ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Честит Рожден Ден Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Хормонална алергия?
    #3297520 - 05.08.2015 23:11

Момичета, имам един такъв следния проблем. От няколко месеца насам (може даже и години да са, кой има време да брои ) редовно ми се запушва носа, тече, сълзят ми очите, ей такива проблеми. Без причина, и без други симптоми. Не съм алергична към животни (имаме котки) или към растения. Целогодишно е, така че не е и сезонна алергия. Днес изведнъж ми просветна, че тази ми "настинка" съвпада с месечния ми цикъл. Разчетох се из интернет, и от разни форуми разбрах, че най-вероятно е хормонална алергия, демек съм алергична към месечния си цикъл Та да питам преди да тръгна по лекари (че не знам и на какъв доктор да ида) - някоя от вас случайно да има същия проблем, и ако да, какво правите по въпроса? Аз спрях хапчетата за забременяване преди време заради тромб в крака, та хормоните няма как да ги балансирам с хапчета. Благодаря предварително за всяка полезна информация

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Хормонална алергия?
    #3298316 - 11.08.2015 12:31 [Re: Milano]

За пръв път чувам за такава алергия и не знам какво да те посъветвам но най-добре, иди на лекар.

--------------------
Ние сме ора естете.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #3298357 - 11.08.2015 18:00 [Re: Milano]

Явно има такова чудо, да не му се надява човек. Не знам как изобщо биха могли да те лекуват, но не е лошо да си изследваш нивото на витамин Д - най-вероятно е ниско. Ако е под 40-50 нг/мл, вземи мерки да го повишиш - витамин Д помага за алергиите, т.е. може да намали реакцията ти.

Друго, което според мен може също да "потуши" реакцията на организма, е спиране на глутена или по принцип елиминационна диета не само за глутена, а може и за други храни, сред които основните са млечните (казеин) и евентуално яйцата. Ако става въпрос за автоимунен проблем, както гледам, че се предполага, тогава автоимунният палео протокол (на Sarah Ballantyne - огледай се за книгата й The Paleo Approach - дори мога да ти кажа откъде да я дръпнеш ) сигурно ще свърши работа точно за намаляване на реакцията на организма.

Дано да намериш начин да подобриш положението!

(Разбира се, промяна в храненето има смисъл само ако наистина много те тормози тази алергия. Ти ще си прецениш. Иначе ако е само леко неприятно, може би няма смисъл. Но от вит. Д сигурно ще има смисъл.)

Допълвам, защото се сетих още нещо - чревната флора. Напоследък се оказва, че тя играе изключително важна роля за здравето и не е лошо да си намериш някакъв по-хубав пробиотик (повече милиарди бактерии и от различни видове) и също да консумираш ферментирали храни от рода на киселото зеле, туршии, но ферментацията да е натурална - само от сол, без загряване (т.е. не стерилизация), защото в магазините със сигурност се продават туршии, но те са с консерванти и други подобрители.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3298887 - 13.08.2015 22:51 [Re: Sol y Sombra]

Да вметна само, че чистия витамин Д има и негативни ефекти. Братята американци го доказаха. За да не повлиява неблагоприятно артериите риск от "калцифициране" на артериите трябва витамин К2.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3299029 - 14.08.2015 23:07 [Re: Dr.G]

Тоест, да се вземат заедно вит. Д и вит. К2?

--------------------
Ние сме ора естете.

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3299049 - 15.08.2015 00:25 [Re: Пипи^]

Да, така се препоръчва, дори доколкото знам в Германия има такъв комбиниран препарат, но не си спомням името. Сигурна съм, че по аптеките ще ти го кажат.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3299056 - 15.08.2015 01:04 [Re: Dr.G]

Благодаря, док!

--------------------
Ние сме ора естете.

Sol y Sombra
under construction

#3299719 - 19.08.2015 14:05 [Re: Dr.G]

О, разбира се, че вит. Д трябва да се балансира с кофакторите:

1. магнезий
2. К2
3. вит. А - двата витамина действат заедно - единият създава "търсене" в организма за другия и взаимно се контролират (най-общо казано). Вит. А се набавя най-добре от черен дроб, не толкова добре от яйца и млечни и доста несигурно от растителните източници (моркови, тиква, сладък картоф), защото към 50% от хората не конвертират бетакаротина в ретинол.

Пипи, в България в аптеките има Остеокардикс - това са 45 мкг К2. Малко скъпо излиза в този вариант според мен, ама като погледнеш другите марки, които се предлагат като хранителни добавки, и те не са много евтини... Другите са на Biovea, Now Foods и Haya Labs. По принцип като дневна доза дават 90 - 100 мкг от варианта МК-7 - уточнявам това, защото К2 има и форма МК-4, от която се приемат по няколко хиляди микрограма (3000 - 5000 мкг, доколкото знам, но тези продукти се продават по-рядко).

По принцип дозирането на вит. Д все още е спорен въпрос. Учените, които се занимават с тези неща най-много, препоръчват дози от порядъка на 2000 - 5000 единици на ден. Другаде пък се среща препоръката на всеки 11-12 кг телесно тегло да се приемат по 1000 единици, т.е. на 60 кг тегло това са приблизително 5000 единици.

Редактирано от Sol y Sombra (19.08.2015 14:13)

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3300809 - 24.08.2015 18:21 [Re: Sol y Sombra]

Sol y Sombra, благодаря ти, ще го потърся. Че съм в една прекрасна възраст вече и имам нужда от някакви добавки. За ставите най-вече.
@Адашке, какво стана с алергията?

--------------------
Ние сме ора естете.

Sol y Sombra
under construction

#3302258 - 31.08.2015 12:11 [Re: Пипи^]

Пипче, за ставите К2 може да ти свърши работа евентуално, доколкото той има свойството да извлича калция, който се е натрупал в меките тъкани, а ставният хрущял е такава тъкан. Но не знам доколко наистина може да има ефект за шипове... Но за ставите по принцип може да се приема колаген или дори обикновен желатин - пак като хранителна добавка.

А витамин Д е за костите, но май няма пряко отношение към ставите. (Естествено, вит. Д има отношение към почти всичко в организма, непрекъснато излизат нови публикации и общо взето май "всичко е по-добре с витамин Д", но за ставите май все още не е доказан положителен ефект точно от него.) Ти имаш предвид "нормалната" артроза - износване, предполагам, а не ревматоиден артрит или друго подобно автоимунно ставно заболяване?

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3302333 - 31.08.2015 22:57 [Re: Sol y Sombra]

Да, Sol y Sombra, за съвсем стандартно износване става дума, но напоследък много болежки, много нещо. Оглеждам се за нещо по-така, че синчето отива в Америка пак, гледам в ihreb, там има страхотни неща, но понеже разнообразието е голямо, сбърквам се какво да му поръчам.

--------------------
Ние сме ора естете.

Sol y Sombra
under construction

#3302399 - 01.09.2015 08:21 [Re: Пипи^]

Ще ти пиша още малко от моя опит, но във ФБ, че там ми е по-удобно. Да не спамим повече тук.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3303455 - 06.09.2015 16:29 [Re: Sol y Sombra]

Sol y Sombra,

Моля, приеми мойте адмирации и уважение за споделената информация и отделеното време да е напишеш.
Четя мненията ти с удоволствие.
Благодаря ти.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (06.09.2015 16:34)

lessi
с рогата напред

Регистриран: 16.09.2005
От: Chicago NW suburbs
    #3310354 - 06.10.2015 04:11 [Re: Milano]

Milano, напълно е възможно да имаш подобна алергия. Имам колежка, която винаги, когато е в цикъл е със запушен нос, очите й сълзят, на всичкото отгоре толкова й се зачервяват, направо ще кажеш, че някой й е хвърлил шепа пясък в тях. От година време ходи по какви ли не лекари, но още не са й нацелили хапчета, с които да й облекчат положението. Много е неприятно и ти съчувствам.

Честит Рожден Ден Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3310368 - 06.10.2015 05:38 [Re: Sol y Sombra]

Благодаря ви от сърце за съветите и съчувствието, момичета! Взех, че се вдигнах на уши-нос-гърло, където се оказа, че имам изкривена стена на носа (deviated septum), но не съм била чак за операция...Пратиха ме на алерголог, ама имам час чак след месец Да видим каквото ще ми открият

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Sol y Sombra
under construction

#3310434 - 06.10.2015 14:05 [Re: Milano]

Интересно, защо тогава има връзка с цикъла? Дано да се намери начин да се подобри положението.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7734

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.