ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Диети, килограми и други женски истории
    #3115812 - 08.12.2013 10:34 [Re: Dr.G]

То, не че си търся оправдание, но при мен и друг фактор има, навлизам в критическата, наложи се два пъти да пия оргаметрил, сега вземам Изофлавон заради вълните, имам чувството, че от него пълнея.
Инак, не съм си променила хранителните навици, нито ям повече. Сладко не обичам и много рядко похапвам и то в ограничени количества.
Трябва да видя аз хранителният режим, който Sol y Sombra предлага...

--------------------
Ние сме ора естете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3115926 - 08.12.2013 18:44 [Re: Пипи^]

Пипи, основното е ограничение на по-въглехидратните храни, а това са тестено, сладко, картофи, ориз. Заменяш ги със зеленчуци. По отношение на десертите си има начини Но в крайна сметка ако веднъж седмично (примерно) се хапне нещо тестено или сладко, пак не е проблем.

Горният ми пост наистина не е с цел да давам акъл. Просто съм изумена, че тези неща ги има в публикации, източници и т.н., но просто масово не се знаят, дори от лекарите, вкл. от кардиолозите по света и у нас. И също ме изумява как е възможно толкова малко внимание да се обръща по принцип на храненето. Единствено се "знае", че холестеролът и наситените мазнини са винаги вредни, а ненаситените - винаги полезни, но това далеч не е вярно. И за холестерола вече се доказа (в куп публикации), че не са вредни храните с холестерол, нито пък е правилно да се смъква до неестествено ниски нива (а сегашната горна граница 5 е неестествено занижена). И за наситените мазнини се доказа, че не са вредни. И за полиненаситените омега-6 вече има все повече данни, че влияят много негативно на човешкия организъм, ако се употребяват редовно в големи количества (както у нас се готви със слънчогледово олио). А в същото време или не се знае, или просто се подценява фактът, че например нишестето в хляба, картофите и ориза се състои от молекули глюкоза, която глюкоза много бързо и лесно попада в кръвта. И ако човек има понижена инсулинова чувствителност, което се получава често с напредването на възрастта, тази глюкоза, която се изсипва в кръвта, води до скок на кръвната захар и до скок на инсулина, а и двете не са никак полезни в дългосрочен план.

Друго, което ме изумява, е, че се отрича свинското, свинската мас, агнешкото, защото били много богати на наситени мазнини и холестерол. Да, но 50% от мазнините в тези храни са мононенаситени - като в зехтина. От 40-те процента наситени една част е стеаринова киселина, която пък се трансформира в олеинова в тялото - отново мононенаситена мазнина. Да, ама много било страшно свинското, а особено пък свинската мас

Между другото, по отношение на спирането на цигарите и напълняването след това, защото тази тема е вечно актуална, макар и да не се е появявала наскоро: има си публикации за това, че при пушачите един ензим (липопротеин липаза) има по-малка активност върху мастните клетки, а по-голяма върху мускулните клетки, т.е. при пушачите има повече изгаряне на мазнини от мускулите и по-малко натрупване в мастните депа - това може да се нарече ускорен метаболизъм. Да, но със спирането на цигарите активността на този ензим върху мускулните клетки намалява, а се увеличава тази върху мастните клетки, т.е. организмът превключва на складиране на мазнини - получава се забавяне на метаболизма. Разбира се, за да стане складиране на мазнини в мастните клетки, необходимото условие е да бъде повишен инсулинът. А инсулинът се повишава най-вече и най-много от по-въглехидратните храни. Така че когато човек спре цигарите, е препоръчително да ограничи въглехидратите, ако иска да избегне напълняването.

Моля, нека не звучи като агитация или като даване на акъл. Единствено мисля, че е важно да се знаят фактите и тогава да се взимат решения, защото е потресаващо колко малко се знае от повечето хора за влиянието на храната върху работата на организма им.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3115939 - 08.12.2013 19:16 [Re: Sol y Sombra]

Ей с това последното съм напълно съгласна - и без новите публикации (които обаче са основно отвъд океана ) винаги на здравомислещите колеги е било ясно, че ниският холесторол (общ) в някои случаи е дори рисково.
И за връзката между никотина (пушенето) и метаболизма.

За това, дали колегите знаят или не - няма да коментирам. Нито защо прицелните нива на холестерола са ниски....не му е мястото тук.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3116065 - 09.12.2013 09:46 [Re: Sol y Sombra]

Sol y Sombra,

Искам да изразя моето уважение кьм теб. Благодаря ти за отделеното време и за споделената информация. Оценявам е страшно много и е намирам за много полезна.
Сьгласна сьм с теб, кой как ще се храни е изцяло наше решение, ти просто предлагаш информацията за която всяка от нас, ако иска може да прочете повече и да вземе информативно решение.

Повечето неща от написаното сьм ги чувала, някои не.

Да ви попитам и аз нещо, с какво олио е по-добре според вас да се готви?
За зехтина четох някьде, че не е добре да се готви, защото се разграждал на по-ниска температура, а това било вредно (четох го отдавна и не мога да се аргументирам по-добре, забравила сьм)

Някоя от вас да е чела нещо по вьпроса?

Относно нивата на холестерола, казваш 5 е занижен. Кьде е реалното ниво според теб?

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (09.12.2013 10:05)

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3116086 - 09.12.2013 10:48 [Re: venturer]

Преди 20 години, когато още в медицината не бяха навлезли т.нар. "статини" и сърдечно-съдовият риск не беше на дневен ред за нормална горна граница на общия холестерол се приемаше 7,2.

Но ... може пък Сол да каже още нещо.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3116090 - 09.12.2013 10:54 [Re: Dr.G]

Благодаря ти Dr G за включването.

Всяко инфо е добре дошло. в момента в Австралия много се набляга на този холестерол, чак понякога се чудя не се ли стига до крайности..

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (09.12.2013 11:09)

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3116209 - 09.12.2013 19:51 [Re: Sol y Sombra]

Благодаря много за подробните разяснения, съфоръмник ми изпрати един файл с подробни описания на тоя хранителен режим, трябва да се взема в ръце в май-скоро време, щото положението е сериозно!

--------------------
Ние сме ора естете.

pussycat
мъркащ

Регистриран: 20.12.2004
От: кравеШкият рай
    #3116414 - 10.12.2013 10:06 [Re: Пипи^]

Сега се зачетох и ми стана интересно...
Пипи, дали би споделила въпросния файл и с мен?
Аз съм с 30 кг отгоре за година и половина - стрес, нерви, депресивни състояния + 3 неуспешни ин-витро опита...

--------------------
Wo ein Wille ist, ist auch ein Weg!
Where there's a will, there's a way!

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3116424 - 10.12.2013 10:54 [Re: venturer]

Цитат:

Относно нивата на холестерола, казваш 5 е занижен. Кьде е реалното ниво според теб?

Магги, нарочно се зачетох как е при нас и намерих следната информация...препоръките ca до 5 , а за рискови групи до 4,5.

За зехтина и аз знам, че е по-добре да не се готви с него, а мисля, че бях чела някаде, че е наи-добре да се използва рапично масло.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3116426 - 10.12.2013 10:57 [Re: Dr.G]

Цитат:

винаги на здравомислещите колеги е било ясно, че ниският холесторол (общ) в някои случаи е дори рисково.

Колко ниския ? И в кои " някои случаи " ?

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 23372

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.