ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Помощ при гледане на бебе - опреснителна тема :)
    #3159110 - 29.04.2014 07:36

Мдаааа, сега лелята се е втурнала да помага, докато мамата се възстановява... Голяма веселба! Припомням си едни времена, за които доскоро само си писах с момичетата тук и там. С малката разлика, че не съм гледала бебе с памперси и още се чудя кога с какво се маже По мое време нямаше никаква бебешка козметика, а сега са й нахвърляли от болницата една огромна торба с мостри за какво ли не. Седим и четем и свят ни се извива. Тъпото е, че като я изписваха нямало наличен неонатолог и почти нищо не са й обяснили - как се гледа бебе. Тя се образова от форумите, пък аз я слушам , нищо че раждането беше в частна болница, при това с авторитет. И действаме на принципа на опита (и надявам се без сериозни грешки, че... ще ме обесят направо).

Редактирано от Nadin (30.04.2014 14:42)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Анонимен
Нерегистриран

Post deleted by Nadin
    #3159112 - 29.04.2014 08:33 [Re: Dr.G]

Dr.G
пътешественик по душа

Re: Нова хубава тема по Коледа.
    #3159329 - 29.04.2014 23:11 [Re: ]

Ще трябва те да се справят, щото аз още няколко дни и ги изоставям. Сега пък се запече, ама те не му дават никаква вода, само адаптирано мляко....

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3159330 - 29.04.2014 23:12 [Re: Dr.G]

Сега не се дава вода на бебетата, Док. Оказа се, че тва било нездравословно.

Dr.G
пътешественик по душа

#3159331 - 29.04.2014 23:13 [Re: Хуанита]

ама чай за колики може, щото той вода не съдържа, нали

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3159361 - 30.04.2014 03:16 [Re: Dr.G]

В Щатите педиатрите препоръчват да не се дава вода на кърмачета, защото им се пълнят излишно коремчетата с нещо, което няма никаква хранителна стойност. В кърмата или във формулата, ако не се кърми бебето, има всичко, от което едно бебе се нуждае. А чаят за колики е една пълна измишльотина, и помага единствено и само на родителите да си мислят, че правят нещо да облекчат детето си Коликите не са болки, и за тях лек няма. Просто се надживяват къмто 4-тия месец

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3159401 - 30.04.2014 09:41 [Re: Dr.G]

Честита ти двойна радост

Мда, сега на кърмачетата не дават вода, бях изумена, когато моя братовчедка до почти седем месеца не беше давала на бебето си вода, понеже само го кърмеше. Доста късно го захрани и до тогава - никва вода.

Иначе, за запичане - сори, ма пак има вода. Овесена вода. Сиреч се варят малко овесени ядки във вода, след това водата се прецежда (и през марличка, да няма частичка) и се дава вместо чиста вода. Ма не помня колко овесени ядки в колко вода се варяха
И се приготвя прясна по-начесто, не да остава за следващия ден.

Dr.G
пътешественик по душа

#3159404 - 30.04.2014 09:47 [Re: Hard Rock fan]

Благодаря

Това е идея, аз понеже не съм имала подобен проблем, не знаех за овесената вода Знам за оризова водичка, при разстройство
Моя позната педиатърка ми препоръча по малко 5% разтвор на глюкоза, понеже той е основно на адаптирано мляко, а очевидно този начин на хранене има ефект върху процеса на дефекация

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3159406 - 30.04.2014 09:50 [Re: Dr.G]

Точно: овесената вода е обратното на оризовата вода. И за овесената вода педиатърката ми го беше казвала.

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #3159491 - 30.04.2014 18:02 [Re: Dr.G]

За да не се запича, май ще трябва да сменят АМ. В бебешката група във фейса хвалят много Лактана. Чаят "блевит л" бил добър за запечените бебета също. Казвам какво хвалят майчетата, че нито едното не ползвам. Ние сме на кърма и си акаме в промишлени количества. Иначе вода и аз давам много рядко, че бебка не я иска.

Правилото е, че децата на АМ трябва да пият и вода допълнително, иначе се запичат.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Dr.G
пътешественик по душа

#3159562 - 30.04.2014 20:26 [Re: ravekitty]

Да, така каза и моята приятелка и колежка, която е педиатър. Но според нея адаптираното мляко, което ползваме е ок и щом детето не се възмущава, можем да продължим с него.

Голямо забавление е да гледаш бебе, честно, след повече от 20 години сега съм почти като млада баба

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #3160763 - 03.05.2014 13:32 [Re: Dr.G]

Как е бебето?Справяш ли се?

Dr.G
пътешественик по душа

#3160801 - 03.05.2014 15:10 [Re: Креми]

Ами нормално, справяме се постепенно натрупваме опит, припомняме си... малкия човек по мъничко расте, изчистихме субиктера, за съжаление няма да има възможност да го кърми, та я караме основно на адаптирано мляко. Фанахме основните чалъми, но както знаете, всяко дете има хубави и лоши дни, спокойни и бурни нощи.... та така.

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #3164503 - 11.05.2014 22:43 [Re: Dr.G]

Това за недаването на вода е много модерно. Не знам кво мислят медицинските лица за това, но на мен ми се струва безумно. Айде за кърмени бебета - иди-дойди, ама за такива на АМ... Но дори и за кърмени - ако едно дете 7-8 месеца не е помирисвало вода, как ще я заобича, когато се захрани и просто е жизнено важно да пие вода?
Относно козметиките: аз също раждах в авторитетна частна болница, където ми връчиха един тон мазила. И до днес не мажа под пелените с нищо, освен с олиото, с което мажа цялото тяло. Цинков крем съм мазала веднъж, щот беше червено, стана ужасно подсечено и приключих.
Дето викаш, Док, всяко бебе си е башкъ лудо и най-важното е мама да започне да го усеща. Стане ли тая работа, всичко е пушка

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Dr.G
пътешественик по душа

#3164603 - 12.05.2014 09:25 [Re: Бистренце]

Това е най-мъдрото решение, Бистре Да съумееш да усетиш детето. На мен ми разписаха билета за отпуска и вече нямам ангажименти, че двете баби ще помагат. Мамата се освести и тя и нещата са по-спокойни. Не се обаждам с мои си виждания, щото тя си има свои. Бабите и те са строени в две редици и само мълчат и изпълняват Ако ме питат - ок.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3164645 - 12.05.2014 12:58 [Re: Dr.G]

Чудесна позиция DrG. Желанията на майката са винаги на първо място, независимо мнението на другите около нея.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3176891 - 17.06.2014 11:16 [Re: Dr.G]

Само да споделя, по някакъв повод попаднах на форума на bg-mama. Малеееее, момичета, това е кошмар някакъв. Всички са компетентни, та компетентни, разбират от медицина, разбират от ензимни дефицити, оспорват лекарските решения и дори има мнения като "Не ходете на лекари и не им вярвайте. .... аз ти казвам, че е "еди какво си....", послушай ме и..." и т.н. Ако дори си представя, че само 1/10 от мамите в България разсъждават по този начин и така си гледат децата, направо се чудя, как изобщо имаме деца в България. Дават се лекарства за щяло и нещяло, препоръчват се терапии по интернет, ... а бе ужас някакъв!

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3176913 - 17.06.2014 15:06 [Re: Dr.G]

Да се чуди човек как някога сме си отгледали дечурлигата без Интернет.
Док, и аз чета и пописвам в бгмама, изумена съм от невежеството на някои хора и аз, но съм безсилна...

--------------------
Ние сме ора естете.

ravekitty
Thunderstorm

#3177131 - 18.06.2014 14:32 [Re: Dr.G]

Добре че има февруарска групичка във Фейсбук и там си пиша, че в бг-мама е страшно. Там освен да се изпокарат, да се изкарат всезнаещи, друго не знам какво ще откриеш.

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Бистренце
дечко

#3177969 - 23.06.2014 00:45 [Re: Dr.G]

Хохо
Едно от първите неща, които педиатърът ми каза като дойде за първи път у нас беше: "Забранявам бг мама!" Добре, че го послушах!

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Dr.G
пътешественик по душа

#3177993 - 23.06.2014 08:54 [Re: Бистренце]

И с право.... освен всички глупости, насътворени там, спокойно можеш и да психясаш, ако ги четеш.

ravekitty
Thunderstorm

#3178000 - 23.06.2014 10:33 [Re: Dr.G]

Днес една се прави на велика и във фейсбука. Едно от момичетата каза, че бебето и се било осрало до ушите, а една се изказа, че много я дразнело някой да каже, че бебетата серат. Ми явно само тя е случила на бебе, което снася златни яйца. Ей ги на, нашита си серат пък.

--------------------
Павел Вежинов

Dr.G
пътешественик по душа

#3178499 - 26.06.2014 00:07 [Re: ravekitty]

Ох, в първия момент потърсих бутона "Харесвам"....

При нас има друг проблем - защо бебето мърда. Рита с крачета, маха с ръцете, почти непрекъснато, докато е буден ... а някъде пишело, че бебетата трябва да са кротки и много много да не мърдат, а само тихо и кротко да си лежат и гледат в пространството.

Бистренце
дечко

#3178780 - 27.06.2014 22:20 [Re: Dr.G]

При кои "вас"? Сигурно имаш предвид майката на бебето, щото ти ми се виждаш интелигентен, разумен човек... Не допускам, че за теб мърдащо бебе е проблем

--------------------

Dr.G
пътешественик по душа

#3179653 - 03.07.2014 11:30 [Re: Бистренце]

Ами ако не друго, поне съм гледала бебета, та знам Майката ми задава такива въпроси и тревожи русата си глава

6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #3185535 - 26.07.2014 12:57 [Re: Dr.G]

Разбиваща тема, докторке . В бгмама според мен единственото, което си заслужава да се чете, са темите с бисерите на дечковците. Единственото.

На децата не давали вода....защо бебетата мърдали.... . Аз ще се притеснявам ако не мърда . Нищо де, всяка майка малко или много минава и през тия работи. )

--------------------
You are your very own superhero!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10449

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.