ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
Re: Диети, килограми и други женски истории
    #3010327 - 31.01.2013 14:29 [Re: Dr.G]

Цитат:

Извинете ме, но мисля че започнахте да преекспонирате темата за въглехидратите. Да не забравяме, че глюкозата, която е всъщност основната структурна единица на всички видове въглехидрати е основен източник на енергия за клетките в човешкото тяло (а и не само човешкото) на планетата Земя.

Доки, аз са комплексирах в хода на темата и ако да е малко оф-топик, ма да си кажа - ше си ям колкото си искам въглехидрати и ще си пия колкото си мляко

В момента набивам диабетени резенки (така вика щерката на бонбоните "лимонови резенки", ма тя щот не обича сладко ).

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #3010333 - 31.01.2013 14:44 [Re: Hard Rock fan]

Виж, знаеш, че няма никакви основания за "комплекси", нито пък за правене "напук" на някаква си тема, защото в края на краищата всичко си опира до теб самата. Това е основен постулат. Въпросът е между теб и решенията/изборите, които ще направиш, не между теб и който и да е друг.
Аз също харесвах едновремешните лимонови резанки, даже когато беше жива бабет й носех такива или розов локум, но нито тя, нито аз изяждахме цялата кутия наведнъж. Мисля, че в баланса е въпроса. А ако се депресираш от огледалото или комплексираш от тема за диети, по-добре е да се харесаш каквато си и да си смениш гардероба с подходящи и красиви дрехи. Признавам, че аз така правя.
ПП Исках да кажа, че ти нямаш проблем с теглото просто.

Hard Rock fanМодератор

#3010339 - 31.01.2013 15:02 [Re: Си Ди]

Така е, аз просто се пошегувах, но пък и сериозно казвам, че такива крайности като отхвърляне на въглехидратни храни, не приемам като идеология на храненето (т.е. го намирам за ненужна крайност).

Си Ди
гаргойл

#3010354 - 31.01.2013 15:18 [Re: Hard Rock fan]

Само дето никой не говори за това, а за отхвърляне на прекалено обработените такива и връщането на баланса в храненето.
Демек анатема на боклукчавите храни и празните въглехидрати. А за случаите на заболяване, там нещата опират на друга основа - когато въпросът е или-или, диетата и ограниченията са предпочитане. Който няма такива предиспозиции, естествено е достатъчно да бъде умерен. Но и да се замисля каква е хранителната стойност на храната му, защото не е все едно какво съдържа.

Suzzana
Saoirse

Регистриран: 21.05.2007
От: Greater NYC Area
    #3010384 - 31.01.2013 16:27 [Re: Си Ди]

Цитат:

Меда го "забравих"

И аз бях го забравила., даже не исках да го кусна, защото, като малка ме караха да ям по 1 супена лъжица мед. До скоро баща ми ги имаше.

Затова и бях много против, половинката ми като реши да имаме пчели преди 2-3 години. Дори не го ядях, а той си слага в кафето всяка сутрин...

От тази миналата година и аз започнах да го ям. Сутрин закуската ми е кисело мляко(аз го подквасвам) с лъжица мед и кафе с мед.

Дори съм му забранила да дава на когото и да било (освен за Коледа раздадохме 1 кофа).

Моята чуденка е защото ползвам сухи дрожди, дали има пробиотици в киселото ми мляко.(за протокола не съм в България)

Иначе не обичам сладко, за разлика от едно време, като закусвах тортички с кафе.

Даже, забелязвам,че колкото остарявам искам повече сол, и само солени храни искам са консумирам.

Ellisa

Регистриран: 03.01.2007
    #3010389 - 31.01.2013 16:45 [Re: Hard Rock fan]

Чудя се, дали всички тези хранителни гимнастики, водят до желаните резултати?
Снощи се чух с една приятелка, която все е на диети и това, което каза беше "Пак съм на диета и си ходя дебела, гладна и нервна"

Hard Rock fanМодератор

#3010391 - 31.01.2013 16:47 [Re: Си Ди]

Значи, аз говоря за случаите извън някакви здравословни проблеми, които изискват определена диета, там е ясно.

В общия случай, обаче, всякакви храни си имат своето място и са полезни, а "празните въглехидрати" може да не са полезни, ама са вкусни

Си Ди
гаргойл

#3010405 - 31.01.2013 17:20 [Re: Suzzana]

На мен меда си ми беше любимо лакомство - ако ме бяхте питали като дете кое най-много обичам, отговорът ми сигурно щеше да е филия с мед и масло. Слава богу, все още имам достъп до пресен мед, даже кръстника ми произвежда, но има значение с какво са се хранили пчелите Оказа се, че имам алергия към доста широка гама полени. Между другото, с глюкозата го нямах този проблем /не помня как се пише точно, но прилича на мед, а не е/. Т.е. от него не ми се появява това кожно раздразнение. Понякога когато чета колко лечебни свойства има меда и направо ме хваща яд, но се примирих. Може би просто не е моето лекарство и толкоз.
Изяла съм достатъчно от него през годините.

Иначе, днес изядох две мандарини, за да не станат зян - ми коремът ми така балонира, че се наложи да си сменя панталона с по-големия размер. Мандарини ли?!? Не и в близко бъдеще! ГГЗ!

*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
    #3010443 - 31.01.2013 18:41 [Re: Си Ди]

Си Ди
не знам точно какво трябва да прищрака в мозъка на човек, за да се убеди,че здравословното хранене и тегло не са просто каприз и "панаир на суетата" както казва моя позната. Като под здравословно хранене визирам това, което изключва прекомерната употреба на бързи въглехидрати.
Толкова много от здравето на човека и по-специално на жената зависят от храненето и от телесната маса. Заради хормоните
Когато по време на бременността качих 17 вместо предвидените 15 кг - в деветия месец, гинекологът ми ме съсипа Такива неща ми наговори за раждане на жени с наднормено тегло,че имам чувството, че смъкнах кг само от приказките му
Така че за мен лично би било престъпление към здравето ми ако се занемаря някога пак. Още повече,че спортът е нещо, което практикувам с много голямо удоволствие.
Разходки също - за белодробни проблеми - те са разкошни,знаеш
Колело, пътечка, упражнения за корем, бедра, гръб и паласки , разтягане след тренировка - са активностите, които на мен лично не ми пречат - дъмпели, тежести, гладиатори ми напрягат дишането и издишането, за това се въздържам.

Стевията на мен ми е неприятна
Кафе вече пия само сутрин, с малко мляко и това е - изобщо не ми липсва захарта, явно съм мазохист
Най-важното е постоянството - и при режим, и при спорт

@Солче
благодаря много, синтезирах информацията за инсулина и я преразказах - надявам се да има резултат
много ми беше полезно всичко, което написа, както винаги

http://bodyconstructor.com/new.php?id=16...246965925417366

това там за ескимосите ми е любимо

--------------------
blind love is true

Редактирано от *Snow White* (31.01.2013 19:06)

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #3010470 - 31.01.2013 19:51 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Така е, аз просто се пошегувах, но пък и сериозно казвам, че такива крайности като отхвърляне на въглехидратни храни, не приемам като идеология на храненето (т.е. го намирам за ненужна крайност).

И аз така.

Сол, да те попитам, ти поради каква причина спазваш точно тази диета? Имаш ли някакъв здравословен проблем, който налага този режим на хранене, или го правиш, понеже си убедена, че това е добро и правилно хранене по принцип?

Аз лично не мога да си представя живота без консумация на въглехидрати. Веднага искам да поясня, че не ям поне от 10 години "бързите" въглехидрати - бялата захар и бялото брашно за мен не съществуват. Всички сладкиши които правя са задължително с пълнозърнесто брашно, тъмно кафява нерафинирана захар, често я замествам и със стевия. У дома няма и бял ориз и паста от бяло брашно. По принцип не ям междинки, щом съм закусила или обядвала добре, мога и часове да не сложа нещо в уста, та дори и бонбон. Така ме е възпитала майка ми, тя ми е разправяла, че съм била единственото дете на площадката което не е дъвчело бисквитка или бонбонче. Благодарна съм й за това.
Моите лични усещания са следните - чувствам се чудесно с филия препечен пълнозърнест хляб на закуска. С тази закуска не огладнявам с часове, засища, но не прави тежест в корема ми, както би станало с едно кисело мляко на закуска. Не че не съм пробвала, ама усещането е ужасно, бълбукащо и коремоподуващо. Въглехидратната закуска ме кара да се чувствам лека и обратното, белтъците ми дават една особена ситост, която прилича на тежест и не ми е приятна.
Месо ям, ама по малко - пак ми е тежко. Не мога да изям една пържола, цяло бутче или цяло парче бяло месо - усещам я тежка и трудносмилаема храна. С удоволствие ям вегетарианска храна, особено обичам картофите.
Пълномаслени продукти също не мога да ям - отстранена ми е жлъчката и от тогава мааалко повече да засиля мазното и черния дроб веднага реагира.
По тази причина не мога да ям и яйца, например варени, пържени...но в кексове няма проблем.

Та мисълта ми е, че всеки човек е много различен, всичко е много индивидуално...и някак не мога да приема това заклеймяване на въглехидратните храни и вдигането на пиедестал на белтъчините и мазнините.
Ако изкарам и един ден на твоята диета, да съм умряла...

Нека всеки обмисли сам за себе си какво му здравословното състояние и с какво да храни тялото си.

--------------------
Sola scriptura

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 21753

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.