ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
renate76
почетен член
*

Регистриран: 27.04.2012
Re: Болкън Менинг - работа в Princess Cruises и Cunard Line
    #2925592 - 11.07.2012 10:48 [Re: vesi123]

Някой ще сподели ли колко на месец е заплащането ориентировъчно.Колко като времетраене е подготовката-курс интервю и други.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
    #2926785 - 14.07.2012 22:12 [Re: renate76]

Слънце , като заплащане в тези фирми незнам как е. Доста големи круизни компании специално за сервитьорите е по 50$ на месец + бакшиша който са задължени да оставят всяка вечер пасажерите и от там си докарват горе-долу по 2000-2500$ на месец. Има фирми които са с фиксирана заплата около 800-1400$ , но бакшиша не е задължителен и тогава предимно разчиташ на заплатата + Оскари.
Незнам да има курсове за работа на кораб , едно време някой БГ агенции казваха ако те одобрят на интервюто имаш 2седмици курс , но той беше бош работа , защото си го плащаш и целта им беше да изкарат още пари.Работата на земя няма нищо общо с работата на кораб. Много по тежка е психически и физически , както и зависимост от позицията си забравяш за почивен ден. Договр между 7-10месец пак зависимост от позицията. Отиди на интервю , ако те одобрят ще ти казат Русе, Бургас или Варна избираш отиваш на курсове за морски сертификати, след като получиш офертата с нея си вадиш моряшки паспорт, отделно получаваш бланка за медицинки изследвания , някои компании имат склучени договори с медицински център в съответната страна и отиваш там да правиш изследванията, искат ти C1D виза от посолството на САЩ, и някоя и друга ваксина.Отделно самолетния билет мястото на качване на кораба. И други такива неща , които агенцията ще ти обясни. Горе долу за 1во качане ще ти отидат към 2000-3000$.
Може да си голям мерак за работа на лайнер но докато не се качиш няма как да добиеш напредстава за какво става на въпрос. Доста често началото е много трудно и се подготви че ще работиш с хора над 20 държави и трябва да забравиш за расизма, спречкване с някой и тн.
Има една книга на Brian David Bruns ,казва се Cruise Confidental- A hit below the waterline- where the crew lives, eats, wars and parties- one crazy year working on cruise ship. Мисля че доста ще научиш за живота и работата на такова място. А дори има и филмчета с него в youtube.com , можеш да чуеш малка част от разказа му.
Успех с решението си да пробваш нещо ново.

renate76
почетен член
*

Регистриран: 27.04.2012
    #2927414 - 17.07.2012 11:50 [Re: alexsalll]

Много благодаря за изчерпателният отговор, успех на всички от мен в начинанията им!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 21767

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.