ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Западна Европа

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
petar_stoev74
неориентиран

Регистриран: 07.07.2013
Re: Англия :)
    #3071706 - 12.07.2013 08:39 [Re: Turtle]

Великобритания може да ти даде поле за развитие, но трябва да бъдеш активен.Тоест-да научиш езика, да посещаваш курсове за квалификация, да търсиш по-добра работа, да бъдеш готов да се преместиш, заради по-добра работа, да нямаш лоши навици(пиене,хазарт).
Ако тези неща са на лице, тогава имаш сериозен шанс за успех навсякъде, не само в Англия.
Иначе не ми се струва много изгодно да работиш за 6.20 лири на час до живот.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
scandic
неориентиран
*

Регистриран: 06.01.2014
    #3122956 - 06.01.2014 02:21 [Re: Emma83]

Браво Ема.
И аз съм на същото мнение.
Живях в Ирландия 5 години, но опе от първия ден се чудех къде съм попаднал.
Не е това, което си мислите: ще работя две години и ще си купя апартамент в бг. Да не говорим че самия живот в Бг е много по-добър. Даже и със среден доход.

kristiya
почетен член

Регистриран: 28.01.2014
    #3139712 - 28.02.2014 14:05 [Re: scandic]

Човек трябва да е подготвен да работи истински, защото тук наистина знаем само да скатаваме.

Лена
неориентиран

Регистриран: 03.11.2010
    #3216589 - 03.11.2014 11:06 [Re: kristiya]

Здравейте,
Прочетох различни мнения относно живота в Англия и реших все пак да попитам нещо.
Как стоят нещата с квартирите? Казаха ми че ако търсиш чрез агенция, трябва да докажеш доход. Искат ти поне 4-6 месеца да предплатиш и т.н.
Е ли възможно/ по-лесно да си наемеш квартира без такава агенция?
За НИН - знам че е по-добре нещата да ти се случат още в началото,но....винаги се случва нещо непредвидено. Та ако имаш работа и впоследствие се явиш на интервю за НИН, по-добър вариант ли ще е?
Всичко което ми кажете ще ми е от полза.
Благодарности!

stans
учещ се на търпение

Регистриран: 03.05.2013
    #3233758 - 14.12.2014 05:20 [Re: Лена]

Цитат:

Здравейте,
Прочетох различни мнения относно живота в Англия и реших все пак да попитам нещо.
Как стоят нещата с квартирите? Казаха ми че ако търсиш чрез агенция, трябва да докажеш доход. Искат ти поне 4-6 месеца да предплатиш и т.н.
Е ли възможно/ по-лесно да си наемеш квартира без такава агенция?
За НИН - знам че е по-добре нещата да ти се случат още в началото,но....винаги се случва нещо непредвидено. Та ако имаш работа и впоследствие се явиш на интервю за НИН, по-добър вариант ли ще е?
Всичко което ми кажете ще ми е от полза.
Благодарности!

Квартира през агенция трудно ще успееш да вземеш , най добре се орентираи да те прецака някой Българин , а после като закърпиш положението и се освестиш сам ще си намериш от колеги или познати от местата където посещаваш и завързваш познати .Като отидеш за НИН , никой не проверява това което казваш , тъй че отиди на интервю когато имаш адрес където да получиш писмото ( е то нормално да имаш адрес де то на улицата няма как да стане ) без проблеми , след като си запишеш по телефона за час и дата , те ще ти пратят писмо в което те оведомяват и потвраждават кога ти е интервюто , ако на интервюто ти искат адрес да докажеш им покажи писмото което те ти пратиха и настоявай да го ксерокопира ид а го прикачи към документите ти .По принцип вече не искат да доказваш адрес ама се случва да се заедът .А колкото по рано го искараш , толкова погелеми възможности за работа имаш , то не че има големи възможности в Англия -ВЕЧЕ- много станахме бедните там и сме готови да бачкаме за жълти стотинки и то така , само на минимума се работи , в началото 6.51 на час ще ти е като златна кокошка ама като разбереш ,че тез пари не стигат до никъде ...Както и да еБорба и упоритост . На мен ми върза чак след една година там ,ама като спечелих зелена карта , даже и не се замислих - е малко се замислих ,че то добра заплата зимах , ама в Англия повечето работи са като Self Employer и нямаш договор , и може да ти намажат ските когато си искат и да ти дават часове колкото си искат и като няма работа няма и часове и кинти .

--------------------
Внимаваи какво си пожелаваш , бориш ли се за него то ще се случи и ако това което си пожелал не те направи щастлив , всичко е било напразно .

stans
учещ се на търпение

#3233759 - 14.12.2014 05:29 [Re: stans]

Мнението ми за Англия е , че се живее много по лесно от България , живее се много по отегчително от българия , можеш да си позволиш много повече неща от България , А единпа отидеш ли в Англия много трудно после се свиква в България , защото всички искат да се махнат от Англия и да си се върнат в БГ , защото лай...та са същите и там , ама стандарта е друг .Аз с жена ми сме изкарвали месеца със 150 паунда и не сме се лишавали от нищо , гледаш за промоции това онова , и сме си били направо в рая , после след една година живот започваш да печелиш и да спираш да гледаш промоциите и да разбираш че циганията и в Англия си е като в България ама докато се освестиш и вече ще е късно за пребиране , щот с заплата от 1000 лева в БГ само може да мечтаеш за нещата дето може да си позволиш с 800 паунда в Англия , а 800 са минимума на месец ако си супер мързелив .Ама живота е скапан в Англия ,едно и също...

--------------------
Внимаваи какво си пожелаваш , бориш ли се за него то ще се случи и ако това което си пожелал не те направи щастлив , всичко е било напразно .

stans
учещ се на търпение

#3233760 - 14.12.2014 05:32 [Re: kristiya]

Цитат:

Човек трябва да е подготвен да работи истински, защото тук наистина знаем само да скатаваме.

Много си прав.Българите си мислиме ,че много работим в България ама като се замислиш от 12 часа работа то 3-4 часа са ти скатавка , ама на запад плащат на час и никой не те оставя за тези 12 часа да седнеш даже , чакаш си почивките най търпеливо и това е скатавката ....

--------------------

Лена
неориентиран

#3241437 - 08.01.2015 11:53 [Re: stans]

stans , благодаря ти за изчерпателния отговор.
Опитах чрез агенция, но уви....нищо не се получи!Искат си 6-те мес банкова история и това е. Дори и да си платиш всички такси,депозита и всичко което ти се изисква - НЕ СТАВА! Проблема е че ние сме двама, а другият човек не желае да споделя с много хора една квартира. Та се чудя как точно трябва да го направя. Какво мислите за краткосрочните квартири?Е ли добър вариант като за начало?
Също така ето това--> http://www.pan-vt.com/england/kvartira/long/oferta.html
Дали според Вас информацията която чета е достоверна и дали може чрез такава агенция да се намери квартира в Англия?
Благодарности!

emerson
новак
*

Регистриран: 06.06.2014
От: Newton, Ma
    #3241449 - 08.01.2015 12:55 [Re: Лена]

Накратко- измамници!

http://www.nekorektno.bg/2013/03/31/%D0%BF%D0%B0%D0%BD-%D0%B2%D1%82/

http://izlugan.com/?go=signals&p=profile&signalId=2314

http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=295

--------------------
Words are deceptive-believe your eyes.

Лена
неориентиран

#3241739 - 09.01.2015 10:07 [Re: emerson]

Благодарности
Ее търсенето продължава така или иначе! Ако някой от Вас знае някой сайт за апартаменти от собственик, моля да пише.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 19069

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.