ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Оръжие

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
Re: Германските оръжия от ВСВ
    #2293212 - 24.01.2009 01:09 [Re: Centurion]

Любопитно ми е от кого е откраднат Харлей ти имаш ли идея?

А като стана въпрос за мотоциклети, ето я Машината:
[url=

[/url]

Тук съм убеден, че не греша

Редактирано от Opk (24.01.2009 01:14)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Centurion
почетен член
**

Регистриран: 11.01.2009
    #2293566 - 24.01.2009 17:43 [Re: Opk]

Имаш пророчески възможности,точно този модел е копирала фирмата Харли-Деивидсън.След обевяването на воина на Германия (на 8или 9 декември 1941)всички производители се ориентират към военно производство и се стремят да спечелят държавни поръчки.Двата основни конкуренти са Индиан и Харли-Деивидсън,вторият печели играта не заради качествата на моторите ,а е употребен подкуп на държавен служител(и там го правят).Набързо е приспособен един "цивилен"модел и пратен на фронта в северна Африка.И там започват проблемите,мотора блокира често защото въздушния филтър не пречиства финият пясък,късат се вериги(немските модели са с кардан).Щабът е залят с оплаквания от моторизираните части.В Харли умират от страх да не загубят военната поръчка,и правят най-лесното,вземат трофеен БМВр-71 и го копират до последното болче.Произведени са малко над 1000 броя,които спасяват поръчката,сега са колекционерска рядкост,и май единствения модел които го няма в музея на фирмата от Милуоки.А "Индиан",няма такава фирма след войната.Това на снимката ти е точно БМВ Р-71,имам снимка на същият мотор на резервоара стои емблемата на Харли,но е неясна и от списание не знам дали ще мога да я публикувам.

Opk
неясен

#2295860 - 27.01.2009 21:56 [Re: Centurion]

Аз твърдо пророчески умения нямам, но ти имаш сериозна подготовка по темата
Надявам се да не ти омръзне участието. Това което пишеш до сега ми е изключително интересно.
10х

Опитах да намеря клип със звука на работещ такъв мотор, но за сега безуспешно. И баща ми и вуйчо ми са имали мотори от този тип, BMW с кош, разбира се граждански вариант и до сега помня звука от двигател на такава машина, уникален е.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Centurion
почетен член
**

#2296529 - 28.01.2009 17:56 [Re: Opk]

Аз все още имам БМВ Р-35 от 1939,чакам кога ще ми дойде муза да го възстановя.Бил е командирски мотор в механизираните дивизиони,също се ползвал като куриерска машина.

Opk
неясен

#2304134 - 09.02.2009 17:28 [Re: Centurion]

Виж в края на клипа, това ли е прототипът на РПГ?

[url=

[/url]

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Centurion
почетен член
**

#2305183 - 10.02.2009 22:37 [Re: Opk]

Това дългото с щит отпред е Pancershrek това е ръчен гранатомет,интересното при него е че е разработка на трофеен американски "Базука",немците пленяват такива модели при СевероАфриканската кампания,изучават го и пускат свой подобрен вариант,за който дори американците признават че е по-добър.Вторият модел който е по-къс и няма щит с голяма бойна глава отпред е Pancerfaust ,той е разработен в края на войната и е предназначен главно за опълчението,раздавали са го на ветерани от 1-та световна както и на деца от хитлерюгенд.Опустошително оръжие ,но стреля максимум на 50метра.Точно от това пройзхожда РПГ-7/10

Opk
неясен

#2379847 - 19.05.2009 22:41 [Re: Centurion]

Тук ми направи впечатление никаквия откат на MG-то и реактивните установки. Знаеш ли нещо повече за тях (реактивните)?
[url=

[/url]

--------------------

Opk
неясен

#2406260 - 26.06.2009 16:15 [Re: Centurion]

Едно от най-страшните германски оръжия, част от "вълча глутница" -

[url=

[/url]

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™ 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16688

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.