ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Кирилик

Регистриран: 18.06.2006
От: село
Работа в Германия - как да постъпя?
    #2857904 - 13.12.2011 11:13

Трябваше да заминем 4-ма на работа в Германия като ел. техници. Но посредникът, БГ фирма проточи датата на заминаване, като ни се обясняваше, че не излизат някакви документи от Социалното министерство. В крайна сметка беше ни предложено да заминем, като регистрираме юридическо дружество в Германия, в което и 4-та да бъдем съдружници.
Някой има ли опит и информация за надеждността и евентуалните последици за нас от този начин на работа там?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кирилик

Re: Работа в Германия - как да постъпя?
    #2858267 - 14.12.2011 18:14 [Re: Кирилик]

Допълвам информация към горния пост. Дружеството по Германския Граждански Кодекс носи абревиатурата GBR. Създавало се, когато се касае за малки по обем и краткосрочни дейности. Освен 4-та и БГ фирмата ще участва в него, докато излезе лиценза и.

smirnof10

Регистриран: 15.06.2012
От: гражданин на света
    #2917137 - 15.06.2012 14:31 [Re: Кирилик]

Може би вече си тръгнал за Германия и дори установил. Аз съм живял там няколко години и мога да ти отговоря на въпроса. Този документ се казва Гевербе, т.е. ти се регистрираш като ЕТ. Всичко ти струва около 22 евро,започваш работа при работодателя си с него(уж, че те е наел да му свършиш някаква работа за определен период). Тук идва и лошото, че трябва да плащаш всички осигуровки, данъци и т.н. сам. Не ти го препоръчвам. Намери си работодател, който да попълни с теб документите за разрешително, да сложи печат на него и да се изпрати във Франкфурт(там се намира агенцията, която отпуска разрешителните за работа, от там трябва и да получиш комплектът с документи). След около 4 седмици получаваш отговор, но не забравяй, че това разрешително важи само за един работодател. Вече много лесно се отпускат разрешителните, важно е да имаш човек, който да ти помага с цялата документация там

--------------------
ЧОВЕК Е ТОЛКОВА ГОЛЯМ, КОЛКОТО СА ГОЛЕМИ МЕЧТИТЕ МУ!

smirnof10

#2917138 - 15.06.2012 14:34 [Re: smirnof10]

P.S. Забравих да кажа, че да извадиш каквито и да е документи там, първо трябва да се регистрираш като жител на града, а това става с договор за наем.

--------------------

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен->Лондон
    #2917911 - 17.06.2012 21:12 [Re: smirnof10]

А някой да е наясно как стои въпроса с квалифицираните работници? Малко странно ми се вижда да няма някакви регистрации или разрешителни...

smirnof10

#2918043 - 18.06.2012 10:30 [Re: lamerko]

Квалифицираните работници нямат никакво облаги. Мога да те посъветвам да кандидатстваш в големи компании с реноме или ако имаш близки, които да ти ударят рамо още по-добре. Така самата компания задейства документите и става много по-бързо и качествено. Работодателя може да спомене, че му трябва служител с български език, защото ти имаш нужната квалификация и опит и т.н. 90% съм убеден, че ще го получиш това разрешително.
Ако имаш някакви въпроси свързани с документите съм насреща.
Успех!

--------------------

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен->Лондон
    #2918702 - 20.06.2012 00:37 [Re: smirnof10]

Странно... нали навсякъде тръбят, че са премахнали ограниченията за висшистите от България и Румъния? Или аз нещо бъркам може би...

Кирилик

#2926967 - 15.07.2012 22:33 [Re: smirnof10]

Сърдечно благодаря, smirnof10 ! Не съм заминал още поради много причини. Но информацията ти ще ми бъде от полза!

--------------------
"Моето цвете е там някъде..."
Екзюпери

breg.blog.bg

alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
    #2926991 - 16.07.2012 00:34 [Re: Кирилик]

Нямам опит , както и много напредстава от тези регистрации но ми се вижда доста съмнително с една голяма червена лампичка, как една фирма в БГ ще предложи на непознати да отидат в Германия да регистрират фирма , като съответно и БГ фирмата-агенция да им бъде сътрудник също. Аз лично не бих се доверила и захвала с такова нещо особено с непознати. А особено като знам и българите колко сме долни предатели и гледаме да се прецакаме. Помисли го внимателно преди да се захванеш с това.

Кирилик

#2927096 - 16.07.2012 14:36 [Re: alexsalll]

Междувременно същата фирма ми предложи работа тук, в БГ. Тотално съм разочарован и не бих излязъл с тези хора в чужбина. Та..., всяко зло за добро...

--------------------
"Моето цвете е там някъде..."
Екзюпери

breg.blog.bg

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6699

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.