ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
Re: Диети, килограми и други женски истории
    #3010022 - 30.01.2013 16:11 [Re: Sol y Sombra]

Здравейте, сладуранки
Приемате ли завърнали се блудни синове/дъщери
И то точно в тази темичка, както се казва - да си дойдем на темата

Не искам да съм офф много-много само да ви кажа, че страшно много ми липсвахте, но сега смятам да се активизирам, надявам се да е задълго

Първо - да кажа на Сол, че я обичам много за това, че ми помогна и успях да достигна кг, дето не бях и ги сънувала от 10-12 години но не само за това я обичам, а и защото е толкова добър човек

Та - при мен след година време ситуацията е различна, коренно при това.
За 10 месеца активно "мазноядство", докладвам: -13.5 кг, а на ръст от 163 см, туй е нещо грамадно, т.е. беше, още по-т.е. - БЯХ
Да, след бременност и раждане, и кърмене. Последното мен поне ме превърна в кит.
За кърмене съм и с двете ръце, и с двата крака. Просто не спрях да се тъпча с тесто, с картофи, с нишесте, със сладкишчета....абе, сори, Сол обаче за мен това е отрова Наред с пастата, ориза, хлебчетата - пълнозърнести и многозърнести. Съжалявам - за мен въглените са отрова
Даже и плодовете, витамини има във всякакво състояние вече, въпроса е доколко заедно с витамини поглъщаме и поредната доза нитрати, хормони на растежа, химия...
Дечко похапва хляб, разбира се - и ориз, картофи не обича
И без сладко не остава, и без тестено - в яслите няма хъка-мъка, там е дисциплина и всичко трябва да се изяжда до шушка
Но за мен демонизирането на бързата захар, към която, доказа се - развиваме наркотична зависимост си е правилно

Оказа се - за мен храната освен отрова, е и лекарство Точно мазните пости
2 месечното ми тотално омазняване доведе до минус 8,5 кг, подобрен месечен цикъл - беше хаотичен преди това и изобщо не знаех кога ще идва, значително подобрение на астматичен синдром, за който дори забравих към средата на отминалото лято - издишането ми беше недобро (абе направо наполовина на необходимото ), изключително подобряване на състоянието на кожа, коса, нокти, зъби
Кожните раздразнения по ръцете ми - лишейчета и пъпчици вече дори не помня как изглеждаха, а се борех с тях години наред, с цената на скъпи и прескъпи мазила и посещения при дерматолози...а то било толкова просто, че ми идва да... :shocked2
След двата месеца, в които 60-70% от храната ми бе НВ-ВМД, останалото бяха зеленчуци според сезона - си направих холестеролни изследвания. Нямаше покачване никакво. Наскоро, през декември правих пак - нищо Нормални стойности.
Дядо ми за съжаление получи инфаркт преди няколко месеца, всичко е било запушено, всичко
Споделяйки с доцента в Св. Екатерина разказвахме, че той почти не ядеше месо, да не говорим за тлъсто такова - предпочита постни ястия с обилно количество хлебец десетилетия наред - и захар, по 4 лъжички само в кафето тъй че всичко това с мазнините и холестерола явно е:
1. много индивидуално и
2. още една схема за пачки
Сега папкат моите старци Бецел маргаринче на поразия, за нисък холестерол представете си колко е във възможностите на пенсионерите в България това...

Солката е описала много подробно този начин на живот който не е нито труден, нито неприятен, нито гладуваш, нито съм брояла калории, дни, масленост и т.н.
Плодове хапвам на 3-4 дни, най-често киви и червени плодове - боровинка, малина, ягода, череша,вишна и т.н.- според сезона.
И то по 150-200 грама макс.
Ако много ми се прияде друг плод - хапвам половинка, другата я оставям уж за после, но в крайна сметка я забравям. И това е в неделя и сряда, например защото в понеделник и в четвъртък сутрин бягам двойно или ходя двойно повече.

Изводът за мен е следния - никога преди не съм се чувствала така добре в кожата си, не съм имала по-добър баланс между телесното и душевното си състояние в рамките на 53 кг.
Дали си струва да се лишавам от тесто и сладко до края на живота си, за да запазя този баланс?! Да, да, пак да

След Коледа, рождени и имени дни едни бол през януари, прегрешавах яката, разбира се
Сега съм пак на мазни пости, зеленчуците са ми рядкост, с изключение на авокадо, морков и марулки - от зеле се подувам страшно.
Равносметката след тези празници е към 2 кг отгоре, в областта на корема - но вече знам какъв е номера на китайката

Редактирано от *Snow White* (30.01.2013 16:19)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #3010071 - 30.01.2013 18:24 [Re: *Snow White*]

Покрай тези проучвания, аз от няколко години не наддавам по празници. Въпрос на стратегия е, оказва се.

Аз сега пробвам с повече млечни, както споменах, но без да прекалявам с количествата, зарязах я леката екзистенциална депресия на рафта, махнах "патериците" /подсладителите за кафето - сори, но стевията така и не ми понесе, а харесвам кафето с маалко захар , не се получава: ми пия отново кафе без захар/ . Като сложа повечко мляко вкуса става поносим, а и без това трябва да понамаля кафето, защото аз пиех много. Резултата от козметичните промени - захарта в кафето и спирането на семките, както и яденето по цял ден без спирачки /т.е. понякога дъвча нещо почти през цялото време, та сега гледам да не го правя/ за десет дни е два килограма, но една част сигурно е малко вода. Пия си всички лекарства по схема без да кръшкам и да си правя оглушки - ще направя опит да намаля дозите евентуално като постигна определена стабилизация, че сега е студено и астмата ми никак не харесва минусови температури. Не съм свалила на бедра, което ме радва, но и ходя сериозно - минимум пет километра дневно плюс някои други неща. За мен това е много. Използвам всяка възможност, понякога ми се гади, не случайно го казах по-горе, но с постоянство и упоритост, кратка почивка, понякога промяна в целта - става.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3010073 - 30.01.2013 18:28 [Re: *Snow White*]

Сноу, много, ама много ме радва всичко, което си написала, и най-вече за подобренията в здравословното състояние!

Много съжалявам за тревогите покрай дядо ти Но сигурно си видяла в тези статии, линкове и т.н., които поствам на едно друго място, че всъщност в последните години е доказано вече, че нито мазнините повишават холестерола, нито пък холестеролът е пряката причина за сърдечносъдовите заболявания. Всъщност те са възпалително състояние, в което е намесена имунната система. А каква е причината да се активира тя? Има различни предположения, вкл. хронично високи нива на кръвната захар и инсулина (една шведска журналистка, Ан Фернхолм, издаде книга - "По-сладка кръв" - в която представя данните от проучвания и изобщо наличната напоследък информация и едно от нещата, които шокират, са, че при 70% от хората с инфаркт се открива повишена захар).

Друго предположение за причината (етиологията) е свързано с употребата на растителни мазнини, богати на омега-6 - тях ги свързват с всякакви реакции на имунната система, вкл. автоимунните заболявания. А холестеролът се явява нещо като "пластир", т.е. средството, което организмът използва, за да поправи повредите. Една метафора, която използват, е, че да се обвинява холестеролът за ССЗ е все едно да се обвиняват пожарникарите за пожара: те са там, за да го потушат, а не са го предизвикали. Просто в момента на пожара се намират на мястото. Същото важи и за холестерола.

А има и друго: 70-80% от холестерола в организма е произведен от самия организъм и колкото по-малко приемаме с храната, толкова повече черният дроб произвежда, за да задоволи нуждите на организма. А те зависят от състоянието на човека, т.е. наличието на възпалителни процеси.

Също трябва да се има предвид, че в по-голямата си част холестеролът, който приемаме с храната, е неестерифициран (мисля, че това е терминът), което означава, че е във форма, която организмът не може да усвои, а направо го изхвърля. Още през 60-те Ансел Кийс, авторът на липидната хипотеза, казва, че науката знае, че холестеролът от храната няма значение за холестерола в кръвта.

Да допълня: да се изследва общ холестерол също е повече от безсмислено, той не е показателен за нищо. Важни са от една страна триглицеридите - колкото по-ниски, толкова по-добре. А се оказва, че триглицеридите се повишават от бързи въглехидрати като хляб и изобщо тестено, сладко Второ, важен е HDL - има различни размери на частиците, но най-общо трябва да е колкото може по-висок. Интересното е, че се повишава от животински храни - месо, яйца, също от наситени мазнини;) Що се отнася до LDL, има различни размери частици. Лошото е, че стандартните тестове не отчитат размера - не, за целта трябва специално изследване (VAP тест). Риск има при наличие на голям брой дребни, плътни частици - те са опасни. Ако има много на брой, но едри, неплътни и леки частици, те не са рискови. Но стандартните тестове не ги разграничават, за съжаление. А лошите, дребни частици се повишават от бързи въглехидрати. Като се намалят мазнините, размерът на частиците също намалява. Това може да даде намаление на общата стойност на ЛДЛ, но това е подвеждащо, защото де факто рискът се е увеличил. И отделно се гледат аполипопротеин А и В и съотношението между тях. Но всичко това не се изследва стандартно у нас, за съжаление... Но могат да се направят някои изчисления на съотношения, които са доста показателни. Всъщност в превода ми на Snabbkurs i kolesterol на Андреас Енфелт в блога ми пише всичко Най-ориентировъчно може да се каже, че при висок ХДЛ и ниски триглицериди е най-вероятно и ЛДЛ-частиците да са едри и неплътни, т.е. нерискови. И обратното.

Така че не е правилно да се демонизират нито яйцата, нито месото, нито животинските храни или мазнини, нито в частност наситените мазнини (отделно, че в животинските продукти мазнините не са само наситени - в свинското най-голям процент са мононенаситените, т.е. същите като в зехтина). Това, което е установено със сигурност, е, че съвкупността от прояви на метаболитния синдром включва и ССЗ. А точно за всички "лица" на метаболитния синдром (ССЗ, хиперинсулинизъм и/или диабет, поликистоза, хипертония, а също тук отнасят и доброкачественото увеличаване на простатата, Алцхаймер, някои видове рак - на гърдата, на простата, на дебелото черво) най-доброто лечение е нисковъглехидратното хранене. Това е установено в много, наистина вече много на брой, проучвания. А вредността на мазнините така и не е установена, защото я няма

Но маргарините не са препоръчителни за никого, Сноу Да не ядат маргарин. Да си ядат истинско краве масло. В маргарините може да има трансмазнини, а те са доказано вредни. Но и да няма трансмазнини, има растителни, които са богати на омега-6, и само допринасят за влошаване на нещата.

Най-важното обаче е да се избягват захарта и нишестените храни (socker och stärkelse, както казва Андреас Енфелт ), защото те са в основата на проблемите при метаболитния синдром.

Много се радвам, че се включи, и то с толкова добри новини!

Редактирано от Sol y Sombra (30.01.2013 18:52)

Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3010086 - 30.01.2013 19:36 [Re: Sol y Sombra]

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3010097 - 30.01.2013 20:03 [Re: ]

Аз трябва да спра да облъчвам форума За информация за начина на хранене и неговите предимства и недостатъци насочвам към блога, който е в подписа ми, и в него по-точно препоръчвам да се прочетат:

1. Пълно ръководство по въпросите на инсулина, кръвната захар...
2. ВМ-НВХ за начинаещи (това е линк към моя превод на основните положения, който е посочен за български на сайта на Андреас Енфелт, известен като Kostdoktorn)
3. Забранената фруктоза
4. Мазнини, славни мазнини (част 1 и 2)
5. Промяна на метаболитната парадигма...
6. От колко глюкоза се нуждае всъщност мозъкът ви
7. Бърз курс на тема холестерол
8. Защо зърнените храни са нездравословно
9. Трите статии на тема инсулинова резистентност и подобряване на инсулиновата чувствителност
10. Серията на Питър Атия за холестерола също е супер, но тя е и доста специализирана. Там заслугата не е моя, преводът е на съмишленички

Си Ди
гаргойл

#3010115 - 30.01.2013 20:46 [Re: Sol y Sombra]

О, я стига! Разбира се, че трябва да се пише по темата! Особено личен опит. Това е важно, тук четат млади хора, информацията може да спаси или подобри нечий живот. Аз имах доста преживявания с тежко болни по-възрастни близки, но донякъде ги разбирах - не съм авторитет, възприемаха нещата като "съвременни глупости и ала-бала", предпочитаха да пият лекарства, даже разните му там "чудодейни препарати", но не и да ми повярват и да направят усилие, поне да опитат. Сигурно не е панацея, но може да помогне на някого.
А и относително лесно се спазва, доста по-лесно от моно диети, гладувания, от сорта.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#3010134 - 30.01.2013 21:31 [Re: Sol y Sombra]

Здравейте момичета,
Скрих се за известно време, защото си страдам тихичко по качените килограми (47 кг октомври 2011, 52 януари 2012, 67!!! ноември 2013 година ). Никога, никога през живота си, дори и бременна не съм била толкова тежка. Отделно няколко месеца ме мъчеше Хашимотото ми, а и други неща се случиха- тежко кървене по средата на цикъла, виене на свят, изтръпване на ръце, крака, повишено кръвно, а обикновено съм с 90/60... та...реших да взема нещата в ръце и да се стегна в кръста.
И аз като Си Ди и Сол съм правила собствено доста продължително "разследване" относно причините за качените ми килограми, автоимунното ми заболяване и начините да се справя с проблемите или поне да ги подобря. Много нещо прочетох за тези две години-книги на гастроентеролози, ендокринолози, натуропати, изследвания, форуми, етс, но понеже съм мързелива, не съм събрала и систематизирала информацията като Сол. В интернет пространството има много противоречива и объркваща информация и трябва доста време, за да се отсее зърното от плявата.

С доста от нещата, които казвате съм съгласна, но има някои изследвания относно нетолерантността към мляко и млечни изделия и глутеновата такава, които искам да споделя. Според сериозни изследвания консумацията на мляко, млечни изделия и глутена са пряко свързани със сърдечни проблеми, рак, остеопороза, автоимунни заболявания...
Докато относно глутена не изглежда да имаме противоречия, то с млечните (които обожавам) май не е така.

Пускам една статия и сериозно научно изследване как млечните продукти ни влияят и съответно- връзката между цьолиакия, глутенова непоносимост и автоимуни заболявания, диабет, други ендокринни заболявания включително такива на щитовидната жлеза. Страшното е, че много хора дори и не подозират, че са нетолерантни към мляко или глутен.

И двата материала са много дълги и не знам дали ще имате търпението да ги изчетете (препоръчвам), но аз лично съм достатъчно мотивирана, за да не вкуся глутен-съдържащи и млечни продукти. Мога да добавя още доста материали- научни изследвания по темата, ако ви е интересно.

От всичко, което съм прочела, се оказва, че най-големи ползи/най-малко вреди има Средиземноморската диета. Аз съм на модифицирана такава, като замествам глутен-съдържащи продукти с безглутенови такива и не употребявам мляко/млечни.

Глутена замествам с много видове брашна и семена-киноа, амарант, елда, нахутено, оризово брашно, брашно от рожкови, етс... Избягвам соя, соеви продукти, царевица, царевично брашно. От млечните-нищо не опитвам, дори и масло и сметана. Храната ми е в голям процент сурова или леко преработена, захар не използвам, заменям с мед, ако се налага.

Добавки и витамини- приемам магнезий, селен (него си го набавям с два-три бразилски охера на ден), витамини А и Е. Все още съм в процес на "разследване4 относно ползите/вредите на вит. Д3, както и бутилираните Омега 3-6-9. Взимам също пчелен прашец, тъмен, суров сусамов тахан, поне 5-6 фурми на ден. Изненадващо, сладко не ми липсва, фурмите и бърканицата-лъжичка тахан, лъжичка мед ми засищат глада за сладко. От плодовете ям ябълки (български), райски ябълки, киви, понякога портокали и един-два пъти седмично по един банан. Сокове не пия, само билкови чайове, зелен чай и вода. Ям свинско и пилешко в 3-4 пъти в седмицата, доста риба, много зеленчуци, като избягвам зеле, броколи, карфиол, спанак в сурово състояние (гоитрогени) и задушавам леко цвеклото. Сравнително внимателна съм с цвеклото и морковите и много повишеният прием на бета-каротени. В ограничени количества консумирам бобови, но за сметка на това си приготвям суши честичко. Картофи почти не ям, предпочитам да избягвам също краставици, домати и чушки (мноого пестициди). Покълвам си някои семена, добавям ги към салати.

Възобнових тренировките си- 5 км. бързо ходене сутрин по пясъка през ден, редувам с упражнения на машинката вкъщи- имам комбинирана такава за разните групи мускули, малко тежести, отвреме-навреме тай-чи и малко таекуондо със съпружето горкото .

Чувствам се чудесно, кръвните ми показатели не са така ужасни и кантарчето започна да показва надолу...дълъг ще е пътят, но имам мотивацията.

Благодаря за труда, който сте си направили да напишете вашите режими и да предоставите всичката тази информация.

Надявам се да си бъдем взаимно полезни

Ето и статиите, за съжаление са на английски. При интерес ще ги резюмирам.

Какво може да ни причини млякото.

Ендокринните заболявания и цьолиакията

Още веднъж да кажа- и двата материала са комплексни и не са само за хора, при които са открити явни алергии/непоносимост към мляко и глутен.

Си Ди
гаргойл

#3010144 - 30.01.2013 21:51 [Re: ]

Ехха, виждаш в бъдещето. Но те разбирам де.
Иначе аз съм намалила драстично пиенето на прясно мляко - сега добавям малко в кафето, но иначе, колкото и да обичам, не пия - преди изпивах литри. Обожавам сурово студено мляко. Но и сварено топло или студено става.
Както и да е - та махнах прясното мляко и правещите мухъл храни, в т.ч. и сирената тип бри, синьо и прочие, оставих само / с ограничения, ама спорадично прекалявах / обикновен кашкавал и прясно сирене. Ми имаше ефект, особено за подуването на корема.

ПП Иначе замени оризовото брашно /съдържа глутен/ с бобовите китайски нудъли. Кравето масло го реабилитирах, както и сметаната. Замених прясното с кисело мляко - разправях ви преди години, да не се повтарям, доста трудна размяна си беше, но се справих и определено не съжалявам. Хм, трябва да потърся инфото защо киселото мляко не е същото като прясното, но не си спомням къде да търся. Ферментацията и бактериите правеха нещо, което го превръщаше в годен за възрастни продукт.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#3010148 - 30.01.2013 22:09 [Re: Си Ди]

Това за бъдещето не го схванах .

Ако си дадеш труда да прочетеш двата материала, ще разбереш защо съм решила да спра изцяло приема на млечни (това за мен е най-трудното нещо, защото обожавам всичко от прясно до кисело мляко до разни видове сирена и кашкавали). При мен има заболяване, което очевидно не само се повлиява, но и провокира от приема на споменатите от мен глутен и млечни. Оказва се, че заболявания като артрит, псориазис, ревматизъм също имат връзка с нелотерантността към глутен и мляко. За оризовото брашно-уж пише, че е безглутеново, но току-що четох за оризово мляко, което било с етикет бузглутеново, а се оказало, че в него има малки количества ръж, които производителите не са обявили. За съжаление, при глутенова непоносимост и цьолиакиа няма такова нещо като 90 или дори 99 % безглутенови, без млечни, защото дори и малки количества, дори и следи от тях провокират образуването на антитела. От изследването, което съм пуснала разбрах, че цьолиакията може да се "маскира" като ендокринологично заболяване.

Както и да е, за първи път от много време съм наистина мотивирана (Сол знае колко пъти съм опитвала да започна безглутенова диета и да спра сладкото ).

Сега събирам парички за ултразвуково премахване на миомите и кистата ми, появата на които май също е пряк резултат от начина ми на хранене...

Само да споделя нещо- купих си книгата на виден български диетолог, председател на Съюза на диетолозите в България, който съветва вместо захар да се използва аспартам и продуктите да се задушават за предпочитане в микровълновата .

Си Ди
гаргойл

#3010157 - 30.01.2013 22:40 [Re: ]

Цитат:

Това за бъдещето не го схванах

Цитат:

ноември 2013 година

Иначе аз споделих това, което съм правила или променила през последните няколко години. Нямам автоимунни заболявания, тенкс на мама и тати, макар че на някакви тестове две и осма ми казаха някакви специфични антитела или нещо такова *IgE- тогава бях спряла всички храни от списъка, а те бяха доста - белтък, мляко, риба, брашно, ориз, соя, фъстъци, картофи, ябълки и моркови. Постепенно върнах някои, а други си останаха в ноу списъка. Най-интересното е, че имах непоносимост към котки - слаба, но излизаше, че имам - последния път като си правех алергологични тестове специално помолих за котки /имам две, както знаете, които много си обичам/ - излязоха отрицателни.

За микровълновата - парадоксално, но при тестове се оказва, че в микровълновата се запазват витамините и други микроелементи на зеленчуците в пъти повече, отколкото при стандартното готвене на печка. Така че да - за задушаване на зеленчуци тя е по-добрия избор от дългото готвене на котлона.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 19215

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.