ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Нова хубава тема по Коледа.
    #3159562 - 30.04.2014 20:26 [Re: ravekitty]

Да, така каза и моята приятелка и колежка, която е педиатър. Но според нея адаптираното мляко, което ползваме е ок и щом детето не се възмущава, можем да продължим с него.

Голямо забавление е да гледаш бебе, честно, след повече от 20 години сега съм почти като млада баба

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #3160763 - 03.05.2014 13:32 [Re: Dr.G]

Как е бебето?Справяш ли се?

Dr.G
пътешественик по душа

#3160801 - 03.05.2014 15:10 [Re: Креми]

Ами нормално, справяме се постепенно натрупваме опит, припомняме си... малкия човек по мъничко расте, изчистихме субиктера, за съжаление няма да има възможност да го кърми, та я караме основно на адаптирано мляко. Фанахме основните чалъми, но както знаете, всяко дете има хубави и лоши дни, спокойни и бурни нощи.... та така.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #3164503 - 11.05.2014 22:43 [Re: Dr.G]

Това за недаването на вода е много модерно. Не знам кво мислят медицинските лица за това, но на мен ми се струва безумно. Айде за кърмени бебета - иди-дойди, ама за такива на АМ... Но дори и за кърмени - ако едно дете 7-8 месеца не е помирисвало вода, как ще я заобича, когато се захрани и просто е жизнено важно да пие вода?
Относно козметиките: аз също раждах в авторитетна частна болница, където ми връчиха един тон мазила. И до днес не мажа под пелените с нищо, освен с олиото, с което мажа цялото тяло. Цинков крем съм мазала веднъж, щот беше червено, стана ужасно подсечено и приключих.
Дето викаш, Док, всяко бебе си е башкъ лудо и най-важното е мама да започне да го усеща. Стане ли тая работа, всичко е пушка

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Dr.G
пътешественик по душа

#3164603 - 12.05.2014 09:25 [Re: Бистренце]

Това е най-мъдрото решение, Бистре Да съумееш да усетиш детето. На мен ми разписаха билета за отпуска и вече нямам ангажименти, че двете баби ще помагат. Мамата се освести и тя и нещата са по-спокойни. Не се обаждам с мои си виждания, щото тя си има свои. Бабите и те са строени в две редици и само мълчат и изпълняват Ако ме питат - ок.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3164645 - 12.05.2014 12:58 [Re: Dr.G]

Чудесна позиция DrG. Желанията на майката са винаги на първо място, независимо мнението на другите около нея.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3176891 - 17.06.2014 11:16 [Re: Dr.G]

Само да споделя, по някакъв повод попаднах на форума на bg-mama. Малеееее, момичета, това е кошмар някакъв. Всички са компетентни, та компетентни, разбират от медицина, разбират от ензимни дефицити, оспорват лекарските решения и дори има мнения като "Не ходете на лекари и не им вярвайте. .... аз ти казвам, че е "еди какво си....", послушай ме и..." и т.н. Ако дори си представя, че само 1/10 от мамите в България разсъждават по този начин и така си гледат децата, направо се чудя, как изобщо имаме деца в България. Дават се лекарства за щяло и нещяло, препоръчват се терапии по интернет, ... а бе ужас някакъв!

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3176913 - 17.06.2014 15:06 [Re: Dr.G]

Да се чуди човек как някога сме си отгледали дечурлигата без Интернет.
Док, и аз чета и пописвам в бгмама, изумена съм от невежеството на някои хора и аз, но съм безсилна...

--------------------
Ние сме ора естете.

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3177131 - 18.06.2014 14:32 [Re: Dr.G]

Добре че има февруарска групичка във Фейсбук и там си пиша, че в бг-мама е страшно. Там освен да се изпокарат, да се изкарат всезнаещи, друго не знам какво ще откриеш.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #3177969 - 23.06.2014 00:45 [Re: Dr.G]

Хохо
Едно от първите неща, които педиатърът ми каза като дойде за първи път у нас беше: "Забранявам бг мама!" Добре, че го послушах!

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8711

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.