ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
pussycat
мъркащ

Регистриран: 20.12.2004
От: кравеШкият рай
Re: Ужас!!! Косата ми пада!
    #3222348 - 19.11.2014 11:23 [Re: Лoра]

Защо не опиташ да взимаш известно време Витамин Д3 - поне 5000мг?
Аз чак сега загрях, че мойта коса всъщност от него беше станала толкова хубава... и вече не е защото спрях приема...

--------------------
Wo ein Wille ist, ist auch ein Weg!
Where there's a will, there's a way!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3222354 - 19.11.2014 13:04 [Re: pussycat]

Вит. Д е полезен в много отношения - и за имунната защита, и за хормоните, и за метаболизма, така че може наистина да е помогнал да заработи по-добре някоя система, която е работела неефективно и оттам е идвал косопадът. Но това не значи, че вит. Д директно помага за косопад. Обаче идеята за прием на вит. Д е страхотна по принцип и за всеки. Само трябва да се внимава с нивата на магнезия - в днешно време никой не набавя достатъчно от храната, а когато се приема вит. Д, той с течение на времето изчерпва магнезия в организма (защото го "консумира" в процеса на активирането си), така че е добре да се приема и магнезий.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3222380 - 19.11.2014 15:15 [Re: Sol y Sombra]

И с дозата на витамина трябва да се внимава, че има и случай на хипервитаминоза, които никак не са приятни.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3222389 - 19.11.2014 16:44 [Re: Dr.G]

Ами, за вит. Д мога да изпиша роман, но накратко кога може да се получи хипервитаминоза:
1. При недостиг на магнезий
2. При недостиг на вит. А в храната (не бетакаротин, а ретинол от животински източници - трябва да се яде черен дроб)
3. При недостиг на вит. К2 (той също е добре да се приема, особено ако се консумират повече млечни храни или се приема калций като хранителна добавка). Тук подчертавам, че К2 не е същото като К1. К1 отговаря за съсирването на кръвта, а К2 отговаря за "насочване" на усвоения благодарение на вит. Д калций към костите, за да не се отлага в меките тъкани и да прави бели там. Затова при остеопороза е абсолютно задължително да се приема и К2.

Иначе в дози до 10 000 единици на ден вит. Д е напълно безопасен и дори може да бъде много полезен. Има доста нови изследвания по въпроса (публикации), а може и да се гледат лекции, да се четат книги... Но с две думи хипервитаминозата е изключително малко вероятна в дози до 10 000 единици/ден, особено ако не се пренебрегват горните кофактори.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 28301

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.