ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Диети, килограми и други женски истории
    #3009536 - 28.01.2013 23:47 [Re: ]

Е де, само пет - че това си е направо нищо работа! Хубавото на злоупотребата с храна е, че подлежи на корекция. Само не се мрази, нищо кой знае какво не е станало! Утре започваш и за около две седмици ще си в норма.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #3009577 - 29.01.2013 07:49 [Re: ]

Мерлотче,аз в тази тема гледам да не влизам,сега точно преди работа не знам защо отворих тук.
Само да кажа-нямаш никакъв повод да ти е криво!
Много си добре даже!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3009581 - 29.01.2013 08:35 [Re: ]

Ей, аз много се отплеснах в специфични случаи, а ти не си в тях май Тези бързо качени килограми ще паднат също бързо, само си го постави за цел

Абе, истината е, че ако няма някакъв сериозен проблем и дългогодишно, при това сериозно откъм брой килограми, затлъстяване, нещата са лесни И също е лесно да се сложи спирачка, ако се забележи тенденция към постепенно покачване на теглото с времето. Инес Субашка има една статия, май е от днес, хареса ми: уеб страница Много добре е написана. Препоръчва от една страна да не се спазват диети, а да се гледа на поддържането на теглото като на постоянна задача. От друга страна съветва да се изхвърли "боклучавата храна". На сайта й става ясно какво разбира под боклучава храна, но с две думи, ако се разчита на естествената, природна храна, с минимално количество човешка и индустриална намеса, нещата постепенно ще започнат да си идват на мястото. И третото важно нещо е да не се яде от скука или от нерви, а само когато наистина се усеща глад - това е ужасно важно, но малко хора го осъзнават.

Редактирано от Sol y Sombra (29.01.2013 08:43)

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3009634 - 29.01.2013 13:18 [Re: Sol y Sombra]

--------------------
Ние сме ора естете.

Suzzana

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #3009713 - 29.01.2013 17:31 [Re: Sol y Sombra]

Благодаря Sol y Sombra. Много полезна статия.
Мене хич ме няма по диетите.
Уж доста здравословно се храним,но...(естествено количеството е важно)

Май всичко си е до натура и ген, защото, като гледам моите колежки, с които обядвам, и двете консумират малки порции, замразени микс зеленчуци,замразен зелен боб( ) и са различни. Едната скоро роди и си е почти същата, скоро и предстои сватба. Другата не е отслабнала въобще, роди преди 2 години. Много мотивирана(съпруга и е много слаб),но имам чувство, че неините килограми отиват хагоре.

Sol y Sombra
under construction

#3009732 - 29.01.2013 18:00 [Re: Suzzana]

Ех, гените влияят със сигурност, това не може да се отрече. Обаче гледах преди няколко месеца едно клипче, май на Би Би Си. Ставаше въпрос за епигенетиката, т.е. как начинът на живот влияе върху проявленията на гените. Изследваха генома на близнаци - една двойка деца на 5-6 години и друга двойка възрастни жени - на 60-65 години. Едната жена беше болна от рак, а сестра й се притесняваше, че и за нея има риск, щом има същите гени. Ами, оказа се, че не е така Геномите на децата бяха почти еднакви, съвпадението беше почти пълно. Но при възрастните жени имаше доста малко съвпадение. Това означава, че с течение на времето, в зависимост от начина им на живот, геномът им се е променил и на тази възраст вече рисковете им не са еднакви. А факторите, които влияят, са и хранене, и движение, и стрес, и работата сигурно, и кой знае какво още. Но вероятно имаме повече контрол върху гените си и проявлението им, отколкото си мислим

Си Ди
гаргойл

#3009791 - 29.01.2013 20:28 [Re: Sol y Sombra]

Не толкова гените, колкото начина на живот и навици, които се предават в семейството - така че наистина е повече въпрос на избор.

Sol y Sombra
under construction

#3009935 - 30.01.2013 08:20 [Re: Си Ди]

Цитат:

Не толкова гените, колкото начина на живот и навици, които се предават в семейството

Йес Сигурно много пъти, когато се говори за наследственост, не по-малко решаващи са навиците и начинът на живот, които се предават през поколенията.

Си Ди
гаргойл

#3009999 - 30.01.2013 14:22 [Re: Sol y Sombra]

Захващам се за този ти пост, едно защото много ми допадна като обобщение на здравия разум, който трябва да съпътства храненето ни, а второ, защото исках да споделя още опит.
Когато имате посочени някакви драстични диети и гладувания, ако сте обърнали внимание, почти винаги ви съветват да си почивате. Това е основна грешка и именно тук е мястото на физическото натоварване. Грешка е да се мисли, че теглото, особено наднорменото, върви с липса на мускули - напротив, за да си носи собствената тежест, тялото е отделило достатъчно ресурс за да ги създаде. За да не се загубят при промяната в храненето, трябва да остане м мозъка ви убеждението, че те ви трябват, иначе ще ги загубите - все пак, по-малко тегло, по-малко усилия за носене. Това е опростено казано, но е илюстративно. Ако увеличите успоредно с промените в храненето физическата активност, мозъка ви няма да посегне на тях, защото организмът ви действа спрямо предизвикателствата пред него - ако лежите, той ще разгражда мускулите, ако ги използвате, той ще търси други начини. Не е като да няма варианти.
Разбира се, няма да се даде без бой! Началото ще е трудно, дори болезнено, неща като задух /защото организма ви е пестял оттам, бъдете сигурни!/, треперения, прилошавания, дори повръщане - тялото ви най-вероятно ще се опита с всички налични неприятни симптоми. Номерът е да опитате и да не се предавате пред трудностите, с които ще се сблъскате - ще се учудите колко по-силни сте в действителност!
А и се произвеждат щастливи хормони.

ПП Е, ако нямате противопоказания! Тогава пак става, но като се съобразите със съответните ограничения.

Sol y Sombra
under construction

#3010013 - 30.01.2013 15:21 [Re: Си Ди]

Да, лично изпитано Оказва се, че сме способни на много повече, отколкото подозираме. И не само по отношение на физическата активност

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 19214

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.