ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Западна Европа

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
angeldevotion
орач

Регистриран: 12.11.2010
От: на селу
Re: Колко често пътувате от Германия до България?
    #3258001 - 06.03.2015 00:18 [Re: smirnof10]

Виждам, че си разочарован от Германия. А живял ли си в САЩ?
Живял съм и ще ти кажа, че от Германия по-добро в момента няма. Дори единствено и само заради социалната им система и нивото на стрес. В САЩ е "дива джунгла" и ще ти скъсат "гъза" от бачкане. Ако нямаш някоя засукана професия, ще има да сервираш на дебели и тъпи американци или да работиш и учиш, и ще гледаш България през крив макарон. Казвам ти го от опит.

В Германия заплата от 1500Евро не е кой знае какво, но пък би трябвало за сам млад човек да стига предоволно. Ако искаш да учиш и работиш, става по-сложно, но това се отнася и за САЩ. Казаха ти вече за отпуските, тук е 20-30+. Там по закон никой не задължава фирмите да ти дават отпуска. Да не говорим че болничните там са 5. Ако се разболееш за 10, просто никой не ти плаща останалите 5+ дни в които си болен. Ако те уволнят и заплатата ти е била 1500долара, помощите които ще получаваш в САЩ ще ти стигнат за храна, телефон и малко цигари. Хич не е розово.

Та ако имаш още някакви въпроси питай, ако мога ще ти споделя, ако ли не успех, млад си живота е пред теб.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
angeldevotion
орач

#3258002 - 06.03.2015 00:22 [Re: duke_nukem]

Живях в САЩ 7-8 години и се преместих в Германия. Тук съм близо 1,5 години. Кофтито е езика, това е което ме мъчи най-много. Всичко друго е в пъти по-добре. Социална система, стабилност, пътуване до България - с толкова отпуски и празници никак не е трудно да правиш по 3-4 дена уикенд и хоп у София с приятели на ракийка и салатка. Поне на мен добре ми действа. Пак си имигрант и пак не си си у дома, но лично за мен в момента Германия е по-доброто място за българи. Успех.

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3258004 - 06.03.2015 00:28 [Re: angeldevotion]

Има ли някаква специална причина да отговаряш на пост от преди 3 години?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

angeldevotion
орач

#3258006 - 06.03.2015 00:32 [Re: admiral]

не няма. просто не обърнах внимание на датата, гледам първа страница една от първите теми... а то било от каменната ера.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8253

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.