ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
usa_dreamer
dreamer

Регистриран: 30.03.2008
От: някъде там..
H2B
    #2881554 - 02.03.2012 13:59

Има ли такива от вас, които сами са си търсили работодател за Н2В и ако има възможност да сподели кой е той?

--------------------
When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
Re: H2B
    #2883508 - 07.03.2012 06:29 [Re: usa_dreamer]

Аз, но беше отдавна, 2004г. - работа бол! Моя позната се опита да си намери сама оферта и навсякъде и отговаряха да провери догодина, за сега не набирали h2b-та.

usa_dreamer
dreamer

#2883564 - 07.03.2012 10:58 [Re: Siska_Y]

Трудно ми е да се съглася, че работата е бол , защото от една година опитвам да намеря агенция, предлагаща Н2В, но такива вече почти няма. Все пак намерих някаква инфо за работодатели в сайтовете на БГ агенции, които преди са работели с тях, писах мейли на някои американски работодатели, но не получих нито един отговор. Знам, че е било отдавна, но все пак би ли споделил/а как намери работодател, може и име на компанията на Лична. Просто търся всякакъв възможен вариант

--------------------
When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile!

Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #2883761 - 07.03.2012 20:17 [Re: usa_dreamer]

Цитат:

Трудно ми е да се съглася, че работата е бол

Аз говоря конкретно за 2004г. когато всеки можеше да си позволи да отхвърля оферти и да си избира къде и какво да прави. Ще се поровя назад в мейла ми и ще ти пратя на лични инфо с агенти и места където наемаха h2b-та.

usa_dreamer
dreamer

#2883771 - 07.03.2012 21:06 [Re: Siska_Y]

Не съм те разбрала А за другото ще ти бъда изключително благодарна

--------------------

alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
    #2884528 - 10.03.2012 20:25 [Re: usa_dreamer]

ей тоз мерак за америка , явно ти се бяга там.
аз лично половин година писах в google H2B програми или H2B 2011/12 , и така каквото ми излизаше, ако имаше агенции , звънях питах дали имат оферти , какви , и така попаднах на една която не беше за спасители кандидаствах и късмет заминах, ама без късмет за готини работодатели.
пробвай и ти провери в гугъл , какво ще ти излезе. наскоро гледах на една фирма на ул. Леге се пада тя имаше оферта май за сервитьори и камериери ще те излъжа , мисля че за май месец ставаше дума а може да е било и за април офертата.
но малко американски фирми си наемат директно хора , без да използват агенция (поради купищата документи които трябва да се попълва, петициите пък и имат закон 1во да пуснат обява в тяхната страна и ако не намерят кандидати отговарящи на техните изисквания и го докажат тогава наемат от други страни) и поради всичко това предпочитат адвокати и агенции там да го правят. освен ако не познаваш някой работодател и той не е съгласен да ти даде оферта.

usa_dreamer
dreamer

#2884756 - 11.03.2012 20:54 [Re: alexsalll]

Мерака ми за Америка може да се мери с безкрайност )

Повярвай ми, alexsalll, преди да постна тук, в продължение на 4 години многократно опитвам да намеря агенция, която се занимава с Н2В, но такива в БГ почти не останаха. Намерих само 2, които все още предлагат, но поради това, че все още чакам отговор от едната дали ще ме пратят в САЩ или не, реших да опитам да намеря работодател сама. Тъй като и ти сама казваш, че е много трудно някой работодател да се навие да наеме човек без агенция, реших да пиша тук и се надявах някой просто да има човек, при който е ходил и да ми го препоръча, за да се свържа с него. Защото ми ясно, че случаен работодател едва ли ще търгне да се занимава сам с всичките документи за Н2В

--------------------

alexsalll
член
**

#2885114 - 13.03.2012 00:12 [Re: usa_dreamer]

да определено 2006-2007 год. бяха по силни периоди за H2B-та за БГ. Сега най-често срещаните оферти са за спасители за по 4месеца , и до колкото съм чела по форума не толкова с добри условия и заплащания. Това ти казвам че наскоро мернах една оферта за хотелски персонал и съм ти подсказала с улицата къде га го търсиш ако си от София. Те и доста фирми в САЩ спряха толкова да предлагат тази програма и според мен е защото работодателя поема повечето разноски, а в БГ защото вече не могат да взимат ей така комисионни на хората и по колкото си искат. въпреки че виждам и чувам за фирми които си го позволяват.
Ами дано някоя от тези две фирми се свърже с теб въпреки че е вероятно в последния момент да ти кажат одобрена и всичко на тададък да правиш. Аз дори незнаех че вече имам самолетен билет за след 2дена , защото беше изпратен на другото момиче и на късмет тя ми звъна да ме уведоми. И накрая като отидох ме никой нямаше в курорта , студ и мраз на брега на атлантическия океан и 1месец няма кой да те нап....ва.и часове толкова не ни даваха , къща плащах ме и се чудех за къде толкова бързаха.
Щом си си харесала тази държава хубаво , на мен не ми е по сърце. Мисля че страни като Канада, Австралия, Нова зеландия и скандинавските страни много повече преобладават но всеки си има страна. Аз лично харесвам латинска америка и всичко свързано с латино населението по света, там живота определено кипи.:)))

usa_dreamer
dreamer

#2885157 - 13.03.2012 09:01 [Re: alexsalll]

Права си, че офертите за Н2В са най-вече за спасители, а такава оферта не е ОК за мен. Относно фирмата, за която ми говориш на ул. Леге - благодаря ти , знам я, писала съм им през февруари, но ми отговориха, че вече нямат свободни места. За агенцията, с която аз кандидатствах, все още се надявам да ми кажат, че са ме одобрили, но вече много ми омръзна от чакане; дори и да ме изненадат 2 дни преди да трябва да летя - пак по-добре, отколкото да ми кажат, че не съм одобрена, но самото чакане е ужасно.
Това, че агенциите не трябва да визмат комисионни и всичко трябва да се покрие от работодателя, го знам от форума, но въпреки всичко повечето фирми го правят. Намерих само една, която беше с безплатни оферти, но тя от миналата година няма оферти за H2B (не споменавам имената на агенциите, за да избегна реклама).

За емиграция в другите страни, Канада и Австралия, съм се замисляла, но пък за там се иска или образование или стаж по някоя професия, за да могат да се съберат необходимите точки за кандидатстване, а тези неща при мен липсват . Европа ми е твърде близо до БГ, а САЩ ми е мечта от малка, сега се превърна в цел, която искам да осъществя.

Alexsalll, отново ти благодаря за съдействието и споделената информация .

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2885256 - 13.03.2012 13:13 [Re: usa_dreamer]

И за тези четири години докато ровиш, не успя да завършиш нещо, курсове някакви да изкараш, занаят да научиш, език да усъвършенстваш, да натрупаш стаж? Не ми казвай, че меракът ти е голям, защото ако беше, да си направила наистина нещо в тази насока!

usa_dreamer
dreamer

#2885291 - 13.03.2012 14:30 [Re: ]

Както вече споменах от малка (15 годишна) искам да отида да живея в САЩ, което включва не само живеене, ами и работа и университет, общо взето едно НОВО начало. Възможностите ми не са достатъчно големи, че да успея да запиша да уча в Американски университет като чужденка. Не съм записала да уча тук, защото още като завърших започнах да търся варианти да замина за САЩ - зелена карта, Н2В, брак с американски гражданин..., и не исках да запиша нещо, което мога всеки момент да прекъсна. Започнах да работя, за да изкарвам пари, които да ми помогнат с Новото начало, към което съм тръгнала и така. Да не говорим, че образованието ни е под всякаква критика, но не желае повече да заминавам форума с лични въпроси. Може да ми пишеш на Лична, ако имаш други въпроси за мен. Темата я пуснах, за да бъде полезна на мен и на хора като мен, които търсят работодател, чрез който да заминат. Относно това колко е голямо желанието ми да замина, смятам, че единствено аз съм човека, който мога да знам това

P.S. Стаж имам 5 години почти, но не желая да продължа да се занимавам с това!

--------------------

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2885324 - 13.03.2012 15:32 [Re: usa_dreamer]

Това ти казвам- не го искаш достатъчно силно, съдейки какви са вариантите ти- "брак с американски гражданин"? Seriously? Ти разчиташ на случайността- лотарията, или някоя измамена камила да те "вземе" и да ти оправи живота. Както и да е, нещата са ясни. Късмет в намирането на шарани .

Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #2885406 - 13.03.2012 19:10 [Re: usa_dreamer]

Малко смешно звучи на 15 години да търсиш "НОВО" начало.

На колко години започна старото начало?

usa_dreamer
dreamer

#2885417 - 13.03.2012 19:47 [Re: Mimi 1]

Къде видя ново начало на 15 само не разбрах. Не мога да разбера, защо винаги се намира някой като вас, за да обърне темата на чат и на заяждане. Като цяло темата и молбата ми, като че ли бяха за съвсем друго. Ако исках някой да се заяжда или да си чеша езика, може би щях да пиша другаде. Благодаря за "компетентните" мнения Mimi 1 и Vianne Rocher, може да продължите да разводнявате друга тема. Ако някой иска да бъде полезен нека просто го направи, а ако вас толкова ви интересува моята личност може да ми пишете на Лична. Не възнамерявах да отговаярм на подобни сърказми като вашите, но наистина, ако няма с какво да сте полезни, моля ви, да не запълвате темата, с която просто имах за цел някой да помогне!

--------------------

alexsalll
член
**

#2885578 - 14.03.2012 08:53 [Re: usa_dreamer]

мила не се ядосвай, кандидаствай за бежанка , основание -условията за живот в БГ са под всякаква критика. хехехе . базикам се малко да се разчупиш.
Права си образованието е под всякаква критика в БГ и дори след толкова години завършено образование сега се сблъсках пак с него и съм разочарована . Въпреки че техникума които съм завършила смело твърдя че преди 12години беше много добър , научиха ни на специалността, но проблема дойде след като завърших ме никой не ни искаше , защото сме нямали "стаж".
А за горното където пише "за 4 години ще научиш занаят" не съм съгласна занаят се учи цял живот и смело мога да го твърдя. Сега ако си говориме занаят за ПР ( което е няква професия новоизмислена за 21век) може и да се учи за толкова , ама занаят като шивачи, обущари, дърводелци и бла-бла цял живот ти се налага да понаучаваш нещо ново.

Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
    #2885718 - 14.03.2012 17:01 [Re: usa_dreamer]

Цитат:

Къде видя ново начало на 15 само не разбрах.

Цитат:

Както вече споменах от малка (15 годишна) искам да отида да живея в САЩ, което включва не само живеене, ами и работа и университет, общо взето едно НОВО начало.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2886052 - 15.03.2012 08:59 [Re: Mimi 1]

Откажи се, няма смисъл .

alexsalll
член
**

#2886059 - 15.03.2012 09:24 [Re: ]

Цитат:

Откажи се, няма смисъл .

е де нея режи така, може и да стане, щом много иска да замине накрая може и да си намери пътечка по която да замине.

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2886152 - 15.03.2012 15:29 [Re: alexsalll]

Аз не я режа нея, обяснявам на колежката да не се напъва да ви обяснява на вас, младите, че ако положите усилия ще ви се сбъднат по-лесно мечтите. Ама не чувате...

alexsalll
член
**

#2886175 - 15.03.2012 16:22 [Re: ]

хехехе нас младите, благодаря че ми направи този комплимент.
а за голямото желание и че става, мога да каже че на 90% съм съгласна , защото неща които наистина много съм се целяла и искала съм ги постигнала.
Ето момичето се напъва, разпитва , опитва се. Всеки тръгва от там. Аз за едно от нещата тръгнах дори и без форуми тогава не бяха нашумели и по интернет търсех и то по нет клубовете защото нямах компютър тогава където се намирах в този период ,незнаех добре езика но ходех на уроци питах учителката ми кое как се казва , да ми помогне за CV-то да го напишеме, една характеристика на задълженията ми на раб. място да го напише за да го науча, четях в хотелите какви менюта се предлагат ,1во звънях по чужди фирми директно, после по БГ фирми и тн. но признавам отнеми горе долу 2 години. Интервюта, откази, пак интервюта, откази , но накрая се получи. И даже за това нещо бях стигнала до Румъния на интервю, и там стана , че не можах и да повярвам и като се прибрах се разплаках от радост.
Не всеки има късмета от 1вия път за 1седмица или 1месец или 1година да стане.

smirnof10

Регистриран: 15.06.2012
От: гражданин на света
    #2917543 - 16.06.2012 15:24 [Re: alexsalll]

Прочетох всичко до тук и не мога да се съглася, че няма агенции с оферта Н2В. Аз лично имам адресите на поне 15 такива. Не говоря английски и сега съм запретнал ръкавите и до края на март месец 2013г. трябва да се справя с него.Повечето оферти започват от началото на април месец, но поне два месеца преди това се започва с подготовката. И да всичко е въпрос на силно желание и мотивация. Ако някой желае мога да му изпратя имената на фирмите.

--------------------
ЧОВЕК Е ТОЛКОВА ГОЛЯМ, КОЛКОТО СА ГОЛЕМИ МЕЧТИТЕ МУ!

smirnof10

Регистриран: 15.06.2012
От: гражданин на света
    #2918042 - 18.06.2012 10:24 [Re: smirnof10]

Току що говорих със служителка от един офис.И ми обясни, че тази година са отказвали масово Н2В визите. И много агенции дори са спрели да предлагат тази услуга. Края на месец Октомври тази година ще получа допълнително информация, как ще се процедира за по нататък. Най-големи шансове имат тези,които са без роднини в Америка, имот и/или автомобил на твое име,студент задочно или семестриално завършил. Надявам се всичко да се оправи и тези, които възнамеряваме да заминем, абе просто да го направим.

--------------------
ЧОВЕК Е ТОЛКОВА ГОЛЯМ, КОЛКОТО СА ГОЛЕМИ МЕЧТИТЕ МУ!

Sassy
I believe!
**

Регистриран: 09.10.2007
От: там където сърцето ми се чувст...
    #2926888 - 15.07.2012 15:19 [Re: smirnof10]

Привет,
И аз търся опции за Н2В, но специфично за Бостън. Моля, ако някой знае как да си намеря оферта, пишете ми. В момента съм без работа, но по лично желание, дано това не спъне много нещата. Още от сега се подготвям! Ще се радвам на съвети и препоръките ви какво да правя и да вниманавам.!

--------------------
Weak desires bring weak results, just as a small amount of fire makes small amount of heat...

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3062

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.