ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
Ужас!!! Косата ми пада!
    #2972254 - 27.10.2012 12:42

Момичета,
имали ли сте някога косопад?
Как се справяте?

Говорих с лекарИ - цели трима. Някои от домашните маски наистина работят, но по-скоро само поддържат косата, а не лекуват и не предотвратяват проблеми.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
Re: Ужас!!! Косата ми пада!
    #2972256 - 27.10.2012 12:54 [Re: Elle*]

Май до голяма степен си е вътрешен проблем, а не на кожата, например хормонален, анемия... Но освен това много жени получават косопад напролет и наесен, може да е просто това. Или пък да е следствие от силен стрес. Дано да се оправи скоро!

Elle*
wrong
**

#2972263 - 27.10.2012 13:03 [Re: Sol y Sombra]

Може да е от стрес, да.
Но споделете от кои продукти сте доволни и най-важното - вършат работа, защото дебрите от шампоани и ампули на необятни.
Сега сестра ми ще ми донесе един шампоан ФИТО-нещо-си. Да видим!

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Sol y Sombra
under construction

#2972267 - 27.10.2012 13:09 [Re: Elle*]

Аз досега не съм ползвала, но ми похвалиха някакви ампули на Vichy - според тази приятелка, която ги похвали, били най-доброто на пазара за косопад и тя си взимала всяка есен от години. Но можеш да попиташ и в аптеката какво биха ти препоръчали или поне какво виждат, че се търси

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2972279 - 27.10.2012 14:27 [Re: Elle*]

Точно миналата година по същото време ( есента), бистрихме същата тема и се установи, че повечето имаме подобен проблем "Есенен косопад", прегледай я и ще видиш как мрънкахме една на друга пък, току-виж и някой от съветите ти бъдат в полза.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2972281 - 27.10.2012 14:32 [Re: Elle*]

Витамини. От сорта на комбинираните коса, кожа, нокти. Аз миналата година нали направих диета, отслабнах 14 кг и след 3 месеца естествено косата ми почна да пада на кълбета (от стреса, на който си бях подложила тялото), та само витамите ме спасиха. 2 месеца ги пих и всичко се оправи.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2972299 - 27.10.2012 15:24 [Re: Elle*]

Писах, писах, пък го изгубих написаното...Нищо, наново. Моята коса също започна да пада много напоследък и съм си купила нещата на снимките- на L'Oreal и Джон Фрида, като последните ги взех днес и много се зарадвах, защото в Щатите ползвах продукти на Фрида и бях много доволна.

Миналата или по-миналата година, не помня, пиех капсули против косопад на Дюкре- Анакапс май се каваха. Компанията е специалиирана в проблемите на женският косопад и имат и ампули, и шампоани, и капсули. Капсулите трябва да се пият два пъти по три месеца, за да имат ефект. Аз ги спрях, защото имам автоимунно заболяване и ми бяха противопоказани.

Ел, а с тривитаминол маска защо не пробваш?

Ето това съм си взела, ако някоя от вас, момичета е ползвала тези продукти, моля да сподели дали има ефект.

Elle*
wrong
**

#2972320 - 27.10.2012 16:40 [Re: ]

Препоръчаха ми вече продуктите на Дюкре.
В България ли живееш? От аптеките ли се купуват или в козметиките? Кажете някакви подробности за тях.

От 3-4 дни взимам Revalid на капсули- лекарствен продукт, подпомагащ растежа на косата и ноктите. Може и да си внушавам, но като че ли понамаля.
На самата мене ми стана смешно, като ви го написах.
Винаги си ми е падала косата малко повече от нормалното падане, но по принцип си имам и малко повечко коса от нормалното имане. Е, този път е нещо страшно! Пада на кичури. Да не ви описвам какъв ужас е при къпане. Последния път се разплаках. Мислех, че като изсъхне, ще ми се вижда темето. Прахосмукачката я държа в средата на спалнята, където се обличам и реша и непрекъснато я ползвам.
Ако косопадът ми е в резултат на стрес, в момента какъв стрес ми нанася... Получава се затворен кръг - след месец ще пада заради стрес, причинен от косопад.

--------------------

К. Вонегът

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2972325 - 27.10.2012 16:52 [Re: Elle*]

В България съм. Дюкре-от аптеките. Хубаво би било да се консултираш поне с фармацевт, преди да купиш .За 3-4 дни Ревалида не може да ти помогне, трябва си време. За реване след миене на косата- и аз рева. Нещо много любопитно- нашият Гого (котето) много се скубеше. Хранехме го с висококачествени гранули, никога не сме си позволявали евтина храна. След консултация с ветеринар сменихме храната с друга такава- без консерванти и котето спря да се скубе почти напълно, макар и да не вярвах, че от смяна на храната ще се получи...В този ред на мисли- да си сменяла хранителният си режим напоследък?
Аз започвам пак да приемам магнезий, селен и геритамин, да видим дали ще помогнат и за косопада.

Sol y Sombra
under construction

#2972363 - 27.10.2012 18:51 [Re: Elle*]

Ти писа, че си питала лекари, но какви? Дерматолог ли? Мисля си евентуално за консултация с ендокринолог Или поне си пусни една кръвна картина, защото може да имаш някакъв дефицит.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2972365 - 27.10.2012 18:55 [Re: Elle*]

Ампулите и шампоанът за косопад на Виши са добри. Изпробвани са от майка ми, така й беше оредяла косата, че й прозираше темето. При нея проблемите бяха хормонални.
Ревалид или Мерц капсули също се предписват при косопад.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Elle*
wrong
**

#2972456 - 27.10.2012 22:18 [Re: ]

Да, спрях да ям храни с консерванти.
Смених шоколада с натурален. Ям много ядки и банани - преди не съм го правила ежедневно. Ям и много салати и плодове - нов фен съм на плодовете. Поради едни причини там... пия геритамин от доста време. Спирах го и пак го почнах. По време на паузата - селен. Новата храна в ежеседмичното ми меню е рибата (до скоро не си падах много по риба). Открих и лененото семе - цяло лято всеки ден! Напоследък по-рядко, но все още го хрупам. И ето при тази промяна на режима ми, която е от началото на лятото, сега съм с косопад.

Sol, правих си кръвна картина и един хормон изследвах - всичко е шест!

--------------------

К. Вонегът

Ne Da
ентусиаст
**

Регистриран: 05.12.2010
От: до езерето
    #2972516 - 28.10.2012 03:25 [Re: Elle*]

На които и да са козметични продукти,на кято и марка да са и колкото и скъпи да са,не бих заложила никога на 100% за косопад /пърхута,обема,сухотата са друго нещо-там може/
Проблема с коспада почти винаги започва'отвътре'.При малко повече от нормалното оставащи косъма по четката и аз съм вземала'спешни мерки'-комбинирани-вътрешни/навремето геритамин+Б-витамини,после добавих селен,цинк,кверцетин,КаMgZn или някой от комбинираните нови препарати.
От Ревалид-а най-малък ефект съм видяла/а и слушала като отзиви/ по-добре заложи на Пантогар или витамините на Дюкре.Но пък и при мен проблема никога не е бил в такива мащаби,дори и след раждането/преди 100 години/-аз го отнесох със зъбите си-буквално-тотален срив,с необратими поражения за жалост-там'поправка'има,но възстановяване
Трябва да се търси причината.А твоят хранителен режим като гледам е повече от здравословен и полезен не само за косата.Изследванията-също добри-да се чуди човек откъде може да идва това
Та така,от витамините и добавките-сериозна атака с'по-сериозните',от маските-по-добре заложи на домашната с тривитаминол/точните съставки и съотношение ще намериш със сигурност някъде из нета/стимуланта на"Икаров"е невероятен и не отстъпва по нищо на Фитополеина на"Фито"и не на последно място си вземи нещо и за стреса/макар Б-витамините и магнезия да помагат и за това/ако ще и обикновена МГВ/мента,глог и валериана/или сиропче Анервина или курс с антидепресант препотъчан от лекар.
Само е добре да знаеш,че е възможен/не задължителен/страничния ефект-напълняване/геритамина,Б-витамините,антидепресантите.../ Не че самите те'раздуват'но повечето водят до увеличаване на апетита и ако можеш да справиш с този враг,ефекта няма да те плаши.
Успех и скоростно овладяване на проблема!

--------------------
КАК МЕ МЪЧИ ВСЕКИ ДЕН,
ТОЗ'ВЪПРОС ТРАГИЧЕН:
ЕМ ДА БЪДА ОТКРОВЕН,
ЕМ ДА БЪДА СИМПАТИЧЕН?....
Р.РАЛИН

Osushtestvena
цветна

Регистриран: 29.05.2006
    #2972540 - 28.10.2012 08:01 [Re: Elle*]

Преди около шест години и при мен се беше появил проблем с косопада. По същият начин, като теб взех всевъзможни мерки изпадайки в ужас . Тогава правих и маската с тривитаминол, изнамерена нейде из форумите. Не знам от нея дали ми спря косопада, но след маска всеки ме питаше дали съм се боядисвала - косата става изключително лъскава. Слага се и газ, миризмата е доста силна. Тогава бях попаднала на някакво предаване, в което обясниха че косопада може да се дължи и на стрес, преживян няколко месеца преди това, просто организма помни. При мен лично отшумя с времето.
Пожелавам ти скоро да решиш проблема и да се радваш на една буйна, буйна грива

Elle*
wrong
**

#2972549 - 28.10.2012 08:48 [Re: Ne Da]

Мисля, че е стрес.
Изкарах въпросния курс с антидепресанти. По времето на този курс се засили косопадът. Не ги обвинявам тях. Може би и с тях, и без тях, може би щях да го имам.
Ще търся маската с тривитаминол.
Дано и вие да нямате проблеми с косите си. Именно те са много депресиращи.

--------------------

К. Вонегът

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2972591 - 28.10.2012 10:56 [Re: Elle*]

Ел, аз съм от тези, които нямат никаква вяра в каквито и да било мехлеми и ампули, независимо колко сложни имена са се постарали да им измислят.
Всъщност имам твърде малко вяра и на другите неща, виждайки клошари и хора, живеещи в крайна бедност, с дебели, плътни коси. Мисля, че ако разните мазила и хапчета помагаха, хората със средства нямаше да прибягават към трансплантация.
И тъй като се храниш толкова “образцово“, единственото, за което се сещам, е едно подрязване на косата. Удивително е как тя, поне усещането е такова, бухва и изглежда по-здрава след едно леко скъсяване.
Има ли вариант да страдаш от Alopecia areata?
---
Със сигурност обаче ти желая проблемът да изчезне колкото може по-скоро!

Sol y Sombra
under construction

#2972618 - 28.10.2012 12:14 [Re: nelka]

Не искам да разбунвам духовете и да споря, искам само да вметна по повод на тази дума "образцово" по отношение на храненето, като коментарът ми не е конкретно към теб, а по-скоро към думата. За коса, кожа и нокти, а и изобщо за женското здраве са много, ама много важни мазнините, а белтъчините са важни за всеки. И то мазнините да са от естествени източници като месо, яйца, масло, истински млечни, зехтин, риба, по малко ядки. Лененото семе, извинявам се, е безсмислено и е само загуба на пари.

Elle*
wrong
**

#2972622 - 28.10.2012 12:18 [Re: nelka]

Ъъмм... А какво е Alopecia areata?
Надявам се да не страдам.
От всички предположения, най-много ми отива стресът.
А храненето ми не е никак образцово - пълна какафония. Не правете това вкъщи!
Като се хвана да правя нещо полезно и ми се връща тъпкано, честно ви казвам! Колкото повече не си обръщам внимание на здравето, толкова по-добре я карам.
Нелка, отрязах една педя от косата си преди 10-тина дни. Фризьорът ми каза да не се плаша, падала нормално, но изглеждало много, защото била дълга. Като ми направи сешоар, погледна какво се е овъртяло на четката и каза: "Ммдаааааа, май наистина ти пада повечко."

--------------------

К. Вонегът

nelka
пълен член

#2972637 - 28.10.2012 13:21 [Re: Elle*]

При алопеция просто опадва косата, кога частично, кога изцяло. Обикновено е за известен период, след което нещата се нормализират.
Каролина всъщност беше красива и без коса.
Но това нещо фризьорката ти би трябвало да го види, което ще рече, че то май отпада като вариант.
За намаляване на дължината . (Честита нова прическа ) Факт е, че когато падат 60-сантиметрови дължини, кълбото изглежда депресиращо. И аз съм имала периоди, в които четката е ставала на къделя , а когато човек се концентрира върху това, страшното му изглежда все по-увеличаващо се. А то може и да е, не се опитвам да омаловажа уплахата ти. Много искам да вярвам, че ако сега изневиделица ти се случи нещо, което да те разсее от ежедневието, проблемът с косата ще остане на заден план и след време изведнъж ще установиш, че него вече го няма.
Искрено пожелание!!

Сол, аз никак не съм по диетите, разбирай, че ям онова, което ми е вкусно (а то е кажи-речи всичко ). Затова и не съм в състояние да направя разбор на режима на Ел. Предположих, че е добавила към останалите неща повече плод, ядки и разни други “здравословни“ неща. Затова и поставих образцово-то в кавички, защото и на “здравословните“ моди имам доверие колкото на ампулите за коса. Тук периодично магазините се изпразват от определени стоки. Първо е вредно маслото! Народът се нахвърля върху нискокалорийните продукти и рафтът с котидж чийз вечно стои обран.
След това маслото бива реабилитирано и настъпва нова криза, сега с недостиг на масло.
Преди това големият враг бяха яйцата. Чела съм съвет към семейство, да си делят по едно варено яйце на седмица!!!
А после твърдим, че реклама и медии не ни оформяли като хора!

Sol y Sombra
under construction

#2972744 - 28.10.2012 17:57 [Re: nelka]

Нелка, така е, аз затова писах, че не отговарям конкретно на теб, а като цяло за здравословността. Този косопад, който се получава масово при Дюкан например, а и при други диети, вероятно се дължи не само на стреса върху организма, а и специално на ограничаването на мазнините, затова го написах това.

А специално за лененото семе възражението ми е, че няма смисъл да се ползва като източник на омега-3, ако човек на това разчита, защото тази омега-3 киселина, която се съдържа в лена, се усвоява само минимално от човека, повечето просто се изхвърля. Та по-добре да се яде сьомга, скумрия, херинга, ако човек търси по-голям прием на омега-3. Или пък да се приема рибено масло като хранителна добавка.

А за вашите скандинавски кризи и аз съм чела и са ми много смешни

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2972902 - 28.10.2012 20:30 [Re: Elle*]

И аз като Муха, с витамини hair/skin/nails всичко се оправи за 2-3 месеца.

Това е когато си подложена на стрес и тялото ти страда от преумора или цялостно изтощаване на организма. Според мен, това е основната причина за косопада при иначе здрави хора.

При мен се получи, когато ми се налагаше да функционирам на пълни обороти от 6 сутринта до 10 вечерта всеки ден, в продължение на месеци. Оказа се, че вече не съм на 20г и тялото ми не може да носи на подобни натоварвания.

Elle*
wrong
**

#2973032 - 28.10.2012 22:43 [Re: Mimski]

Цитат:

и тялото ми не може да носи на подобни натоварвания

Mimski, това лекари ли ти го казаха или ти сама така прецени?

--------------------

К. Вонегът

Mimski

#2973039 - 28.10.2012 23:09 [Re: Elle*]

Аз, разбира се. Според изследванията всичко ми беше наред.

Обаче косата продължаваше да си пада.

Аз съм от тия, които си мислят, че щом психиката носи, значи и тялото може. Обаче изобщо не е така. Не можем да подлагаме тялото на тормоз и да си мислим, че всичко ще е наред. Тялото има нужда от движения, почивка и добра храна.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2973102 - 29.10.2012 08:19 [Re: Elle*]

Честит рожден ден! Пожелавам ти да ти спре косопада!
Според мен психиката ни също не е безкрайно издръжлива и понякога психическо натоварване и стрес се превръщат във физиологичен симптом и проблем. Така че ако няма проблем в тялото, потърси в главата
Не знам дали си изключила всички здравословни причини, но това, за което Сол говори, и аз подкрепям с две ръце. Много, много е важно с какво се храним. Особено мазнини и някои видове въглехидрати, които сме нарочили за "лоши", са от съществено значение за нормалното функциониране на организма.
И аз съм препатила с обилен косопад на дълга коса. Еми шокирах се доста, докато един дерматолог не ми каза, че косата и тя "е човек" и има нужда да се обновява от време на време. Порасна си. Сега съм горда собственичка на едни 20-сантиметрови бебешки коси, които ми създават ореолче.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2973103 - 29.10.2012 08:27 [Re: Elle*]

Препоръчвам Priorin. Вече го има и в България и е много ефикасен.
Непременно, обаче, си пусни хормонални изследвания - трябва да има някаква причина за такъв силен косопад.

Честит рожден ден! Всичко най!

Редактирано от Хуанита (29.10.2012 08:28)

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2973104 - 29.10.2012 08:30 [Re: Elle*]

Честит рожден ден!

И за мен косопадът е болезнена тема. Миналата година започна през август и свърши през март. Не е като да съм седяла и да чакам да мине от самосебе си, но като че ли нищо не даде резултат. И този август не пропуснах и се чудя колко коса ще имам на главата си, ако изкарам пак 8-месечен косопад. Виновна съм си, разбира се, поне една консултация да бях направила,а не да не се "лекувам" на сляпо.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Sol y Sombra
under construction

#2973107 - 29.10.2012 08:45 [Re: Elle*]

Първо, честит рожден ден с пожелание за много здраве и малко или никакъв стрес!

Второ, явно има много възможни причини за косопад, стресът със сигурност е от тях, така че може би трябва да работиш в тази насока и да имаш търпение Вярно е, че и самото опадане на косата е страхотен стрес, но според мен, щом си се консултирала и си изследвала и хормони, и всичко, значи остава да се погрижиш точно за причините за другия стрес и постепенно косата ще спре да пада Много препоръчват медитация, йога - такива източни неща, не съм запозната с тях обаче

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2973128 - 29.10.2012 10:20 [Re: Elle*]

Честит празник!

Желая ти всичко най-добро.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2973137 - 29.10.2012 10:49 [Re: Elle*]

Честит рожден ден, мила! Повече спокойствие и здраве, и хубави мигове!

nelka
пълен член

Re: Поздрав!
    #2973150 - 29.10.2012 12:04 [Re: Elle*]

Ел, поздрави и всички най-хубави пожелания!
Много обичам да те чета, дано по-често ни навестяваш.
Весел празник и незабравим ден!

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2973153 - 29.10.2012 12:24 [Re: Elle*]

Честит рожден ден и всичко най-добро! Дано се справиш с косопада!
Аз не мога да се включа а адекватно мнение, понеже единственият ми по-страшен косопад/разделих се с четвърт от косата си тогава/ беше след раждане, предполагам, че било някаква хормонална история.

--------------------
Ние сме ора естете.

Elle*
wrong
**

#2973978 - 31.10.2012 00:41 [Re: Пипи^]

Вие всичките сте много слаки!
Благодаря за пожеланията! И вие да сте живи и здрави!

А може и да ме помислите за луда, но като че ли падането малко понамаля. Ако продължава така, до седмица ще прибирам прахосмукачката.
1. Заради вашите пожелания да спре.
2. Пия Ревалид.
3. Само веднъж се измих с шампоан Фитовал. Продава се в аптеките, внос от Франция. Не си харесвам косата след него - много, много мека и бухнала. Няма изправяне - краищата винаги вървят нагоре. Но ще продължа да го ползвам поне месец. А с моята честота на миене на коса, това означава 4-5 пъти. И капсулите ще продължа да взимам, докато не свърши кутията.
Ще ви държа в течение за това как работят продуктите.
Върти ми се из главата една идея - утре да отида на фризьор да ми направят една терапия срещу косопада. Но се чудя дали това не са тинтири-минтири....

--------------------

К. Вонегът

Sol y Sombra
under construction

#2974029 - 31.10.2012 08:44 [Re: Elle*]

Ако е на стресова основа, всякакви такива успокояващи и полуплацебо терапии могат да свършат работа Така че защо да не попиташ при фризьор? Пробвай

Elle*
wrong
**

#2974060 - 31.10.2012 10:10 [Re: Sol y Sombra]

Лелеее, каква си
Наистина има подобрение. Ако така помагат тези неща, има-няма 5 дни и едно измиване, искам да го споделя с вас. Чух, че има и други подобни оплаквания. Все пак някакъв ориентир с какво си струва да опитате (или пък щях да ви кажа да не хвърляте пари). В големите аптеки, ще ви предложат 100 продукта.
Може и есента като сезон на листопада да ми е крива... знам ли.

--------------------

К. Вонегът

Sol y Sombra
under construction

#2974092 - 31.10.2012 11:10 [Re: Elle*]

Отзивите за Фитовал и Ревалид са полезни, благодаря, че ги споделяш! Дано скоро да спре косопадът и да се успокоиш!

Ne Da
ентусиаст
**

#2974480 - 01.11.2012 04:24 [Re: Elle*]

Супер,че има подобрение-на каквато и основа да е !
Междувременно ми дойде наум още една домашна-супер евтина-процедура,коментирана надълго и широко в един друг форум.Имаше мнооооого доволни момичета,естествено аз също я пробвах Само че е осъществима ако си в БГ.Става въпрос за обикновения Себорал форте и една хининова вода с добавки на копрва и др.билки,ако не се лъжа беше на фирма Каси.Вземаш си по едно шишенце от двете и всяка вечер втриваш и масажираш скалпа/много е удобно ако ги пресипеш в шишенце с пулверизатор/като ги редуваш и без отмиване,оставяш косата да си изсъхне.И двете са на водна основа и не натоварват косъма с нищо излишно,бързо съхне и определено имат ефект при постоянство.

--------------------
КАК МЕ МЪЧИ ВСЕКИ ДЕН,
ТОЗ'ВЪПРОС ТРАГИЧЕН:
ЕМ ДА БЪДА ОТКРОВЕН,
Р.РАЛИН

Elle*
wrong
**

#2974952 - 01.11.2012 23:13 [Re: Ne Da]

Понеже вече споделих, че косата по принцип си ми пада малко повечко (особено при къпане ), това с хининовата вода съм го пробвала. Даже продават с пулверизатор.
Обаче има едно обаче... Моята коса е къдрава. И аз я изправям със сешоар. Всяка сутрин се налага по малко да я оправям със сешоара. И това с мокренето на корените всяка вечер, не е добра идея.
А пък от друга страна, някъде бях чула, че хининовата вода изтощава косата. И честно да ти призная, забелязах подобно нещо. Като че ли цъфва, или някак изтънява косъмът, а и малко блясък губи...
Спомням си, бях пратила хининова вода в чужбина на един приятел, който се жалваше, че вече започва да разрежда керемидите отгоре. След време, го питах как е положението, а той каза, че не я е ползвал. Без да искал бутнал шишенцето на масата и се разляла някаква част, а покритието на масата се разяло и той решил, че това няма да си го намаже на главата.
Но аз не съм се отказала от хининовата вода де... Ще я ползвам пак.
А Себорал не е ли против пърхут?

--------------------

К. Вонегът

Mimski

#2974986 - 02.11.2012 03:26 [Re: Elle*]

Себорала не върши никаква работа, според мен.

Виж, предишната тема, която Надин беше пуснала. Там обсъждахме проблема нашироко.

Бих ти препоръчала да спреш със сешоара. Поне за няколко месеца. Някои хора нямат никакъв проблем с него, дори и всеки ден да си мият косата и да я сушат. Други, като мен, се отказват от сешоара, защото им вреди на косъма. Моята коса е тънка и чуплива и почва да страда след един месец употреба на сешоар. Само в началото изглежда добре.

Взимай витамини, мии косата с хубав шампоан, храни се добре, спортувай и почивай и да видим, дали ще има ефект.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2975003 - 02.11.2012 08:05 [Re: Mimski]

Цитат:

Бих ти препоръчала да спреш със сешоара.

Подкрепям с 2 ръце.
Косата ти вероятно има нужда от сериозна почивка.

Хининова вода лично не съм ползвала, но пролет и есен, като започне сезонния косопад, ползвам шампоан и балсам с хинин и смятам, че на тях се дължи факта, че не изпадам в подобен на твоя ужас за обилно падане на дълга коса :-))) Освен това са едни от малкото продукти, които не ми миришат на аптека.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Elle*
wrong
**

#2975038 - 02.11.2012 10:51 [Re: Mimski]

Mimski, да спра сешоара ПОНЕ за няколко месеца????
Абсурд! Ще ме зарежат всичките гаджета. Аз ден не мога без сешоар. Че вреди, вреди! Но аз съм тотали адиктед.
От много, много години я изправям, но не винаги съм с лошо състояние на косата.
Другите ти съвети с витамините, спорта и т.н. ги спазвам. Само не се храня добре. Винаги имам нещо, което е "на мода" при мен и зациклям на него. Имам дълъг списък с неща, които не харесвам и отказвам да ям. В този списък има и храни, които никога не съм опитвала и знам, че не искам да опитам.
Важното е, че от началото на лятото проядох плодове. Но те са едни такива магазински плодове. Не знам дали вършат работа.

И падането осезаемо намаля. Мога да кажа, че страшното беше всичко на всичко 1 седмица.
Ревалид, Фитовал.. не знам. Важното е, че вие ми го пожелавахте!

Сега отивам на терапия с клей. Ще ми я правят в един салон. После, ако съм доволна, ще ви разкажа.

--------------------

К. Вонегът

Sol y Sombra
under construction

#2975042 - 02.11.2012 11:00 [Re: Elle*]

Радвам се, че има положително развитие! За сешоара щях да ти кажа същото - да дадеш почивка на косата, но явно пък и той не е коренът на проблема... Може да допринася, защото със сигурност не щади косата, но едва ли е първопричината.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2975068 - 02.11.2012 12:36 [Re: Sol y Sombra]

Да кажа и аз за сешоара. И аз съм пристрастена към него, да се чуди човек с моята къса коса що не я оставям да си изсъхне, ми я тормозя с тоя топъл въдух, ама на... Та, въпреки сушенето със сешоар, нямам проблеми с косопад - явно не е от него. Така мисля аз, де.

--------------------
Ние сме ора естете.

Sol y Sombra
under construction

#2975078 - 02.11.2012 13:27 [Re: Пипи^]

Да бе, ясно, явно и при Ел не е от него, макар че аз лично, ако беше моята коса, сигурно все пак бих спряла сешоара, защото той не подпомага положението, а само допълнително тормози косата, а тя е уязвима. Но зависи.

Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
    #2975216 - 02.11.2012 19:34 [Re: Mimski]

Не знам дали Себорал помага за косопад, но мен ме спаси от отвратителен пърхут, който си довлякох с Head and shoulders. И нямаше проблем, че "си мокря корените всяка вечер". След намазване с него получавах моментално облекчение на сърбежа. Но трябва постоянство.

Ne Da
ентусиаст
**

#2975349 - 03.11.2012 02:24 [Re: Tryin' to find]

"Себорал"-а е екстракт от билката'чемерика"-силно отровна билка,имаше период,когато се продаваше само със'зелена'рецепта-като за опиатите-сега незнам как е.Основното действие на тази билка е регенериране на косата и лечение на косопад,а масовото приложение на"Себорал"-а е със страничното действие-против пърхут.
Има си даже страхотен ефект и в двата случая-изпробван и доказан през годините,коментииран подробно както вече писах в друг популярен женски форум,но си иска постоянство.

--------------------
КАК МЕ МЪЧИ ВСЕКИ ДЕН,
ТОЗ'ВЪПРОС ТРАГИЧЕН:
ЕМ ДА БЪДА ОТКРОВЕН,
Р.РАЛИН

Mimski

#2975466 - 03.11.2012 15:14 [Re: Ne Da]

Може и да има ефект срещу косопад, но нямам търпение да ползвам продукт в продължение на месеци и да чакам резултат.

Специално за косопада, ако не подейства след месец-два, значи не си заслужава. Това си е мое мнение.

За пърхот, може да е много ефективен

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #3084239 - 27.08.2013 21:42 [Re: Mimski]

Момичета, някой да е пил чист биотин на таблетки и какви са резултатите? Доколкото разбрах, той е част от водно разтворимите витамини и може да се пие в неограничени количества. Някой ако го е взимал, моля споделете.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Wikki
неактивен профил
**

Регистриран: 26.08.2005
От: В околностите на Чикаго
    #3093043 - 28.09.2013 18:47 [Re: Glezlichka]

Не бях влизала отдавна във форума. Просто имах нужда да преосмисля някой неща от живота си. Сигурно весеки е имал такива моменти. Но днес попаднах на това в нета и видях и тази тема реших да го споделя.
Една смес от мед и канела може да реши и проблемите ви с косопада в голяма степан. Този път към полезните съставки трябва да прибавите и малко зехтин. Маската за коса се приготвя от затоплен зехтин, 1 супена лъжица мед и 1 чаена лъжица канела. Получената смес се втрива добре в скалпа и корените на косата и се оставя така 15 минути, след което се измива с топла вода.
Може би има ефект.

--------------------
"Sometimes I love you,
Sometimes I hate you,
But when I hate you
Its because I love you!"

Glezlichka
глезличка

#3105352 - 04.11.2013 02:02 [Re: Wikki]

Благодаря ти Веселушка, аз започнах биотина защото ноктите са ми много слаби, и исках да ги заздравя. Нямам оплаквания за косата, но винаги може по-добре. Но онлайн четох, че не бива да се прекалява и с него, и сега го взимам, но по по-малко.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3106002 - 05.11.2013 19:43 [Re: Glezlichka]

Подариха ми аграново масло, от Мароко е купено. Било супер за косата, обаче как се ползва тва чудо? Някоя от вас има ли опит с него?

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3106029 - 05.11.2013 20:10 [Re: Пипи^]

И аз си бях взела някакво. Обясниха ми, че трябва да се нанася в много малко количество по дължината на косата, но не и в корените.

Да си призная, аз лично не видях особена файда... може и да не съм се справила както трябва

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3106542 - 06.11.2013 19:13 [Re: Dr.G]

Благодаря! Ще пробвам тия дни да видя как е, лошото е, че съм много непостоянна в тия неща ще я направя веднъж и после ще забравя за маслото, а то ефект има, когато си по-упорит.
Казаха ми, че мога да добавя и няколко капки в крема си за лице.

--------------------
Ние сме ора естете.

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #3113686 - 26.11.2013 16:02 [Re: Пипи^]

Само се закачам.

Тази сутрин съм скочила в 6 часа да си правя маска преди душа.
Разбърках майонеза, горчица(имам на прах, но по-дълго взема да се приготви), малко от конските витамини и хининова вода.
Косата ми е мека и лъскава. Мисля, че помага и да не пада косата.

Dr.G
пътешественик по душа

#3113787 - 26.11.2013 20:38 [Re: Suzzana]

Това майонеза и горчица е ок, но честно казано тези конски витамини дори не съм ги виждала и не съм убедена .... но пък толкова много хора са доволни, че е крайно време да ходя по ветеринарните аптеки и аз.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3113809 - 26.11.2013 21:49 [Re: Dr.G]

Моман

#3113827 - 26.11.2013 22:42 [Re: ]

Тривитаминол. Купуват се от ветеринарната аптека. Трета година ги ползвам по това време.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3113840 - 26.11.2013 23:12 [Re: Моман]

Osushtestvena
цветна

Регистриран: 29.05.2006
    #3114406 - 29.11.2013 14:40 [Re: ]

Да споделя и аз моя опит с косопада и тривитаминола, може да съм полезна на някой. Преди години ми се появи косопад, явна причина нямаше. Бях гледала някакво предаване, на тази тема и там обясниха, че организма има един вид стрес памет и може дори и няколко месеца да е са минали от период на напрежение и косата да започне да пада. Прочетох за тривитаминола и естествено веднага се сдобих. Почна се едно мазане по някаква рецепта от нета - тривитаминол, газ, ракия и каквото друго пишеше, не помня в подробности. Косата ми ставаше изключително лъскава и все ме питаха боядисвала ли съм се. Как да е, с течение на времето косопада ми спря, забременях най-вероятно това е била причината. Преди няколко месеца отново ми се появи косопад след раждането, на второто ми дете, но от това което съм чела пише, че е нормално. Въпреки това направих хормонални изследвания, и по други причини, излезнаха гранични стойности, но как да е, т. к. имам време и възможност пак почнах с домашни маски, косопада ми пак намаля и сега не ми прави впечатление да е обилен. Слагах всичко което ми е под ръка, кисело мляко, хининова вода, ленено масло, яйце, купешка маска, газ, ракия. Газта изсушава доста косъма, и ако някой е с по суха коса може да не слага. Ракията загрява и един вид разтваря самите фоликули за по-добро проникване на съставките. ОБОБЩЕНИЕ при мен косопада намаля до нормални размери. Също от време на време впръсквам в корените и Себорал Форте, който също го дават за косопад и пърхут. Задължително ползвам купешка маска след шампоана, но моето наблюдение е, че и домашните дават резултат. Надявам се да съм била полезна

Моман

#3114410 - 29.11.2013 14:48 [Re: ]

Няма начин да няма. Сигурно под друго наименование, но тази комбинация от витамини е с доказани свойства.

По хуманитарните аптеки съм виждала и ампули против косопад.

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3190073 - 10.08.2014 10:03 [Re: Моман]

Чакайте да повдигна малко темата, че .... леле-леле От около месец буквално оплешивявам. Обективна причина според мен няма (или поне не мога да открия). Спрях да се боядисвам, (ходя шарена като лисица в главата ), мажа се с каквото ми попадне пред очите - правя си маската с тривитаминол, редувам я с маска от мед, зехтин и канела (някой по-горе я беше споменал), слагам бира на косата си, и накрая веднъж седмично използвам и готова маска. До момента особена полза няма. Вече почти месец съм на този режим. Ако някой е видял конкретна полза от нещо (не споменавам Себорал, защото тук нямам от къде да се сдобия с това чудо), казвайте че ....

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3190093 - 10.08.2014 11:48 [Re: Dr.G]

Look here

and HERE

and HERE

Не зная къде си, но и там сигурно по аптеките има нещо подобно, което е без рецепта.

Остави си косата да расте и я подстрижи доста късо...предполагам, пишеш, че си я боядисвала, че е изтощена. След време сте израсте нова коса. Пък ако случаино е нещо друго, дано да не е, е така или иначе по-добре, да не използваш други неща. Имам предвид дори и тези маски за коса.

Хуанита
couch potato

#3190360 - 10.08.2014 21:32 [Re: Dr.G]

Аз съм ползвала Ревалид . Моят проблем не беше толкова сериозен, но снимките на приятелките ми преди и след са впечатляващи. Препоръчвам!

zlatina
наблюдател

Регистриран: 11.03.2004
    #3190435 - 11.08.2014 01:17 [Re: Dr.G]

Същия проблем имах преди два месеца. Реших го с катранен сапун два пъти седмично. За две седмици косопада спря. Косата ми сега е здрава, но без блясък.

Dr.G
пътешественик по душа

#3190463 - 11.08.2014 09:41 [Re: zlatina]

Благодаря, момичета. Продължавам да се мажа с каквото съм чула. Ревалид и Себорал ще поръчам да ми донесат, че чакам една приятелка. За катранен сапун само съм чувала, но досега не ми е попадал пред погледа.

Хуанита
couch potato

#3190464 - 11.08.2014 09:44 [Re: Dr.G]

Има го в аптеките. Хубав е - препоръчва се и за измиване на лице.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3190953 - 13.08.2014 09:00 [Re: Dr.G]

Толкова силен косопад не съм имала, освен след второто раждане - тогава като теб мажех, с каквото се сетя. Така и не разбрах от какво спря.
Сега ползвам това . То е по-скоро като профилактика. Доволна съм.

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

#3190958 - 13.08.2014 09:41 [Re: Пипи^]

Това не съм го виждала досега Интересно, ще поръчам на девойката като идва да ми донесе един флакон. И него ще пробвам

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3191013 - 13.08.2014 11:55 [Re: Dr.G]

На водна основа е, не е мазно, мажа след всяко миене на косата. С много удобен накрайник е. В Германия и Австрия го има във всички дрогерии, а цената му е съвсем прилична, около 9-10 евро.

--------------------
Ние сме ора естете.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3191127 - 13.08.2014 17:33 [Re: Пипи^]

Цитат:

Толкова силен косопад не съм имала, освен след второто раждане - тогава като теб мажех, с каквото се сетя. Така и не разбрах от какво спря.

От промяната на хормоните След раждане е нормално косата да пада повече точно на хормонална основа.

Аз не съм медицинско лице, но още от тийнеджърка имам голям проблем с косата. Изчела съм къде каквото съм намерила по темата и съм стигнала до извода, че косопадът идва отвътре - тоест, тези външни мазила не вършат ама никаква съществена работа.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Glezlichka
глезличка

#3193119 - 18.08.2014 23:22 [Re: Milano]

Здравейте момичета, винаги съм имала проблеми с чупливи нокти, а с косата от време на време. Отскоро взимам витамини за бременни и майки, и забелязах че косата почти не ми пада, а ноктите ми много отдавна не са стигали такава дължина (здравината все още не е на 100%, но много по добре). Не знам дали е само от фолиевата киселина, но разликата е значителна.

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3193212 - 19.08.2014 06:16 [Re: Glezlichka]

Ако си бременна, е разбираемо косата и ноктите ти да са прекрасни и без витамини. По време на бремеността косата престава да пада (около 3 месеца след като родиш обаче започва да си наваква и да пада изключително много), и ноктите ти са твърди. Всичко се дължи на "бременните" хормони

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Glezlichka
глезличка

#3193818 - 21.08.2014 01:08 [Re: Milano]

Не съм.

--------------------

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3193898 - 21.08.2014 20:13 [Re: MyXa]

Цитат:

Витамини. От сорта на комбинираните коса, кожа, нокти. Аз миналата година нали направих диета, отслабнах 14 кг и след 3 месеца естествено косата ми почна да пада на кълбета (от стреса, на който си бях подложила тялото), та само витамите ме спасиха. 2 месеца ги пих и всичко се оправи.

Помниш ли, какви витамини пи?
От 2 седмици косата страшно много ми капе. Винаги си ми е капела, но толкова много никога. Уж си купих хубав шампоан тук, но ефект няма. Може би от стреса така да се е получило, въпреки че на този етап не бих казала за нещо да съм стресирана.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3193918 - 21.08.2014 23:24 [Re: Anna_]

Ето такива - http://www.gnc.com/GNC-Hair-Skin-Nails-Formula/product.jsp?productId=3943820

Има ги във всяка дрогерия - CVS, Walgreens, RiteAid

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3193939 - 22.08.2014 03:47 [Re: MyXa]

Мерси
Може още тази вечер да ги поръчам по интернет

Кийра
шматка

Регистриран: 17.11.2004
От: Русе - София -...
    #3196648 - 01.09.2014 21:30 [Re: Anna_]

Здрасти

Аз съм доста веща в косопада..така да се каже Няколко пъти съм имала ужасен, стигала съм до неконтролируем рев в банята като гледах как задръствах канала...Та, някой спомена, че за иначе физически здрави хора, но подложени на системен стрес и натоварване, това се случа - ако случаят е същият - просто намали темпото + пий Приорин на таблетки. Заклевам се, че това е най-хубавото нещо. Аз съм си измазала всички чудеса и купешки и бабешки, изпила съм какво ли не - само това мисля, че ми помогна последния път (преди година и малко), когато след много силен стрес пак започна да ми пада косата.

Малко търпение и имай и всичко ще се оправи

--------------------
Да живееш е най-сложното нещо на този свят.
Повечето хора просто съществуват и това е всичко...

Dr.G
пътешественик по душа

#3196652 - 01.09.2014 21:48 [Re: Кийра]

Кийра, не знам Анчето, но аз съм я закършила здраво, та аз бях човекът, който повдигна темата от забвението.
Ще поръчам да ми го потърсят това нещо. За сега има леко забавяне на темпото при мен, но не знам, дали е от мазилата или просто му дойде времето Но и това ще потърся

Кийра
шматка

Регистриран: 17.11.2004
От: Русе - София -...
    #3196657 - 01.09.2014 22:04 [Re: Dr.G]

Има го Приорин във всяка аптека. Аз пия по 1 капсула на ден, то трябва май по 2, но аз забравям. И с 1 има ефект. Наистина съм много доволна. Има и шампоан Приорин, но аз смятам, че това, което приемаме вътрешно е по-важно и съм ползвала само хапченцата. Съдържа биотин, екстракт от просо и някакви още чудесийки. Дано помогне

--------------------
Да живееш е най-сложното нещо на този свят.
Повечето хора просто съществуват и това е всичко...

Dr.G
пътешественик по душа

#3196724 - 02.09.2014 01:19 [Re: Кийра]

Ще докладвам след още месец

Suzzana

#3196937 - 02.09.2014 15:36 [Re: Dr.G]

Dr.G, имам метод, който не то го препоръчвам, защото е "вонящ"

Мажеш скалпа и корените на косата със склидка чесън. Това предизвиква хиперемия на кръвоносните съдове и оросяване.
Обаче после 6 месеца, малко да намокриш косата, или да се изпотиш, една тежка миризма се разнася-ужас.

Прилагала съм го веднъж, помага, но няма да повторя

Сега си купих този шампоан, но е слаба работа.(слава богу, не мирише)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3200544 - 13.09.2014 09:40 [Re: Suzzana]

Дами, ако нямате нищо против да попитам в тази тема. Косата ми напоследък е суха като слама, какви ли conditioners не смених и шампоани и няма и няма ефект, все си е суха. Ползвам сушоар всеки ден, може би това допринася за проблема, но пък ползвам го от години, а сухотата е забелязах от 2 месеца някъде.
Та, кажете с какво си миете косата, какви балсами (conditioners) ползвате?
Дайте идеи, моля ви?

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Hard Rock fanМодератор

#3200579 - 13.09.2014 13:58 [Re: venturer]

Слагам, наред с шампоаните и балсами за суха коса и масла: от макадамия, и/или арган (ама натурални, не разните спрейове за коса, на мен те ми я сплъстяват), след баня втривам по мъничко в мократа коса (а понякога и като е суха). Или специални тоалетни млека за коса - също без отмиване - след баня в мокра коса.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3200727 - 14.09.2014 10:30 [Re: venturer]

Можеш да опиташ и един път седмично маска с жълтък и зехтин, помага в такива случаи.

--------------------
Ние сме ора естете.

Хуанита
couch potato

#3200733 - 14.09.2014 11:45 [Re: venturer]

От няколко години ползвам шампоан и балсам на Wella. Преди време косата ми стана изключително суха и почнах да ползвам и маските им за коса и горещо ги препоръчвам - ето тази например. Имат и едноминутен вариант, но не мога да го намеря в момента. Малко скъпи са тия продукти, но си заслужават всеки цент. Лошото е, че в България много трудно се намират и правя какви ли не гимнастики да си ги поръчвам отнякъде.

Hard Rock fanМодератор

#3200734 - 14.09.2014 11:46 [Re: Пипи^]

Като каза маска, пропуснах, че лично аз често ползвам готови маски за суха коса /пак са с масла, протеини и т.н./ вместо балсам, след шампоана.

Hard Rock fanМодератор

#3200735 - 14.09.2014 11:50 [Re: Хуанита]

Аз ей тва тоалетно мляко за коса/без отмиване/ много го харесвам, ама го има само в ДМ.

И балсамът е много добър. А е такава евтиния

Hard Rock fanМодератор

#3200736 - 14.09.2014 11:57 [Re: Хуанита]

Тези на Вела, трябва да са от професионалната серия, като им гледам цената. По принцип, това щях да кажа, че като правило професионалните серии са най-добри, предполагам доста по-добри от масовите, и разбира се и по-скъпи.

Хуанита
couch potato

#3200750 - 14.09.2014 14:07 [Re: Hard Rock fan]

Да, от професионалната са. Те не, че тия от другите им серии са особено евтини, де.
Ще пробвам това мляко без измиване - Балеа винаги са ме изненадвали с доброто си качество и ниската си цена.

Hard Rock fanМодератор

#3200756 - 14.09.2014 14:45 [Re: Хуанита]

Точно това мляко без отмиване (Apricot & Milk) е страхотно - поне на моята коса се отразява супер. Има и същия балсам и шампоан (Balea Apricot & Milk Shampoo and Conditioner) - балсамът е много добър също, шампоана се все каня да го пробвам, ама съм заредила толкова неотваряни шампоани

Suzzana

#3200792 - 14.09.2014 17:41 [Re: Hard Rock fan]

Благодаря Hard Rock fan.

Как точно стои на косата? Има ли блясък?

Ще си го купя, след няколко седмици.

Hard Rock fanМодератор

#3200794 - 14.09.2014 17:51 [Re: Suzzana]

Ми не знам в какъв смисъл "как стои на косата", но я прави мекичка и копринена и може би има и ефект - да прави косата с повече блясък, но не съм сигурна дали от него. Откак го открих, не оставам без него.
Аз малко си разтривам в ръцете и втривам в косата - на мокра коса, след баня, на сухо не съм слагала.
На сухо - слагам понякога масло от макадамия.

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #3200834 - 14.09.2014 20:43 [Re: Dr.G]

Остави мазането, всяко прекаляване стресира допълнително косата. Избери си това, което ти се струва най-ефикасно и се придържай към него. Преди време имах такъв проблем и дражета Мерц ми помогнаха. Заздравяват и ноктите.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Suzzana

#3200839 - 14.09.2014 20:57 [Re: Hard Rock fan]

Супер. Ще се пробва.

venturer

#3200892 - 15.09.2014 06:49 [Re: Hard Rock fan]

Благодаря ви сьрдечно момичета за мненията и идеите.

Hard Rock,
ще се опитам да потьрся това тоалетно мляко тук (жалко ще е ако тук го няма). Масло от макадамия сьщо ще взема да пробвам. Значи маслото може да се втрива и на суха и мокра коса и без да се отмива?

Всьщност досега не сьм ползвала балсами/млека без отмиване. сигурно странно ви звучи това.

Пипи,
Ще опитам и твоето предложение за маската с жълтък и зехтин.

Моята коса е кьса и като стил винаги след мокрене е изсушавам с сушоар и втривам един paste (нещо като гел) за да седи леко рошава. Може би тази паста е виновна за това изсушаване. Тя и кожата на лицето ми е суха.

Хуанита,
Ще проверя как седи доставянето до Австралия от този site, за да си порьчам от Wella маската и шампоана?

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (15.09.2014 07:22)

Hard Rock fanМодератор

#3200902 - 15.09.2014 09:24 [Re: venturer]

Цитат:

Значи маслото може да се втрива и на суха и мокра коса и без да се отмива?

Да, абсолютно. Аз маслото почти всяка сутрин си го втривам - на суха коса, но може и на мокра.
Мъничко се втрива - капвам една две капчици - мойто шишенче е с дозатор /косата ми е средно дълга/ в ръката си, размазвам го в ръцете си и го втривам в косата.
Между другото, като каза лицето - ползвам същото масло от макадамия често вместо нощен крем за лице: пробвай - супер е, много мекичка става кожата на лицето и не ти "опъва", ползвам го и за ръцете и ноктите на ръцете - вечер си ги намазвам със същото масло от макадамия.

А за тоалетното мляко: и да няма точно такова, сигурно има и на други марки и да е и по-хубаво; просто аз на това попаднах и много ми допада.

venturer

#3200921 - 15.09.2014 12:13 [Re: Hard Rock fan]

Благодаря ти много Hard rock. ще го опитам навсяка цена и на лицето също.
Какво точно е арган?

--------------------
----------------------

Редактирано от Maggie (15.09.2014 12:15)

Hard Rock fanМодератор

#3200923 - 15.09.2014 12:37 [Re: venturer]

Аз лично писах за натурално масло от макадамия. Има и натурално масло от арган. Има и смесени, но не съм ползвала за момента, но сигурно и те са добри, съчетавайки двете масла.

Ето ти статия за аргановото масло в козметиката (и не само):

http://blog.ekomama.net/2010/11/18/argan/

и за макадамията:

http://www.puls.bg/health/beauty-today/news_10213.html

venturer

#3200927 - 15.09.2014 13:32 [Re: Hard Rock fan]

Мерси за линковете. Прочетох ги.

--------------------
----------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3200941 - 15.09.2014 14:39 [Re: Hard Rock fan]

Само да вметна, аз ползвах арганово масло за коса - преди година или две. Не установих никаква промяна - нито към добро, нито към лошо. Останах с усещането, че е търговски трик някакъв, индиферентно масло

Но може просто при мен да е било така. Не знам. Иначе, преди години бях много доволна от бадемовото масло и от маслото от жожоба, за косата ми.

Suzzana

#3201386 - 17.09.2014 03:29 [Re: Dr.G]

Днес бях на фризьор за кератинов тритмент.

Само да вметна, че жената ми каза да ползвам salt free shampoo(не само Sulfate-free). Не бях чувала, че солта е толкова вредна за косата.

Dr.G
пътешественик по душа

#3201430 - 17.09.2014 08:26 [Re: Suzzana]

Аз също, но ще се огледам следващия път като вляза в магазин

А как е кератиновото "лечение", в смисъл какъв е ефекта, никога досега не съм говорила с човек, преминал такава процедура, та съм любопитна.

Suzzana

#3201495 - 17.09.2014 15:22 [Re: Dr.G]

Dr.G, лечение е силно казано.

Даже напротив . Едно време съдържаше много формалдехайд, ама сега "уж" са махнали вредните съставки.

Напоследък салоните използват Lasio Brazilian Keratin.(оклоло $300 , и с tip(бакшиш) 20%, излиза солено. )

Трае няколко месеца.

Изглежда така.

Има и Japanese Straightening.

Dr.G
пътешественик по душа

#3201565 - 17.09.2014 19:43 [Re: Suzzana]

Не знаех, че са използвали формалдехид

Да, изглежда добре, като много жива, истинска, хубава коса. Дали така наистина се получава и колко време е ефекта?
Любопитствам просто

Suzzana

#3201569 - 17.09.2014 19:56 [Re: Dr.G]

Да, дори още по-добре е на живо.

Зависи от много неща, колко дълго ще изтърпи.

Може до 6 месеца, ама аз с мойто миене всеки ден, по-малко.

(Премахва всякакъв frizz( чупливост?).

Dr.G
пътешественик по душа

#3218010 - 09.11.2014 09:26 [Re: Dr.G]

Не след месец, а след два, но да си кажа и тук: фризьорката ми в България ми даде някакви "ампули" против косопад но не ги използвам така редовно както се препоръчва. Взех си Priorin: първо го пих както се препоръчва за хормонално-обусловен косопад 2+1, две седмици, след това от около седмица продължих да пия по една капсула дневно.
Не знам на кое се дължи ефекта, но гледам че ситуацията в банята вече не е толкова трагична. Определено още капе, но поне не ми запушва сифона. Може пък там да е истината. Продължавам с Приорина, но е доста скъпичък

Лoра

Регистриран: 05.11.2004
От: веяна :)
    #3218349 - 10.11.2014 03:31 [Re: Dr.G]

може да пробвате с канела

а за измиване препоръчвам сода бикарбонат
разрежда се с вода и се облива косата, търкате все едно сте с шампоан, въпреки, че усещането е различно - няма пяна. много съм доволна. косата после става някак по-хубава, по-чиста... и за содата има много писано в нета

дано не повтарям нещо, което сте коментирали вече.. не прочетох цялата тема

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

Dr.G
пътешественик по душа

#3218368 - 10.11.2014 08:44 [Re: Лoра]

Пробвала съм, при това доста дълго време това с канелата.

Лoра

#3218416 - 10.11.2014 14:37 [Re: Dr.G]

еххх.. надявах се да работи...
а хомеопатия?

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

Dr.G
пътешественик по душа

#3218418 - 10.11.2014 14:45 [Re: Лoра]

При някои може и да работи, не знам
Приорин е хранителна добавка, та защо ми е хомеопатия?

Пък ако ще си говорим за хомеопатия, не съм аз човекът

Лoра

#3218424 - 10.11.2014 15:05 [Re: Dr.G]

щом е така, дано да помага

--------------------
― Diane Arbus

pussycat
мъркащ

Регистриран: 20.12.2004
От: кравеШкият рай
    #3222348 - 19.11.2014 11:23 [Re: Лoра]

Защо не опиташ да взимаш известно време Витамин Д3 - поне 5000мг?
Аз чак сега загрях, че мойта коса всъщност от него беше станала толкова хубава... и вече не е защото спрях приема...

--------------------
Wo ein Wille ist, ist auch ein Weg!
Where there's a will, there's a way!

Sol y Sombra
under construction

#3222354 - 19.11.2014 13:04 [Re: pussycat]

Вит. Д е полезен в много отношения - и за имунната защита, и за хормоните, и за метаболизма, така че може наистина да е помогнал да заработи по-добре някоя система, която е работела неефективно и оттам е идвал косопадът. Но това не значи, че вит. Д директно помага за косопад. Обаче идеята за прием на вит. Д е страхотна по принцип и за всеки. Само трябва да се внимава с нивата на магнезия - в днешно време никой не набавя достатъчно от храната, а когато се приема вит. Д, той с течение на времето изчерпва магнезия в организма (защото го "консумира" в процеса на активирането си), така че е добре да се приема и магнезий.

Dr.G
пътешественик по душа

#3222380 - 19.11.2014 15:15 [Re: Sol y Sombra]

И с дозата на витамина трябва да се внимава, че има и случай на хипервитаминоза, които никак не са приятни.

Sol y Sombra
under construction

#3222389 - 19.11.2014 16:44 [Re: Dr.G]

Ами, за вит. Д мога да изпиша роман, но накратко кога може да се получи хипервитаминоза:
1. При недостиг на магнезий
2. При недостиг на вит. А в храната (не бетакаротин, а ретинол от животински източници - трябва да се яде черен дроб)
3. При недостиг на вит. К2 (той също е добре да се приема, особено ако се консумират повече млечни храни или се приема калций като хранителна добавка). Тук подчертавам, че К2 не е същото като К1. К1 отговаря за съсирването на кръвта, а К2 отговаря за "насочване" на усвоения благодарение на вит. Д калций към костите, за да не се отлага в меките тъкани и да прави бели там. Затова при остеопороза е абсолютно задължително да се приема и К2.

Иначе в дози до 10 000 единици на ден вит. Д е напълно безопасен и дори може да бъде много полезен. Има доста нови изследвания по въпроса (публикации), а може и да се гледат лекции, да се четат книги... Но с две думи хипервитаминозата е изключително малко вероятна в дози до 10 000 единици/ден, особено ако не се пренебрегват горните кофактори.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 26833

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.