ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Работа в чужбина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
kremkrem9
неориентиран

Регистриран: 12.04.2013
Обжалване на отказ за J1 виза
    #3037321 - 13.04.2013 17:25

Здравейте, до сега не ми се е налагало да се ровя из форума, но видях много полезни мнения по различни въпроси и затова реших да се обърна към вас.
Преди 3 дни бяхме на визово интервю с моя приятел за J1 и на него му отказаха виза.
Ситуацията е следната: завършили сме бакалавърската си степен и двамата сме магистратура. Той е завършил Европеистика и в момента учи Лингводидактика за начална и предучилищна педагогика. Записа през м. Февруари, тъй като не се сформира група за пътвия семестър (Октомври), съответно обучението му започна по-късно.
Решихме да отидем на бригада за едно последно лято с намерение да се позабавляваме, да попътуваме, да изкараме някой друг долар и да се приберем. Никога не сме искали да оставаме нелегално в САЩ или да си сменяме статута.
Консула се хвана за това, че той няма все още оценки в студентската си книжка, и макар че му е било обяснено, че сесията предстои не е приел довода. Майката на моя приятел е собственик на часнто училище и той е обяснил това и факта,че след като завърши магистратурата си ще работи там и един ден ще поеме бизнеса. Въпреки всичко му беше отказана виза.
Решихме да обжалваме решението, но не сме наясно с процедурата. Ще бъда много благодарна, ако може да ми дадете някакъв съвет как да постъпим и какъв е каналният ред, по които е необходимо да се мине.
Надявам се да се включат и хора, които са обжалвали и да споделят опита си.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фери
ламя

Регистриран: 15.06.2007
От: Macondo
Re: Обжалване на отказ за J1 виза
    #3037416 - 13.04.2013 20:41 [Re: kremkrem9]

Отговори на въпроси 11-14 от FAQ от сайта на посолството: http://bulgaria.usembassy.gov/faq_niv.html

Според мен причината наистина е липсата на взети изпити/ налични оценки в студентската книжка. Моя приятелка преди няколко години взе J1 виза със записана магистратура от летен семестър, но имаше някакви взети изпити и оценки в книжката. Ако може да се изтеглят и вземат изпитите по-рано и после да се яви на второ интервю. Кой знае, може да има късмет приятелят ти. Успех!

kremkrem9
неориентиран

#3038016 - 15.04.2013 10:45 [Re: Фери]

Благодаря за отговора! Ще събере оценки в книжката и тогава ще се яви на обжалване. Дано вторият път всичко да мине добре

djik
почетен член LEO
**

Регистриран: 10.04.2007
От: Shumen&MD
    #3040969 - 20.04.2013 15:40 [Re: kremkrem9]

Това "обжалване", както си го написал май не сте съвсем наясно с него. Необходимо е да се напише и изпрати едно много добре обмислено мотивационно писмо-искане до посолството за второ явяване на интервю, на което не е никак сигурно дали ще се обърне внимание, ако няма нови доказателства. Успех.

kremkrem9
неориентиран

#3041507 - 21.04.2013 22:51 [Re: djik]

Ще го имам предвид. Благодаря

alexsalll
член
**

Регистриран: 07.05.2011
    #3046573 - 03.05.2013 20:21 [Re: kremkrem9]

Аз до колкото съм чела в странциата на посолството не можеш да се явяваш на 2ро интервю в рамките на същата година от отказа ти на виза. Но може и да може , по-добре се обади на телефоните за информация в посолството и попитай. те най-добре ще те опътят също можеш да питаш и във фирмата посредник , може да са има ли вече такъв случай с който да са се сблъсквали и да ви ориентират.Пожелавам ви успех и пишете какво сте направили и тн. за да могат и други хора да знаят. тези форуми са много полезни поне на 90% вярната иформация от опита на хората , ззащото за много неща се сблъскваме и на всякъде различна информация което е супер кофти. ОПита на някого е много важен за другите които те първа щее се сблъскват.

sandrita
новак

Регистриран: 07.05.2011
    #3053671 - 20.05.2013 19:00 [Re: alexsalll]

Здравейте искам да ви кажа че аз ще се явявам на 2ро интервю в рамките на 1 седмица разлика и си нямам на идея какво ще стане, поне ще ме изслушат какво искам да кажа

kremkrem9
неориентиран

#3115725 - 07.12.2013 21:08 [Re: sandrita]

Здравейте, искам да разкажа накратко как се развиха нещата
Попълнихме нов DS-160, заплатихме такса за явяване на 2ро интервю в посолството и получихме виза от 2рия път ))))
Пожелавам успех на всички!!!

Dilyana92
неориентиран

Регистриран: 31.03.2014
    #3150390 - 02.04.2014 15:28 [Re: kremkrem9]

Приятеля ми е в сЪщата ситуация в момента, предстои му второ визово интервю защото му бе отказана виза без основание. Моля, който има желание нека сподели от опита си как е минало, какви са били въпросите и тнт . Благодаря

forbidden
неориентиран

Регистриран: 08.04.2014
    #3152110 - 08.04.2014 20:23 [Re: Dilyana92]

Какво стана с приятеля ти? Дадоха ли му? На моят приятел също му отказаха и сега не знае дали има смисъл да ходи на второ интервю.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:   

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10080

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.