурент на виас, ние общо цяло училище <1000 човека, а и не е много лесно да се учи тука, между другото конкурс тук е вече не по малък от ВИАС, а точно за архитектура има една далавера

Aли

#1445054 - 27.09.2006 15:08 [Re: Анонимен]

Казвай веднага и без бой
Или, ако се регистрираш - на личния

Нерегистриран

#1467009 - 12.10.2006 09:10 [Re: bau]

Традицията е майката на артрозата!!!!!!!!!!

Aли

#1468119 - 12.10.2006 21:53 [Re: Анонимен]

Мдаа, традиция!
Повечето участници от този форум са анонимни, а други са в конспирация
То ВСУ да не е училище за тайни резиденти?
Чакам, чакам някой от новоприети да си каже мнението: как е базата, преподавателите и др влечатления
И - нищо

Редактирано от Aли (12.10.2006 22:07)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  StormaR 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 18217

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.