ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Revenger
новак

Регистриран: 09.12.2009
Skype интервю с работодател за студентска бригада
    #2860344 - 23.12.2011 10:40

Здравейте след няколко дни ми предстой Skype интервю с работодател от САЩ, моля дайте някой съвет защото ми е притеснено какво ще ме пита?? Може ли да ми отлаке мястото въпреки че става на въпрос за студенска бригада и т.н.т моля ако някой е правил Skype интервю с работодател да каже неговите впечатления и как е протекло. Благодаря ви предварително.

Редактирано от Nadin (23.12.2011 19:50)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Zaikoff

**

Регистриран: 05.07.2009
От: Èire
Re: Skype интервю с работодател за студентска бригада
    #2860629 - 24.12.2011 16:45 [Re: Revenger]

Не знам с коя компания за бригади си, но аз бях с Юзит и там имаще 3 вида интервюта - job fair, direct job и virtual hire. Аз лично бях на direct job, подаваш си CV-то като в jobs-a, ако те харесат си нает, после се свързват с теб по е-мейл и ако всичко е окей ти пращат апликейшън за работа.
Та да отговоря на твоя въпрос, колега от университета беше на такова virtual hire през Скайп и аз бях с него, да ти кажа чесно не беше кой знае какво, защото те бяха 10-тина човека на една маса, наемника (не работодателя) беше от другата страна на компютъра, въпросите бяха общи. Първо се запозна със всеки един от тях, пита ги как се казват, къде и какво учат, идвали ли са в САЩ, как са с английския, могат ли да плуват... Ей такива въпроси, нищо по-различно от job fair-a, с разликата че тука колективно отговаряте, а на панаира е самостоятелно. Не се притеснявай, взимат почти всички дето могат да си кажат името. Успех

--------------------
"Някои казват, че нашата власт се клати! И на коча мадурите се клатят, ама не падат!" - Тодор Живков

Revenger
новак

#2861557 - 30.12.2011 22:05 [Re: Zaikoff]

Zaikoff благодаря ти за мнението много ми помогна и интервюто мина успешно можете да триете вече мнението.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2861576 - 31.12.2011 01:02 [Re: Revenger]

Защо да се трие? Сподели как е минало, може да помогне на някой друг в подобна ситуация.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Revenger
новак

#2861886 - 02.01.2012 19:06 [Re: Nadin]

Цитат:

Защо да се трие? Сподели как е минало, може да помогне на някой друг в подобна ситуация.

Ok ми как протече ... хм ми дойде дата на интервюто и ми беше страшно нервно, обадиха ми се от агенцията че във 10:40 ще се свърже със мен работодателя да го приема. тои се свърза със 30 мин закъснение но няма проблеми нали е зает то се знаеше несъм само аз, разпита ме каде уча коя година съм , какво уча защо съм избрал тази оферта, и всичко на български. След това искаше да види на какво ниво ми е англиския и ме разпита малко на англиски и аз се справих горе доло добре отговарях с кратки и ясни отговори, без да се обяснявам така ме посаветваха. и накрая той ме попита кога искам да замина и кога да се върна, аз и отговорих че мога да замина май и да се върма края на септември, за да си започна 2 година тя се замисли се - засмя се и каза " ти си идялния кандитат и се радвам да работим заедно и това че мислиш да продължиш образованието си а не си само за бригадата и да забегнеш, след празниците ще пратим договора да го подпишеш.И аз вече едвам се сдържам да не се развикам от кеф " Малко съм пресилил но общо взето мина много глатко, само дето се притеснявах, сега е притеснението за посолството дано стане и там. Това е всичко който иска може да пита каквото го интересува с каквото мога ще помогна.

alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
    #2864221 - 11.01.2012 17:56 [Re: Revenger]

Цитат:

Цитат:

Ok ми как протече ... хм ми дойде дата на интервюто и ми беше страшно нервно, обадиха ми се от агенцията че във 10:40 ще се свърже със мен работодателя да го приема. тои се свърза със 30 мин закъснение но няма проблеми нали е зает то се знаеше несъм само аз, разпита ме каде уча коя година съм , какво уча защо съм избрал тази оферта, и всичко на български. След това искаше да види на какво ниво ми е англиския и ме разпита малко на англиски и аз се справих горе доло добре отговарях с кратки и ясни отговори, без да се обяснявам така ме посаветваха. и накрая той ме попита кога искам да замина и кога да се върна, аз и отговорих че мога да замина май и да се върма края на септември, за да си започна 2 година тя се замисли се - засмя се и каза " ти си идялния кандитат и се радвам да работим заедно и това че мислиш да продължиш образованието си а не си само за бригадата и да забегнеш, след празниците ще пратим договора да го подпишеш.И аз вече едвам се сдържам да не се развикам от кеф " Малко съм пресилил но общо взето мина много глатко, само дето се притеснявах, сега е притеснението за посолството дано стане и там. Това е всичко който иска може да пита каквото го интересува с каквото мога ще помогна.

хехехехе естествено и да мислиш да бягаш няма да кажеш: "ми искам да дойда и да по остана така за малко по дългичко". те са наясно че и да бягаш пак ще кажеш че няма.хахахаха
а само едно не разбрах работодателя ти в САЩ българин/ка ли е? Казваш интервюто предимно е протекло на бг език, което малко ме зачуди.
А на по горното изказване на момчето че тях ги интересува да си кажат името на английски е достатъчно и аз така си мисля защото от групата която миналата година заминах ме само 3ма говорехме английски всичко друго не , дори на едното момче друг се е представил за него на интервюто с работодателя, и аз бях малко изненада. И това го разбрах чак когато пристигнах ме в САЩ и ме изпращаха постоянно да питам за рейс, такси, гара, магазин и тн. До тогава си мислех че те се базикат че не говорят английски ама го разбрах като трябваше да бъда като преводач отначало. После и едно друго момиче касиерка а бъкем английски не говореше, но след това установих че и на тях така им изнася да не учат, за да седат и да се кътат из магазина или ресторанта никой да не ги закача и дните им минаваха сладко. за 2ри път се убедих в това.
А за въпросите на едно интервю за всички тези сезони работи са смешни , питат обши неща.
Стискам ти палци за посолството щото там си е на късмет буквално. могат да те питат дори дали като бебе си ревяла едва ли не. единия с нас неговорящия си имаше чист късмет да се падне при един мъж , той нищо не го пита директно му даде документите и каза до 3 дни ще си получите паспорта. и ей така този човек пусна още 20човека накуп. А аз бях при една жена която ме разпъна на кръст хем вижда че 3 визи имам до момента и то все още 2 от тях валидни и съм в БГ , хем ме разпита и за майчиното мляко. Даде ми нова виза като ми наби Cancel печат на другите 2ве които бяха валидни.

Iavkata
неориентиран

Регистриран: 12.01.2012
    #2864426 - 12.01.2012 04:16 [Re: alexsalll]

Здравейте! Искам да попитам Skype интервюто къде се провежда: в офис на фирмата или от собствения компютър?

Revenger
новак

#2865215 - 14.01.2012 11:41 [Re: Iavkata]

Да има й такива който не знаят и грам англиски и тези който го знаят им помагат но за скатаването е относително. Да се надявам че ще ми дадът виза ако ми бъде дадена визара ще споделя веднага.

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
От: България
    #2865802 - 16.01.2012 10:16 [Re: alexsalll]

Ти си била H2B. Това е съвсем различен тип виза. Престани да шашкаш студентите

Revenger
новак

#2868199 - 21.01.2012 21:57 [Re: joe123]

Тук е важно всяко едно мнение с което можем да си помогнем, само съжеляам че нямам нужния опит да помогна, а търся отгоори . Но да се надяаме това да се промени и ше мога и аз да помогна със съвети както сега помагат на мен. Благодаря Nadin и MyXaн за помоща и съветите който давате.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5461

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.