ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
Re: Ужас!!! Косата ми пада!
    #2972365 - 27.10.2012 18:55 [Re: Elle*]

Ампулите и шампоанът за косопад на Виши са добри. Изпробвани са от майка ми, така й беше оредяла косата, че й прозираше темето. При нея проблемите бяха хормонални.
Ревалид или Мерц капсули също се предписват при косопад.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2972456 - 27.10.2012 22:18 [Re: ]

Да, спрях да ям храни с консерванти.
Смених шоколада с натурален. Ям много ядки и банани - преди не съм го правила ежедневно. Ям и много салати и плодове - нов фен съм на плодовете. Поради едни причини там... пия геритамин от доста време. Спирах го и пак го почнах. По време на паузата - селен. Новата храна в ежеседмичното ми меню е рибата (до скоро не си падах много по риба). Открих и лененото семе - цяло лято всеки ден! Напоследък по-рядко, но все още го хрупам. И ето при тази промяна на режима ми, която е от началото на лятото, сега съм с косопад.

Sol, правих си кръвна картина и един хормон изследвах - всичко е шест!

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Ne Da
ентусиаст
**

Регистриран: 05.12.2010
От: до езерето
    #2972516 - 28.10.2012 03:25 [Re: Elle*]

На които и да са козметични продукти,на кято и марка да са и колкото и скъпи да са,не бих заложила никога на 100% за косопад /пърхута,обема,сухотата са друго нещо-там може/
Проблема с коспада почти винаги започва'отвътре'.При малко повече от нормалното оставащи косъма по четката и аз съм вземала'спешни мерки'-комбинирани-вътрешни/навремето геритамин+Б-витамини,после добавих селен,цинк,кверцетин,КаMgZn или някой от комбинираните нови препарати.
От Ревалид-а най-малък ефект съм видяла/а и слушала като отзиви/ по-добре заложи на Пантогар или витамините на Дюкре.Но пък и при мен проблема никога не е бил в такива мащаби,дори и след раждането/преди 100 години/-аз го отнесох със зъбите си-буквално-тотален срив,с необратими поражения за жалост-там'поправка'има,но възстановяване
Трябва да се търси причината.А твоят хранителен режим като гледам е повече от здравословен и полезен не само за косата.Изследванията-също добри-да се чуди човек откъде може да идва това
Та така,от витамините и добавките-сериозна атака с'по-сериозните',от маските-по-добре заложи на домашната с тривитаминол/точните съставки и съотношение ще намериш със сигурност някъде из нета/стимуланта на"Икаров"е невероятен и не отстъпва по нищо на Фитополеина на"Фито"и не на последно място си вземи нещо и за стреса/макар Б-витамините и магнезия да помагат и за това/ако ще и обикновена МГВ/мента,глог и валериана/или сиропче Анервина или курс с антидепресант препотъчан от лекар.
Само е добре да знаеш,че е възможен/не задължителен/страничния ефект-напълняване/геритамина,Б-витамините,антидепресантите.../ Не че самите те'раздуват'но повечето водят до увеличаване на апетита и ако можеш да справиш с този враг,ефекта няма да те плаши.
Успех и скоростно овладяване на проблема!

--------------------
КАК МЕ МЪЧИ ВСЕКИ ДЕН,
ТОЗ'ВЪПРОС ТРАГИЧЕН:
ЕМ ДА БЪДА ОТКРОВЕН,
ЕМ ДА БЪДА СИМПАТИЧЕН?....
Р.РАЛИН

Osushtestvena
цветна

Регистриран: 29.05.2006
    #2972540 - 28.10.2012 08:01 [Re: Elle*]

Преди около шест години и при мен се беше появил проблем с косопада. По същият начин, като теб взех всевъзможни мерки изпадайки в ужас . Тогава правих и маската с тривитаминол, изнамерена нейде из форумите. Не знам от нея дали ми спря косопада, но след маска всеки ме питаше дали съм се боядисвала - косата става изключително лъскава. Слага се и газ, миризмата е доста силна. Тогава бях попаднала на някакво предаване, в което обясниха че косопада може да се дължи и на стрес, преживян няколко месеца преди това, просто организма помни. При мен лично отшумя с времето.
Пожелавам ти скоро да решиш проблема и да се радваш на една буйна, буйна грива

Elle*
wrong
**

#2972549 - 28.10.2012 08:48 [Re: Ne Da]

Мисля, че е стрес.
Изкарах въпросния курс с антидепресанти. По времето на този курс се засили косопадът. Не ги обвинявам тях. Може би и с тях, и без тях, може би щях да го имам.
Ще търся маската с тривитаминол.
Дано и вие да нямате проблеми с косите си. Именно те са много депресиращи.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2972591 - 28.10.2012 10:56 [Re: Elle*]

Ел, аз съм от тези, които нямат никаква вяра в каквито и да било мехлеми и ампули, независимо колко сложни имена са се постарали да им измислят.
Всъщност имам твърде малко вяра и на другите неща, виждайки клошари и хора, живеещи в крайна бедност, с дебели, плътни коси. Мисля, че ако разните мазила и хапчета помагаха, хората със средства нямаше да прибягават към трансплантация.
И тъй като се храниш толкова “образцово“, единственото, за което се сещам, е едно подрязване на косата. Удивително е как тя, поне усещането е такова, бухва и изглежда по-здрава след едно леко скъсяване.
Има ли вариант да страдаш от Alopecia areata?
---
Със сигурност обаче ти желая проблемът да изчезне колкото може по-скоро!

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2972618 - 28.10.2012 12:14 [Re: nelka]

Не искам да разбунвам духовете и да споря, искам само да вметна по повод на тази дума "образцово" по отношение на храненето, като коментарът ми не е конкретно към теб, а по-скоро към думата. За коса, кожа и нокти, а и изобщо за женското здраве са много, ама много важни мазнините, а белтъчините са важни за всеки. И то мазнините да са от естествени източници като месо, яйца, масло, истински млечни, зехтин, риба, по малко ядки. Лененото семе, извинявам се, е безсмислено и е само загуба на пари.

Elle*
wrong
**

#2972622 - 28.10.2012 12:18 [Re: nelka]

Ъъмм... А какво е Alopecia areata?
Надявам се да не страдам.
От всички предположения, най-много ми отива стресът.
А храненето ми не е никак образцово - пълна какафония. Не правете това вкъщи!
Като се хвана да правя нещо полезно и ми се връща тъпкано, честно ви казвам! Колкото повече не си обръщам внимание на здравето, толкова по-добре я карам.
Нелка, отрязах една педя от косата си преди 10-тина дни. Фризьорът ми каза да не се плаша, падала нормално, но изглеждало много, защото била дълга. Като ми направи сешоар, погледна какво се е овъртяло на четката и каза: "Ммдаааааа, май наистина ти пада повечко."

--------------------

К. Вонегът

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2972637 - 28.10.2012 13:21 [Re: Elle*]

При алопеция просто опадва косата, кога частично, кога изцяло. Обикновено е за известен период, след което нещата се нормализират.
Каролина всъщност беше красива и без коса.
Но това нещо фризьорката ти би трябвало да го види, което ще рече, че то май отпада като вариант.
За намаляване на дължината . (Честита нова прическа ) Факт е, че когато падат 60-сантиметрови дължини, кълбото изглежда депресиращо. И аз съм имала периоди, в които четката е ставала на къделя , а когато човек се концентрира върху това, страшното му изглежда все по-увеличаващо се. А то може и да е, не се опитвам да омаловажа уплахата ти. Много искам да вярвам, че ако сега изневиделица ти се случи нещо, което да те разсее от ежедневието, проблемът с косата ще остане на заден план и след време изведнъж ще установиш, че него вече го няма.
Искрено пожелание!!

Сол, аз никак не съм по диетите, разбирай, че ям онова, което ми е вкусно (а то е кажи-речи всичко ). Затова и не съм в състояние да направя разбор на режима на Ел. Предположих, че е добавила към останалите неща повече плод, ядки и разни други “здравословни“ неща. Затова и поставих образцово-то в кавички, защото и на “здравословните“ моди имам доверие колкото на ампулите за коса. Тук периодично магазините се изпразват от определени стоки. Първо е вредно маслото! Народът се нахвърля върху нискокалорийните продукти и рафтът с котидж чийз вечно стои обран.
След това маслото бива реабилитирано и настъпва нова криза, сега с недостиг на масло.
Преди това големият враг бяха яйцата. Чела съм съвет към семейство, да си делят по едно варено яйце на седмица!!!
А после твърдим, че реклама и медии не ни оформяли като хора!

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2972744 - 28.10.2012 17:57 [Re: nelka]

Нелка, така е, аз затова писах, че не отговарям конкретно на теб, а като цяло за здравословността. Този косопад, който се получава масово при Дюкан например, а и при други диети, вероятно се дължи не само на стреса върху организма, а и специално на ограничаването на мазнините, затова го написах това.

А специално за лененото семе възражението ми е, че няма смисъл да се ползва като източник на омега-3, ако човек на това разчита, защото тази омега-3 киселина, която се съдържа в лена, се усвоява само минимално от човека, повечето просто се изхвърля. Та по-добре да се яде сьомга, скумрия, херинга, ако човек търси по-голям прием на омега-3. Или пък да се приема рибено масло като хранителна добавка.

А за вашите скандинавски кризи и аз съм чела и са ми много смешни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 30282

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.