ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Ужас!!! Косата ми пада!
    #2973153 - 29.10.2012 12:24 [Re: Elle*]

Честит рожден ден и всичко най-добро! Дано се справиш с косопада!
Аз не мога да се включа а адекватно мнение, понеже единственият ми по-страшен косопад/разделих се с четвърт от косата си тогава/ беше след раждане, предполагам, че било някаква хормонална история.

--------------------
Ние сме ора естете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #2973978 - 31.10.2012 00:41 [Re: Пипи^]

Вие всичките сте много слаки!
Благодаря за пожеланията! И вие да сте живи и здрави!

А може и да ме помислите за луда, но като че ли падането малко понамаля. Ако продължава така, до седмица ще прибирам прахосмукачката.
1. Заради вашите пожелания да спре.
2. Пия Ревалид.
3. Само веднъж се измих с шампоан Фитовал. Продава се в аптеките, внос от Франция. Не си харесвам косата след него - много, много мека и бухнала. Няма изправяне - краищата винаги вървят нагоре. Но ще продължа да го ползвам поне месец. А с моята честота на миене на коса, това означава 4-5 пъти. И капсулите ще продължа да взимам, докато не свърши кутията.
Ще ви държа в течение за това как работят продуктите.
Върти ми се из главата една идея - утре да отида на фризьор да ми направят една терапия срещу косопада. Но се чудя дали това не са тинтири-минтири....

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2974029 - 31.10.2012 08:44 [Re: Elle*]

Ако е на стресова основа, всякакви такива успокояващи и полуплацебо терапии могат да свършат работа Така че защо да не попиташ при фризьор? Пробвай

Elle*
wrong
**

#2974060 - 31.10.2012 10:10 [Re: Sol y Sombra]

Лелеее, каква си
Наистина има подобрение. Ако така помагат тези неща, има-няма 5 дни и едно измиване, искам да го споделя с вас. Чух, че има и други подобни оплаквания. Все пак някакъв ориентир с какво си струва да опитате (или пък щях да ви кажа да не хвърляте пари). В големите аптеки, ще ви предложат 100 продукта.
Може и есента като сезон на листопада да ми е крива... знам ли.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2974092 - 31.10.2012 11:10 [Re: Elle*]

Отзивите за Фитовал и Ревалид са полезни, благодаря, че ги споделяш! Дано скоро да спре косопадът и да се успокоиш!

Ne Da
ентусиаст
**

Регистриран: 05.12.2010
От: до езерето
    #2974480 - 01.11.2012 04:24 [Re: Elle*]

Супер,че има подобрение-на каквато и основа да е !
Междувременно ми дойде наум още една домашна-супер евтина-процедура,коментирана надълго и широко в един друг форум.Имаше мнооооого доволни момичета,естествено аз също я пробвах Само че е осъществима ако си в БГ.Става въпрос за обикновения Себорал форте и една хининова вода с добавки на копрва и др.билки,ако не се лъжа беше на фирма Каси.Вземаш си по едно шишенце от двете и всяка вечер втриваш и масажираш скалпа/много е удобно ако ги пресипеш в шишенце с пулверизатор/като ги редуваш и без отмиване,оставяш косата да си изсъхне.И двете са на водна основа и не натоварват косъма с нищо излишно,бързо съхне и определено имат ефект при постоянство.

--------------------
КАК МЕ МЪЧИ ВСЕКИ ДЕН,
ТОЗ'ВЪПРОС ТРАГИЧЕН:
ЕМ ДА БЪДА ОТКРОВЕН,
ЕМ ДА БЪДА СИМПАТИЧЕН?....
Р.РАЛИН

Elle*
wrong
**

#2974952 - 01.11.2012 23:13 [Re: Ne Da]

Понеже вече споделих, че косата по принцип си ми пада малко повечко (особено при къпане ), това с хининовата вода съм го пробвала. Даже продават с пулверизатор.
Обаче има едно обаче... Моята коса е къдрава. И аз я изправям със сешоар. Всяка сутрин се налага по малко да я оправям със сешоара. И това с мокренето на корените всяка вечер, не е добра идея.
А пък от друга страна, някъде бях чула, че хининовата вода изтощава косата. И честно да ти призная, забелязах подобно нещо. Като че ли цъфва, или някак изтънява косъмът, а и малко блясък губи...
Спомням си, бях пратила хининова вода в чужбина на един приятел, който се жалваше, че вече започва да разрежда керемидите отгоре. След време, го питах как е положението, а той каза, че не я е ползвал. Без да искал бутнал шишенцето на масата и се разляла някаква част, а покритието на масата се разяло и той решил, че това няма да си го намаже на главата.
Но аз не съм се отказала от хининовата вода де... Ще я ползвам пак.
А Себорал не е ли против пърхут?

--------------------

К. Вонегът

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2974986 - 02.11.2012 03:26 [Re: Elle*]

Себорала не върши никаква работа, според мен.

Виж, предишната тема, която Надин беше пуснала. Там обсъждахме проблема нашироко.

Бих ти препоръчала да спреш със сешоара. Поне за няколко месеца. Някои хора нямат никакъв проблем с него, дори и всеки ден да си мият косата и да я сушат. Други, като мен, се отказват от сешоара, защото им вреди на косъма. Моята коса е тънка и чуплива и почва да страда след един месец употреба на сешоар. Само в началото изглежда добре.

Взимай витамини, мии косата с хубав шампоан, храни се добре, спортувай и почивай и да видим, дали ще има ефект.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2975003 - 02.11.2012 08:05 [Re: Mimski]

Цитат:

Бих ти препоръчала да спреш със сешоара.

Подкрепям с 2 ръце.
Косата ти вероятно има нужда от сериозна почивка.

Хининова вода лично не съм ползвала, но пролет и есен, като започне сезонния косопад, ползвам шампоан и балсам с хинин и смятам, че на тях се дължи факта, че не изпадам в подобен на твоя ужас за обилно падане на дълга коса :-))) Освен това са едни от малкото продукти, които не ми миришат на аптека.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Elle*
wrong
**

#2975038 - 02.11.2012 10:51 [Re: Mimski]

Mimski, да спра сешоара ПОНЕ за няколко месеца????
Абсурд! Ще ме зарежат всичките гаджета. Аз ден не мога без сешоар. Че вреди, вреди! Но аз съм тотали адиктед.
От много, много години я изправям, но не винаги съм с лошо състояние на косата.
Другите ти съвети с витамините, спорта и т.н. ги спазвам. Само не се храня добре. Винаги имам нещо, което е "на мода" при мен и зациклям на него. Имам дълъг списък с неща, които не харесвам и отказвам да ям. В този списък има и храни, които никога не съм опитвала и знам, че не искам да опитам.
Важното е, че от началото на лятото проядох плодове. Но те са едни такива магазински плодове. Не знам дали вършат работа.

И падането осезаемо намаля. Мога да кажа, че страшното беше всичко на всичко 1 седмица.
Ревалид, Фитовал.. не знам. Важното е, че вие ми го пожелавахте!

Сега отивам на терапия с клей. Ще ми я правят в един салон. После, ако съм доволна, ще ви разкажа.

--------------------

К. Вонегът

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 32691

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.